Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) Dare2Live válasza Asbee (#55294) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem csak a megfogása a járványkezelés. A 76% meg elég jól mutatja milyen a járványkezelésünk. deltanal... se szűrtünk jobban, ott se volt fontos, hogy megfogjuk.

más: Azon filóztam, hogy omikronnál eljöhet e az, hogy nem csak kicsit hanem nagyon nincs ki ellássa az omikronosokat. Már a korábbi hulllámoknál is csúcson ott volt ez, omikron hullám meg extrem mód fut fel. Mennyire ellensúlyozza, hogy kevesebb a súlyos eset azt, hogy "mindenki" elkapja. Majd nézek analógiát

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55302) Parci válasza pjen (#55300) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hagyjuk már ezt az abszurd f.sságot. és tudod miért? mert erre nem volt példa. míg arra, hogy nem látnak el a kórházban, számtalan. szóval ne azon lovagolj, ami nincs, hanem azon, ami van, valós gond.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55303) pjen válasza Parci (#55297) üzenetére


pjen
félisten

Most ez honnan jött? Én pont nem írtam, hogy rettegni kell, az élet megy tovább, ha fertőzött vagy, ha nem.

(#55305) Sir Pocok válasza Soulfly842 (#55304) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ha már az egyéb, koronavírus ellen szóló terápiáknál vagyunk, az azelasztint tartalmazó orrspray, melynek kutatásában Önök Pécsett is aktívan részt vettek, hatásos lehet az omikron és a későbbi variánsok ellen is?

Azt gondolom, hogy az orrspray nem variánsfüggő. A pontos mechanizmusát most vizsgáljuk, hogyan hat sejten belül, de az biztos, hogy ez az omikron ellen is hat. Az erre vonatkozó kísérletek most folynak, van mind laboratóriumi, mind klinikai tapasztalat arra, hogy ez egy hatékony védekezési módszer lehet.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#55306) Parci válasza pjen (#55303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fertőzött vagy, takarodj haza -- az élet pedig meg tovább, amíg meggyógyulsz

onnan jött, hogy fölösleges mindent erre kifuttatnod, hogy "akkor az egészséges maradjon otthon" és társai. ott is van a topik összefoglalóban, hogy ez a kib.szott unalmas rettegőzés itt nem téma

javaslom, hogy ha nincs valódi mondanivalód, akkor inkább ne is mondd

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55307) pjen válasza Parci (#55302) üzenetére


pjen
félisten

Èn nem lovagolok semmin, csak leìrtam mit jelent egy ország lezárása.

(#55308) Parci válasza pjen (#55307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amiről itt rajtad kívül senki sem beszél
hasznos... (nem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55309) Sped válasza BlackV (#55289) üzenetére


Sped
aktív tag

Kolléganőmnek pont ősszel volt ez, ha elég súlyos megműtik soron kívül.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#55310) kisza25 válasza sipi700 (#55231) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Most ezt olvasva eszembe jutott, hogy nekem első oltás után volt nyugalmi állapotban 80-90-es pulzusom. Vettem is egy pulzusmérő órát és ez elég sokáig megmaradt, a második oltás után szűnt meg valamikor, nem tudom pontosan mennyivel

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#55311) pjen válasza Parci (#55306) üzenetére


pjen
félisten

Mert Neked nem tetszik? Csak a puszta számokból indultam ki egyáltalán nem rettegőztem. A számok alapján a népesseg 4/5 része fertőzött. Ha a 4/5 rész otthon marad bedől az ország. Ha az 1/5 rész vigyáz magára és a fertőzöttek müködtetik az orszagot lesz ami lesz alapon simán túlélhetjük.

(#55312) Asbee válasza Dare2Live (#55301) üzenetére


Asbee
veterán

Lassan ellehetne engedni ezt a teszt szám fétist az omikronnal. Terjed mint az állat nagyon sokan elkapják. Komolyabb intézkedés felesleges rá. Olcsó gyorstesztek kellenének, aki tünetes toljon egyet aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#55313) pjen válasza Asbee (#55312) üzenetére


pjen
félisten

Megint van valami amiben egyet értünk. :)

