Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) kolopele válasza szabonagyur (#54947) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem is van két Modernám meg egy Pfizerem, de eddig még egy pozitív tesztem nem volt.

(#54952) updog


updog
senior tag

Azok a nindzsák, megint pucolják a hagymát mellettem.... :(

Váh, #54917ra ment volna válasznak, így még gáz is..

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#54953) PuMbA válasza kisza25 (#54950) üzenetére


PuMbA
titán

Ausztriában pedig beszélnek a Szputnyik elfogadásról, mert ugye 3 napja jött az új beutazási rendelet, hogy 3 vakcina kell és a Szputnyik-ot még mindig nem fogadják el, de amikor jövő hónapban életbe lép a kötelező oltás rendelet, akkor sokan bajban lesznek a Szputnyik miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54954) kisninja


kisninja
őstag

Passzív olvasó vagyok de mindennap itt vagyok veletek. :) Valami engem is elért hőemelkedés lassan láz, torokkaparás, enyhe derék fájdalom és plussz fejfájás. Holnap tolok egy gyorstesztet. A garmin órám szépen mutatja, hogy valami nem oké.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#54955) t72killer válasza kisninja (#54954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mit mond az óra :F ? EKG, vagy spO2?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54956) kisninja válasza t72killer (#54955) üzenetére


kisninja
őstag

A mágikus body battery és a stressz de jó hogy mondod bekapcsolom az spO2-t (97%)
Áá nem aggodóm másokra vigyázok de én már rég elengedtem... :R (csak megosztottam)

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#54957) t72killer válasza kisninja (#54956) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Stressz az pszicho oldalú, nyugi, ne aggódj, minden rendben lesz :R .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54958) Parci válasza kisninja (#54954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyanús. sok pihenést, jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54959) Parci válasza PuMbA (#54953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"A lakosság körülbelül 72 százaléka be van oltva, ami alacsonyabb arány, mint Franciaországban vagy Spanyolországban. Hogy legyen idejük az eddig ellenszegülőknek felvenni az oltást és megkapni az oltási levelet, az ellenőrzési szakasz március közepén kezdődik."

na, akkor még egy last minute síelés próbálkozás round #2 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54960) OPiiPO válasza Memmaao (#54944) üzenetére


OPiiPO
addikt

vazze, és Csollány ezen volt december eleje óta :(((

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#54961) Parci válasza updog (#54952) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így már értem, hogy mire írtad. ja :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54962) Drótszamár válasza Parci (#54959) üzenetére


Drótszamár
őstag

Nyalókás orawell elfogyott Solymáron az Osanban :(

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#54963) Parci válasza Drótszamár (#54962) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

innen pikk-pakk küldték (az osanban a duplájába kerül btw):
https://bioszallito.hu/Well-Biotech-Orawell-COVID-19-antigen-nyalokas-egy

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54964) Rive válasza Drótszamár (#54962) üzenetére


Rive
veterán

Nálunk a legratyibb, viszont neten rendelhető, olcsó 'Clungene' tünetes időszakban minden további nélkül kimutatta.
Nyilván nem lehetek benne teljesen biztos, hogy omikronban utaztunk, de esélyes.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54965) emvy válasza t72killer (#54955) üzenetére


emvy
nagyúr

ECG nincs Garminon; az ujak tudnak spO2-t, de valoszinuleg nem errol van szo -- a Garminokban van egy olyan funkcio, hogy 'body battery', ami csomo jelbol megprobalja megsaccolni, hogy ugy altalaban mennyire vagy fitt. (Pulzus-variancia, alvasminoseg, stb.)

while (!sleep) sheep++;

(#54966) forceberg válasza Ringman (#54912) üzenetére


forceberg
veterán

Morbid, de az öregek Sinózása után...
Átlaggal számolva, kb. évente 50MRD Ft + ezen emberek kezelésére nem kell többé költeni.
:W

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54967) emvy válasza t72killer (#54957) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, a Garmin altal mutatott 'stressz' ertek HR varianciabol van szamitva. (Ami egyebkent korrelal a pszichikai stresszel is.)

while (!sleep) sheep++;

(#54968) Dare2Live válasza bigdady (#54948) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ebből a szempontból az omikron mindha egy új vírus lenne. Az, hogy átestél a deltán lényegében nem véd az omikron ellen. Igazából az a fura, hogy az mrnsek igen. Erről is volt itt link de TLDR.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54969) kisza25 válasza PuMbA (#54953) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor még pont időben voltunk összel Ausztriában 2 pfájzerrel.
Amúgy a 2 oltás +korona oda nem elfogadott?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54970) Parci válasza kisza25 (#54969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs papírom a koronáról, és nyugati oltásból is csak egy van nekem (a 3.). majd kiderül, ha egyáltalán összejön.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54971) Ringman válasza emvy (#54967) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha már itt tartunk, általános health trackingre (+biciklizni szoktam) garmin (forerunner 55)/apple watch/egyéb (pl coros pace) órával járnék jobban?

