Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92801) veze válasza Attix82 (#92793) üzenetére


veze
őstag

igaz , nem szegeden, de a szegedi árakhoz képest postán maradó küldeményként szállítással együtt szinte féláron ugyanezekkel a paraméterekkel ( 30mA 16 A 230V)
(postan maradó szallitasi dij 950)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#92802) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A napokban volt szó laptop javításról. Egyik ismerősöm laptopja besokallt: kép nincs, viszont az oprendszer indul. 2,5 éve még garis korában a kijelző világítása köszönt el, halványan olvasható volt. Most viszont semmit nem mutat.
Hova lehet beadni lehetőség szerint a jövő héten? 2018 augusztusi vásárlás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#92803) martonx válasza macilaci78 (#92802) üzenetére


martonx
veterán

Szegeden? Amit múltkor a többiek is javasoltak cég (Damjanich utca, a pontos nevüket mindig elfelejtem)

Én kérek elnézést!

(#92804) csoszogi válasza martonx (#92803) üzenetére


csoszogi
tag

Proton-tech? En oda vittem tizeneve par laptopot szervizbe jol megcsinaltak, es mivel meg megvannak, gondolom nem koklerek. Ok a Damjanich utca folytatasaban vannak a korforgalom utan a Tesco hata mogott utcaban..Balint Sandor utca 18a

(#92805) martonx válasza csoszogi (#92804) üzenetére


martonx
veterán

Azaz, rájuk gondoltam, köszi!

Én kérek elnézést!

(#92806) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Köszi! Pedig anno még én is voltam náluk valamiért. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#92807) fecus


fecus
őstag

Van valakinek kölcsön egy 10-15 dBi-s WiFi antennája olyan csavaros, routerekhez való csatlakozóval. Nem baj ha irányított.
Egy Zigbee USB stick-et próbálgatok, de nem lát fel a garázsból a lakásba. Cseréltem rajta antennát egy ASUS routerére és már az elsőn "járok", de a másodikra kellene menni.
Meg kellene próbálnom, hogy van-e remény, mert ha igen vagy építek vagy veszek egy megfelelőt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92808) Rawulf válasza fecus (#92807) üzenetére


Rawulf
őstag

Neked valami ilyesmi kellene:

"Please state the nature of the medical emergency."

(#92809) veze


veze
őstag

Én itt [link] vettem őket (kettő kellett) TP-LINK TL-MR100 300 Mbps Wireless N 4G LTE Routerhez (Szegeden nem találtam készleten egy boltban sem)a saját antennái lettek így kirakva a tető alá (magasabbra)
Létezik belőle fordított is [link] Viszont be van már szerelve, nem is itt nálam, hanem külterületen, ahol ugye csak 4G mobil net elérhető, semmi más

(#92810) fecus válasza Rawulf (#92808) üzenetére


fecus
őstag

Nem kábelt keresek:
"Van valakinek kölcsön egy 10-15 dBi-s WiFi antennája..."

Igaz a kérdőjel megint lemaradt. :W

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92811) ShadowX


ShadowX
őstag

Van egy eladó faliképem. Nem karácsonyi ajándék. :DDD
Egy ezres vagy 3 meggyes soproni.

50x150 cm-es.

[link]

(#92812) totya694 válasza ShadowX (#92811) üzenetére


totya694
őstag

Lehet rá havat festeni és akkor már "karácsonyi" ;]

Üdv:Attila

(#92813) lorcsi válasza fecus (#92807) üzenetére


lorcsi
veterán

elég jókat írnak róla, és nem is egy nagy összeg

(#92815) fecus válasza fecus (#92810) üzenetére


fecus
őstag

Úgy tűnik megoldva, legalábbis kísérletileg:

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#92816) Rawulf válasza fecus (#92815) üzenetére


Rawulf
őstag

https://itcafe.hu/tema/wlan_es_antennak/hsz_2686-2686.html
:DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#92817) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Ha már fentebb Digi téma volt.
Nákunk a saját Fiberhome-al ad wifit, ami ugye hát khm.... Olyan amilyen.
Hírdetik ezt a wifi 6 lehetőséget.
Tapasztalat valakinek vele? Stabilabb és gyors vele a net?
Ez kb ugyanaz lenne, mintha vennék saját magamnak egy gigabites routert?
Köszönöm.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#92818) martonx válasza Doggy dog (#92817) üzenetére


martonx
veterán

Erre nem tudok válaszolni, saját TP-Link Archer C9 routerrel használom.

Én kérek elnézést!

(#92819) Rawulf válasza Doggy dog (#92817) üzenetére


Rawulf
őstag

Saját routert érdemes pluszban használni mindig. Akármilyen modemet/routert is ad a szolgáltató.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#92820) johnny82 válasza Doggy dog (#92817) üzenetére


johnny82
őstag

Mióta saját routert használok (ASUS RT-AX82U) sokkal stabilabb és erősebb a jel mindenhol. Ha több eszköz van is rajta, nincs eldobás.

