Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) Sir Pocok válasza Parci (#54199) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én is utaznék a gyerekekkel, frissen áteseten ennél nincs jobb alkalom! :K

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54202) tisn válasza Sir Pocok (#54195) üzenetére


tisn
addikt

argentina 65%, hr 47%, slo 53%

(#54203) Kékes525 válasza BlackV (#54192) üzenetére


Kékes525
félisten

"az antitestek ugye a paratóp résszel kapcsolódnak az antigén epitóphoz, így semelegesítenek. Azonban hordoznak magukon egy másik részt is az idiotópot. Ezt a részt a szervezet kvázi antigén epitópként érzékeli és antitesteket készít ellenük."

Ez az antitestek konstans régiója, ami ellen a szervezet nem készít ellenanyagot, a klónszelekciós elmélet értelmében. Ha igen, az autoimmun folyamat lenne, azaz kóros. Szerintem, ha ez valahol elő is fordul, az nagyon ritka lehet. Ráadásul hosszú ideig ez a rész nem lóg szabadon, mert a komplementer fehérjék vagy a fagociták felismerik és eliminálják az így megjelölt antigént. Továbbá ez a jelenség a jövőbeni minden, bármilyen antigén elleni antitest működést lehetetlenné tenné.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54204) t72killer válasza Imilenni (#54194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Várható volt a rengeteg eset: itt egy szuperjól terjedni tudó variáns vs 0 effektív korlátozás /vs2 a terjedést nagyonmax csak minimálisan korlátozni tudó oltások.

Átmegy ez mindenkin, aki kéri aki nem, kérdés, mennyit érnek majd a különböző oltások, átesések, praktikák...

#54199: oltás+omikron után mehettek covid-osztrályra ágyneműt cserélni, beteggel szkanderozni, stb.

Lassan ideje lesz az antitest-mérések totális revíziójának, uis a "van 10kAU antitestem" kijelentés önmagában semmi infót nem tartalmaz: nem mind1, hogy ezek mind Vuhani vagy van már omikronnal upgradelt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54205) Sir Pocok válasza tisn (#54202) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Bocsi benéztem akkor, de ettől még nem jó a helyzet sajna.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#54206) tisn válasza Sir Pocok (#54205) üzenetére


tisn
addikt

valojaban tesztelesre egy helyen van szukseg most a tomeges fazisban: a korhazba rossz allapotban erkezoknel, hogy tudjuk, hogy ez most covid, flu vagy bakterilis valami, es hogyan kezeljuk.

amikor van mar oltas, sok az atesett/atoltott a jarvany tomeges fazisaban mar erdektelen a teszteles. (szerintem meg a tulterhelt korhazi dolgozok is azt mondanak, hogy legyunk tul rajta most 4-6 het alatt, mint hogy huzzuk juniusig lezarasokkal, korlatozasokkal.)

(#54207) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a Whitelab komplex védettségi vizsgálat eredménye:

7 hónappal a 2. Pfizer oltás után: 5.175 Au/ml (~734 BAU/ml)

Az S/C negatív, tehát elviekben nem találkozott a szervezetem a vírussal.
Tudom, hogy alapvetően mindenkinek javasolt felvenni a 3. oltást, de ha ezen túllépünk, ugye jól gondolom, hogy ez már (valószínűleg) nyújt érdemi védelmet az omicron ellen?
23 évesen 22-es BMI-vel ezek alapján arra a következtetésre jutottam, hogy egy ideig jegelem a 3. oltás kérdést.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#54208) tisn válasza haypro (#54207) üzenetére


tisn
addikt

23 évesen 22-es BMI-vel ezek alapján arra a következtetésre jutottam, hogy egy ideig jegelem a 3. oltás kérdést.

nesze itt a pupom 20 ev + 20kg :)

(#54209) PuMbA válasza haypro (#54207) üzenetére


PuMbA
titán

A döntő úgy is az, hogy mész-e olyan helyre, ahol kell neked az oltott státusz vagy nem február 15-e után :) Ha mész, akkor el kell menned a 3. oltásért, bármire is jutsz.

