Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93251) SirRasor válasza lorcsi (#93249) üzenetére


SirRasor
őstag

https://laptopozz.hu/hdmi-vs-displayport-mi-a-kulonbseg-melyiket-valasszam/
Itt a DP-t mondják PC-hez. Én mindig is a HDMI-t javaslom a kompatibilitás miatt, mármint HDMI majdnem minden eszközön van.

Képminőségük ugyanolyan, tehát ilyen szempontból mind1.
HDMI kábel olcsóbb, mint a DP, tehát ha neked is mind1, akkor megint csak HDMI :D

Make Love not war!

(#93252) lorcsi válasza SirRasor (#93251) üzenetére


lorcsi
veterán

monitoron van minden
hdmi-t szeretnék..de szar a lapon, villogtatja akijelzőt
arra emlékszem, h amikor hdmi-re csatlakoztatom..élesebb jobb, mint a dvi
lap cserét tervezek..és arra gyúrok, h az új lapon minden legyen

(#93253) SirRasor válasza lorcsi (#93252) üzenetére


SirRasor
őstag

DVI-D az digitális: ugyanolyan a képminősége, mint a HDMI-nek.
Hacsak nem VGA-DVI-I most az összeköttetés, mert az analóg...
Tehát ha a monitoron is van DVI meg az alaplapon is és nyilván DVI-DVI kábellel kötöd össze, akkor ott nem lehet gond a minőséggel.

Make Love not war!

(#93254) lorcsi válasza SirRasor (#93253) üzenetére


lorcsi
veterán

régen használtam már hdmi-t, de arra emlékszem..másabb volt a képe
no, mindegy..ha lap csere kell, letesztelem ezt is
(nem volt sajna időm a táp tesztre..holnap de. lesz először)

(#93255) PowerBuldog válasza lorcsi (#93254) üzenetére


PowerBuldog
veterán

hdmi és displayporton is használtam a jelenlegi monitorom azonos kártyáról, semmi különbséget nem tapasztaltam minőségben

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#93256) Rawulf válasza lorcsi (#93252) üzenetére


Rawulf
őstag

Sajnos kifoghatsz rossz kábelt. Például kellett SOS-ben ismerősnek HDMI kábel és a szőregi gazdaboltban vettem neki. Villogott a kép szintén. Szerencsére zokszó nélkül kicserélte a gazdabolt a hdmi kábelt és a másikkal már nem volt gond.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#93257) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Ha esetleg valakinek kellene 1TB-os WD HDD:
WD10EZEX
WD10EALX
Kicsi alku természetesen lehet :K .

(#93258) lorcsi válasza Rawulf (#93256) üzenetére


lorcsi
veterán

En is erre gondoltam
De utana 2-3 kabellel is kiprobaltam..villogas megmaradt :(

(#93259) DarkByte válasza lorcsi (#93252) üzenetére


DarkByte
addikt

A HDMI a DVI szabványra épül, ezért lehet passzív HDMI-DVI adapterrel egyiket a másikra alakítani.
HDMI-nél az overscan beállításra kell figyelni, sokszor a GPU TV üzemmódban akarja hajtani a kijelzőt és ilyenkor belenagyít, ami miatt homályosabb a kép, azt ki kell kapcsolni. (Nvidia Control Panel, AMD-nél nem tudom mi van most, nekem utolsó kártyámnál valami Radeon Crimson utility volt ahol ezt lehetett állítani)

(esetemben pl. tényleg egy TV a monitor, akkor még a TV-n is előfordulhat hogy ki kell kapcsolni az overscan-t és egyéb képjavító cuccokat.)

