Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Hieronymus válasza Nowhereman (#27132) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De most komolyan: azért messze gyorsabban jönnek az új változatok, mint a hozzájuk igazított szurik, és hogyha mégis meglenne a csodaszer, akkor is hol vagyunk attól, hogy kéthavonta végigoltsuk a lakosságot?"

Nem ez a megoldás.
Ma már tudjuk, hogy a vírusoknak is van vírusa. Elméletileg tudunk olyan vírust vagy akármit készíteni ami megvágja vagy helyettesíti a vírus génállományt olyan módon, hogy a sejtekben végrehajtott vírus gyártás eredménye embert nem fertőző vírus legyen. Ekkor már egy kisebb mutáció sem gond, kiveszik a vírus, mert nem tud szaporító sejtekbe jutni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27152) daneel_hu válasza Mr K (#27145) üzenetére


daneel_hu
addikt

Övsömörhöz azért nem kicsit szét kell b***nod magad.
Érdekes betegség, nekem volt 1x úgy 10 éve. :D a seggemen voltak a kelések.

De ha az immunrendszer olyan állapotban van mint nekem akkor, szvsz már bármi szétkaphat. Bármilyen betegség.

(#27153) daneel_hu válasza Cs1csó (#27143) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mondom én ezt úgy, hogy simán elvagyok hónapokig kocsma és egyéb hely nélkül."

Most vótam', király vót. ;] :DDD

(#27154) Cs1csó válasza daneel_hu (#27153) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vótam én is mút szombatton. JÓ az csak sok a k.cs.g.

(#27155) balojazz válasza Tigerclaw (#27129) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ezt a maszkolás-lezárás dolgot gordiuszi csomóként kellett volna kezelni már május óta. Mondjuk, hogy különböző jutalmakkal kombinált retorziós fenyegetéssel föltornázzák az oltási számokat 70-80-90%-ra, a maradék meg hordjon FFP-t. A sok oltott közt keringő vírus hamar elhal az alacsony R miatt. Aki meg nem oltat, és nem is hord maszkot, az így járt, a hipók meg 4 oltással és 3 maszkkal elvannak magukban.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27156) Ringman


Ringman
nagyúr

California will become the first state in the nation to require all teachers and school staff to get vaccinated or undergo weekly COVID-19 testing, as schools return from summer break amid growing concerns about the highly contagious delta variant, Gov. Gavin Newsom announced Wednesday.
[link]

(#27157) Tigerclaw válasza balojazz (#27155) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem akarunk maszkot hordani - ami nem csak kenyelmetlen, de lathatoan egy ido utan meg extra egeszsegugyi problemakat is general, a tulzott sterilitas miatt, akkor az oltas az egyetlen ami segithet kivaltani annak a hatasat.

Az nem normalis, hogy van egy reteg akinek semmilyen megoldas nem felel meg, es csak hisztizik mint egy ovodas. Ez ugyanaz mint a tanmeseben/viccben, ahol a pap megfullad az arvizben, mert arra var hogy az Isten megmentse, de kozben nem veszi eszre, hogy az Isten probalja megmenteni es minden segitseget elutasit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27158) Vesa


Vesa
veterán

A béta variáns a koronavírus legmakacsabb változata

A tudomány a valóság költészete!

(#27159) t72killer válasza mpo (#27134) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól tartok, hogy a nagy cirkusz akár kontraproduktív is lehet. A karanténes felfordulással újfajta kontaktokat alakíthatnak ki (rendőrök, katonák...) és puffneki, egy hét múlva a "katlanon" kívül van a vírus.

Az ausztrálok próbálják menteni a mundért, de a delta irgalmatlanul le fogja őket darálni - hacsak nem oltják le az összes maradék 12+éves oltatlant 1-2 hét alatt.

#27158: egyelőre... A kombi/boosterezett oltások az ellen még jók.