(#55314) Parci válasza pjen (#55311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, azért, mert nekem nem tetszik :(
(mást úgy se hallasz meg, akkor inkább hidd így)

segítek utoljára: a tesztelést nem szúrópróbaszerűen végzik, 26 ezer tesztből 20 ezer fertőzött NEM azt jelenti, hogy az ország 4/5-e koronás :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55315) Parci válasza pjen (#55313) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem értetek egyet, mert Asbee is azt írta, hogy aki tünetes, teszteljen, csak nem írta oda gyengébbek kedvéért a végére, mert annyira egyértelmű, hogy "és maradjon otthon, ha pozitív" :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55316) t72killer válasza Asbee (#55312) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából már csak statisztikai jelentősége van a tesztelésnek, ülünk és nézzük, hogy kb meddig tart a hullám. Illetve hasznos infó, ha pl megtudjuk belőle, hogy a lakosság pl 60%-án átment, akkor ezek oltott és korábbi variánson átesett része (ami meglesz a nevezett rész 80%-a is, azaz a teljes lakosság fele) széles spektrumú védettséget kap sacc/kb fél évre.

Azt kéne még bevezetni, hogy amikor megérkezik az újfajta oltóanyag, akkor azok, akik átestek az omikronon később vegyék fel.

#55314: ez igaz, hozzá kéne dobni egy kb 10e fős random tesztelési kapacitást is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55317) Rive válasza Parci (#55315) üzenetére


Rive
veterán

Hát, szerintem az alap az lenne, ha tünetekkel teszt nélkül is otthon maradna mindenki (és erre meglenne a lehetősége is)... És oltottak között ez omikronra ~ elegendő is lenne.

Ha úgy tetszik: ebből látszik, mekkora gond az antivaxxer hozzáállás, és: mennyire s*ggbe kellett volna k*rni az összes effélét következetesen, az dolgok elejétől kezdve :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55318) pjen válasza Parci (#55314) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom valóban nem. Csak éppen a saját melóhelyemből indulok ki. 5 ből 4 ha nem is egyszerre, de köhög fáj a dereka, a feje, szarul van. Betelefonál, hogy nem jön, de másnap már igen. Te mire gondolnál? egyébként honnan Tudod, ha szúrópróba szerűen tesztelnének lehet hasonló lenne az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#55319) Asbee válasza Parci (#55315) üzenetére


Asbee
veterán

Ja hát az egyértelmű, hogy szépen marad otthon és bejelenteni. Az emberek most nem hetekre dőlnek ki szerencsére, ha pár helyen melegebb is a helyzet, teljes leállásoktól szerintem nem kell tartani. 5 nap után gyorsteszt aztán ha úgy van mehet a dolgára.

(#55320) Ringman válasza Rive (#55317) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hát, szerintem az alap az lenne, ha tünetekkel teszt nélkül is otthon maradna mindenki (és erre meglenne a lehetősége is)... És oltottak között ez omikronra ~ elegendő is lenne.

az, csak a k-európai munkáltatók (multikat beleértve) + a lófasz táppénz miatt ez nem működőképes, ahol világjárvány közben is arra van bónusz, ha nem hiányzol, ott tényleg mit vár az ember.

(#55321) Dare2Live válasza Asbee (#55312) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

namégegyszer: teszt != járványkezelés. Az elöző hullámoknál meg igen is fontos lett volna. Akkor is szartunk bele.

@Pjen: Én azt látom nagyon jól meg lehet oldani azt, hogy aki beteg, főleg fertöző beteg az maradjon otthon. Még az osztrák féle két hétnél is volt tej, áram. Egy populista lózung, hogy jajdemileszakkor. Ellenben az eü most már nem tudom hányadszor térdel le és ennek a fő oka, hogy az fő szempont a GDP az emberélet le van szarva. És ide még a véleményem az, hogy egyaltalán nem biztos, hogy a ROK/Kínai... vonal csinálta a GDP szempontjából rosszul, hogy 0 tolerancia van, ha kell tényleg bezárnak de úgy, hogy az utcára nem mehetsz ki. Sött vszeg jobban jártak GDP szempontjából is. Churchill becstelenség monologa ugrott be. Minket nem érdekelt az emberélet de evvel a GDP visszaesést se usszuk meg. Akiket érdekelt azok sokkal jobban megúszták emberéletben és GDP visszaesésben is. És csodálatos a populizmus a nem lesz tejjel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55322) Parci válasza pjen (#55318) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ötből négy ember egész télen beteg? jó kehesek lehetnek. :( vagy csak most? maradjanak otthon, gyógyuljanak meg és aztán dolgozzanak rendesen. igen, lehet, hogy akkor egy-egy hét kimarad évente. könyörgöm, élőlények vagyunk...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55323) Parci válasza Dare2Live (#55321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg csináljuk azt, hogy a "nem állhat le az élet" részért majd akkor aggódunk, ha lesz rá egyetlen példa is. addig aggódjunk inkább a "nem műtenek meg" részért, mert az valódi baj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55324) kisza25 válasza pjen (#55243) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sógorom éveket várt, majd már mikor a fekvés is gyötrelem volt magánban 8M Ft ért műttette meg a két csípőjét :((