[ Szerkesztve ]

(#54210) t72killer válasza haypro (#54207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az omikronnal szemben ezek az antitestek soványak, nem annyira mennyiségben, sokkalinkább minőségben. Főleg a sejtes védelmed fog dolgozni, amire én 'asszondom jó fizikummal-fiatalon, vitaminszintet (főleg D) jól tartva, beérkező virnyákot orrsprayvel s.ggberúgva nem lesz gond.

#54209: kicsit le vagyok maradva a szoftverupdate-tel: 2 oltás+ friss átesés jó nálatok valamire? (azonkívül, hogy kb mindent üt védettségi szempontból)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54212) Kékes525 válasza haypro (#54207) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehetne akár kvázi 40 ezer is, az sem jelentene sokat, mert az omikron ellen a 2 oltás által kiváltott antitest válasz csak egy nagyon kicsi hányada véd. A 3. oltás nem elsősorban az antitest szám növelésért van, hanem az immunválasz hatásspektrum szélesítéséért.

"23 évesen 22-es BMI-vel ezek alapján arra a következtetésre jutottam, hogy egy ideig jegelem a 3. oltás kérdést."

Ez viszont jó, de nem tudni pontosan, hogy mennyit ér. A genetika fontosabb. Ezt pedig senki nem tudja magáról előre hogy milyen. Ez csak élesben derülhet ki.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54213) t72killer válasza Rage47 (#54211) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Muszáj feltornázni az esetszámot, már-már beestünk napi 100e alá. A halálesetek száma viszont arányaiban már a deltás korszakot idézi, ami elég érdekes...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54214) venember83 válasza Kékes525 (#54212) üzenetére


venember83
nagyúr

A genetika fontosabb. Ezt pedig senki nem tudja magáról előre hogy milyen. Ez csak élesben derülhet ki.

S nem is folytak ezzel kapcsolatban értékelhető és használható eredménnyel szolgáló vizsgálatok?

(#54215) Parci válasza venember83 (#54214) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogynem, folynak, de bármennyire is türelmetlen a nép, nincs még megfejtés

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54216) haypro


haypro
senior tag

Köszi a válaszokat, FFP2, D vitamin és allergodil mellett - legalábbis február közepéig biztosan - pihentetem a 3. oltás kérdését.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#54217) Kékes525 válasza venember83 (#54214) üzenetére


Kékes525
félisten

A genetikai megalapozottság egyértelmű. Azonban, hogy konkrétan, pontosan milyen gének arról keveset tudunk. Nagyon sok cikk van a témában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54218) Dare2Live válasza haypro (#54216) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

omikron ellen február közepén meg már mindegy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54219) BlackV válasza Kékes525 (#54203) üzenetére


BlackV
senior tag

Köszönöm válaszod!
Majd még olvasok a témában.

- Úgy gondoltam, hogy nem ütközik a klónszelekciós elméletbe, mert ezeket nem az eredeti B sejt termeli, hanem újak, "új körben".

- Úgy gondoltam, hogy nem okozhat kóros autoimmun folyamatot, mert ezeket a már keringő antitestek indukálják de ezek gyenge immunválaszt eredményeznek (lévén nem egy fertőző antigénről van szó), így akár nagyságrendekkel is kevesebb (antitest elleni anitest) készül, mint amennyi eredeti antitest létrejött az erős immunválaszt kiváltó esemény után. (mrns, fertőzés stb..) De továbbra is csak hangosan gondolkozom, semmi több.

