Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Parci válasza PuMbA (#54099) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, új kedvenc? ;] (jó cucc amúgy, agyonveri a sinót ;])

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54102) Parci válasza lacafaca (#54100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, akkor mégis kehes vagyok és minden bajom van, csak nem veszem észre :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54103) lacafaca válasza Parci (#54102) üzenetére


lacafaca
őstag

ha a gluténmentes liszttel ámítod magad, el kell keserítselek :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54104) Parci válasza lacafaca (#54103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy ámítom magam gluténmentes liszttel, királylisztet használunk, meg egyéb jó dolgokat. semmi bajom a gluténnel.

nekem a(z amúgy elég intenzív) savparáimat ez oldotta meg:
- rendszeres étkezés, nem tolódhat egyik kajálás sem ad hoc módon órákat
- szénhidrát minél kevesebb, tejtermékből szintén kevesebb, sok zöldség, rost, hús
- ha mégis szénhidrát: a lassan felszívódó legyen
- semmi előre feldogozott szarok, se chips és egyéb hülyeségek
- esti (sőt, lassan bármilyen) borozás elfelejtve, kávét csak kaja után
- tényleg jó minőségű alapanyagok

de a kenyeret sosem kellett telibe száműznöm, ahogy krumpli, rizs is jöhet. annyi a lényeg, hogy kiegyensúlyozottan, kell mellé más is.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54105) lacafaca válasza Parci (#54104) üzenetére


lacafaca
őstag

jó...azt hittem, azzal megoldottad a száműzését (persze úgy kamu az egész ahogy van, de ez csak a jól megszokott pálya az emberek hülyítésének) az étrended természetesen perfekt ;) (amúgy csak a tésztaételek miatt írtam, mert ugye azt sem fogyasztasz ezek szerint :U ...csőbe akartalak húzni ;] )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54106) Parci válasza lacafaca (#54105) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sosem gondoltam, hogy bármelyik általunk használt búza gluténmentes volna, nem is volt cél (van olyan egyáltalán?)

a tésztát igyekszem kerülni, mert gyorsan felszívódó szénhidrát, nem szerencsés. de azért nem kapok pánikrohamot egy asszony-féle valódi bolognaitól

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54107) tom_tol válasza Parci (#54044) üzenetére


tom_tol
addikt

Jó látni hogy fejlődőképes vagy :(
A kezdetekkor mindenben bizonytalan majdnem bokájára fosó ifjoncból lettél kőkemény mára mindent tudó igazi bunkó. Gratulálok.

(#54108) Parci válasza tom_tol (#54107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elmész te a jó büdös francba :(((

mondom, hónapokon át szorítottam az ismerősöm 35 éves, makk egészséges, terhes feleségéért, akit nullára kinyírt a covid. nem csak én, a teljes stáb, aki próbálta megmenteni ecmón, tényleg mindent megtettek.

elég sok statisztika van már arról, hogy qrvára veszélyes terhes nőkre a covid (kb. mint a 80 évesekre, tehát nem ilyen 1% ám), akkor is sejthető volt, de nem volt oltás. most van. csecsemőkre mindig is veszélyesek voltak az erősebb vírusok, ez is az.

teljesen mindegy, hogy milyen tévhit alapján utasítja el a vakcinát egy oltható várandós, életveszélynek teszi ki magát és a magzatát is. nem lehetsz akármilyen hülye, amikor felelős vagy egy másik életért.

de neked szemmel láthatóan ezzel semmi bajod sincs, az egyetlen bajod a nagy világodban az, hogy szerinted én ilyen vagy olyan vagyok, ráadásul külön megkerestél, hogy ezt elmondd. húzz el a p.csába. :(((

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54109) lacafaca válasza Parci (#54106) üzenetére


lacafaca
őstag

nincs hát...adalékolják valamivel ami állítólag megakadályozza a glutén rombolását, persze kamu a köbön...oszt jóvanazúgy

na tudtam én... ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54110) kolopele válasza Parci (#54090) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tej, bor, kávé soha. Nálam a biológia óra egészen más, mint az átlagnál. Hajnal 3 - kor fekszem le kb. minden nap, az alvásom így felületes és nem túl hosszú, reggeli soha. Ez így megy már pár éve.

