Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) daneel_hu válasza Ringman (#26548) üzenetére


daneel_hu
addikt

"ez így van, csak ny-európában nagyobb az oltási hajlandóság, mint itthon, a kezdeti oltási előnyünk elolvadt, a felnőttek 30%-a nem akar oltást."

Ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni.
Tömegrendezvényeket nincs értelme tiltani jelenleg, mert a terjedés mértéke szerintem nem indokolja ezt. Szeptemberben meg így is, úgy is jön a járvány. (szerintem)
Tehát ha most tiltasz mindenféle rendezvényt nem fogsz X hónap előnyhöz jutni, de még hetekhez sem.

Ráadásul augusztus vége felé jönnek haza a xy országban nyaralgatók, ez szintén megdobja a fertőzésszámot, ahogy tavaly is.

(#26552) natë válasza Lauda (#26541) üzenetére


natë
nagyúr

Jelen, kb. megegyező tünetekkel.

(#26553) Drizzt válasza daneel_hu (#26545) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Josolni en sem merek, de a masodik hullamnal szinte biztos vagyok, hogy tobb lesz a fertozott. Eddig a delta ezt ahol volt ideje terjedni, mindenhol atlepte. Uk-ben is majdnem elerte a "harmadik" hullam szamait. Usa-ban is affele tart.

I am having fun staying poor.

(#26554) Ringman válasza daneel_hu (#26551) üzenetére


Ringman
nagyúr

addig mindenképp ki kellene húzni, amíg a 12-15 évesek nagy része nem lesz védett.

(#26555) Ringman


Ringman
nagyúr

COVID-19 in Iceland: Vaccination Has Not Led to Herd Immunity, Says Chief Epidemiologist

[link]

Izlandon a 16 évesnél idősebbek kb 90%-a oltott.

(#26556) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Mit tesz a koronavírus az aggyal? - Dr. Dénes Ádám a Klubrádióban (2021.07.31.)

A Covid-19-et főként légzőszervi betegségként ismertük meg, de egyre több bizonyíték utal arra, hogy a fertőzés és annak hatásai más szerveket, köztük az agyat is súlyosan érinthetik. Dr. Dénes Ádám agykutató és társai a világon az elsők között vizsgálnák koronavírus-fertőzésben elhunytak agyát. Eredményeik a korábbiaktól eltérő kezelési módszerekhez vezethetnek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#26557) Parci válasza Drizzt (#26553) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is biztosra veszem, hogy több lesz a fertőzött, egyre több jel mutat arra, hogy a delta megfertőzi az oltottakat is. tehát járvány lesz, szerintem látványosan, csak remélhetőleg kevesebb lesz a súlyos eset. aztán jön majd egy méginkább vakcinakerülő variáns, és ha hamarabb ér ide, mint a friss vakcenáj, akkor még az is lehet, hogy azok járnak jól, akiknek "frissült a bios-a" a deltával az oltás után

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26558) Kékes525 válasza Lauda (#26541) üzenetére


Kékes525
félisten

A Sinoparm utáni a két oltást mások is ajánlják: [Nekik két új oltásra van szükségük, hiszen ha a Sinopharm-vakcina beadása után nem alakult ki ellenanyag-termelés, akkor náluk teljesen újra kell kezdeni az oltási kampányt, mintha be sem oltották volna őket. Ám itt nem csak a Sinopharm oltóanyagáról van szó. Az elölt vírust tartalmazó összes vakcinára jellemző, hogy az időseknél alacsonyabb antitestszintet eredményez, a fiatalokhoz képest. Ezzel szemben az mRNS-alapú oltásokról váratlanul kiderült, hogy magas ellenanyagszintet képesek kiváltani az idősebbek körében is.-mondja Duda Ernő immunológus és virológus professzor]

Nálam nagyon kicsit beindított, de a negatív teszt szinte a nullával egyenlő. A másik érv az, hogy a Sinopharm nem indítja be a sejtes védelmet. Így ha erős antitest védelem alakulna is ki, akkor is elég felemás a védelem a sejtes védelem nélkül. Ezért nekik is szükséges legalább egy 3. oltás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26559) mpo válasza Ringman (#26555) üzenetére


mpo
veterán

Csak kb. 350000-en vannak és mégis jut erre emberük.
Biztos kíváncsi nép lehet az izlandi.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#26560) syberia válasza Gothmog (#26273) üzenetére


syberia
veterán

Ha nagyon mélyre szeretnél ásni a témában, akad szakirodalom :D



https://howbad.info/

(#26561) Gothmog válasza syberia (#26560) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ezek szerint nem is írtam olyan nagy hülyeséget. :) Csak itt szabatosabban (és jóval részletesebben) van megfogalmazva.
Amúgy köszi a linket!

