Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) #16695808 válasza Kékes525 (#26495) üzenetére


#16695808
törölt tag

Szóval a házi orvosod mondja hogy nyugodtan mixelgesd a kísérleti álfás vakcinákat mindenféle klinikai és hivatalos tesztelés nélkül. Szóval a moderna (3. Oltás ) után mi az orvos javaslata… azaz mi az ami jó és biztonságos és használ is neked. Vagy csak tippelget a te vagy a média, vagy az operatív törzs pressziója miatt… csodás. (Mire kellene érdemben válaszolnom nem tettel fel kérdést 😀

[ Szerkesztve ]

(#26503) mozso


mozso
senior tag

A kórházban lévők népességarányosan nagyon hasonló Ausztriában és itthon, kivéve, hogy ott az utóbbi 2 hétben látható már egy 15% növekedés, akkor:

A napi hazai új fertőzöttek száma is inkább az osztrák számokhoz állhat közel: 4-600 ember / nap (csak itthon a tesztelés hiánya miatt ezeket nem találjuk meg?)

Akkor itthon viszont csak minden 10-ik covidosról tudunk, a maradék vígan köztünk rohangál.

Ha ez így van, akkor már a 2021 május végi járvány adatok szintjére romlottunk vissza vagy máshogy nézve rosszabbul állunk, mint a 2020. szeptemberi iskolakezdés utáni első héten.

(a megnőtt számú mentőautót nálunk is hallani)

(#26504) Kékes525 válasza Gothmog (#26476) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 Azóta már van egy nagyon jó összefoglaló cikk erről. Biztosan ismered: [Virus neutralizing antibody responses after two doses of BBIBP-CorV (Sinopharm, Beijing CNBG) vaccin] , [A teljes cikk]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26505) mpo válasza daneel_hu (#26499) üzenetére


mpo
veterán

nyár van, sokkal erősebb az immunrendszere mindenkinek
Jobb fölső sarokban pirossal a napi esetek Floridában.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#26506) daneel_hu válasza mozso (#26503) üzenetére


daneel_hu
addikt

A mostani esetek/halálozásokat hasonlítsd össze a téli hullámokkal.
Naugyehogyugye?

Mindenhol sokkal sokkal kevesebb...

(#26507) daneel_hu válasza mpo (#26505) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor passz...
Ezek szerint feleslegesen találgatunk.

Amit még nem tudunk az a szeropozitivitás.

(#26508) Kékes525 válasza #16695808 (#26501) üzenetére


Kékes525
félisten

Olvasgasd: [Virus neutralizing antibody responses after two doses of BBIBP-CorV (Sinopharm, Beijing CNBG) vaccine] , [Szakmai vélemény a koronavírus elleni harmadik oltás beadására vonatkozó,
július 27-én kiadott hazai eljárásrendről – háttér, kritika és alternatíva]

Ha tudsz értően olvasni akkor választ kapsz mindenre.

"Mire kellene érdemben válaszolnom nem tettel fel kérdést "

Az indokaimra kellene válaszolnod, amivel megcáfoltam az állításaidat, amit KIZÁRÓLAG csak a trollkodási szándékból írogatsz, de teljes hozzá nem értés látszik abban amit állítsz és kérdezel.

Amúgy azt hittem ez nem a laza topik itt értelmesen is lehet beszélni, de lehet, hogy ebben tévedek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26509) Drizzt válasza mozso (#26490) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mi a magyarázat Csehországra? Ugyanúgy semmi. Egyszerűen ez van. Majd lesz rosszabb, reméljük minél később és minél kevésbé. Oltások jó lenne, ha felpörögnének, de nem fognak. Max. majd akkor, amikor beindul az új hullám. Ha a harmadik dózis felpörög, elméletben annak is jó hatása lehet a következő hullám méretére.

I am having fun staying poor.