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#55325) Asbee válasza Dare2Live (#55321) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor neked mi a járványkezelés? A vírus megfogása nem az, a tesztelés nem az. Olyan dolgokon lepődtök itt meg páran az omikronnal kapcsolatban, amit nem értek. Nyugatról megvannak az infók. K…va gyorsan terjed, érdemben nem nagyon lehet ellene mit tenni. Maximum brutálisan drasztikus intézkedésekkel. Akinek felső léguti jellegű panaszai vannak, nagy valószínűséggel covid. Jusson teszthez minél előbb. Mást nem nagyon tudunk tenni.

(#55326) Ringman válasza Dare2Live (#55321) üzenetére


Ringman
nagyúr

És ide még a véleményem az, hogy egyaltalán nem biztos, hogy a ROK/Kínai... vonal csinálta a GDP szempontjából rosszul,

pre-omikron adatokat nézve:

The Zero Covid strategy protects people, economies and freedoms more effectively

The G10 countries are far more affected by the pandemic in all aspects than the OECD countries that have opted for the Zero Covid strategy or similar, a representative benchmark of 82 million inhabitants of economically advanced democracies.

(#55327) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

76% és 10x témához:

Jan 3.-a óta a pozitívra teszteltek: 214.861 fő
Ha:
75% felett 10x szorzom
67,8% 9x
60,5% 8x
53,3% 7x
...
17,2% 2x
10%-os találatnál -nál marad az eredeti:

Akkor csak január 3.-a óta: 971.270 fő fertőzött, és ebből 756.409 tesztelés és karantén nélkül mászkált és mászkál a mai napon.

Ha pedig kezdetektől ráhúzom ennek az átlagát, akkor már:
6.625.097 fő van aki pozitívra tesztelhető lett volna, ha kéri és kapja.

A topic becslése akkor mondhatjuk, hogy ennyi?

0,6%-os halálozási arányunk van a 41.000 halottal.
A világon a legjobban a magyar ember bírja orvosi és kórházi kezelés nélkül a covid-ot.

Ha a következő 15 napban is 75%+ lesz a találati arány 20.000(vagyis 200.000) fertőzöttel, akkor 15 nap múlva már meglesz a 9.700.000 is.
Van aki 2-3x is elkapja, de február végén már biztos, hogy bőven 10-15 millió között leszünk pozitívra tesztelt és pozitív de nem tesztelt számban.
:DDD

(#55328) Mr K válasza pjen (#55311) üzenetére


Mr K
senior tag

"A számok alapján a népesseg 4/5 része fertőzött."
:F

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#55329) mpo


mpo
veterán

Ha az egyik csapat tízszer lő kapura, a másik meg csak háromszor és az eredmény 2:2, akkor ki volt a jobb vagy hatásosabb?
A tesztpozitivitás függ az elvégzett tesztek számától és attól is, ki megy el tesztre.
A táppénz miatt itt inkább dolgozni mennek és nem tesztre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55330) Rive válasza [CS]Blade2 (#55327) üzenetére


Rive
veterán

A topic becslése akkor mondhatjuk, hogy ennyi?

Ez most megint a korai 'mindenkin átment már észrevétlen' jellegű elszállás. Biztos, hogy nagyon magas a szám de az is biztos, hogy nem ennyire.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#55331) mpo válasza Vesa (#55206) üzenetére


mpo
veterán

- Ha ez a hullám 3 hónapig tart, akkor március végére befejeződik
- Omicronra később kaphatunk vakcinát
- Neked is (nekem is) augusztusi a 3. Pfizer, azaz 5 hónapos, az antitestek 1,5 havonta feleződnek
- Az izraeli adatokat ismered a 4. oltásról
A héten kérem a 4. Pfizert, ma megkapom a háziorvosi javaslatot, ami talán már nem is kell, mert tegnaptól lehet időpontot foglalni, de így nem lesz vita az oltóorvossal.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55332) Sped válasza mpo (#55329) üzenetére