Endure. In enduring, grow strong.

(#26562) t72killer válasza balojazz (#26455) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig kéne vele valamit kezdeni, mert ez így egy ketyegő atombomba. Az "elvagyunk gyengébb oltásokkal" ugyanolyan probléma, mint az indiai gyógyszergyárak szennyvizében továbbképzést szerző bacik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26563) Hieronymus válasza mpo (#26526) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Total tests:
Hungary 6,308,291
...."

Ez a statisztika vélhetően nem tartalmazza az összes tesztfajtát vagy nem minden ország jelenti az összes teszt fajtát.
Amennyit Németországra jeleznek, azt a mennyiséget az egészségügyben és a kapcsolódó tevékenységek dolgozónál, már öszzehozták. Januártól mostanáig meg van az átlagos heti két teszt, azon emberek esetében. Volt amikor heti 3 darab volt az előírás. Minden lakosnak heti egy ingyen gyorsteszt jár. Három perces ütemezéssel nyomják a tesztet. Délutánonként sok helyen lehet látni a várakozókat, ha megcsúszik a sor. (Előre kell időpontot választani.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26564) mpo


mpo
veterán

Olcsó, pontos és gyors koronavírust diagnosztizáló eszközt találtak fel kutatók
Az MIT és a Harvard Egyetem mérnökei olyan kis asztali eszközt terveztek, amely körülbelül egy óra alatt képes kimutatni a SARS-CoV-2-t nyálmintából.
[link]

angolul (harvard.edu):
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#26565) mpo válasza Hieronymus (#26563) üzenetére


mpo
veterán

Itt (koronavirus.gov.hu) 6375668 mintavétel szerepel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#26566) Cs1csó válasza mpo (#26564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szükség lenne egy ilyen eszközre mert ez is gátja a tesztelésnek, drága, lassú, pontatlan.

(#26567) Ringman válasza Hieronymus (#26563) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ezekben a tesztszamokban csak a pcr-tesztek szoktak benne lenni.

(#26568) Ringman


Ringman
nagyúr

Highest cases/capita in the world, state or country, with population ≥ 1 million
1. Louisiana 99/100,000
2. Botswana 98/100,000
3. Florida 90/100,000


[link]

(#26570) Kékes525 válasza #32839680 (#26569) üzenetére


Kékes525
félisten

[InfoRádió - Aréna - Rusvai Miklós]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26571) t72killer válasza Ringman (#26568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Botswana?? húha, ott akkor lehet hamarosan bétaplusz-ra és ultrabétaplusz-ra fogadni?

#26569: nem alaptalan a tippelgetés. Egyrészt gondolom megvannak az előző hullám berobbanása előtti szennyvíz-trendek, másrészt pl UK-ből is látszik, hogy több hét is kell a rendes beinduláshoz. Csak a nomenklatúra miatt vitatkoznék vele, amit most látunk v inkább sejtünk, az is a 4.hullám, csak még nagyon az eleje. Ha meg akarnánk fogni, akkor most lehetne lépni - csak a nép nem értené, illetve Mo. egymagában kevés ehhez a sok nemzetközi forgalom miatt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26572) Tigerclaw válasza #32839680 (#26569) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Fura latni, hogy az allitolag intelligens ember csak nezi az elso sorbol, hogy kozeledik fele a tuz, de csak akkor tesz valamit, ha mar erzi a hoseget.

Nekem ugy tunik, hogy szandekosan megvarja a kormany a kovetkezo hullamot letolt nadraggal, feltett kezzel, ahelyett hogy megelozne az egeszet.

Egyszeru politikai sakkjatszma. Ha most lepnenek es mukodne a vedekezes, pl. a maszkhordas, social distancing, akkor elatkoznak oket, hogy "feleslegesen vezette be azokat, hiszen nem is volt nagy hullam" Azzal szavazatokat veszitene.