(#26510) mozso válasza daneel_hu (#26506) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem egy dolog fontos, mekkora riziko a gyerekemnek a hazai szitu, mert masfel evig meg nem kaphat oltast. Ertem, hogy az oltas tok jol vedi azokat akik kaphatnak szurit, de a gyerekem nem.

Kiveve ha lesz valami majd az 5-12 eves csoportnak, talan majd 2022 elejen.

(#26511) Tigerclaw válasza #16695808 (#26469) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A tobbsegnek szerintem azt javasolta az orvosa a Sinoval kapcsolatban, hogy ez van, ha nem bekerul a sor vegere. Amugy honnan tudott volna barmelyik haziorvos ertelmes tanacsot adni egy meg rendes engedelyel es papirokkal se rendelkezo vakcinarol, aminel meg azt is eltitkoltak, hogy a gyarto sem javasolja a beadasat 59 ev felett?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26512) mpo válasza Drizzt (#26509) üzenetére


mpo
veterán

Akit az eddigi hullámok és következményeik sem győztek meg, azt egy következő hullám sem fogja.
Mély meggyőződése van valamiről.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26513) mpo válasza mozso (#26510) üzenetére


mpo
veterán

Nincs közeli ország, ahol ezt a korosztályt elkezdték oltani?

Ha érted, akkor már elavult.

(#26514) Ringman válasza mozso (#26510) üzenetére


Ringman
nagyúr

tekintve hogy itthon megint tagadási fázisban vagyunk, szerintem az esélyek nem túl jók a gyerekek számára (lásd még uk retardált hozzáállása - fertőzzünk meg mindenkit gyorsan nyáron).

viszont minden bizonnyal nem kell másfél évet várnod, az 5-11 éves korosztálynál novemberre szerintem ema-engedélyezett lesz az mrns-oltás. a trialok elkezdődtek már, de az fda nagyobb létszámú kutatást kért, mint amivel elkezdték a gyártók a vizsgálatokat, szóval csúszik az engedélyezés.

Vaccines may get authorized for young kids in October. Here are the drug companies' most likely timelines.

The FDA asked both Pfizer and Moderna to expand their under-12 trials last month, citing concerns that the studies weren't large enough to detect rare side effects such as heart inflammation.
Until then, Pfizer had been studying its vaccine in up to 4,500 young children, divided among two age groups: 5 years to 11 years and 6 months to 5 years. Moderna's trial, meanwhile, included three age groups — 6 years to 11 years, 2 years to 5 years, and 6 months to less than 2 years — each with 2,265 participants. The FDA asked both companies to include at least 3,000 children in the 5-to-11 age group, The New York Times reported.

---
+ a sinopharm-trial is van folyamatban.

(#26515) mozso válasza Drizzt (#26509) üzenetére


mozso
senior tag

Szerintem a csehek el akarják kapni a covid grabancát. Naponta 35-50 ezer PCR tesztet és 42-100 ezer antigén tesztet csinálnak, itthon meg mennyit is? 4-12 ezer közötti PCR-t.

Gondolom jobban megy a kontakt kutatás és izoláció is a cseheknél.

(#26516) Tigerclaw válasza mpo (#26472) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Florida azert mas teszta mint pl. a balaton. Amellett hogy Florida egy nagy nyugdijasotthon medencevel, van ott boven mocsar is, eleg magas a paratartalommal, rengeteg szalloda es nem beszelve arrol hogy a tavaszi szunetes fiatalok egyik kedvenc bulizohelye, ahol nem epp a tavolsagtartas az elsodleges. Ja es ott az elso naptol kezdve vegig magasrol tettek az osszes jarvanyugyi intezkedesre maguk az emberek es a kormanyzojuk is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26517) Ringman válasza mpo (#26513) üzenetére


Ringman
nagyúr

izraelben elvileg elkezdik majd a magas kockázatú betegségekkel rendelkező 5-11 éves gyerekek oltását

(#26518) #16695808 válasza Kékes525 (#26508) üzenetére


#16695808
törölt tag

Ebben szó sincs 4. Lehetséges oltásról. 😆 amit te akarsz magadnak beadatni.
Amit linkeltél az klinikai tesztek eredményen alapszik amik kimutatták hogy szinte bármire bármit bár hányszor be lehet adatni ? Mert nagyjából ezt írják. Vagy csak néhány proffot megkértek/kentek hogy ugyan írják már azt hogy nyugodtan szúrasson mindenki mindent …Csak szúrják a vakcinát. De az hogy az immunrendszernek ettől hosszú vagy rövid távon lessz e baja azt vizsgálja valaki?