#27155: "A sok oltott közt keringő vírus hamar elhal az alacsony R miatt." Nem nyert, erre vess 1 pillantást, van ott bizony r0>1, duplaPfizeresek körében is:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27160) balojazz válasza t72killer (#27159) üzenetére


balojazz
aktív tag

Na igen, de Izrael is csak 60%-os oltottságon áll. Azt mondtam, legyen 70-80%. Jutalommal és fenyegetéssel el lehet érni. Csak kb másfél-két millát kell összeszedni. Az oltási hajlandóság korrelál az iskolázottsággal, vagyis a keresetekkel is. Fejenként tízezer elég pénz, plusz oltási lottó. A másik oldalon EU-s oltási igazolvánnyal mindent lehet, anélkül alig valamit, plusz oltatlanul maszkhordás mindenhol, oltottaknak sehol. Rögtön megugrana a hajlandóság. Még a szaros turulmagyar semmirejó kis plasztik miatt is mentek sokan oltásra, mert azt hitték, majd csak azzal lehet menni mindenhova. És ha nem működik? Legalább megpróbálták. Vagy kitalálnak valami mást.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27161) mpo válasza Mr K (#27145) üzenetére


mpo
veterán

Amit linkeltél, nem ártana mindenkinek elolvasni (Google lefordítja).
Részletek:
A nem kórházba került betegek egy csoportjában 31% -uk más ellátástól függött; a Patient-Led Research Collaborative saját papírja több mint 200 olyan multi-szisztémás tünetet talált, amelyek károsították a munkaképességet és a mindennapi életben. Azt is tapasztaltuk, hogy a kognitív diszfunkció és a memóriavesztés magas szintje olyan gyakori volt a 18-29 évesek körében, mint a 70 év felettiek, ez a megállapítás kezd kiemelkedni a gyermekeknél és a tinédzsereknél is.

A Long Covid általában kimarad a szakpolitikai beszélgetésekből, ehelyett enyhe esetekkel keveredik. A WHO és a CDC az enyhe betegeket a tüdőgyulladás vagy alacsony oxigénszint nélküli Covid -tünetekkel rendelkező betegeknek tekinti, és az NIH hasonlóképpen definiálja őket, mint légszomj, légzési nehézség vagy rendellenes mellkasi képalkotás nélküli Covid -tünetekkel rendelkező személyeket. Ezen definíciók szerint a kognitív diszfunkcióban szenvedő betegek, a mikroklubok, a több hónapos láz, a remegés, a dysautonomia, és azok, akik már nem tudnak részt venni a mindennapi életben-beleértve azt, hogy nem tudnak járni, dolgozni, vezetni, iskolába járni vagy vigyázni gyermekeik közül - mindegyiket „enyhének” tartják.

Ha érted, akkor már elavult.

(#27162) mpo


mpo
veterán

Az ausztrálok szigorúsága, mégis ér valamit.
Azzal védekeznek, ami rendelkezésre áll.
19,1% oltott.
Összes eset: 37,754
Elhunyt: 947
25,8 milliló lakos
Teszt/ 1 millió lakos: 1,064,311

Ha érted, akkor már elavult.

(#27163) mpo válasza balojazz (#27160) üzenetére


mpo
veterán

Ha a vezetésnek fontos lenne, már kitalálták volna, (mint más országokban) pénz meg van dögivel (naponta olvasom, hova mennek milliárdok).

Ha érted, akkor már elavult.

(#27165) daneel_hu válasza mpo (#27162) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahhoz képest, hogy full zárás van náluk elég jól terjed a vírus. :D
Kérdés mi lenne akkor ha még ez sem lenne...

Hosszútávon ez mindenesetre tarthatatlan, és 19% oltás az lófasz.
Folyamatosan nem lehet zárni, az embereknek tele a f***k az egésszel.

(#27166) Darmol válasza natë (#27140) üzenetére


Darmol
senior tag

Mivel írtad, hogy sportolsz, feltételezem megfelelő a víz bevitel mennyisége.
Cukornál terheléses cukorra gondoltam.
Szemüveges vagy? Szemed nem romlott? Nincs néha begyulladva, véreres? (Külön-külön kérdések!)
Talpad nem fáj néha? Végtagi zsibbadások előfordulnak?
Ha a fentiek egyike sem, akkor kifogytam az ötletekből, de nem vagyok orvos. Lehet valakinek van még ötlete.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27167) natë válasza Darmol (#27166) üzenetére


natë
nagyúr

2,5l átlag / nap.
Nem vagyok szemüveges, tökéletes a látásom szerencsére. Nincs begyulladva, nem véreres.
Talpam soha nem fáj, végtag zsibbadásom sincs.