Ha viszont megvarjak mig baj lesz, ok lesznek ujra azok akik "jol kezeltek a jarvanyt", attol fuggetlenul hogy egyszeruen csak felaldoztak ujabb embereket es a megoldast ratoltak az egeszsegugyre. Azzal szavazatokat fognak szerezni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26573) Z.É.T. válasza Tigerclaw (#26572) üzenetére


Z.É.T.
őstag

És az a "legviccesebb", hogy ezt már tavaly február-márciusban - amikor a többség még alig hitte, hogy ebből bármi komoly lesz - leírták az elemzők. Aztán jött a márciusi kikényszerített zárás és onnantól pontosan így működött minden. És ehhez asszisztál az összes járványszkeptikus megfejtő.
Öngerjesztő a folyamat, újra és újra, aki azt hiszi, hogy az elnyomó rendszer ellen lázad és meghackeli azt, az adja a muníciót hozzá.
Tökéletes a rendszer, valahol lenyűgöz; és nem csodálkozom, hogy rohanunk az összeomlás felé.
(nemcsak ebben, ugyanez a klímaszkeptikus, stb)

Bocs, nem idevaló a téma, csak észrevétlenül felbüfiztem.

(#26574) t72killer válasza Tigerclaw (#26572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korlátozásokkal ebből már sehol a világon nem lehet jól kijönni politikailag, hiába lenne rá szükség. A nép a bolygó kb harmadán definíció szerint tökhülye (egyébként nem lenne szükség olyasmikre, mint pénz, politikusok, stb), a másik 2/3-ot meg ugyebár nemzetközi vizek borítják.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26575) Parci válasza #32839680 (#26569) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából az már csak bő egy hónap..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26576) Ezekiell válasza Parci (#26523) üzenetére


Ezekiell
veterán

köszi!

Szerencsére nem covid, csak egy vírusos garatgyulladás, ami lejjebb ment a nyirokcsomókra, ami meg a szokásos éjszakai duzzadással együtt hozta a kruppos rohamot. Pár nap és rendben lesz remélhetőleg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26577) Parci válasza Ezekiell (#26576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lejárt prednisolon kúp legyen csőre töltve a hűtőben, aztán lehet (picit) nyugodta(bba)n aludni

nálunk a kisebbikről úgy derült ki, hogy croupos, hogy elmentünk ausztriába az isten háta mögé a hegyre egy szállásra, majd péntek éjjel 2 körül elkezdődött a hörgés. hideg levegő nem segített, prednisolonból csak por volt és az sem igazán... ott bogarásztuk a szállás leírását, hogy kit lehet hívni ilyenkor... aztán olyan reggel 6-ra dőlt ki a kölyök, addigra már látszott, hogy valószínűleg megmarad :U. mi meg öregedtünk 5 évet azon az éjjelen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26578) balojazz válasza t72killer (#26562) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ennyit szerintem nem kellene aggódnod rajta. Túlélted a 3. hullámot, gondolom, be vagy oltva. Hova és mitől ez a szorongás nálad? Hagyd most már történni a dolgokat maguktól, dőlj hátra, vedd ki a popkornt a májkrovév óvenből, oszt nézd a műsort, és ha nem érdekes, kapcsolj el.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26579) emvy válasza Parci (#26577) üzenetére


emvy
nagyúr

Ijjj, kemény. Nálunk csak kb. 15 percig tartott, de azon is beszartam. :(

while (!sleep) sheep++;

(#26580) Micsurin válasza #32839680 (#26432) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Némá szürke a kolléga. :DDD

Tyrael visszavigyorgott Imperiusra? :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26581) Ezekiell válasza Parci (#26577) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaja, doki is mondta, vettem is már.

Az meg úgy remek nálatok, nálunk 1 óra alatt lement a szar, mondjuk asszony keze már a 112n volt nemegyszer..

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26583) Micsurin válasza #32839680 (#26582) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem nehéz Imp esetében. :DDD Ha jól rémlik ...archangel of Valor. :))

---
Btw szüleimnek szó nélkül kapásból a Pfizert ajánlották a honvédben. Most már ők is teljesen nyugodtak a témát tekintve ahogy én is. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26584) Parci válasza emvy (#26579) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos a kisebbik sokkal crouposabb, a nagyobbiknál fel sem merült a szteroid komolyan sosem, itt meg első körben is kellett már, és azóta is párszor. és tényleg kell, nélküle még ha át is szenveded az éjszakát, következő éjjel visszajön... (és igen, egy külön élmény így várni a covidot nála...........)

(dupla off: grat a 80 km-hez!)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26585) emvy válasza Parci (#26584) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi végül kivetettuk a mandulajat (egyébként is horkolt), azóta nem volt. A kicsinek meg sose volt szerencsere, de ez a 4 órás, amit írsz, az horror.