[ Szerkesztve ]

(#54220) spileraaa válasza Parci (#54104) üzenetére


spileraaa
senior tag

"- semmi előre feldogozott szarok, se chips és egyéb hülyeségek"

mikkel pótolod helyettesíted? én is nagyon szeretek nassolni pedig tavaly március kőrül ibs diagnosztizáltak nálam vagyis valószínű kellene kerüljem

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#54221) Parci válasza spileraaa (#54220) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

le kell szokni róla :(, de tényleg nem könnyű és én is rendre felrúgom (most rajtunk maradt egy ajándékba szánt toblerone, hát, fogy...)

lehet amúgy almaszirom meg egyéb hülyeségekkel pótolni, de leginkább a függést kell legyűrni, sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54222) attiati válasza Parci (#54221) üzenetére


attiati
veterán

Vagy aszalt gyümölcsökkel (füge, áfonya, szilva, sárgabarack).
Vagy tolni a zab+banán+aszalt gyümölcs kombót.
Bár ezek mindegyike gyorsan felszívódó szénhidrát.

(#54223) attiati


attiati
veterán

(#54224) Hieronymus válasza attiati (#54222) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A zab rendben van, azzal van a legkevesebb baj.
A zabpehelyből kettő fajta létezik. A durvábbra pelyhesítettet (magosabb) fajtát érdemes fogyasztani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#54225) kolopele válasza attiati (#54223) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet. Én is azt kértem rá. Mindkettő mRNS.

(#54226) Kékes525 válasza BlackV (#54219) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmi probléma sincs azzal amit írtál. Hipotézisnek jó, de ha az antitest konzervatív szekvenciája antigénként szerepelne, az az összes, ugyanabba az antitest osztályba tartózó (IgG) antitestek ellen is hatna, mert ugyanaz a konzervatív szekvenciájuk nekik is.

"Úgy gondoltam, hogy nem ütközik a klónszelekciós elméletbe, mert ezeket nem az eredeti B sejt termeli, hanem újak, "új körben".

Az újak is az adott antitest osztályra vagy más néven izotípusra (jelen esetben IgG) jellemző konstans doménokat tartalmazó antitesteket gyártanak, amelyek "csak" a variábilis régiójában különböznek egymástól attól függően, hogy milyen antigén epitópok ellen termelődtek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54227) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

A családban valaki 6+ hónap telt el az első két oltás után, most az új szabályozzással hogy lesz neki a védettségije(később oltásija)?
Egyenlőre ennyi infót adtak, én még a rendeletet hozzá nem találtam:
"Február 15-től az minősül oltottnak, aki a harmadik oltást is megkapta, vagy aki a második oltást 6 hónapon belül megkapta"

Én értelmezésem szerint, februát 15-én váltanak, szal ha előtte felveszi a 3. oltást, hiába telt el akármennyi idő a második oltás után, nem számít, mivel a február 15-ig megkapja a 3. oltást és van érvényes védettségije(később oltásija).
Ha nem veszi fel február 15-ig a harmadik oltást, akkor nem érvényes a védettségije(később oltásija), hogy fogja tudni "visszaszerezni"? Felveszi a 3. oltást és mehet tovább vagy más menete lesz a dolgoknak?

(#54228) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Friss és ropogós anyag.

Ma volt a MedicalScan szenminárium (du 5-től):
Aktuális Covid-19 információk: Az omikrontól az autoimmunitásig
02:44-től kezdődik a valós anyag.

Előadók.
Prof. Dr. Jakab Ferenc
Prof. Dr. Szakanecz Toltán

[ Szerkesztve ]

(#54229) Soulfly842 válasza Z.É.T. (#54154) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűbbnek tűnik, hogy ők már most tudják, hogy van 2-3 új veszélyes variáns :D

Így már mondhatják majd: Mi megmondtuk :(

Túl gyors ez a megvilágosodás.

[ Szerkesztve ]

(#54230) PuMbA válasza grizlisandor (#54227) üzenetére


PuMbA
titán

"Február 15-től az minősül oltottnak, aki a harmadik oltást is megkapta"
"Ha nem veszi fel február 15-ig a harmadik oltást, akkor nem érvényes a védettségije(később oltásija), hogy fogja tudni "visszaszerezni"? Felveszi a 3. oltást és mehet tovább"

Igen, ez a két mondat egymást magyarázza :) Nem tudom, hogy az első mondatot hogy lehet másféleképp értelmezni.

attiati: Ez jó kérdés. Mondjuk a Papp Lászlóba koncertre szerintem nem lehet majd menni minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#54231) attiati válasza PuMbA (#54230) üzenetére


attiati
veterán

és hova nem mehetsz védettségi nélkül febr. 15 után?