(#27169) bigdady válasza natë (#27167) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért a 100km bringa elég sok. Próbálj más sportot

(#27170) natë válasza bigdady (#27169) üzenetére


natë
nagyúr

Ezzel járok melóba, 5 napra lebontva szerintem nudli.

(#27171) Darmol válasza natë (#27167) üzenetére


Darmol
senior tag

Lehet kapni fronthatás elleni teakeveréket (én Rossmannban szoktam venni). Nekem két filter kell belőle hogy hasson, de alapvetően működik. Nem feltétlenül frontérzékeny vagy, de ha használ, már előrébb vagy. Egy próbát megér. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27172) daneel_hu válasza natë (#27170) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ezzel járok melóba, 5 napra lebontva szerintem nudli."

Egyetértek, ez teljesen munkábajárós távolság... ez semmi.
Még a napi 100 km is vállalható ha valakinek van ideje.

(#27173) Z.É.T. válasza Darmol (#27171) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Vicc:
"Rabbi és a libák

Kohn elpanaszolja a rabbinak, hogy döglenek a libái.
- Mivel eteted őket?
- Szemes kukoricával.
- Az a baj. Etesd ezután darával!
Kohn egy hét múlva ismét panaszkodik, hogy még mindig döglenek a libái, pedig darával eteti őket.
- Mert szamár vagy! . - mondja a rabbi. - zabbal etesd őket!
Pár nap múlva Kohn megint siránkozik, hogy hiába eteti zabbal a libáit, mégis pusztulnak.
- Ostoba fajankó vagy, miért nem árpával eteted őket?!
Másnap megint megy Kohn:
- Rabelében, hiába próbálkoztam az árpával, megdöglött az utolsó libám is!
- Most már egy libád sincs?
- Egyetlen egy se.
- Kár. Pedig még annyi jó ötletem lett volna... "

Bocsi natë, átérzem!

(#27174) catroot válasza Sir Pocok (#27033) üzenetére


catroot
veterán

Amikor anno kaputelefonokat telepítettünk nagyon sokszor az idősebb korosztály azzal jött, hogy "minek ez ide", amikor már idős és nem tanulja meg, nincs értelme... remélem én nem ilyen felfogású leszek idősen.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#27175) mpo válasza Sir Pocok (#27033) üzenetére


mpo
veterán

Ő már idős ehhez, hogy újra tanulja.
Ez csak olcsó kifogás volt, hazugság. Tud olvasni.
Azért dobja a kék színű kukába, amin Papír, Műanyag felirat van, mert ahhoz nem kell kulcs, míg a szürke színű kukán lakat van, hogy ne túrják ki belőle a szemetet a guberálók.

Ha érted, akkor már elavult.

(#27176) Darmol válasza Z.É.T. (#27173) üzenetére


Darmol
senior tag

"Nagyon szegény az, aki már ígérni sem tud." :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27177) balojazz válasza balojazz (#27160) üzenetére


balojazz
aktív tag

Most olvasom, hogy Macron pont ezt csinálja a franciáknál. Mondjuk jutalom nem tudom, van-e, de a bünti része vastagon megvan.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27178) natë válasza Darmol (#27166) üzenetére


natë
nagyúr

Amúgy a fejfájást már leszarnám, a szédülés (bizonytalanság érzet) sokkal megterhelőbb :(((

(#27179) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Koronavírus - Izraelben engedélyezték a kísérleti stádiumú MesenCure gyógyszer alkalmazását

"Ez egy nagyon jó fejlemény, mert tapasztalataink szerint ha időben alkalmazzák ezt a gyógyszert a súlyos betegeknél, akkor azzal nagyon megnövelik túlélési esélyeiket. Meggyőződésem, hogy a kezelt betegek közül a szer nélkül többen meghaltak volna" - mondta a Rambanban a kísérleteket vezető orvos, Sadi Hamúd.