(#54111) kolopele válasza lacafaca (#54095) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszi, de nálam más van, fentebb olvashatod. Nézettem már glutént meg laktózt is, egyikre sem vagyok érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#54112) lacafaca válasza kolopele (#54111) üzenetére


lacafaca
őstag

nem gluténérzékenységről beszélek...ami problémád van, az teljesen más. dobd el, 1 hónapot adj magadnak és meg fogod látni a változást. ha semmi pozitív nem történik, akkor max azt mondhatod, ez a hülye megint beszélt össze vissza ;)
amúgy meg lentebb :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#54113) Z.É.T. válasza Parci (#54108) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ne bosszantsd magad, egyetlen csökött, begyepesedett vénember sem ér annyit. Ők már reménytelenek, bármilyen rossz ezt felismerni a környezetüknek.

(#54114) Z.É.T. válasza lacafaca (#54112) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"ez a hülye megint beszélt össze vissza"

Tudtam én, hogy van még remény és fejlődőképes vagy! ;) :P

(#54115) kolopele válasza lacafaca (#54112) üzenetére


kolopele
nagyúr

Meglátom. 1 hónap mondjuk nem a világ vége. Amúgy sosem neveztelek hülyének :)
Mondjuk inkább úgy, nem értek veled egyet bizonyos dolgokban.

(#54116) Parci válasza Z.É.T. (#54113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát felszaladt a vérnyomásom, inkább húzok is aludni, mielőtt a covid+fórumozás kombó már átrúg a határon :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54117) Vesa válasza Parci (#54116) üzenetére


Vesa
veterán

Ejj mi van itt? ;]
Full idegen embereken nem érdemes felhúzni magad. Ilyen ez az internyet, sok olyan ember agyába is betekintést enged, akivel normál esetben a buszon még egy sorban sem ülnél le.

Jó éjt egyébként! :)

A tudomány a valóság költészete!

(#54118) tisn válasza Parci (#54108) üzenetére


tisn
addikt

nekem nem halt meg terhes imerosom, de a magzat vedelmeben be kell adni az oltast, immunszuppreszaltak a terhesseg miatt, sokkal veszelyesebb volt rajuk mar a wuhani is.

es utana meg vedi a gyereket a szoptatassal atadott mindennel is

szoval ne baszd fel magad a hulyeken.

<csak a sino!>

[ Szerkesztve ]

(#54119) Mr K


Mr K
senior tag

Covid: Beijing city urges end to overseas deliveries over Omicron
(Peking egyetlen omikron fertőzöttje állítólag egy külföldi postai küldeménytől fertőződhetett meg, ezért kerülni kell a külföldről történő rendelést, javasolják a helyi hatóságok. A küldemény egy Kanadából érkező levél(?) volt, aminek felületén megtalálták a vírus nyomait, illetve több más levélen vagy bontatlan levél belsejében is kimutatták a vírust. A pekingi CDC nem zárja ki az ilyen módon történő fertőzés lehetőségét. (Külföldi szakértők viszont továbbra is szkeptikusak, legalábbis a probléma általános voltát illetően.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54120) newguy9000


newguy9000
csendes tag

Lightosan (nem) kapcsolódik a topikhoz, de valószínű, hogy itt hitelesebb választ fogok kapni, mint a laca topikban.
Valaki, aki nagy szaki, megmondaná, hogy a borítóképen miképpen adják/adták be az injekciót a néninek? Én úgy tanultam és aszerint járok el, hogy intramuszkuláris injekciót a bőr felületére merőlegesen kell beadni.

(#54121) mpo válasza newguy9000 (#54120) üzenetére


mpo
veterán

Nem fog izomba menni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#54122) natë


natë
nagyúr

Október végén kapott 3. oltás után február elején felvegyem a 4.-et? Lesz ákció a cégnél

(#54123) _NCT válasza Parci (#54044) üzenetére


_NCT
őstag

Látnád a babás-mamás csoportokban hány nő ellenzi az oltást, mert arra vonatkozóan nincs tanulmány, hogy később okoz-e bármi genetikai problémát, általában ez az érv (persze az, hogy a covid milyen hosszútávú tüneteket okoz, az nem fáj nekik). Feleségem mindig mutatja és fogjuk a fejünk...Külföldi csoportokban meg pont az ellenkezője, sok várandós anyuka írja, hogy enyhe lefolyással de átesett 10-20-30. héten a fertőzésen és mindenki jól van, ott inkább vannak az oltás mellett, persze 1-2 kivétel ott is akad.