(#54232) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ma már M.C. is bevallota, hogy 87%-os az Omikron arány. Indulhat a lavina a számokban, csak egy a baj, ha már ma is 57%-os tesztpozitívitás volt, akkor ezt a tesztelési kapacitás mentősök, tesztelők, stb szintjén se tudják majd lekövetni.

Müller Cecília: Magyarországon is uralkodóvá vált az omikron-variáns

Innentől a valós számokat üveggömből tudjuk majd megmondani :(

[ Módosította: Parci ]

(#54233) t72killer válasza attiati (#54231) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem az érdekel, lesz-e 2 oltással beutazási karantén :F ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54234) Drizzt válasza grizlisandor (#54227) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, jól érted. Az adott személynek február 15. után csak a harmadik oltás beadásával lesz igazolványa. Ha ferbuár 15-ig beadja, akkor végig(, következő szabályváltoztatásig) érvényes lesz.

#54231attiati: 500 fő feletti rendezvények, meg bizonyos egészségügyi szolgáltatások. Mást hirtelen nem tudok.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#54237) BlackV válasza Kékes525 (#54226) üzenetére


BlackV
senior tag

Köszönöm ismét válaszod!
Igazából most én itt szerintem hipotézist nem állítok fel, csak próbálom megérteni mi történt Izraelben és próbálom alkalmazni a szakirodalmat hozzá.

"ha az antitest konzervatív szekvenciája antigénként szerepelne, az az összes, ugyanabba az antitest osztályba tartózó (IgG) antitestek ellen is hatna, mert ugyanaz a konzervatív szekvenciájuk nekik is."

Úgy gondoltam, hogy hat is. Csak sokkal kevesebb készül belőlük, mint amennyi az anitgén ellen készült. Ezért értelmeztem egyfajta antitest "fékként". De még jobban meg kell értenem, mit olvastam itt, mert bevallom nem teljesen értem:


(#54239) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#54228) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szekanecz Zoltán egyébként részletesen beszél az antivirális szerekről, a hatékonyságukról is..

(#54241) Soulfly842 válasza fatal` (#54240) üzenetére


Soulfly842
addikt

hmm.. Szekanecz doktor külön felhívja a figyelmet arra, hogy a fertőzés után is szükséges az oltás.

oltatlan: fertőzés lezajlása után azonnal oltathat, a 2-3, 4 héttel utána (és szerinte célszerű is).

(oltások mellett a posztcovid is csökken)

Rohadt jó a prezije, mindenhol omicronra is kitérve

[ Módosította: Parci ]

(#54242) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez jó videónak hangzik, megnézem este, thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54243) Soulfly842 válasza Parci (#54242) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nincs mit, köszi a korrekciót.

Ilyen részletgazdag, ezernyi kérdést megválaszoló anyagot nem igazán láttam még Covid ügyben, mint amit Szekanecz Zoltán lenyomott (mindent már omikronra is aktualizálva azért respect előtte), sokszor bele kellett pauzolnom az anyagba, s mindenhol van hivatkozás megjelölés is.

[ Szerkesztve ]

(#54244) [CS]Blade2 válasza Soulfly842 (#54232) üzenetére


[CS]Blade2
addikt


Pirossal berajzoltam, hogy egy korábbi hullámban kb. hogy csökkent egy-egy variáns jelenléte. Pl: Magyarország 2. hullám.

A 29%-os adathoz berajzoltam, hogy kb. mikori adat. A kék és piros még a delta és egyéb variánsok.

A zöld csík pedig, ami most lehet, konkrétan a tegnapi napig van a grafikon, szóval a tegnapi állás durván.

Még egy vonalat be kellett volna rajzolnom, ami az, ahol vízszintesen megy a kék. Na annak az elején jelent meg kb. az 1. omikronos beteg ami mondjuk 2400-ból 1 eset, szóval ló...sz %-nyi.

