Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) pjen válasza [CS]Blade2 (#55050) üzenetére


pjen
félisten

A politikáról beszélők és az alkoholísták nem zárják ki egymást. Rengeteg gazdasági és politikai vezető alkesz.

(#55052) Parci válasza Ringman (#54979) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

volt téma az okosóra... én ma rámentem egy használt watch active2-re, kemény 50e ft, és már van benne ekg, spo2, e-sim, gps, hr, meg a szokásos kutyafüle. nyilván az üzemidővel és az abszolút pontossággal fizetek érte. cserébe tudok majd telefonálni az erdő közepéről, ha eltévedtem vagy kiment a térdem :DDD

mindenesetre az új garminok 2-300 ezer forintos árait én nem nyelem le

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55053) natë


natë
nagyúr

2 kollégám 3 oltással ugyanolyan tünetekkel kapta el a covidot, mint anno oltás nélkül. Láz, nehéz légzés, levertség, stb

(#55054) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A társadalmi, poltikai, korrupciós látlelet lassan kezdeni elterelni a témát. :D pls, maradjunk a témánál.

Dobok is be gyorsan inkább pár ropogós hírt :D

Japán laboratóriumi adatok alapján bármilyen felületen az eddigi 'legtúlélőbb' az omikron variáns:
A tudósok felfedeztek egy meglepő omikron-tulajdonságot

193,5 óra műanyagon,

21,1 óráig marad fertőzőképes emberi bőrön...

(korábban volt már itt is, de idegennyelvű linkkel):
Már a tesztben sem bízhatunk? - Itt az új, lopakodó omikron variáns

Megszólalt a neves magyar evolúciókutató a koronavírusról: ez még csak a bemelegítés

[ Szerkesztve ]

(#55055) daneel_hu


daneel_hu
addikt

(#55056) mpo válasza daneel_hu (#55055) üzenetére


mpo
veterán

Nincs akkor tesztelőkapacitás, hogy kövessük őket.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55057) Parci válasza daneel_hu (#55055) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

r=6, ami közben r=10 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55058) mpo válasza Soulfly842 (#55054) üzenetére


mpo
veterán

Megszólalt a neves magyar evolúciókutató a koronavírusról: ez még csak a bemelegítés
Pedig megmondta itt xxxxx, hogy 2022 végén vége lesz. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#55059) Parci válasza mpo (#55058) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a koronavírusnak (sem). aztán jön valami fincsibb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55060) t72killer válasza BlackV (#55048) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Főleg, hogy a frissen 2x oltott csak azért oltott, mert kötelező lett."

Most én vagyok lemaradva, és nem érvényes már 6 hónapig a 2. oltás?

Annyi, hogy 3.nak igazán számításba vehetnék ekkora értékkel az omikron átesést is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55061) Soulfly842 válasza mpo (#55058) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ezeket a szálakat, ezeket a nyilatkozatokat rengeteg szál mozgatja. A gazdasági érdekek, a politikai érdekek, az emberek kiélezett tűrő képessége, stb-stb-stb. Erős ebben a kontroll, ami valahol érthető is (azt a kontextust pl., hogy a társadalmi rendet és a 'hétköznapi rendet' valahogy fent kell tartani). Nem véletlen az sem, hogy a vezetők is mindig pár hetes, vagy 1-2 hónapos terveket fogalmaznak meg max pl. egy szigorításnál... 'utána szerintünk ez megváltozhat', a tűrőképességet a pszichológia, szociológiai, politikai érdekek miatt sem lehet túlfeszíteni. Erős ebben a nyáj (nem immunitás, hanem a morál!), ami valahol a keresztény kultúrkör, vagy a francia olyan szabad vagyok, hogy akár Mohamed prófétát is lerajzolom hozománya is.

Ki tudja? - lehet a WHO is csak bábszerűen dob be érdek válaszokat... lásd 'nem kell maszk'.