Re. 80k: köszi, nem volt egy fáklyásmenet :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#26586) Parci válasza emvy (#26585) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenképp elmúlik magától egyébként, mert ahogy növekszik, megnő a légutak keresztmetszete és ugyan begyullad később is, de már észre sem veszi, "marad hely". én is croupos voltam, talán azért bírom picit jobban idegileg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26587) t72killer válasza balojazz (#26578) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok, de ez végülis egyénileg nekem mind1, mert mifelénk már a delta is lefelé megy +ősszel tervezek "oltakozni" - bár már elgondolkoztam egy AZ+Pfizer kombón így, hogy szépen kikísérletezték "nekem" az ideális mixet :)).

A jövőt illetőleg aggódom, hogy az eddigi nagy globális oltási kampány gyakorlatilag 0 előrelépés a vírus kiirtása irányába, amit sztem meg kéne céloznunk, mert elég durva nyavajáról van szó. Vagy boosterezve, vagy méginkább béta+delta koktéllal valódi, a terjedést is megfogó immunizálást kellene kezdeni és csak azokat engedni nemzetközileg mozogni, akiknek ez vagy fertőzés útján szerzett, szerológiailag igazolt komoly védettségük megvan. Erre már ma is van lehetőség, jól indított mix-el, boosterezett oltással vagy oltás+ex fertőzés kombóval. Magyarul szigorítani kellene a védettségi kártyákat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26588) t72killer válasza Parci (#26584) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vigyétek le 3-4hétre kanárira, mi már kb tüdődarabokat köhögtünk fel az egyik télen, asszony beszélt az óvónénivel, hogy választhat: vagy úgy hiányzik a gyerek 3 hetet, hogy hozunk róla papírt és esélyes h továbbra is szétköhögi a bandát, vagy úgy, hogy nem, de 100% gyógyultan jön vissza. Belement, Fuerteventurára leszállás után <48 órával volt az utolsó köhintés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26589) emvy válasza t72killer (#26587) üzenetére


emvy
nagyúr

Ilyen szigor nem lesz, és egyébként szerintem nem is kéne, hogy legyen, egyszerűen aránytalanul magas korlátozása a személyi szabadságnak. Például a klímaproblémákért a töredékét sem vállaljuk be, pedig az sokkal súlyosabb ügy (hiszen nem csak a jelenleg élők életét veszélyezteti, hanem sok jövőbeli generációét).

while (!sleep) sheep++;

(#26590) emvy válasza t72killer (#26588) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyógyultan nem jöhet vissza, max tünetmentesen. A krupp nem egy akut betegség, hanem hajlam. De ez tényleg off.

while (!sleep) sheep++;

(#26591) Hieronymus válasza Ringman (#26567) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Értem. Csak ez így nem korrekt. A gyorsteszteket nyomják ezerrel felénk, de gondolom mindenhol. Sokkal hatékonyabb szerepe van a megelőzésben, mint a pcr teszteknek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26592) t72killer válasza emvy (#26589) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem olyan óriási szigor az, hisz maga a korlátozás most is megvan részben az alap védettségikkel. Viszont a védettséginek mindenképp kell, hogy legyen tartalma, az egy vicc, hogy 0 antitesttel is lobogtathatja valaki az igazolványt.

#26590: :R, nem értek a lovakhoz, nálunk esélyesen akkor nem kurpp volt, "csak" egy sokhetes köhögős nyavaja, ami a 'zistennek se akarta ereszteni a családot, különös tekintettel a lekgisebb kisdobosra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26593) Ringman válasza Hieronymus (#26591) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, de mivel azt pl. munkáltató/iskola is használja, így nem igazán lehet jelenteni, a pcr-t igen. (de ahol sokat tesztelnek pcr-rel azok vsz. antigénteszteket is használnak)

---
az hogy a delta gyorsabban tesz fertőzővé, az nem igazán jó hír, mire antigénteszttel kimutatható, hogy elkaptad, addigra fertőzöl (a wildtypenál nem volt így): [link]

ettől függetlenül fontos a minél korábbi (járvány mértéke szempontjából korai) tesztelés (fertőzési lánc megtörése), de önmagában nem elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#26594) Vesa válasza #32839680 (#26458) üzenetére


Vesa
veterán

"Nagyon ritkán küldenek MR-re valakit... csak ha nagyon muszáj."

Van erre egy jó megoldás: azt kell mondani, hog a CT kontrasztanyagra allergiás vagy. Innen nincs más út, mint hogy MR-re küldjenek.

A tudomány a valóság költészete!