Más: édesanyám elkapott valami nyavaját (tüdőgyulladás, fejfájás, torokfájás), elment először sürgősségire, negatív lett a PCR.... Majd tegnap háziorvoshoz, aki amúgy szeret celebkedni és ilyen-olyan bizottságban is benne van, nevet nem írok. Anyámnak kb könyörögni kellett, hogy tesztelje le PCR gyorsteszttel (szerencsére az is negatív lett, mindkét orrlyukból, persze olyan finoman csinálta az orvos, hogy még otthon is vérzett az orra, sürgősségin meg sem érezte)....És akkor jött az i-re a pont, az orvos ilyet szól: "Amúgy is minek aggódik, be van oltva háromszor, maga nem tudja elkapni a koronavírust" szólt az orvos. Ezután anyámnak nem volt több kérdése, én csak annyit mondtam, hogy itt az ideje háziorvost váltani. Sajnos vidék, ott sem megy egyszerűen, de bazmeg, welcome in 2022... És akkor miért inog meg a bizalom az orvosokban, amikor ilyen nagyszerű dolgokat mondanak.

(#54124) mpo válasza _NCT (#54123) üzenetére


mpo
veterán

aki amúgy szeret celebkedni és ilyen-olyan bizottságban is benne van,
Ezek mellett nem marad ideje a szakmára.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54125) Parci válasza _NCT (#54123) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az igen. nekem a szomszéd csinált egy orrbadugósat most, amikor a nyalókáson lett egy halvány pozitívam, tövig, nem fájt, nem sértett fel semmit. azt gondolnám, hogy a dokinak több alkalma volt gyakorolni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54126) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Na megszületett az első feljelentés. Kíváncsi vagyok lesz-e több is.

Feljelentette Orbán Viktort, mert meghalt a kínai vakcinával oltott édesanyja

Romanes eunt domus

(#54127) Peat;) válasza _NCT (#54123) üzenetére


Peat;)
veterán

A másik nagyon komoly probléma baba, gyereknél, hogy a covid oltási antimozgalom hatása már érezhetően elérte a többi választható oltást is.
Minket le akar beszélni pár választható oltásról a gyerekdoki(kötelezőn nem rugózott persze), hogy csak egy éves kora után adassuk be. Mert "autoimmun betegséget okoz"(nem okozhat!, okoz) jobb ha kevesebb löketet kap(egy éves kor felett kevesebb ismétlő kell).
De hozzáteszi ha egy éves kor alatt elkapja akkor jobb ha meghal a gyerek. What?!

Szerintem ha nem lesz vége a covidnak nagyon hamar és kötelező oltás lesz akkor összemossák a többi kötelező oltással is a csodás elméjű polgártársak és elindul a "forradalom".

Az a "baj" hogy az én korosztályom már úgy nőtt fel hogy sokmindnet megúsztunk.
Szüleim életében a gyerekbénulás pl. még nem volt olyan ritka, ha valaki azt barátján, rokonságban végignézte... lehet másképp állna az oltásokhoz a mai ember is ha látná a betegséget testközelből. Bár ott a facebook ahol "tudósok" simán megállapítják hogy maga az oltás okozza a bajt, hiszen a covidot is így terjesztik egyesek szerint.

Annyira butul a világnépesség, a mostani választási kampánynál pl Mo is visszareppent olyan 50 évet fejlettségi szintben a rögzített csirkefarhát áraival, de azért mert erre van igény...én nem tudom mi hülyíti az embereket/minket? :DDD / de azt is megvizsgálhatnák már, hátha lenne oltás ellene :))

[ Szerkesztve ]

(#54128) Ringman válasza Parci (#54125) üzenetére


Ringman
nagyúr

Eleve torokból kellene már mintát venni omikronnál, vagy orr+torok :U

---
Friss tapasztalat, 70+ éves nénikék buszon letolt maszkkal trecselnek, emberek kétharmada szövet v orvosi maszkot hord, nem kell csodálkozni sem ezen, az a szomorú

(#54129) mpo


mpo
veterán

Barátom (háziorvosom) jövőre lesz 65 éves, volt ideje kiismerni a rendszert.
A múltkor kifakadt és 4-5 durva jelzőt mondott az orvosokra, de szerencsére elfelejtettem őket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54130) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.19.