(#92821) martonx válasza johnny82 (#92820) üzenetére


martonx
veterán

Jaja, teljesen alap, hogy a szolgáltató által ingyen adott fis-fosokkal csak szopatja magát, és a családját az ember.

Én kérek elnézést!

(#92822) macilaci78 válasza csoszogi (#92804) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszi méz, kész is van, 35k volt 6 hó garanciával.
4 éves business class laptop friss SSD-vel. A mai árszint mellett megérte, egy bölcsész felhasználása mellett elketyeg még pár évet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#92823) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Köszönöm mindenkinek a routeres hozzászólásokat!
Gondolom ez megfelelő választás lenne:
[link]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#92824) martonx válasza Doggy dog (#92823) üzenetére


martonx
veterán

Attól függ. Ha kevés eszközt kell kiszolgálni, és cél, hogy szuper olcsón megúszd, akkor is, ha cserébe kompromisszumokra kényszerülsz, akkor igen. Én személy szerint nem vennék ilyet. A C sorozat ráadasul kifutott, nem véletlen adják szinte ingyen.

Én kérek elnézést!

(#92825) Doggy dog válasza martonx (#92824) üzenetére


Doggy dog
senior tag

2 teló, 1 tablet, 1 céges laptop és egy régi filmnézős.
Ez gondolom mindenképp jobb választás lenne...?
[link]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#92826) tisn válasza Doggy dog (#92825) üzenetére


tisn
addikt

en ezt neztem ki asszonynak, router topikban ajanlott

[link]

[ Szerkesztve ]

(#92827) tlac válasza tisn (#92826) üzenetére


tlac
nagyúr

én router választásnak mindig olyat keresek, ami openwrt kompatibilis
és sok ram, tárhely és erős proci van benne

akkor sok évig támogatva lesz openwrt által, mikor a gyártó már azt is elfelejtette, hogy volt ilyen eszköze

(#92828) tisn válasza tlac (#92827) üzenetére


tisn
addikt

meg soha nem openwrtztem egy routert, alapszofttal futott mindig. a faszom fog meg a routerrel is szorakozni, ha nem jo, veszek egy masikat 20k-ert...

(#92829) tlac válasza tisn (#92828) üzenetére


tlac
nagyúr

bár neked válaszoltam, de a javaslatomat az itteni routert kereső tagnak szántam :)

pedig nem rossz dolog, mert sokkal testreszabhatóbb és jóval több mindent ki lehet belőle hozni, mint csak a net megosztását :)

(#92830) pulutodurumo válasza tlac (#92829) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vegyél MikroTik-et, azzal OpenWRT nélkül is kaland az élet. :) Anyámnál már vagy öt éve DDWRT van egy Tp-Linken, életében nem volt előtte olyan stabil. Én is csak ajánlani tudom. A saját MikroTik meg nagyon jó, de szégyen szemre a mobil appal állítottam be, mert a böngészős konfigja olyan aprólékos, hogy ha nem vagy hálózatüzemeltető kihullik a hajad tőle.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92831) tlac válasza pulutodurumo (#92830) üzenetére


tlac
nagyúr

nézegettem régen azokat is, de részben pont amiatt is esett ki, hogy azzal már túllövök a célon, meg tudtommal nem tudnék torrent klienst sem futtatni rajta, ami nekem szempont

(#92832) veze válasza tlac (#92829) üzenetére


veze
őstag

én is csak olyan routert veszek amire a FreshTomato felmegy, sok sok éve már ezt használom (meg az elődjeit) :K

(#92833) lorcsi válasza tlac (#92829) üzenetére


lorcsi
veterán

pl. mit lehet az iylen openwrt-vel kihozni pluszban ?

(#92834) tlac válasza lorcsi (#92833) üzenetére


tlac
nagyúr

az openwrt egy linux alapú rendszer, amit a hardver elbír, az ezeken is megy

én főként arra használom, hogy van rá kötve egy kis mobilvinyó, amiken régi torrentek vannak, így gyakorlatilag van egy mini "seed szerverem" pár wattból (a routeren felül, mert az egyébként is menne)
és ezt a bárhonnan elérem, tettem hozzá webes felületet is

plusz még mostanában arra kellett időnként, hogy ssh tunnel-nek használom, így biztonságosan hozzá tudok férni, az alatta futó belső hálón lévő gépeimhez (anélkül, hogy a pl. win-es rdp-t kiengedném a nagyvilágba vagy vpn-t konfigurálnék be)

(#92835) tlac válasza veze (#92832) üzenetére


tlac
nagyúr

én még egy asus wl500gp-vel kezdtem oleg firmware-rel, azt hiszem valami 1 megabites adsl-lel töltöttem a cuccokat egy pendrive-ra :D
később jött rá az openwrt, aztán már csak ilyen routereket vettem, amikre lehet mást fw-t tenni

(#92836) lorcsi


lorcsi
veterán

ha valakinek lesz a közeljövőben shell pontja és nem kívánja felhasználni, szívesen átveszem

(#92837) martonx válasza Doggy dog (#92825) üzenetére


martonx
veterán

Igen, ez jóval modernebb.