[ Szerkesztve ]

(#93260) lorcsi válasza DarkByte (#93259) üzenetére


lorcsi
veterán

Nincs ilyen homaly dolog
Ki-be kapcsolja

(#93261) Rawulf válasza lorcsi (#93258) üzenetére


Rawulf
őstag

WD40 :)
Sajnos nem egyszer találkoztam azzal már, hogy évekig semmi nem volt a HDMI csatlakozóba dugva, még porvédő kupak sem. Aztán mindegy volt, hogy milyen kábelt dugtak rá később. Mondjuk egy olyan esettel is találkoztam, ahol a számítógép tápegysége volt a zavar oka, de persze a videókártya is lehet ludas.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#93262) lorcsi válasza Rawulf (#93261) üzenetére


lorcsi
veterán

erre sem tettem kupakot, talán nem is volt
de most laptop képét tetem ki hdmi-n, stabil és jó is

a tápot asztalit még tesztelem...

(#93263) Rawulf válasza lorcsi (#93262) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha eloxidálódtak az érintkezők a videokártya csatlakozóján, akkor villoghat. Ahogy írtam, wd40 segíthet, csak előtte szereld ki a videokártyát.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#93264) totya694


totya694
őstag

Jó reggelt!

Fentebb említettétek többen,hogy a banki telefonos app-ok egyre gyengébbek.Kinek mi a tapasztalata az OTP-s SmartBankot váltó MobilBank elnevezésű app-al?
Eddig még nem váltottam elejében lustaság,majd ha muszáj lesz stb. de most már olyan agresszívan nyomják,hogy ez ejtett gondolkodóba "kell ez nekem"?
A QR kódos csekkfizetés amit használtam és néha utaltam.Minden nap egy SMS és szinte naponta jön az email is.Ez a túlzott agresszív "kényszerítési mód" bennem bizalmatlanságot váltott ki. :U

Üdv:Attila

(#93265) ShadowX válasza totya694 (#93264) üzenetére


ShadowX
őstag

Én az OTP új appja miatt váltottam bankot 20 év után. :DDD
A sok apró dolog mellett a Simple + az új Mobilbank volt a legfőbb indok és az utolsó csepp a pohárban.

Amúgy sajnos muszáj leszel váltani a Mobilbankra. Ugye most lett volna a határidő, de annyian nem váltottak, hogy kitolták pár hónappal, de ennek mostmár a végleges határidőnek kell lennie, utána elvileg csak céges számlacsomagokkal lehet használni a Smartbankot.

[ Szerkesztve ]

(#93266) martonx válasza totya694 (#93264) üzenetére


martonx
veterán

Raiffeisen-es egészen jó.

Én kérek elnézést!

(#93267) quailstorm válasza totya694 (#93264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tud mindent, amit a SmartBank. Nekem kevés dologra kell, így nekem mindegy. Viszont van pozitív fejlemény is. A SmartBank az ujjlenyomatolvasós azonosítás felében errort dobált, belépni alig tudtam, vagy utalni. A Mobilbanknál nincs ilyen gond, az elsőre beveszi az ujjlenyomatolvasót mindig.

(#93268) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Össze raktam a Razor Crest makettet így a megmaradt (alig használt) dolgokat eladnám.

[link]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#93269) totya694


totya694
őstag

Köszi az infókat.

Üdv:Attila

(#93270) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

A Chrome mostanában nem játszik le nekem emailben kapott videókat, amelyek nemrég még mentek. Mit kell átállítanom, hogy ismét jó legyen?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#93271) totya694 válasza Ted_Beneky (#93270) üzenetére


totya694
őstag

Nézd meg másik böngészőbe is.A Chrome levelezője most van "átalakulóba" ....

Üdv:Attila

(#93272) Ted_Beneky válasza totya694 (#93271) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Firefoxban jó, csak Chromeban szeretném. Köszi az infót!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#93273) totya694 válasza Ted_Beneky (#93272) üzenetére


totya694
őstag

Nézd meg az új verziós gmail-be

Üdv:Attila

(#93276) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok! Tudtok valakit aki Újszegeden, a karanténom alatt, segítene egy kis kutya sétáltatásában?

(#93277) martonx válasza Gergello (#93275) üzenetére


martonx
veterán

Zseniális ez a ház! Nekem is NZXT van!

Én kérek elnézést!

(#93279) Gergello válasza martonx (#93277) üzenetére


Gergello
addikt

Minősége 1. osztályú.
Én micro-atx lapra váltottam így sajnos már nem tudom használni.