14890/85 :Y :Y :Y
2645/208

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54131) Coyot válasza Sir Pocok (#54130) üzenetére


Coyot
őstag

57.6% :O

Má' nem

(#54132) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#54130) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 14 890 (az előző napi adatokhoz képest+ 8 039)
Új mintavételek száma: 25 815 (az előző napi adatokhoz képest + 9 827)
Új halálos áldozatok száma: 85 (az előző napi adatokhoz képest -9)
Kórházban kezelt betegek száma: 2 645 (az előző napi adatokhoz képest – 44)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 208 (az előző napi adatokhoz képest -9)
Az első dózissal oltottak száma: 6 322 905 (az előző napi adatokhoz képest + 1 866)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 066 056 (az előző napi adatokhoz képest + 3 710)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 430 445 (az előző napi adatokhoz képest + 6 545)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54133) Parci válasza Ringman (#54128) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy darab iszonyú halvány pozitív nyalókás tesztem volt csak és akkor kellett dönteni, hogy utazunk vagy sem. a szomszéd szólt, hogy van agyb.szósa, megcsináltuk. aztán szereztem még nyalókásat és csináltam még egy halvány pozitívat, onnan már 100%-nak tekintettük.

amúgy a felnőttek meggyógyultak, a patient 0 nagyobbik fiam is kb., a kicsi is jobban van. :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54134) spileraaa válasza Parci (#54108) üzenetére


spileraaa
senior tag

Az omicron is veszélyes a terhesekre?
A szomszédom várandós de oltás ellenes az a valódi aki mindent jobban tud és az oltás csak ártalmas lehet ... Amúgy azt állítja mióta van a kovid minimum kétszer át eset rajta szerintem viszont sima megfázás volt az mert nem kapta el senki tőle!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#54135) Parci válasza Peat;) (#54127) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és az autizmus patront még el sem lőtte

amúgy az oltások kockázatos játékok, úgy értem, nem nulla a kockázata sosem, sőt, alkalmasint nagyon komoly, akár halálos mellékhatása is lehet. csak hát ami ellen megvéd, annak meg jellemzően sok nagyságrenddel még jobban

ettől függetlenül icipicit azért izgultam, amikor a gyerekek megkapták a bexserót...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54136) Parci válasza spileraaa (#54134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy covid volt, nem törvényszerű, hogy elkapják mások (bár egyre inkább az). de lehetett más is. mi százszor voltunk betegek minden szarral az elmúlt másfél évben és csak most ért ide a covid...

az omikron is veszélyes, leginkább azért, mert fingja sem lehet, hogy mit művel a szervezetben, egy magzatra pedig már a sima láz is veszélyes. lázas sem lesz, előre tudja? könyörgöm, az influenza, amitől nem félünk ugye..., a magzat egyes fejlődési szakaszaiban szinte biztosan szerveket rombol benne, ha kellően kicsi, akkor ki is nyírja. ez meg egy sokkal rosszabb érfali betegség.

de nem tudsz mit csinálni, gyereket csinálni az egyik legegyszerűbb dolog a világon :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54137) Ezekiell válasza spileraaa (#54134) üzenetére


Ezekiell
veterán

Erre a válasz az,hogy nem tudjuk. A delta/alfa veszélyes volt, nem látunk egyelőre semmi olyan, ami azt mondaná, hogy az omicron ne lenne az.

Nekem 3 ismerősöm vetélt el covid miatt (ezt már öbbször leírtam), és nem első trimeszterben (még amikor nem volt oltás) - szóval második trimesztertől azonnal oltatnék minden terhes helyében. Elsőben azért nem, mert ott azért minden IS történik és minden elég "necces", és a sima oltási reakcióként fellépő láz is veszélyes lehet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54138) tisn válasza Parci (#54133) üzenetére


tisn
addikt

jo hirek ez a lenyeg!