(#26519) Ringman válasza mozso (#26515) üzenetére


Ringman
nagyúr

megint a dánokkal tudnék példálózni: [link]
50-60k pcr/nap és kb. 2x ennyi antigénteszt.

az 5,6 millió lakosból már 5 milliót legalább egyszer teszteltek.

(#26520) bigdady válasza Z.É.T. (#26500) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem tudod milyen atoltottság van az eü-ben?
Mennyi ember távozhat szept 1-től? :R

[ Szerkesztve ]

(#26521) Tigerclaw válasza mozso (#26515) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Gondolom jobban megy a kontakt kutatás és izoláció is a cseheknél."

Nalunk volt egyaltalan kontaktkutatas? Mikor a csaladtagot diagnosztizaltak covidra, senkit sem erdekelt, hogy merre jart mostanaban, kivel talalkozott. Az izolacio meg onkentes volt es ha megnezzuk onkentesen hanyan hordananak maszkot, akkor az izolacio sem ert semmit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26522) Parci válasza #16695808 (#26518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lassan tedd ki a pontot erre az - elsősorban számodra - izgalmas mellékszálra, légyszi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26523) Parci válasza Ezekiell (#26492) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem, két croupos fiam van

a teszt viszont helyes döntés, ugyanis a covid jellemzően beindítja a croupos rohamot az erre amúgy hajlamos gyerekeknél, sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26524) Z.É.T. válasza bigdady (#26520) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Teljesen változó számú/arányú, amit hallok, de abban kb megegyező a vélemény, hogy az 1 pályaelhagyó is több, mint ami a jelen helyzetben kellene. Szerencsére azért fontossági sorrendben lefelé vannak többen a nagy megfejtők... :R

(#26525) Kékes525 válasza #16695808 (#26518) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, nagyon igazad van a 4 oltás az bármennyit jelent. Hol tanultál számtant? Amúgy ÉN eddig 1 EGYET kaptam, nem tudom érted e, hogy az 1 mit jelent? Részemről abbahagyom, baromságokra nem fogok reagálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26526) mpo válasza Ringman (#26519) üzenetére


mpo
veterán

Total tests:
Hungary 6,308,291
Austria 64,955,816
Czechia 32,472,864
Denmark 75,449,697
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#26527) #16695808 válasza Kékes525 (#26525) üzenetére


#16695808
törölt tag

Értem, bár elbeszéltünk egymás mellett, de egy élmény volt. És akkor kiteszem én is a pontot :))

(#26528) bigdady válasza mpo (#26526) üzenetére


bigdady
nagyúr

De nem lehet nincs mit tesztelni? Ha nincs beteg? Pozitív amúgy sem számít. Kórházak üresek. Egyébként a 5,6m beoltottnál minden masodik ember védett eleve meg egy rakás átesett ember is van hisz itt tombolt a járvány tavasszal

[ Szerkesztve ]

(#26529) Tigerclaw válasza Z.É.T. (#26500) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem voltak rokonaim az EU-ben tavasszal, de meg a csaladnak se igazan mondtak el a valosagot. Erezni lehetett, hogy felnek elmondani. Azota mar kulfoldon dolgoznak, szoval mar nincs ralatasuk a dologra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26530) Ringman válasza bigdady (#26528) üzenetére