A gyógyszert injekcióval adják be, és az a tüdőbe jutva csökkenti a koronavírus-fertőzés okozta gyulladást, segíti a szövetek helyreállítását, és enyhíti a különböző légúti tüneteket.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#27180) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Tényközlés: ma 100 felett vagyunk az új fertőzöttek számában.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#27181) t72killer válasza balojazz (#27160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A zöld görbe tisztán a duplán oltottak adataiból van. A deltát vígan terjeszti az oltott, volt is rá stat, hogy milyen arányban tud tünetesen(!) megfertőződni, ami a hordozóvá-fertőzővé válásnál 1 szinttel komolyabb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27182) Asbee válasza Sir Pocok (#27180) üzenetére


Asbee
veterán

oké

(#27183) Drizzt válasza Sir Pocok (#27180) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az eheti trendek elég világosak. Igaz volt pár hete is egy mini-hullám, de a mostani már sokkal inkább emlékeztet arra, ami el fog tömegesen indulni.

Most én is visszavezetném a zárttéri maszkviselést, meg a tömegrendezvényeket nem biztos, hogy megtartanám(fesztiválok, Augusztus 20.) Ha kb. ugyanolyan adatok lennének, mint a múlt héten, akkor nem látnám ezeket szükségesnek. De nem olyanok.

I am having fun staying poor.

(#27184) balojazz válasza t72killer (#27181) üzenetére


balojazz
aktív tag

Oké-oké, de csak az alsó 2 adat érdekes: a kórházas meg a komoly esetek, azok ellen kb 90%-os a védelem. Kit érdekel a tünetmentes meg az enyhe? Tudjuk, hogy fertőz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27185) t72killer válasza balojazz (#27184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A sok oltott közt keringő vírus hamar elhal az alacsony R miatt." Másodjára is erre válaszolok, NEM IGAZ, PONT. És ha nem hal el, akkor tud mutálódni, stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27186) mpo válasza balojazz (#27177) üzenetére


mpo
veterán

Londonban a BBC-be akartak bemenni az antivaxerek, de rossz helyre mentek, mert 10 éve elköltözött.
Franciák meg oltópontokat támadnak meg és náci jeleket festenek rá.
Mindez nem a kötelező oltás, hanem az oltatlanok korlátozása miatt van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#27188) PuMbA


PuMbA
titán

Pfizer, Moderna: lehet, hogy új mellékhatásokat fedeztek fel, vizsgálat indul

- Erythema multiforme, amely egy akut gyulladásos hólyagos betegség, és amely leggyakrabban a végtagokon jelentkezik. A bőrelváltozás általában magától megszűnik.
- Veséket érintő glomerulonephritis (vesegyulladás),
- Nezfrózis-szindróma, egy tünetegyüttes, melynek első jele a masszív (napi 3,5 grammot meghaladó) fehérjeürítés a vizelettel.

[ Szerkesztve ]

(#27189) BlackV


BlackV
senior tag

A 90% kórház ellen szép lenne általánosan, valószínűleg egy friss pfizer hozná is talán a delta ellen.

De nincs mindenkinek friss pfizere. A Jansen pl 70%-ban véd a kórháztól egy 480ezres dél afrikai felmérés szerint. Itthon én inkább 70%-kal számolnék az össze-vissza oltástípusok és az eltelt idő miatt.

Ezt a 70%-os hatékonyságot én úgy értelmezem, ha a "placebós" (oltatlan) kontrollcsoportból teszem azt 1000/30 kórházba kerül, akkor még mindig 1000/9 kórházba fog kerülni. Ami elég jó, de nem elég jó. Párezer ember ugyanis haza tudja vágni egy 10millás ország egészségügyét. És akkor ott vannak még az 1000/30-as oltatlanok is.

Lesznek itt még bajok sajnabajna cipőpaszta. Nem véletlenül már Izraelben a 45 felettiek harmadik oltását is pedzegetik. De biztos csak túlhájpolják.