(#54972) AMD Power válasza Sir Pocok (#54918) üzenetére


AMD Power
titán

Három gyereket hagyott itt. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#54973) kisza25 válasza Parci (#54970) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én tettem róla, hogy legyen, igaz 19500Ft-ba fájt, de 24órán belül megvolt, és eeszt-be is egyből bekerült, aztán szóltam háziorvosnak, az meg ántsz-nek, most egy hét karantén, nem akartam 3. oltást, túl sok megmagyarázhatatlan dolog történt velem utána. Ha lehet nem oltatok többet :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54974) emvy válasza Ringman (#54971) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha egyenkent iPhone-t hasznalsz, es nem problema a gyakori toltes, akkor altalanos health trackingre az Apple Watch szerintem jobb. Garmint akkor erdemes szerintem venni, ha valami sportot legalabb 'amator szinten komolyan' uzol, tehat elsosorban a sportot szeretned trackelni vele, es masodsorban az altalanos egeszsegi adataidat. Az Apple meg akkor jobb, ha forditott a helyzet. En most a 4. Garminomat hasznalom (310xt, Vivoactive HR, Forerunner 935, aztan most epp Epix 2), tobbet megy akkurol, vannak rajta fizikai gombok, ezerfele edzesfunkcio minden sporthoz, offline navigacio, de: bazi nagy (aludni macerasabb benne), egy rakas szar hozza a mobilos app, a webes meg annal is sokkal szarabb. Ha mondjuk maratonozol, terepfutsz, 50 km-nel tobbet bringazol egyben _idore_, akarsz venni kiegeszitoket, akkor Garmin.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54975) PuMbA válasza kisza25 (#54969) üzenetére


PuMbA
titán

Ausztria - Konzuli Szolgálat

Felhívjuk az Ausztriába utazó magyar állampolgárok figyelmét, hogy a karanténmentes beutazás csak azok számára lehetséges, akik rendelkeznek:

- három oltásról szóló oltási igazolással (a harmadik oltástól számított 270 napig), vagy

- két oltásról szóló oltási igazolással (a második oltástól számított 270 napig) ÉS 72 óránál nem régebbi negatív PCR teszttel, vagy

- egydózisú oltásról (Janssen) szóló oltási igazolással a beadás utáni 21. naptól számított 270. napig, ÉS 72 óránál nem régebbi PCR teszttel, vagy

- 180 napnál nem régebbi gyógyultsági igazolással ÉS 72 óránál nem régebbi negatív PCR teszttel, vagy

- két oltásról szóló oltási igazolással ÉS 180 napnál nem régebbi gyógyultsági igazolással.

A beutazáshoz elfogadott oltások: Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson (Janssen), Moderna, Sinopharm, Sinovac, Covishield, Covaxin, Covovax, Novavax. Az oltások érvényességére az a. pontban foglaltak az irányadóak.

[ Szerkesztve ]

(#54976) Parci válasza emvy (#54974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam vivoactive 4. bár az új epix nagyon tetszik (már csak az e-sim és az ekg hiányzik :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54977) kisza25 válasza PuMbA (#54975) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"két oltásról szóló oltási igazolással ÉS 180 napnál nem régebbi gyógyultsági igazolással."
Gyógyultsági igazolást ki állít ki és mire?🤔

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54978) proci985 válasza Ringman (#54971) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ha jobb GPS fontosabb akkor Garmin. Ha jobb szenzoros követés akkor Polar.

Nekem Polarom van: baráti körben harmunknak van és gyakorlatilag kizárólag akkor van értelme ha legalább heti háromszor edzel. Tuledzes ellen aranyat ér, plusz a polar gyakorlatilag egy személyi edző ha egyébként tudod mit csinálsz

btw nekem eleve szempont volt, hogy telefonnal mukodjon, legyen hozza kiegeszito infrastruktura es szenzor, viszont pl telefonos ertesiteseket veletlenul se pusholja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54979) Ringman válasza emvy (#54974) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ez alapján apple watch lenne jó nekem. a gyakori töltés persze nem pozitív, de szokható, telefont is legjobb esetben naponta kell töltenem (vagy kétszer egy nap...)

szerk:
#54978 proci985 gps nem szempont, ha a sport (biciklizés) közbeni pontosabb pulzusmérés is kiemelten fontos lenne, akkor vsz. vennék amúgy is egy mellkaspántot

szerk2:
a fizikai gomb azért jól jönne télen.