Sped
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy a járvány után azt a következtetést tudjuk levonni, hogy a magas halálozás nem járványügyi intézkedések kérdése, hanem az eü alapállapotától függ: ahol több orvos van és motiváltabbak a dolgozók, ott hatékonyabb az ellátás, ahol meg nem, ott kevésbé, hiszen túlterheltek, fáradtak. Ahhoz hogy a magar eü hátrányát le tudja dolgozni azzal, hogy időben elnyújtja a járvány lefutását, ahhoz aránytalanul súlyos és hosszú korlátozó intézkedéseket kellett volna bevezetni. Ugyanakkor amikor nagy szigor volt (tavaly télen), akkor sem javult érdemben a halálozás, sőt emlékeim szerint akkor kezdtünk feltörni az élvonalba. Ez pedig úgy kapcsolódik ehhez a grafikonhoz, hogy a tesztelési számok nem túl relevánsak ebből a szempontból, hanem pusztán statisztikai érdekességek, mert pontosabban mutatják a járvány dinamikáját.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#55333) Dare2Live válasza Asbee (#55325) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát nem csak a tesztelés az biztos.

Olyan dolgokon lepődtök itt páran... K…va gyorsan terjed

Csak az elmúlt héten többször írtam az R=6+tbe.

"Maximum brutálisan drasztikus intézkedésekkel."

Avval is baromira problémás. Ezt is leírtam már... 2hónapja amikor az R=6+ kijött.

@sped
"nem járványügyi intézkedések kérdése, hanem az eü alapállapotától függ"

Mindakettő. A hullámok ellaposítása pl járványügyi intézkedések következmény ami nélkül sokkal több halottunk lenne. Még akkor is ha nem sikerült eléggé ellaposítani és nagyon sokan haltak meg a nincs ápoló/nincs orvos miatt. És akkor meg is érkeztünk oda, hogy egy végletekig kifacsart ember"anyag" tartja a frontot a kórházakban 2éve, rendszeresen heti 100h+t dolgozva végkimerülten napi szinten a halállal találkozva, már az elöző hullámban is PTSDsként. A -17.000fő úgy hogy felmondási stop volt/van nagyon sokat elmond. Közben a nem akut vizsgálatok, szűrések tömkelege áll a várolisták a korábbi sokszorosára duzzadnak. ld akárki csipőműtétét vagy amit én anno leírtam mint szemészet tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55334) pjen válasza Parci (#55315) üzenetére


pjen
félisten

"Miért is? Kiadsz 20 K t egy tesztre, mennyivel vagy előrébb vele?"Innen indult az egész.
"Lassan ellehetne engedni ezt a teszt szám fétist az omikronnal. Terjed mint az állat nagyon sokan elkapják. Komolyabb intézkedés felesleges rá." és én ezzel értettem egyet, hogy aztán bármiért is szerkeszti az egy másik dolog.Az ingyenes vagy eszmei árú tesztet egyébként én sem ellenzem. A mi jövedelmi viszonyaink mellett még a maszkot is kimossák.

(#55336) Z.É.T. válasza Sped (#55332) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Amikor nagy szigor volt, az pont heteket késett.
Eü vs járványügyi intézkedés: előbbi állapota, kapacitása alapján kellene az utóbbit hangolni. Jobb eü enyhébb szabályozást és fordítva.

(#55337) kolopele


kolopele
nagyúr

Na mára még szarabbul lettem, torok kaparás, orr, köhögés, stb. Nem kibírhatatlan persze, de van, sok-sok év után először. Tényleg sok volt a hármas össztűz amit most kaptam családon belül. Februári zárás lesz nálunk, eldöntöttem, nincs suli, nincs semmi, maximum boltba menés. A kormány ezt úgysem lépi meg, ezért magunknak kell.

(#55338) t72killer válasza [CS]Blade2 (#55327) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én max 3-4es szorzóval gondolkodnék, de ez tényleg totál hasraütés és időben is változó.
Azt figyelembe kell venni, hogy rengeteg a gyorsteszt (ok, felük fals negatív), a tünetesek nagy része teszteli is magát. Márpedig ha igaz, ez egy egérnáthavírus-hibrid, ami valamit nagyon jól tud csinálni: náthás és/vagy torok tüneteket okozni.