Sajnos egyébként az evolúciókutatótól kapott 'forgatókönyv' a legvalószínűbb. Neki - így érdekek nélkül leírva - a szakmai tudását és véleményét - jobban hihetünk, mint a véhájóó-nak bármiben.

[ Szerkesztve ]

(#55062) Z.É.T. válasza Parci (#55009) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Legyen az inkább négyesfogat a Sinopharm nélkül.

Volt az ezzel kapcsolatban kiadott hivatalos (oltott/oltatlan/vakcinatípus) adat, magam is ilyen infókat kaptam több helyről és a minap Gsx-rr is hozott ilyet, akiről tudjuk, hogy erősen vírusszkeptikus (volt):

(#55063) emvy válasza mpo (#55058) üzenetére


emvy
nagyúr

Eors meg Jordan Feri mar tiz eve is errol beszeltek. Az eredeti cikk:

https://www.valaszonline.hu/2022/01/24/szathmary-eors-evolucio-tudomanyszervezes-interju/

– Ez még csak a bemelegítés. A klímaváltozás miatt sajnos egyre több új betegség lesz. Még csak gyakorlatozunk. Maszkban járunk. Szokjunk hozzá, hogy akár életünk végéig. Az oltásokhoz is hozzászokhatunk. Az orvosi megoldásokkal nyerhetünk is csatákat, de hosszútávon valószínűleg így sem fogjuk tudni kicselezni a természetet.
– Hogyhogy?
– Úgy, hogy az emberiség genetikai terhe folyamatosan növekszik az orvostudomány miatt. Egyre több olyan ember nő fel és adja tovább a DNS-ét, aki már két olyan mutációval is rendelkezik, hogy bármelyiktől háromszáz évvel ezelőtt gyerekkorában meghalt volna. Ebben sajnos benne van, hogy ha jön valami igazi nagy krach, az jelentős gyermekkori halandóságot fog okozni, az egyéb bajok mellé, mert az egészségügynek akkor nem lesz ilyesmire kapacitása, és a káros mutációk ki fognak fejeződni. Mutációkat célzottan, génszerkesztéssel lehet majd javítani persze, de ez alighanem a gazdagok kiváltsága lesz. Majdnem minden technológiai fejlesztéssel növekedett a leggazdagabbak és a legszegényebbek közötti különbség. Miért lenne most másként?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#55064) mpo válasza Soulfly842 (#55061) üzenetére


mpo
veterán

Hans Kluge, a WHO európai igazgatója:
Úgy tűnik, hogy a régió közelít a koronavírus-járvány végéhez.
Ám ezt követően 2022 végén újra visszatérhet a koronavírus.

Nem rá gondoltam, hanem Pumba előrejelzésére.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55065) Parci válasza Z.É.T. (#55062) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem bíznám az életem egy sima dupla sinóra, ez igaz, anno el is passzoltam (tudtam, hogy vektoros lesz napokon belül)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55066) t72killer válasza mpo (#55058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés miket tartogat még. Elég evidens, ha egy mutálódni képes virnyák egyszer rákap az emberhúsra, akkor jópárezer évig nem ereszti, miért tenné :F .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55067) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#55061) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na assza meg, offtalanításra szólítok fel, aztán én is elszabadulok :DD Bocsi :( ;]

(#55068) spileraaa


spileraaa
senior tag

Mai adatok Romániából a zárójelbe az oltottak 44 halott abból 10 oltott

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#55069) mpo válasza t72killer (#55066) üzenetére


mpo
veterán

Ha a koronavírus megunja, marad még másik vírus, meg a rezisztens baktériumok, a felmelegedés, ha ez sem elég, akkor a kisebbségi komplexusos mélynövésű kisp.csű nacionalista vezetők, akik képesek háborút kirobbantani.
"Nem baj, hogy lassan haladunk, úgyis rossz irányba megyünk".

Ha érted, akkor már elavult.