Ringman
nagyúr

megelőzni a járványt sokkal célszerűbb, mint késlekedve cselekedni, azt hiszem másfél év alatt ennyi kiderülhetett volna. :U

(#26531) mpo válasza bigdady (#26528) üzenetére


mpo
veterán

Nem akar táppénzt, karantént egy "náthával", háziorvosnak nem szól, így az nem küldi tesztre.
Amíg nem súlyos, inkább elviseli.
Előkereshetném, hogy infarktus esetén máshol 15-30 perc múlva hívják a mentőt, nálunk 2 óra is eltelik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26532) Ringman válasza mpo (#26526) üzenetére


Ringman
nagyúr

per capita ~20x annyit tesztelnek a dánok és ~hetedannyi halottjuk van lakosságarányosan. :U
(és kevesebb igazolt esetük!)

[ Szerkesztve ]

(#26533) daneel_hu válasza Ringman (#26530) üzenetére


daneel_hu
addikt

"megelőzni a járványt sokkal célszerűbb, mint késlekedve cselekedni, azt hiszem másfél év alatt ennyi kiderülhetett volna. :U"

És ez eddig sikerült valakinek?
Kettőt tudok azért: Türkmenisztán és Észak-Korea. ;]

(#26534) Tigerclaw válasza bigdady (#26528) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mas orszagokban nem csak az egyertelmuen betegeket tesztelik, hanem szelesebb koru szures folyik. UK-ben pl. a gyerekeknek heti ket ingyenes teszt, Ausztriaban ugyanez volt tavasszal. Itt meg ha bejon az influenza szezon talan azt se kuldik tesztre, akit kellene, ha az illeto oltott.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26535) Gothmog válasza #20749568 (#26502) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Többször hallod a szirénát (szerinted), ergo covid. Beszarás.

Természetesen nem gondolom, hogy csak az lehet. A kicsit jobb érthetőségért ajánlom főebséged becses figyelmébe [ennek a hozzászólásomnak] az off-topik részét.
(Viszont természettudományos kutatóként érdekelnek az ok-okozati összefüggések, és én például kíváncsi vagyok, hogy milyen más szezonális jellegű dolog állhat akkor a mentők nagyobb aktivitásának a hátterében. A korábban említett hőhullámok idején ugyanis pont nem volt észlelhető megemelkedett "sziréna-aktivitás".)

Endure. In enduring, grow strong.

(#26536) Ringman válasza daneel_hu (#26533) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne fekete-fehéren gondolkozz, nézd meg a dánok és finnek számait, hogy ne menjünk túl messzire.

(#26537) Kékes525 válasza Gothmog (#26535) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha tényleg nagyobb a mentők aktivitása, akkor annak oka lehet az elmaradt kezelésekből adódó gyors állapot romlás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26538) daneel_hu válasza Ringman (#26536) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem erre majd térjünk vissza akkor ha lement az X-edik hullám és immunizálva lett mindenki, visszaszorult a vírus stb... (lehet évek lesznek)

Ott volt Taiwan, Vietnám, Indonézia, Thaiföld stb... ezek voltak a bezzegországok tavaly.
Most nézd meg mi van ott...
Előbb-utóbb mindenkin végigmegy ez a szar, csak idő kérdése.
Minél hamarabb be kell oltani azokat akik hajlnadóak rá, a maradék meg átesik. Ez van.
Ezt késleltetheted, de meg nem úszod.

Egy dolgot szem előtt kell tartani, lehetőleg alacsony legyen a halálozás, plusz az EÜ-rendszer ne legyen szarráterhelve adott időszak alatt. (pl olaszok)

[ Szerkesztve ]

(#26539) Ringman válasza daneel_hu (#26538) üzenetére


Ringman
nagyúr


és

szerinted mi várható a későbbiekben, a magyar számokhoz képest mi lesz a vége?

itthon az oltások előtt végigment sok mindenkin a vírus mert sem érdemi korlátozás, sem érdemi tesztelés nem volt (a fertőzési láncok nem szakadtak meg), a másik 3 országban másképp álltak hozzá, így kevésbé/nem terhelték túl az eü-rendszert.

szerk:
Minél hamarabb be kell oltani azokat akik hajlnadóak rá, a maradék meg átesik. Ez van.

ez így van, csak addig kell is valamit csinálni, amíg nem oltanak be mindenkit. na ez hiányzott itthon.