(#26596) syberia válasza Gothmog (#26561) üzenetére


syberia
veterán

Új sláger: szfingozin-1-foszfát receptor

https://howbad.info/

(#26597) balojazz válasza t72killer (#26587) üzenetére


balojazz
aktív tag

"az eddigi nagy globális oltási kampány gyakorlatilag 0 előrelépés a vírus kiirtása irányába, amit sztem meg kéne céloznunk, mert elég durva nyavajáról van szó"

Hát pont ez a lényeg. Ez nem elég durva nyavalya. Csak kb 15-20-szor durvább a sima influenzánál, és ráadásul a halálozások korosztályi eloszlása sem elég durva: arányos a korral. Mondjuk egy spanyolnátha, ahol magas volt a halálozás, és leginkább a 20-40-es korosztályt ölte, na az a durva. Társadalmilag nem éri meg, hogy rámenjenek a kiirtásra: túl nagy (gazdasági és szabadságfokban mérhető) ár egy túl pici haszonért. Jobban megéri kivédeni az oltásokkal, aki meg fél, az egyénileg védekezhet. Itt is érvényesek az ökonómia szabályai, a politikai szempontokról nem is szólva. Plusz ott vannak az egyéni érdekek, melyekkel parallel módon együtt mozognak a gazdasági-társadalmi-politikai érdekek. Pl én rühellném, ha megint digitális oktatás lenne, ha maszkolni kellene, ha a boltok meg a játszóterek elérhetősége csökkenne stb.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26598) kolopele válasza balojazz (#26597) üzenetére


kolopele
nagyúr

"én rühellném, ha megint digitális oktatás lenne, ha maszkolni kellene, ha a boltok meg a játszóterek elérhetősége csökkenne stb."
Márpedig ez lesz, mivel így lehet legjobban az oltás mellett védekezni ellene. Amúgy meg nem is bánnám, olyan jó volt az a csend este 8 - tól, se kocsik, se részegen ordibálók a kocsmából hazamenet, semmi zaj, stb. Az én két gyerekemnek pl. nem is hiányzott, az udvaron minden megvan nekik amire csak szükségük lehet, ahogy bent is. Matekot, angolt én megtanítom nekik, nejem a szlovákot, magyar nyelvtant, a többi meg úgyis csak magolás. Szóval amennyiben indokolt, jöjjenek csak azok a korlátozások, főleg hogy a gyerekek zöme sem lesz beoltva.

[ Szerkesztve ]

(#26599) t72killer válasza balojazz (#26597) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most még viselhető. Mondjuk kb XIX.szd-i standardekkel még akár full szabadoneresztve sem világrengető egy 1%-osan pusztító járvány (azért mi nem szoktunk hozzá). Viszont a virnyákban igen komoly potenciál van. A "burka" tökéletes, extrém fertőzőképes. Már "csak" egy kis fejlődés a beltartalomban, pl ha a következő gazdaszervezetnek kiválaszt egy tevét...

Nem a lezárásoknak vagyok a híve, hanem a tényleg ütős, terjedést is megfogó vakcináknak. Az oktatást pedig b.sszák már ki végre a szabad levegőre, nem hiszem el, hogy a járvány MÁSODIK évében sincs egy értelmes adópénzpusztító odafenn, aki rájönne, hogy jártak iskolába a gyerekek bő SZÁZ évvel ezelőtt a TBC-járványok idején. Agyameldobom, az emberiség komolyan hülyébb lett az elmúlt 50évben, mint a leggagyibb okostelefon, amitől azt is megkérdezi, hogy a cukros vagy a sós csuporból kanalazzon a reggeli teájába...

#26598: én ellenezném, de most a jelen helyzetben tényleg nyári szünetté kéne nyilvánítani a szeptembert. Vagy valami extrém óvatosan, felezett osztályokkal szeptemberben járni, majd októberben egy hosszú őszi szünet, ki kell sakkozni ezt a nyavajást. Kéne (sokkal) több teszt, hogy lássuk tisztán, merre járunk a görbén.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26600) kolopele válasza t72killer (#26599) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben nem tudtam volna időben beadatni mindkét gyereknek az oltást, hanem csak augusztus 31. - ével, nem is engedtem volna őket szeptemberben még. Így viszont már mire mennek, mindkét oltás bennük lesz, és akkor majd kiderül az igazság. Mindenesetre még mindig sokan nem igazán látják át a veszélyét ennek az egésznek, plusz még hozzájönnek a tagadók is, szóval...........

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.