(#55070) t72killer válasza spileraaa (#55068) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez náluk minimumnak/hullámvölgynek számít. Amikor műsor van, akkor kb 10x ekkorák a számok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55071) mpo


mpo
veterán

A korábbi lassú emelkedés után, több hetes tendenciát tekintve határozott növekedés látható a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyagának országos átlagkoncentrációjában.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#55072) BlackV válasza Z.É.T. (#55062) üzenetére


BlackV
senior tag

Se a nyers adatok, se az intenzíves nővér tapasztalatai nincsenek kiigazítva azzal, hogy a sino eloszlása sokkal magasabb arányú az idősek körében, mint a többi vakcinák.
De ezzel együtt is elfogadom, hogy a sino lehet a leggyengébb az egyadagos Janssen mellett.

[ Szerkesztve ]

(#55073) Parci válasza BlackV (#55072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aki egy picit is figyelt, foglalkozott a kérdéssel, már rég ráoltatott bármelyikre. szóval valahol akadémikus vita ez már. annyi, hogy nagyon sok ember egyszerűen nem foglalkozik a kérdéssel az (első) oltása óta -- ők viszont azonnal mennek, ha az ember elmondja nekik 2 percben, hogy célszerű.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55074) Soulfly842 válasza mpo (#55071) üzenetére


Soulfly842
addikt

'asza. Ha eddig nem emelkedett, akkor ez azt jelenti, hogy 2-3 hétig most brutálisan nőnie kellene még ezeknek a számoknak is (mindig kb ennyivel jelzi előre), ez annyit jelent, hogy a napi számok, ha nem többszörőzdnek az elkövetkező 2-3 hétben, akkor a tesztek száma/felderített esetek sehogy se követik a valós tesztelési igényeket. Tekintve, hogy ilyen tesztelési esetszámmal nem fognak elbírni: ez gyakorlatilag biztos.

(#55075) IG55 válasza natë (#55053) üzenetére


IG55
senior tag

Oltás nélkül már kórházban lennének

(#55076) natë válasza IG55 (#55075) üzenetére


natë
nagyúr

Sanszos, igen

(#55077) Parci válasza IG55 (#55075) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki tudja. de arra is érdemes gondolni, hogy maga a vírus is feltápolta magát időközben, ilyen ezerszeres vírusterhelésről és sokkal gyorsabb szaporodásról szól a fáma. jó, oké, az omikron az már szuper mild....... (or not)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55078) natë válasza Parci (#55077) üzenetére


natë
nagyúr

Jellemzően egyébként a környezetemben lévő oltottak (3x) enyhe torokkaparós, fejfájós tünetekkel vészelik át. Eddig.

(#55079) Parci válasza natë (#55078) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én környezetemben is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55080) Dare2Live válasza Soulfly842 (#55074) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

omikron r=6-10. Elképesztő sebességgel terjed aki nincs bezárva az el fogja kapni és gyorsan. márciusra lényegében lefut. Oszd el a lakosság számának mondjuk 90%át 60nappal. Na ennyi átlagos fertőzött lesz/nap.

Mai kedvencem a szűrésre való várakozás. Aki esetleg eddig nem találkozott vele az már igen.

@kisza25 Ezen nem kell gondolkodni irány orvos, akár sürgösségi. mrnsnél mondjuk én még csak nem is hallottam ilyenről pedig direktber is kapom az infokat, nem csak olvasgatok. Mondjuk nem mrnsnél sem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55082) Drótszamár válasza Ringman (#55081) üzenetére


Drótszamár
őstag

Bezzeg vény nélkül kapható gyógyszert meg nem lehet online rendelni, sorba kell állni a patikában... Vicc.
Ott túl intenzív volt az árverseny?? :U

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#55083) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#55084) Ringman válasza Drótszamár (#55082) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ott túl intenzív volt az árverseny??

hát a gyógyszertárosok szerint igen

(#55086) Rive válasza Ringman (#55081) üzenetére


Rive
veterán

Tökmindegy. A probléma nem az elosztási pontok száma, hanem az engedélyezett tesztek ára és ismeretlen megbízhatósága omikron esetére.

