Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Vesa válasza Sir Pocok (#26298) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, itt is írják

Az alacsony oltottságú régiókban jelentős a fertőzés az USA-ban

A tudomány a valóság költészete!

(#26302) koncsik válasza BlackV (#26295) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K Köszönöm :R Amúgy ennyi van még a leleten: Megjegyzés
A 60/2021. (II. 12.) Korm. rendeletre hivatkozva: Az igénylõ szervezetében a koronavírus elleni ellenanyag jelen van. / The test shows the antibodies are present in the person's body. / Der Test best tigt, dass die Antikörper im Blut der untersuchte Person vorhanden sind.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26303) syberia válasza t72killer (#24466) üzenetére


syberia
veterán

Kérdés: miért készítenek most vakcinát ellene? :F

https://howbad.info/

(#26304) fatal` válasza syberia (#26303) üzenetére


fatal`
titán

Mi a probléma vele? Nem csak COVID van a világon, a MERS jelen van.

(#26305) syberia válasza fatal` (#26304) üzenetére


syberia
veterán

Csak ennyi.

https://howbad.info/

(#26306) BlackV válasza koncsik (#26302) üzenetére


BlackV
senior tag

Utánanéztem ez 22000-es értéknek felelne meg a synlabos abbotton. Elárulod mit szoktál reggelizni, hogy fél évvel a 2. oltás után ennyi?

(#26307) monosgeri21


monosgeri21
tag

Morális kérdés: Mizu az oltott emberekkel? Papíron és a vezéri propaganda szerint aki oltott az mindentől védett. De ugye tudjuk, hogy duplán oltottként a lefolyás az oltottaknál kb. egy szép megfázásos állapottal ekvivalens. Oltatlanként ha elkapod és rottyon vagy nyilván nem mész emberek közé, hiszen a halálodon vagy, ergo nem terjeszted. Oltottként egy orrfolyásos tüsszögéssel vajon ki az aki otthon marad és hasonló megelőző lépéseket tesz? Csak én nem látom a konzisztenciát?

[ Szerkesztve ]

(#26308) BlackV válasza monosgeri21 (#26307) üzenetére


BlackV
senior tag

Na ki ne találjuk már, hogy az oltottak a járvány motorjai.

- Az oltatlanoknak ugyanúgy van kb 2-3 nap tünetmentes időszak, amikor fertőznek.

- Nem feltétlenül van halálán az oltatlan, félszarul is boldogan közelekedik.

- Az oltottakban magasabb a felelősségtudat és a szolidaritás, közülük többen maradnak otthon ha szarul vannak, mint az oltatlanok.

- Az oltottaknak van immunitásuk, nagyobb valószínűséggel fékezi le a vírus elszaporodását az ő szervezetük és ezáltal annak ürítését, mint az oltatlanoké.

(#26309) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A randomized mix and match trial of AZ and Pfizer vaccination in >800 people shows that mixing is safe and can engender at least as good, if not better, immune response

---
Safety and immunogenicity of heterologous versus homologous prime-boost schedules with an adenoviral vectored and mRNA COVID-19 vaccine (Com-COV): a single-blind, randomised, non-inferiority trial

(#26310) kolopele válasza monosgeri21 (#26307) üzenetére


kolopele
nagyúr

BlackV válaszához még annyit tennék hozzá, hogy én pl. mint oltott állandóan felteszem a maszkot ha zárt helyen vagyok, ezáltal ha netalán tüsszentenék is egyet, az nem megy át a másik arcába. Az oltatlanok meg vírus hordozóként semmit nem törődnek ezzel, mert az egyáltalán nem biztos hogy közülük mindenki "rottyant".

(#26311) Kékes525 válasza koncsik (#26276) üzenetére


Kékes525
félisten

AZ NTU nekem 10 volt. Te miért csináltattál NTU-t? Sinopharmot kaptál elsőnek, vagy beteg voltál? Habár a Sinopharmtól nem valószínű, hogy 3136,48 BAU/ml-et kapsz. Nekem a 3. után (Moderna), amit 2 Sinopharmra kaptam:

Erre (3264,72 BAU/ml) most kapok, jövő hét szerdán, egy 4.-et, Pfizert.

Azért adatom be, mert a delta jelentősen csökkenti a neutralizáló antitestek számát, harmadolás és nyolcadolás közötti értékre. Másrészt én veszélyeztetett vagyok az erős elhízás miatt, ami a legveszélyesebb a COVID-19 betegségben. Ezenkívül pitvarfibrillációval 3x műtöttek.

Ha jól emlékszem te sem vagy egy könnyű súlyú, így neked is csak javasolni tudom az emlékeztető oltást.