(#93280) DarkByte


DarkByte
addikt

(#93282) fecus


fecus
őstag

A NAV nem küld visszaigazolást, hogy beérkezett az adóm?
Megcsináltam az online adóbevallást. Kijött a befizetendő és az ottani linken befizettem kártyával. Jött egy EFER elfogadó nyugta. Ebben ezt írták:
"A benyújtott átutalási megbízása elfogadásra került, a tartalmi
feldolgozás megkezdődött. Amennyiben házibankos fizetési
megoldást választott, akkor a fizetés indítható a banki
rendszerben."
No ebből egy szót sem értek.
Két napra rá jött egy másik doksi, hogy "Ön a 2021 évre vonatkozó személyijövedelemadó-bevallásában önkéntes kölcsönös biztosító
pénztár és/vagy nyugdíj-előtakarékossági és/vagy nyugdíjbiztosító számlájára történő utalásról
rendelkezett." és ugyanitt írták, hogy csak akkor utalják át a ÖNYP-nek ha befizetem az adómat.

Hogyan tudom meg, hogy beért-e a pénzem?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93283) DarkByte válasza fecus (#93282) üzenetére


DarkByte
addikt

Esetleg próbáld meg Ügyfélkapuval az eBEV portálon lekérdezni az adóegyenlegedet. [link] (Szolgáltatások > Adószámla és Pótlékadatok > Adószámla, készíts egy új lekérdezést és vége időpontnak add meg ez év végét) Itt látni fogod a határidős tételeidet és a befizetéseidet.

(#93284) fecus válasza DarkByte (#93283) üzenetére


fecus
őstag

Kösz.
103 Személyi jövedelemadó tábla végén:
"103 adónemen egyenleg: 0 Ft"
Gondolom akkor rendben van.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93285) hodigy


hodigy
csendes tag

A következőre keresek megoldást, van aki tud segíteni?

Egy AMD 590-es videókártya mellé keresek jobb procit ezen konfigok közül valamelyikbe:
1, asus prime z270-p 1151 v1 alaplapban (Celeron G3930-t cserélnék le, pl. i3-i5-re)
DDR4 2400 memória 4x 4GB
2, amd AM3+ alaplapban (FX6100-t cserélnék le pl fx8350-re amivel 21%-ban lennék cpulimites 10-15e Ft-ért)
DDR3 2x8GB memória

Van valakinek számomra megfelelő procija?

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#93286) zBass


zBass
csendes tag

Sziasztok!
Tud esetleg valaki szakembert, aki egy sándorfalvi családi házra csinálna egy állapotfelmérést? 1 rész vályog, 1 rész tégla házról lenne szó.

(#93287) boba6


boba6
aktív tag

A kollektív szegedi tudatot kérdezném:
1. Van vkinek tippje hol lehetne egy elrepedt baltafejet meghegesztetni pici pénzért?
2. Van olyan (nem késdobáló) hely, ahol lehet csocsózni 18 éven aluliakkal is?
Köszi!

+eladó Truenas szerver meg 1-2 dolog: link

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#93288) martonx válasza boba6 (#93287) üzenetére


martonx
veterán

2. Nem 18 éven felüliek akart lenni? Kedves presszó?

Én kérek elnézést!

(#93289) DarkByte


DarkByte
addikt

Hulladékudvarba jól gondolom hogy bejelentkezés nélkül lehet csak úgy kivinni dolgokat nyitvatartási időben? Lejárt több doboznyi festéket és egy ládányi elektronikai hulladékot akarok leadni valamelyik hétvégén. Vértói hulladékudvart néztem hogy közel van hozzám. Gondolom csak ledobálja az ember és ennyi. Valaki csak van mondjuk ott gondolom aki nyitja-zárja.