Az összes információ teljesen rendben lehet. Volt 0,04%, aztán 29%, és most 90%-hoz közel, míg volt az a kis budapesti magas adat a 29%-al durván egyszerre, ami meg egy nagyon szűk területi adat az egész országhoz képest, ami mutatta, hogy a gócpont Budapesten van.

(#54245) Floyd80 válasza Soulfly842 (#54232) üzenetére


Floyd80
addikt

Pár napja csak 29% volt.

Müller Cecília: kell a harmadik oltás, 29%-os az omikron-arány - Portfolio.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54246) Soulfly842 válasza Floyd80 (#54245) üzenetére


Soulfly842
addikt

Biztos torlódtak azadatok, és az elmúlt három hetes adathalmaz csak most jött át neki a zinterneten. Eddig még kimosható volt a napi statból, most már nem. Be kő' vallani.

Egyébként is, kiestek a kéziseink :(

(#54247) Ringman


Ringman
nagyúr

SARS-CoV-2 breakthrough infections elicit potent, broad and durable neutralizing antibody responses

Highlights
- Breakthrough infections induce potent neutralizing antibody responses
- Number of exposures (infection or vaccination) correlate with potency and breadth
- Three-dose vaccination improves neutralization of the SARS-CoV-2 Omicron variant
- SARS-CoV-2 infection or vaccination elicit moderate neutralization of SARS-CoV

(#54248) Ringman válasza Rage47 (#54211) üzenetére


Ringman
nagyúr

Free lateral flow tests to be axed and will cost £30 instead, leaked doc claims [link]

(#54249) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nálunk még (Budapesttől 70km-re) mindig simán a delta kifutásáról szól a dolog, nincs nagyon jelen torokfájós, náthás tünetes ember nagy számban (én egyetlen egyről sem tudok.), és nagyon nem tudok a környezetemből senkit, aki most covid-os. (a cégnél vannak 5-en, de ők deltásak lehetnek).

A tesztelésnél is fennakadást okozhat, hogy egy nagyon kicsi területen terjed marhára, így pesten kellene elvégezni majdnem a napi összes tesztet a napokban, de 50-300km-ről nem fognak átmenni.

A mai adatok:
Pest megye és BP: 6522
Győr 932
Szabolcs 711
Bács 686
Baranya 575
Fejér 551
Somogy 523
Hajdú 479
Vas 469
Zala 461
Komárom 453
Veszprém 446
Borsod 404
Heves 328
Békés 370
Csongrád 298
Tolna 244
Jász 233
Nógrád 205

2021. november eleje óta hetente Pest megye vs. az összes többi megye: Pest aránya az összes heti új fertőzöttek között:
29,9%
27%
27,8%
27,6%
26,3%
25,3%
25,7%
29,2% (dec 24.-e)
35,8%
44%
47,5%
43,9% (ez csak a most hétfő-kedd-szerda, itt már látszik, hogy pl. Győrbe is elindult.)

(#54250) Kékes525 válasza BlackV (#54237) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs félreértettelek. ""ha az antitest konzervatív szekvenciája antigénként szerepelne, az az összes, ugyanabba az antitest osztályba tartózó (IgG) antitestek ellen is hatna, mert ugyanaz a konzervatív szekvenciájuk nekik is."" ez így nem igaz, mert az idiotóp a variabilis régió része és így csak egy adott antigén elleni antitestre vonatkozhat. Finom szabályozás csak így jöhet létre. Ebben viszont valószínűleg igazad van, ez az antitest hatás fékjeként szerepelhet a Jerne féle hálózat. Amúgy nekem is új ez. Jerne klónszelekciós elméletét még tanultuk az egyetemen, de a hálózatot nem. Akkor még ez nagyon új volt és alig ismert. Tedd már be légy szíves az ábrák linkjét, miből valók.

Ezt ismered? [A Possible Role for Anti-idiotype Antibodies in SARS-CoV-2 Infection and VaccinationA Possible Role for Anti-idiotype Antibodies in SARS-CoV-2 Infection and Vaccination]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.