Ja és nincs túlimmunizálás. Itt meghallgathatod Duda és Rusvai véleményét is. Ők is ezt mondják: [Az oltatlanok száma jóval nagyobb gond, mint a harmadik oltás - Szeged Podcast #052 - 21.07.30.] 1 óra 6. perc.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26312) mpo


mpo
veterán

Cholesterol drug cuts coronavirus infection by 70%, researchers find
[link]

Már megörültem, mert ezt is kell szednem, de én atorvastatint kapok, a cikk meg a "fenofibrate and fenofibric acid" hatásáról szól.

Múltkor utánanéztem, csökkennek vagy nőnek az esélyeim a vírussal szemben.
A sok gyógyszer között az ACE gátló (ramipril) és aldoszteron-blokkoló (eplerenon) is van.
Muszáj őket szedni, az esélyek másodlagosak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26313) Gothmog válasza kolopele (#26274) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Köszi!

Endure. In enduring, grow strong.

(#26314) BlackV válasza Kékes525 (#26311) üzenetére


BlackV
senior tag

- Jó, hogy csinált NTU-t mert így kizárhatjuk, hogy fertőzéstől ilyen magas a BAU. Nagyon szép érték ez fél évvel oltás után.

- A legpesszimistább esetben, osztva nyolccal is még erős neutralizációs sávban vagytok.
Én nem használnám el a biankó csekkemet, mert megint a kormánynak leszel kiszolgáltatva, hogy mikor kaphatsz oltást. Kis kockázat benne, hogy elfogyhat a pfizer, ha jön az engedély kisebb gyerekekre, ugyanakkor ősszel jöhet firssített vakcina is, amiről meg így tutira kiejted magad.

(#26315) Drizzt válasza BlackV (#26314) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De hogyan jonne osszel frissitett vakcina?
Szerzodesunk nincs ra, meg amugy sem erheto meg el. Itt osszel pontosan 0 az eselye a frissitett vakcinaknak. Ha a mostani EU-s szerzodesben is lehet upgrade, akkor se nagyon nagy mennyisegu varhato mar. Meg kb. 2 millio dupla Pfizer jon a mostani szerzodesbol. Es ahogy megyunk elore, ez egyre csokken, tehat ha esetleg upgrade jonne, akkor is egyre kisebb szamu varhato, ahogy megyunk elore az idoben.

I am having fun staying poor.

(#26316) BlackV válasza Drizzt (#26315) üzenetére


BlackV
senior tag

tehat ha esetleg upgrade jonne, akkor is egyre kisebb szamu varhato, ahogy megyunk elore az idoben.

..és ahogy megyünk előre az időben egyre inkább alkalmi oltások lesznek nem tömegesek, mert össze-vissza kapja itt már mindenki. Tehát ha jön 20 ezer adag, te oda tudsz akkor "rohanni."
De nem erre kell taktikázni ez csak mellékes. A fő taktikai elem nálam, hogy minél elnyújtottabban legyen immunkészültség, a minél mesésebb csúcs helyett. De mindenki felnőtt ember, más és más élethelyzettel. Csak elmondtam. Jó egészséget mindenkinek!

(#26317) Drizzt válasza BlackV (#26316) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Miert tudnal odarohanni? Nem lehet meg tudni, hogy milyen feltetelekhez lesz kotve. Pl. most se tudok a boosterert odarohanni, meg majdnem 3 honapot varnom kell.

I am having fun staying poor.

(#26318) Parci válasza fatal` (#26304) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mivel van már sars-vakcina, gondolom viszonylag egyszerű "leágazni" belőle a rokonokhoz. érzésre syberia megint rossz helyről kombinál. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26319) BlackV válasza Drizzt (#26317) üzenetére


BlackV
senior tag

Kékesről és Koncsikról volt szó. Ők rég kapták az utolsó oltásukat, jogosultak új oltásra.
Ha most ellövik, akkor 4-6 hónapra tuti kiírták magukat. Mit nem értesz?

(#26320) Parci válasza Kékes525 (#26311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két sino, egy moderna, egy pfizer? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26321) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez mar azert durva: [link]

Aki nem ertene, a vakcina/maszk ellenesek kozott most az ivermectin tartalmu alatgyogyszerek hasznalatat javasoljak... talan a gyartoi lobby, vagy valaki nagyon idiota. Anno a hidroxychloroqin-re is rabuktak sokan, mikor Trump javasolta... sot a fertotlenitoszeres "balesetek" is megduplazodtak miutan szinten Trump elo adasban azt javasolta, hogy ha a fertotlenitoszerek olyan hatasosak a virus ellen, talan inni kellene, vagy injekcioval befecskendezni: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26322) BlackV válasza Drizzt (#26317) üzenetére


BlackV
senior tag

Pl. most se tudok a boosterert odarohanni, meg majdnem 3 honapot varnom kell.