[ Szerkesztve ]

(#54980) t72killer válasza emvy (#54965) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#54967 : :R. Én egyelőre skippeltem a samu watch4-et. Jó lenne egy EKG-s óra a családban, de a topikjában nem sok jót írnak róla főleg akksi-témában. +a vérnyomás is elég hasraütésszerű, órás vérnyomásmérés ügyében szintet kéne lépnie az iparnak.

#54968: ha a delta elég sejtes védelmet hagyott hátra, akkor ér annyit, mint 2 régi mRNS.

#54970: tudsz még pozitív PCR-t produkálni, vagy már a spájzból a befőttesüvegekből is kipusztult az összes covid nálatok? Hasznos dolog ezt lepapírozni sztem. Most hogy mondod, ha covidos lesz a család lehet teszek a fagyasztóba mintát :DDD :DD .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54981) emvy válasza Ringman (#54979) üzenetére


emvy
nagyúr

Apple Watch melle nem (sem) kell mellkaspant, nagyon pontos a csuklos pulzusmerese. Egyebkent manapsag mar a Garminnak is lehet tok jo, bortol es szorzettol fuggoen (nekem a mellkaspant az elso 5 percben total felremer, mert nem vagyok izzados, a csuklos pulzusmero meg csak minusz fokokban (telen) teveszt, ha nagyon kell a preciz meres, akkor a Polar Verite Sense nevu optikai merot szoktam a vadlimra tenni, mukodik Garmin oraval, kenyelmes).
De tenyleg, az Apple Watch eleri a Garmin mellkaspant precizitasat HR tekinteteben.

Viszont a Garmin/etc. csuklos merese is pontos, csak a hirtelen valtasokat nem reagalja le jol, de azok alapjan, amit mondasz, nem szoktal 400 meteres 95%-os sprinteket csinalni.

while (!sleep) sheep++;

(#54982) daneel_hu válasza AsakuraDave (#54932) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Védett az akinek X adag antiteste van.pont."

Ez szimplán nem igaz, már többször bebizonyosodott.

Sokkal bonyolultabb az immunrendszer, mintsem csak 1 árva paraméter meghatározhatná a védettségünket.
Ezenkívül még állóképesség, életkor, társbetegségek, megannyi dolog befolyásolhat egy esetleges fertőzés/betegségből való kilábalást...

(#54983) Dare2Live válasza Ringman (#54979) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én csak sportot akartam trackingelni erre vettem egy huawei watch fitet. 30K. Kicsi, könnyű. Ha folyamatosan trackingeled a pulzust, meg spo2t akkor is elmegy 5-6napot amúgy simán 10+. GPS az ~6h alatt 0ra meríti. Ha szfvári vagy kölcsönadhatom egy hétre kipróbára.
Persze nem egykategória az apple watchal nem okosóra, ecg sincs.

on: Megjelent az oviban az omikron. Másik csoportban de nagyon meglepne ha pár napon belül a mi csoportunkba ne lenne fertőzött. 2.pfizert kisfiam pénteken kapta az már ezen nem segít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54984) Gothmog válasza OPiiPO (#54960) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ördögi kör... ha nem rakják műtüdős kezelésre, akkor meg már a karácsonyt sem éli meg. Bíztak benne, hogy erős a szervezete, talán élve le fog tudni jönni majd róla (van rá néhány példa, hogy hosszas ECMO kezelés után is élve le lehet jönni a gépről). Persze minél több idő telt el, annál kisebb lett az esély, és sajnos nem sikerült neki, ez lett a vége.

Endure. In enduring, grow strong.

(#54985) Ringman válasza emvy (#54981) üzenetére


Ringman
nagyúr

de azok alapjan, amit mondasz, nem szoktal 400 meteres 95%-os sprinteket csinalni.

hát nem :)

#54983 Dare2Live köszi a lehetőséget, de nekem fehérvár kicsit messze van.

(#54986) proci985 válasza emvy (#54981) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

HIIT melle a csuklopant szerintem eleg pontatlan. burpek kozben ahogy neztem a polar vantage v es masik edzo karjan a garmin 5 pro ugyanugy elverzett mert elmaszik es ott pontatlanna valik a szenzor. ami pl 30s max + 30s pihenes tuskeknel problema.

futni pontos egyebkent a csuklopant is.

Ringman: pant nem feltetlenul kell, telen viszont ha a ruhan kivul latni akarod a kijelzot akkor valahol azert a szenzornak mukodnie kene.

polar vantage vt en kb hetente egyszer toltom. ket es fel eve van meg, es eleg aktivan hasznalom.