[ Szerkesztve ]

(#26540) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#26541) Lauda válasza Kékes525 (#26525) üzenetére


Lauda
félisten

Agyatlan kötekedés, szerintem is felesleges ilyesmikre reagálni.

-----------------------------------------

Nem tudom követitek-e a forma 1-et. Hamilton már nem először volt ramatyul verseny után. Azt mondja, szerinte post-covid tünet. Nagy dani is mesélte a boxutca műsorban, hogy az olimpikon testvére is 1 évig szenvedett vele. Pedig ők élsprotolók. Azért nem semmi ez a vírus.

(#26542) Ringman válasza Lauda (#26541) üzenetére


Ringman
nagyúr

méltatlanul alulkommunikált/elhallgatott a longkovid. :(

(#26543) Gothmog válasza Kékes525 (#26537) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A linkelt cikkben (Ferenci-Sarkadi) nagyon érdekes a 3. ábra.
Érdekes lenne egy olyan vizsgálat, ahol nem a második oltásukat 30-40 napon belül megkapott embereket vizsgálnak elsősorban, hanem egy szélesebb idősávot vesznek alapul, és nézik az Ig titer csökkenésének a sebességét. (Mindenféle vakcinánál.)

Az ebben a cikkben elemzett mintában nagyon kevés volt a 40 napnál régebben oltott, és mintha írnák is, hogy az oltás után eltelt időszak nem mutatott statisztikailag jelentősnek mondható kapcsolatot a titerrel. Mégis azt látni, hogy nagyjából 40 napon túl teljesen eltűnnek az "acélosabbnak" mondható értékek. (A cikkben említett kapcsolat hiánya jöhet az oda eső alacsonyabb elemszámból is.)

Persze minden vakcina indukált ellenanyag mennyisége csökken a vérben idővel, ez teljesen természetes, de érdekes lenne látni a vakcinák közötti különbségeket ezen a téren is. (Mintha pl. az mRNS oltásoknál lassabbnak tűnne e csökkenés üteme. De ezt most csak emlékből írom, nem olvastam utána.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#26544) Ringman válasza Gothmog (#26543) üzenetére


Ringman
nagyúr

Érdekes lenne egy olyan vizsgálat, ahol nem a második oltásukat 30-40 napon belül megkapott embereket vizsgálnak elsősorban, hanem egy szélesebb idősávot vesznek alapul, és nézik az Ig titer csökkenésének a sebességét. (Mindenféle vakcinánál.)

sinopharm (közvetve, mert nem csak azt vizsgálták és az elsődleges cél a gyorstesztek megbízhatósága volt)
Self-assessment of COVID-19 vaccination efficacy using a lateral flow tests for SARS-CoV-2 S1 protein antibody

in this study we found that only 12% (3/25) of the human subjects immunized with inactivated virus COVID-19 vaccine had S1 antibody above the 50 IU/mL level 2 months later post full immunization. Since the half-lives for different isotypes of human IgGs are very different, more studies are needed to examine the isotypes of S1 antibodies developed between different age groups after vaccination with inactivated virus COVID-19 vaccines.

(persze nagyon kicsi a minta)

[ Szerkesztve ]

(#26545) daneel_hu válasza Ringman (#26539) üzenetére


daneel_hu
addikt

"szerinted mi várható a későbbiekben, a magyar számokhoz képest mi lesz a vége?"

Ezt ha tudnám... de nem tudom.
Saccra egy második-harmadiknál kisebb negyedik hullám.
A második-harmadik hullámba úgy mentük bele mint letolt gatyával a csalánosba. Akkora hullám mint a brit variáns esetében – szerintem – egyszerűen nem lehet.