Másik, hogy mindegy a teszt elérhetősége ha 'megfázással' senki se fog otthon maradni.

Úgy egy évvel korábban kellett volna megjöjjön az eszük.
A PCR meg ugye szinte kezdettől hatósági áras. Agyrém.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55087) Asbee válasza natë (#55078) üzenetére


Asbee
veterán

Szintén. Az omikronra ki lehet jelenteni nyugodtan, hogy gyengébb. Annyi gyakoralti eset van már, hogy ez tudott.

(#55088) Mr K válasza kisza25 (#55049) üzenetére


Mr K
senior tag

Övsömörrel haladéktalanul orvoshoz kell fordulni, és azonnal megkezdeni a kezelést. Ha ez elmarad, akkor hosszú ideig tartó krónikus fájdalom lehet a következmény (min. 1 év, de akár élethosszig is tarthat). :((

Nem igazán hiszem, hogy az oltás okozta volna, ha volt - az életkorral nő a betegség felbukkanásának valószínűsége, illetve genetikai háttere is lehet (bizonyos családokban gyakoribb, az enyémben is.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#55092) natë válasza #32839680 (#55089) üzenetére


natë
nagyúr

Brit + 3x Pfizer, utolsó okt. 25-én nálam. Kíváncsi leszek.

(#55094) emvy válasza #32839680 (#55089) üzenetére


emvy
nagyúr

> beszélni nem tudott 2 napig a torka miatt

ez volt kb. nalam is, de az influ az durvabb (mert kemeny laz nem volt)

while (!sleep) sheep++;

(#55095) Stanlee válasza Parci (#55002) üzenetére


Stanlee
őstag

Nemetorszagban sem tudjak kotelezove tenni, pedig itt aztan nagyon vigyaznak rank a politikusok.

Ma megszabaztak, hogy a parlamentben az atesett betegek 6 honapra ervenyes igazolast kapnak, a plebs meg csak 3-at. Na erre varrjunk gombot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#55096) natë válasza #32839680 (#55093) üzenetére


natë
nagyúr

Bosszúból :D

(#55097) [CS]Blade2 válasza Soulfly842 (#55074) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Valamikor el fog jutni az omikron oda, hogy már mindenki vagy bírja, mert egyszerűen bírja, mert gyerek, mert nemrég átesett vagy mert oltott, vagy meghalt.
Ha kitesztelnek 20.000-et pozitívra, de senki nem hal bele, az azért már nem rossz.

UK: 68,5 millió ember, 16 millió fertőzött, 52 millió kapott valami féle oltást. Persze bazi nagy átfedés van köztük, meg vannak gyerekek akik azért nagyon nagy számban legalább nem halnak bele, de persze megesik, meg 3 oltással is megesik, de ugyanakkor van, aki bírja oltatlanul is, stb.
10 emberből náluk minimum 8 de inkább 9 nem igazán potenciális áldozat. Ez a hullám kb. 1-2 hónapon belül lecseng valszeg, le fognak menni ilyen napi 1-10 halottig. Innen lesz érdekes a későbbiekben.

Nálunk, ha bejön ez a vélekedés, hogy rengetegen átesnek rajta titokban, teszteletlenül, stb., akkor mi is közelítünk.
(9,7 millió, 1,5 millió fertőzött, 6,3 millió valamilyen oltás)
3 hónapon belül ott kellene lennünk nekik is.

(#55098) Parci válasza emvy (#55094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennél nálunk sokkal enyhébb volt szerencsére, de itt nem két sino + egy vektor, hanem 2 vektor + 1 mrns vigyázott ránk ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55099) kisninja


kisninja
őstag

Közben toltam egy tesztet egyenlőre nega :) de holnap reggel is csinálok egyet az a biztos.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#55100) pjen válasza kisninja (#55099) üzenetére


pjen
félisten

És, ha holnap délben mégis elkapod? Vagy már benned van, de a teszt csak holnap után mutatja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.