(#27190) sipi700 válasza balojazz (#27184) üzenetére


sipi700
tag

Sportolsz versenyszerűen? Gondolom nem ;)
Osei protokoll október 29. óta nem változott. Labor+kardiológia covid után. Háziorvos nem utalhat be troponinra, magánlaborra az antitestet nézetők és szövődményesek miatt (nem bántásból írom) több hónapos várólista van, magán kardiológusnál is megszaporodtak a betegek. Akar fene a covidot, még tünetmentest meg enyhét se :D
És még ha az osei protokoll lenne kamu, tényleg ledarál még enyhe tünetekkel is annyira, hogy egy ideig ne tudjon az ember sportolni. Hétköznapi életvitelemen egy percig se rontott, mondhatnám semmiség volt a vírus.

(#27192) andor80 válasza Sir Pocok (#27180) üzenetére


andor80
senior tag

Szinte semmi szerencsére.Láthatóan nem durrant még be nálunk bár a tendencia éberségre ad okot.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#27193) andor80 válasza Drizzt (#27183) üzenetére


andor80
senior tag

Jézusom 100 fertőzöttnél? Az mennyi megyénkként ?....Nem kell szigorítani sokkal veszélyesebb ha visszatér a minden higiéniát nélkülöző agyon használt maszk a buszokra. Majd napi 1000 fertőzöttnél se késő bevezetni a vatta új kötelező FFP2 es maszkot.2x oltott vagyok anyámék már boosterrel is.Ki miatt aggódjak a szánalmas antivaxxerek miatt? .Kacc kacc forduljanak fel. A többiek meg élvezzék a csodálatos felszabadult remek nyarat

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#27194) natë válasza Chesterfield (#27191) üzenetére


natë
nagyúr

Eddig fordítva volt. Lehetetlen már ezt követni...

(#27195) mpo válasza Sir Pocok (#27180) üzenetére


mpo
veterán

Az a 104 új fertőzött a hivatalos adat.
Ha hozzáveszem azokat, akik nem fordulnak orvoshoz, meg azokat akiket nem küld tesztre a háziorvos, akkor jóval több.
Ausztriában 900 körül van.
Tavaly a lélegeztetőgép megérkezése, az idén aug. 20 és a pápa miatt nem lehet korábban nagy hullám.
Tavaly 05.01-én 983-an voltak kórházban, a fertőzések hétnapos átlaga 80 volt.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#27196) balojazz válasza t72killer (#27185) üzenetére


balojazz
aktív tag

Hiába mondod, akkor is kell a sokkal több oltott, mert az jobb. Pomt.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27197) balojazz válasza mpo (#27186) üzenetére


balojazz
aktív tag

Hát akkor is meg kellene lépni. Ha esetleg mellékesen megdöntik a kormányt, nekem oké. Pár rohamrendőr megoldja különben is. A franciáknál Macron intézkedései széles társadalmi támogatottságot élveznek. Még a sárgamellűekből se lett semmi különös, pedig azt támogatta a társadalom. Nincs ott semmi látnivaló. A soros-plakátok meg a gyerekszexes plakátok után pár horogkereszt föl se tűnne itthon, olyan alulcivilizált ez az ország.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27198) balojazz válasza sipi700 (#27190) üzenetére


balojazz
aktív tag

Jó, de most mit csináljunk ezzel? Ennyit tudnak az oltások, fogadjuk el, és kész.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#27199) Tigerclaw válasza bigdady (#27169) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Heti 100km bicikli az belefer meg a couchpotato kategorianak is eronletbe, ha nem nagyon tulsulyos. A bicikli jol beallitva, megfeleo ulessel nem okoz nagy terhelest a szervezetnek. Sajnos pont ezert nem is idealis fogyashoz, hacsak nem tolod extrem mertekben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27200) Kékes525 válasza Hieronymus (#27151) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ma már tudjuk, hogy a vírusoknak is van vírusa"

1978-ban Duda már mesélt róla nekünk virológián (Vírusok genetikája és biokémiája kurzuson). A parvovírusok adenovírusok mellett tudnak szaporodni a sejtekben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.