"itthon az oltások előtt végigment sok mindenkin a vírus mert sem érdemi korlátozás, sem érdemi tesztelés nem volt (a fertőzési láncok nem szakadtak meg), a másik 3 országban másképp álltak hozzá, így kevésbé/nem terhelték túl az eü-rendszert.
ez így van, csak addig kell is valamit csinálni, amíg nem oltanak be mindenkit. na ez hiányzott itthon."

Igen, de most nem arról beszélünk MI VOLT, hanem arról, hogy MI LESZ/MI VÁRHATÓ? :R
A bezzegországok esete nekem semmit nem mutat, hacsak nem azt, hogy előbb-utóbb ott is baj lesz illetve már baj van! Méghozzá azért mert sehol nem közelező az oltás, és mindig marad X milló tag akit nem immunizált a nyers vírus avagy a vakcina bevállalása.

A vakcina gyors beadása is csak arra jó, hogy minél kevesebb legyen az a tömeg amelyen csakúgy(!) végigmegy a vírus. Az is lehet, hogy a vakcina után is elkapja mindenki (Mindenképpen), csak a lefolyás lesz gyengébb. (vagy tünetmentes)

[ Szerkesztve ]

(#26546) Gothmog válasza Ringman (#26544) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszi!

Végigolvastam én is közben, és pont azt a két dolgot akartam kiemelni belőle, amit közben Te is beleszerkesztettél (inakvitált vírus alapú vakcináknál észlelhető gyors Ig titer csökkenés és az alacsony elemszám).

Egyébként ez a covid-dolog olyan szempontból is tanulságos, hogy a jelek szerint most már nagyjából bármit, ami a vírussal kapcsolatos (és a tudományos normákat betartva készül el), elég jó helyeken el lehet sütni viszonylag kis energiabefektetéssel. (Én nem vagyok meggyőződve például arról, hogy egy ilyen kaliberű cikk "békeidőben" lejöhetett volna a BMJ-ben.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#26547) balojazz válasza andor80 (#26473) üzenetére


balojazz
tag

Teljesen leszarnám, mit mond BÁRKI, mondjuk Jézus vagy az apukája, ha sinot kapok, és alig van antitestem. Egyszerűen belövetném én is a helyében a 2 mRNS-t, ami jár nekem, és pont.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26548) Ringman válasza daneel_hu (#26545) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az várható, hogy záros határidőn belül mindenkin végig fog menni a vírus, ha az elején nem fogják meg egy országban/régióban (teszteléssel, kontaktkutatással és lokális korlátozásokkal).
de ehhez már most aktívan tesztelni kellene, mert könnyen megint akkora lesz a fertőzésszám, hogy nem lehet ellene mit tenni (usa déli államai, UK)

szerintem mindenképpen ki kellene bekkelni még pár hónapot, mikor a gyerekek nagy része már oltható lesz.
ez nem fog menni nagy számú tesztelés és az ahhoz tartozó izolálás nélkül. ezt csinálják pl. a dánok a számok alapján + ehhez a tömegrendezvényeket nem kellene erőltetni.

Méghozzá azért mert sehol nem közelező az oltás, és mindig marad X milló tag akit nem immunizált a nyers vírus avagy a vakcina bevállalása.

ez így van, csak ny-európában nagyobb az oltási hajlandóság, mint itthon, a kezdeti oltási előnyünk elolvadt, a felnőttek 30%-a nem akar oltást.

(#26549) bigdady válasza Tigerclaw (#26534) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen az ingyen teszt jó ötlet lenne

(#26550) bigdady


bigdady
nagyúr

Most láttam csak a Hajdú karantén videóját, nekem tetszett ahogy elküldi az antivaxereket a francba, kedvenc részem a “van egy virustagadó ismerősöm felhívtam jöjjön látogasson meg, de nem ért rá” :DDD
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.