Én kérek elnézést!

(#92838) martonx válasza tlac (#92827) üzenetére


martonx
veterán

Régen én is pöcsöltem openwrt-vel. Aztán rájöttem, hogy egyrészt a routerek firmware-je is egyre fejlődik, másrészt NAS-t használok. Más kérdés hogy nas-ból a Qnap-al pont annyit lehet szopni, mint egy openwrt konfigurálással.
Szóval Qnap-om se lesz többször :D

Én kérek elnézést!

(#92839) totya694


totya694
őstag

A nyáron villámlátogatást tett a villám a szolgáltatótól kapott vagy 8 éves modemünkbe ami a hosszú és dicséséges pályafutásának a véét jelentette.Majd kaptam egy másik modem+router+WiFi csodát persze papíron csodásan mutató paraméterekkel.Haza hoztam beüzemeltem és csak vissza kellett raknom mögé a Mikrotik routerem.
A szolgáltató modemén lévő WiFi olyan 55~65%-át tudja Mikrotik WiFi-jének...

Üdv:Attila

(#92840) stopperos válasza lorcsi (#92833) üzenetére


stopperos
senior tag

Én először Tplink TL-WR740, 741, 841, 941 eszközöket tettem használhatóvá, mert 4-5 kliens csatlakoztatása után a gyári szoftver nem volt stabil. Ezt sikerült 25-30 ra felvinni. (Ez tíz éve volt, még AA verziónál). Poén volt még, hogy SSH-n küldtem le a beállítás frissítéseket.
Manapság sok eszközön már gyárilag openwrt fut csak saját felülettel. Én monitorozás és vpn miatt használom elsősorban (muninlite és wireguard), hogy legyen hozzáférésem minden kezelt eszközhöz.
Otthon adblocker, hálózati megosztás (samba és nfs) fut rajta még. Külső meghajtó btrfs-el formázva a snapshot-ok miatt. Illetve több ssid eltérő hálózatokra (guest, iot, main).

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#92841) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Köszönöm mindenkinek még egyszer a segítséget! :R
Nekem az a lényeg, hogy minden buhera nélkül egy stabil készülékem legyen.
Amiket Ti írtatok, azt sem tudom mik azok :B

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#92842) veze válasza martonx (#92838) üzenetére


veze
őstag

egy két NAS-t és is elhasználtam már ilyen szopás módban (Zyxel stb) Sajnos rá kellett jönnöm hogy Synology az én barátom, azóta nincs szopás, van normáslis sebesség, támogatás stb, csakhát erről valahogy a synology is hallott már, ezért szépen megkérik a használható vasak árát... :D

[ Szerkesztve ]

(#92843) tucsok. válasza veze (#92842) üzenetére


tucsok.
senior tag

Osztom a véleményed csak Synology semmi más, megéri az árát! Volt Zyxel NAS-om, hogy soha többet.

"So say we all"

(#92844) martonx válasza tucsok. (#92843) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk én meg pont a régi Zyxel-emet sírom vissza. Hardveresen vicc volt, de annyira faék volt beállítani. Pont ahogy router openwrt-jével se szórakozok már. Csak be akarom kapcsolni, és működjön rajta a torrent (valami egészen használható torrent klienssel), média lejátszás (átkódolás nélkül, mindenféle formátummal).
A QNAP NAS-om hardveresen jó, de mire a fenti két feltételnek sikerült bekonfigolnom... Soha többé. Ilyen téren a Synology-król is kb. ugyanazt olvastam, mint a QNAP-ról.

Én kérek elnézést!

(#92845) fradi81


fradi81
veterán


Egy nagy ablak és padló találkozásánál szar a szigetelés jön be némi hideg, milyen anyagot érdemes rakni a rések kitöltéséhez?

moto g72, Ninebot d28e

(#92846) totya694


totya694
őstag

BUÉK!

Üdv:Attila

(#92847) Jimmy8 válasza fradi81 (#92845) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Gratula a beépítőnek :(((
Lehetőség szerint kívülről kellene megpróbálnod a tömítőanyagot benyomni. Ha van min. 6-8mm hely-rés, akkor a PUR-hab már benyomható (ha nem csináltál még ilyet, akkor keress olyat aki már csinált, és természetesen mindent kimaszkolni a közelben :D ).
He ez nem járható út, akkor szilikonnal kinyomható a rés, kívül-belül.

u.i: BUÉK! :D

[ Szerkesztve ]

(#92848) fradi81 válasza Jimmy8 (#92847) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, buék All :)

moto g72, Ninebot d28e

(#92849) lorcsi


lorcsi
veterán

BUÉK!

(#92850) martonx


martonx
veterán

Buék!

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.