GPSnel arra ugyelj, hogy az jellemzoen zabalja az aksit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54987) Parci válasza Dare2Live (#54983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, dolgozik már a második shot is nála :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54988) t72killer válasza Gothmog (#54984) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Karácsony? Műtüdő nélkül ilyen állapotban az ember órákig sem él :( .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54989) Ringman válasza proci985 (#54986) üzenetére


Ringman
nagyúr

a biciklizés közbeni real time kijelzés annyira nem izgat, ill. biciklinél a gps sem kell, arra ott a telefon (cyclemeter app, biciklis computerem nincs)

(#54990) Gothmog válasza Ringman (#54979) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha egészségfunkciók és hosszabb üzemidő van a fókuszban, akkor érdemes vetni egy pillantást a Withings Scanwatch [link] órára is!
(Hosszú üzemidő, szép dizájn, igényes anyagok (pl. zafír óraüveg), klasszikus óra kinézet, szépen rajzolt, hitelesített EKG, egész pontos véroxigén szint mérés, viszont a top kategóriás Valencell szenzor ellenére is időnként blőd adatokat szolgáltató pulzusmérés. Ez utóbbi ráadásul nem folyamatos (félóránként csak ~1-3 mérésből szolgáltat adatot), ha csak nem indítasz valamilyen edzésmódot. Ráadásul egy Garminhoz vagy Polarhoz képest az edzések közbeni, másodperc alapú pulzusadatai is gyengébb pontosságúak. Ami tényleg meglepő, mert a Valencell ppg szenzor elég komoly cucc az optikai pulzusmérők között.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#54991) Gothmog válasza t72killer (#54988) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Érzékeltetni kívántam valamit, nem tudományos precizitású előrejelzést adni. (Smájlit nem teszek ki, mert mégis csak egy ember haláláról van most szó.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#54992) t72killer válasza Gothmog (#54991) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54993) Chesterfield válasza Dare2Live (#54983) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Kis óvoda, 3 csoporttal, a lányom a középsőbe jár.
Múlthéten szerdán a nagycsoportban 2 gyereket pozitívra teszteltek, úgyhogy nekik karantén.
Persze közös a tornaterem, a mosdó, a folyosó, így R6-tal kizárt, hogy másokat nem fertőztek meg.
Szombaton a gyereknek hőemelkedés, kis takonykór, de 2 orawell teszt is negatív lett.

(#54994) Coyot válasza Parci (#54940) üzenetére


Coyot
őstag

Nálunk a fele csoport van épp karanténban, tegnap megkérték a szülőket ne vigyék a gyerekeket. Plusz ember hiány is van. Mivel úgyis épp takonykór van így a pici nem ment, asszem nem is fog a héten már.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#54995) Rive válasza PuMbA (#54975) üzenetére


Rive
veterán

A beutazáshoz elfogadott oltások: Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson (Janssen), Moderna, Sinopharm...

Onnantól, hogy a sinot elfogadja valaki de a ruszkit nem, már teljesen komolytalan :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54996) forceberg válasza Rive (#54995) üzenetére


forceberg
veterán

A Sino azért legalább egy WHO sajtpapírt vett...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54997) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

https://index.hu/sport/kezilabda/2022/01/25/europa-bajnoksag-koronavirus-kritika-szervezes-ehf-valaszok/

ha magyarországra jössz, tisztelned kell a.. koronavírusunkat! :DDD

valószínűleg egy omikront semmiképp sem lehet megfogni, de azért úgy tűnik, hogy másnak is szemet szúrt, hogy nálunk - már ami a bölcs népet illeti - telibe le van már szarva ez az egész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54998) papaya


papaya
senior tag

Kolléga gyerekei covidosak lettek a hétvégén már pozitív teszt volt, ő tegnap érezte hogy fáj a torka, az antigénes orros pálcás teszt negatív lett, estére viszont belázasodott. Akkor most az omikronra nem jók a deltára szuperul vizsgázó antigénes tesztek? Mert a cégbe elég sok be lett szerezve ezekből. :F

(#54999) Drizzt válasza papaya (#54998) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az antigénteszt mindig is tudott negatívat mutatni fertőzés esetén. Ettől függetlenül valamennyit változott a tesztek pontossága. Az elmúlt fél napban már volt ez a téma. De a negatív antigén teszt sosem jelentette azt, hogy akin elvégezték, az nem fertőzött.

I am having fun staying poor.

(#55000) daneel_hu válasza forceberg (#54996) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A Sino azért legalább egy WHO sajtpapírt vett..."

Kíváncsi lennék, hogy ha valamelyik országba malária elleni védőoltás kell, akkor nézik-e ki gyártotta a vakcinát. :D Ez szintisztán politika, az rendben van, hogy adott országban mit adnak be az állampolgároknak, de az, hogy beutazáshoz milyen cég által gyártott vakcina kell, ez már önmagában vicc.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.