#55329: én otthon gyorstesztet csinálnék és ilyen feltételek mellett mennék dolgozni. Többtízezer Ft-os kiadást nagyon sokan nem engedhetnek meg maguknak csak azért, mert odafönt valaki hülye, a szabadság pedig nem arra való, hogy otthon fújja az ember az orrát. Keletisztán alja :((( , és covidtól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55339) mpo válasza attiati (#55216) üzenetére


mpo
veterán

"Viszont az hogy nem érzem a sör ízét, na az már mindennek a..."
mostantól akkor ihatod az alkoholmenteset is

Pár éve a barátom számítógépe vírusos lett, több mint fél napom ráment.
Kocsival voltam, megittam 3 alkoholmentes sört (3*0,5 liter) és nem kellett WC-re menni még hazaérkezés után sem.
Vízből, sörből megiszom 1,5 litert, akkor ez nem fordulhat elő.
Addig sem ittam, azóta meg pláne nem iszom ilyet, maradok a Budweisernél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55340) mpo válasza t72killer (#55338) üzenetére


mpo
veterán

Keletisztán alja :(((
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#55341) mpo válasza Z.É.T. (#55336) üzenetére


mpo
veterán

Már a vírus előtt ismert volt a magyarok eü állapota, krónikus betegségei, gyakori halálokok, várható élettartama, az EÜ létszáma, teherbíró képessége az EU országokhoz képest.
A korlátozás, szigorítás és a sok halott között kellett választani a kedves vezetőnek.
Az eredményt ismerjük.
A világszínvonalú védekezés hangoztatásakor süljön le a bőr a képükről.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55342) Mr K


Mr K
senior tag

Olyan maszkokat kaptak a svéd síelők az olimpiára, mintha nem Pekingbe, hanem a Marsra indulnának
"A maszkok akkumulátorral működő, állítható erősségű ventilátorral rendelkeznek, amely folyamatosan tisztítja a levegőt. Az akkumulátor a legalacsonyabb teljesítményen akár 19 órán keresztül is bírja."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#55343) Kékes525


Kékes525
félisten

Mindenkinek nagyon melegen ajánlom a végignézését, megéri: [Dr. Duda Ernő: Egy járvány tanulságai]

Az első néhány perc (bemutatás) rossz hangminőségű, de maga az előadásnál már jó a hang.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55344) Soulfly842 válasza mpo (#55331) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem kell, én anélkül mentem. Gond nélkül ment a 4. oltás.A 4 hónap eltelte csak a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#55345) Csatravi válasza Krinyo (#55274) üzenetére


Csatravi
senior tag

"Ez a járványkezelés teljes csődje."

Alapvető követelmény kellene, hogy legyen a rendes maszkhasználat. Akinek nincs takarva az orra és a szája annak bünti de úgy rendesen.
Erre telt házas kézi EB-t rendezünk úgy hogy a követelményeket nem tartatjuk be majd erre még ráhúzunk egy korlátozások nélküli koncertet. Igazi magyar virtus.
Meg lehet majd nézni a következő 1-2 hét számait.

(#55346) Jablocskov válasza Dare2Live (#55321) üzenetére


Jablocskov
tag

Új-Zéland full lockdown, 52 halott, GDP -12%.
Magyarország light lockdown, 40 ezer (?) halott, GDP -12%.

[ Szerkesztve ]

(#55347) natë válasza Soulfly842 (#55344) üzenetére


natë
nagyúr

Bejelentkeztem céges dokihoz február 2-re. Bár csak 3,5 hónap telt el, bajom nem lehet.

(#55348) SOAD19


SOAD19
addikt

Üdv!

Érdemes, javallott még, felvenni a 3. oltást? Anyám holnap akarja csak venni, pedig már jó pár héttel korábban mondtam, hogy menjen vegye fel. Erre most akar menni, mikor fut fel a hullám. Van még értelme felvenni, vagy csak kára lehet belőle? Gondolok ezalatt arra, hogy mi van, ha pont az oltás után pár nappal kapja el a vírust, mikor még nem alakult ki a védelem.

(#55349) Soulfly842 válasza Jablocskov (#55346) üzenetére


Soulfly842
addikt

Okafogyott az ilyen szembe/párba állítás. 2021 októberéig azt sem tudták, hogy milyen az, ha van egy koronavírus hullám. Náluk kb akkor indult az első.

Világszinten egyedülálló helyzet, ebből fakadó számok, felesleges analógiát keresni. Új zélandot az országok ~99%-val nincs értelme párba állítani, csak egyszerű demagógiát keresve.

[ Szerkesztve ]

(#55350) Ezekiell válasza SOAD19 (#55348) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyugodtan vegye fel, kara nem lesz belőle, haszna lehet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.