Úgy tudom háziorvos egyedi esetben kérvényezheti a 3. oltást az idő lejárta előtt is.
Mutasd meg a leleted a házidokinak, hogy nem alakult ki immunválasz a 2. astra után, te "immunhiányos" vagy és adjon neked 3.-at..

[ Szerkesztve ]

(#26323) Gothmog válasza Tigerclaw (#26321) üzenetére


Gothmog
aktív tag

[drink bleach] :DDD (Érdemes végignézni a klipet az extrém metálzenét nem kedvelőknek is, mert zseniális.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#26324) Parci válasza Kékes525 (#26311) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol csinálnak ilyen ellenanyag tesztet? ha jól sejtem, egy ilyennel kiderülne nálam, hogy voltam-e covid fertőzött az oltás után, mert akkor NTU is van?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26325) Ringman válasza syberia (#26303) üzenetére


Ringman
nagyúr

mert most tolnak pénz bele, lásd még:

Scientists were close to a coronavirus vaccine years ago. Then the money dried up.

Dr. Peter Hotez says he made the pitch to anyone who would listen. After years of research, his team of scientists in Texas had helped develop a vaccine to protect against a deadly strain of coronavirus. Now they needed money to begin testing it in humans.
But this was 2016. More than a decade had passed since the viral disease known as severe acute respiratory syndrome, or SARS, had spread through China, killing more than 770 people. That disease, an earlier coronavirus similar to the one now sweeping the globe, was a distant memory by the time Hotez and his team sought funding to test whether their vaccine would work in humans.
"We tried like heck to see if we could get investors or grants to move this into the clinic," said Hotez, co-director of the Center for Vaccine Development at Texas Children's Hospital and dean of the National School of Tropical Medicine at the Baylor College of Medicine in Houston. "But we just could not generate much interest."

(#26327) bigdady válasza Parci (#26320) üzenetére


bigdady
nagyúr

A laza topikosok fikázása jut ilyenkor mindig eszembe

(#26329) Lauda válasza Kékes525 (#26311) üzenetére


Lauda
félisten

A 4. oltást milyen úton kaphatod meg?

(#26330) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kékes525 és BlackV + mindenki: köszönöm szépen az együttgondolkodást :R :R
(Reggeli: általában valami keto jellegűt (bacon, csípős kolbász, tojás, zöldség /vérzsírok rendszeresen kontrollálva rendben/ + vérnyomáscsökkentők, c+d+k vit, q10, hesperidin, Mg, Ca, K, meg gyógynövény összetételű cuccok vesekőképződés, prostatamegnagyobbodás megelőzésére, ja meg valami szemvédő varázsszer. :DDD lehet válogatni :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26331) Drizzt válasza BlackV (#26322) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, de azért nálam kétséges, hogy mit mondana rá a házidoki, mert azért a limit felett vagyok, csak elég közel hozzá. De még megvárom anyámék tesztjét, ami jövő héten lesz, s ha már neki is alacsony, akkor valószínűleg beszélünk úgyis a háziorvossal.

I am having fun staying poor.

(#26332) Ringman válasza andor80 (#26326) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha követed a topikot, 60 év feletti, most írta, hogy van egyéb súlyosbító eü-i kórtörténete, kapott 2 sinot, ellenanyagszint határérték közeli (ami bélának elég, de amúgy közel sem biztos, főleg delta ellen), szóval amúgy mit kockáztat, ill. miért kockáztasson?

[ Szerkesztve ]

(#26333) Z.É.T. válasza Ringman (#26332) üzenetére


Z.É.T.
őstag

+ biológus, nem konteokos.

(#26334) mpo válasza Ringman (#26332) üzenetére


mpo
veterán

69 éves. Ha a 2 sinot nullának vesszük, akkor a 4. az csak második.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26335) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Most hallottam, egy ismerősöm családjában a tavaly szeptemberi enyhe tünetes átesés cukorbetegséget hagyott maga után a srácnál, néhány hete a második covid elvitte. 44 éves volt, megfejtésben, oltást nem kért. A család többi tagja kérte az oltást, ők tünetmentesek maradtak.
Minden helyzet más, ezt csak azért, hogy ilyen is van.

(#26336) Cs1csó válasza Z.É.T. (#26335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tudom az ilyen "szerzett" cukorbetegségből ki lehet gyógyulni, szigorú diéta (megfelelő ételek, megfelelő mennyiségben, és megfelelő időben történő bevitele) és sport.

(#26337) Z.É.T. válasza Cs1csó (#26336) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Simán előfordulhat, nem értek hozzá.

(cserébe 12 éve szenvedek "long-Varicella" miatt, nem bízom már az ilyesmiben, nem próbálnám ki a covidot, ha egy mód van rá)

(#26338) Cs1csó válasza Z.É.T. (#26337) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Bocsi nem követem a topikot elég alaposan - túl sok a napi hozzászólás - úgyhogy nem tudom mi a végzettséget stb. úgyhogy csak simán írtam amit olvastam már és tudok a cukorbetegségről.
Emlékszem volt olyan aki cukorbeteg lett 150kg-os stb. majd elkezdett sportolni, lefogyott, 80kg-ra, persze megfelelő táplálkozás mellett és megszűnt a cukorproblémája, én erre értettem.