(#54139) Rive válasza Sir Pocok (#54132) üzenetére


Rive
veterán

Új fertőzöttek száma: 14 890 (az előző napi adatokhoz képest+ 8 039)

Esély sincs reálisan becsülni, mennyivel magasabb a fertőzöttek tényleges száma :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54140) Mr K válasza Sir Pocok (#54132) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 14890, változás(1): +7007 (+88.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 61097 (átlag: 8728.1), változás(2): +22199 (+57.1%) | incidencia: 1023.5
Új halálos áldozatok száma: 85, változás(1): +18 (+26.9%) | elmúlt 7 napban összesen: 603 (átlag: 86.1), változás(2): +119 (+24.6%) | incidencia: 11.1
Új mintavételek száma: 25815, változás(1): +7516 (+41.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 185877 (átlag: 26553.9), változás(2): +28795 (+18.3%)
---
Kórházban: 2645, változás(1): -113 (-4.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 2644.4, változás(3): -314.0 (-10.6%)
Lélegeztetőgépen: 208, változás(1): -49 (-19.1%) | elmúlt 7 nap átlaga: 229.0, változás(3): -53.0 (-18.8%)
Tesztpozitivitás: 57.68%, változás(1): +14.60% (+33.9%) | elmúlt 7 nap átlaga: 36.99%, változás(3): +7.78% (+26.6%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#54141) pjen válasza Ringman (#54128) üzenetére


pjen
félisten

Friss tapasztalat, tegnapi kézilabda meccs, játékosokon nincs maszk és a nézők nagyrészén se. Ott ülnek egymás hegyén hátán. Nem kell a nénikékkel foglalkozni.

(#54142) Parci válasza Coyot (#54131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:DDD

az étterem egyik tulaja, ahonnan néha rendelünk ebédmenüt mondta tegnap, hogy ennyien az elmúlt másfél év alatt összesen nem voltak koronások a környezetében, mint most éppen...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54143) Coyot válasza Parci (#54142) üzenetére


Coyot
őstag

Itt vidéken még csak most kezdődött meg a buli. Gyerek meg oviba jár.
Várjuka a végzetünk mi is, friss ropogós 3. pfizerrel, asszonyságnál meg 3. modernával szerintem nekünk jók az esélyeink, de a piciket féltem továbbra is.

Má' nem

(#54144) Chesterfield válasza Rive (#54139) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Na de mégis mennyi lehet?
Azt hiszem nem lövünk fölé egy 2-3x-os szorzóval.

(#54145) mpo válasza Mr K (#54140) üzenetére


mpo
veterán

Tesztpozitivitás: 57.68%,
Volt itt valaha ilyen magas?

Ha érted, akkor már elavult.

(#54146) Sir Pocok válasza mpo (#54145) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem és ebből is látszik, hogy a tesztelési kapacitás nem tudja követni a fertőzés terjedését....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54147) Coyot válasza mpo (#54145) üzenetére


Coyot
őstag

Rekord.

Má' nem

(#54148) tboj válasza mpo (#54145) üzenetére


tboj
tag

Nem, de ennek ellenére a napi új fertőzöttek száma is új rekord.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#54149) pjen válasza mpo (#54145) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, ha csökken a korházban, lélegeztetőn lévők szama, még előnyös is a sok fertőzött. Úgyis át kell esni mindenkinek, alakul valamennyi természetes immunitás.

(#54150) Kékes525 válasza Parci (#54054) üzenetére


Kékes525
félisten

+ mpo #54053

Szerintem felesleges méretnie, különösen ebben a járványhelyzetben. Adassa be, kontraindikációja nincs, magasabb lesz a védelme, mint a 3. után volt és így csak 1x teszi ki magát a fertőzésveszélynek. Egy többszörösen krónikus idős embernél minden plusz védelem számít.

mpo #54053

Milyen krónikus betegség? A szív és érrendszer, cukorbetegség, elhízás, veleszületett immunhiányos betegség azok amelyek nagy mértékben súlyosbíthatják a krónikus betegségek közül a COVID-19-et.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.