(#93290) Gergello válasza DarkByte (#93289) üzenetére


Gergello
addikt

Az-az egyik legrosszabb hely, ha még mindig az az akadékoskodó manus van ott. :W Én ott voltam vagy 30szor (nem guberálni) ;] mire találtam egy jobb helyet.
Nem ennyire önkiszolgáló, ahogy elképzelted.
Be kell írni egy könyvbe, hogy leadtad. (ha van kedvük beíratni)
Igazolni kell, hogy fizeted a szemétdíjat. Magánháznál kukaszámla, ha társasház és a közösktsg. része, akkor a közösképviselőnek kell valahogy adminisztrálnia (ezt nem annyira ismerem).

Ha autóval viszed akkor vidd inkább ide:

Szeged-Baktó Hulladék udvar
Szeged, Pihenő u., 6728

Itt pár éve, még egy hobószerű, marha rendes pali volt a személyzet.
Viszel neki egy dobozos sört, még egy T34-est is leadhatsz.

(#93291) DarkByte válasza Gergello (#93290) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, megfogadom. Huh, pedig azt gondolnád egy ilyen helyen már tényleg nincs szükség diplomáciai skill-ekre hogy sikeres legyél. 😳

(#93292) Gergello válasza DarkByte (#93291) üzenetére


Gergello
addikt

Városban nekem így ment.
Azóta falun, ahol már látásból ismer a hulladékudvaros teljesen más.

(#93293) martonx válasza Gergello (#93290) üzenetére


martonx
veterán

Az hagyján, nekem 2 évvel ezelőtt, ott derült ki, amikor 4 darab autó gumit akartam leadni, hogy ugyan fizetjük a szemétszállítást, de a közös képviselő 6 évvel ezelőtt nem íratta át a nevünkre a hulladék díjfizetést, amikor vettük a lakást az előző tulajtól. Így aztán az ember elkezdett kötözködni, hogy ő érti, hogy fizetjük a hulladékszállítást, de nem vagyunk benne a rendszerben, így nem adhatom le a 4 gumit.
Kérdeztem tőle, hogy jobban örülne-e, ha a hulladékudvar kapujába dobom, és elhajtok? Végül maradhattak a gumik :D
Fura, hogy mi, akik vesszük a fáradtságot, hogy odavisszük a szemetünket, ott szépen szelektíven önerőből lerakjuk a megfelelő kupachoz, még nekünk kell úgy éreznünk, hogy mi teszünk szívességet az ott unatkozó emberkének.

Én kérek elnézést!

(#93294) Gergello válasza martonx (#93293) üzenetére


Gergello
addikt

Velem azzal szórakozott, hogy mindig feliratos céges autóval vittem és ez rendkívül zavarta, mert akkor ez biztos nem lakossági hulladék... pedig az volt, ráadásul zöld hulladék volt, mert egy elhanyagolt kertet raktam rendbe.
Én majdnem pont ugyanezt mondtam neki, pampogott, mondtam, hogy akkor majd zárás után eljövök és kib*szom ide a kapu elé. Utána szoktam át a baktóihoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93295) 4ron


4ron
senior tag

Tud valaki maszek taxist, aki holnap vállalna késő este, éjszaka Szeged - Röszke fuvart?
A múltkor Vásárhelyről 7000 forintért hozott egy csóka, de nem emlékszem a nevére és a száma sincs meg.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#93296) boba6 válasza martonx (#93288) üzenetére


boba6
aktív tag

nem, a gyerekkel mennék :P
tavaly nyaraláskor volt a szálláson és élvezték

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#93297) martonx válasza boba6 (#93296) üzenetére


martonx
veterán

Mi a baj, a gyerek kocsmába vitelével? :P
Anyának meg mondjátok, hogy csak elugrunk csocsózni :D

Én kérek elnézést!

(#93298) totya694 válasza boba6 (#93296) üzenetére


totya694
őstag

Ne féljél megvéd a fiad :K

Üdv:Attila

(#93299) ErőVarázsló válasza 4ron (#93295) üzenetére


ErőVarázsló
tag

Betegtaxiszeged.hu korrekt es fix aras

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#93300) pepe091 válasza boba6 (#93296) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azt hiszem a vegasban van csocsó is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.