(#26339) Drótszamár válasza BlackV (#26322) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát engem elhajtott a háziorvos a g..be, illetve elküldött oltópontra... :F

Szerk: limit fölött vagyok picivel, és szeptember végén lesz csak meg a 4 hónap.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#26341) kolopele válasza Gothmog (#26313) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt mondta vasárnap lesz ideje talán foglalkozni vele. Közlöm amennyiben tudom a tutit :)

(#26342) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én már átestem a COVID-on, engem ne oltsanak! Helyes vagy sem?A rövid válasz: nem.

Az amerikai Betegség-kontroll és Megelőzési Központ (CDC) szaklapjában, a Morbidity and Mortality and Weekly Report-ban (MMWR) 2021 augusztus 6-án megjelentek egy vizsgálat eredményei Kentucky államból. Ezek szerint a korábban COVID-19-en átesett, majd oltásban nem részesült emberek újrafertőződési kockázata több, mint a kétszerese (2,34-szerese) volt annak, mint azoké, akik a COVID-19 fertőzésen átesve még teljes oltási sorban is részesültek.

Más szavakkal az oltás jobb védelmet nyújt az újrafertőződés ellen, mint önmagában a természetes immunitás (1).Egy másik, szintén az MWR-ben megjelent tanulmány szerint a vakcinák az időseknél csökkentették a COVID-19 miatti kórházbakerülések kockázatát (Pfizer: a 65-74 éveseknél 96%, Moderna: 96%, Janssen: 84%; a 75 évesnél idősebbeknél: Pfizer 91%, Moderna 96%, Janssen 85%.)

Forrás : Dobson FB

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#26343) Gothmog válasza kolopele (#26341) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Kösz szépen!
Nem létszükséglet, de a Syberia által linkelt írásban található jelenség felkeltette az érdeklődésemet, és kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a pontos háttere/mechanizmusa. (Persze az ember megpróbálhatna önmaga is utánaolvasni, de az immunológia folyamatok a rengeteg molekuláris faktorral, kölcsönhatásokkal és sokkomponensű kaszkádfolyamatokkal olyasmi területet jelentenek, ahol az elmélyedéshez sok-sok türelem és idő kell (ha valaki látott már/tanult már immunbiológia tankönyvből, az valószínűleg tudja miről beszélek :D ). Az meg nekem nincs, így marad a pumpolás :DDD )

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#26344) Ringman válasza kolopele (#26259) üzenetére


Ringman
nagyúr

1-2 hete volt adat róla, akkor ~60k 12-15 éves kor közöttit regisztráltak oltásra - kb. 400k a korosztály létszáma.

[ Szerkesztve ]

(#26345) Ringman


Ringman
nagyúr

Kormányrendeletbe foglalták, hogy az oltatlanoknak fizetniük kell a halasztható műtét előtti kötelező tesztért

A frissen rögzített szabályok szerint csak az kaphat ilyen kórházi ellátást, aki
vagy védett, vagy van 48 órásnál frissebb negatív PCR tesztje, vagy a műtét napján készített negatív bármilyen tesztje. Fontos, hogy a beteg esetleges kísérőjére ugyanezek a feltételek vonatkoznak.
Ezek a nem védettek számára kötelező tesztek azonban pénzbe kerülnek, kivéve, ha az érintett kiskorú, esetében felmerült a fertőzöttség gyanúja vagy ha a szakorvosa papírt adott arról, hogy nem kaphat vakcinát. És annak is ingyenesek, aki 18 évesnél fiatalabb beteg kísérője.

maga a kr. [link]

(#26347) Ringman


Ringman
nagyúr

(#26348) andor80 válasza Ringman (#26332) üzenetére


andor80
senior tag

Követem de akkor is beteg dolog 4 oltás fél éven belül.
HA ez a gondolatmeneted akkor meg tök jogos volt amit írtam a a helyszínen kérje azonnal az 5 6 ot is..
Végül is mit kockáztat itt a kolumbiai s a többi mutanté'
Jobb felkészülni nem te is ezt írod....

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26349) Cs1csó válasza andor80 (#26348) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kockázatos, simán trópusi utazás előtt is belédbaxnak párat. Túl van ez lihegve.

(#26350) andor80 válasza Cs1csó (#26349) üzenetére


andor80
senior tag

Semmit nem tudsz 3 fajta oltás keveréséről. És felesleges is.
Az a doki aki protokoll nélkül belélövi a 4. et az törvény szerint bűncselekményt követ el amúgy is..

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.