Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93901) SirRasor válasza HuMarc (#93899) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem egyszerű eset, mert a hűtőbordán lévő fekete fos könnyen szakad és úgy általában az egész művelet sokkal macerásabb, mint mondjuk egy Dell Latitude esetén (azoknál csináltam ilyet)
https://www.youtube.com/watch?v=M6xtoHdNaN0
Ha macera, akkor meg drága lesz, azt garantálom. A videó alapján megpróbálhatod.

Ha az életem múlna rajta, megpróbálnám, de túl sok helyen mehet félre: pattintós műanyag letörik, fólia elszakad stb.

Make Love not war!

(#93902) adrian14 válasza HuMarc (#93899) üzenetére


adrian14
tag

Laptop: OcsiPC-hez szoktam vinni a gépet, eddig még nem volt velük problémám (Szeged, Nemes Takács u. 49)

(#93903) HuMarc válasza adrian14 (#93902) üzenetére


HuMarc
addikt

Köszi, (macilaci78 és SirRasor nektek szintén), az Ocsira nem is gondoltam, pedig kb. 300 méterre van itthonról :) Úgyhogy akkor első körben azt fogom megpróbálni.

Többet meg nem veszek ilyen gépet (ha jövőre bejön egy pályázatom, akkor MacBook lesz valószínűleg, de ha valamiért mégis Windows-os gép, soha többet forrasztott RAM-os...).

(#93904) ShadowX válasza HuMarc (#93903) üzenetére


ShadowX
őstag

Szerintem olyat már nem fogsz jövőre találni. :N
Már most is vadászni kell azokat a gépeket amiken nem minden forrasztott.

Macbook ilyen szempontból gatya, mert minden forrasztott, még az SSD is. De legalább van mögötte szervíz.

(#93905) macilaci78 válasza ShadowX (#93904) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Heroin árban... Még a szervizórát csak kiköhögi valahogy a júzer, de az alkatrészek durván túlárazottak. Apple logó nélkül ugyanaz az SSD, sodimm memória 30-70%-kal olcsóbb iponban, de az nem jó, mert nincs rajta egy megkóstolt gyümölcs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#93906) Rawulf válasza macilaci78 (#93905) üzenetére


Rawulf
őstag

Az hagyján! Az milyen vicces, amikor egyedi csatlakozójú SSD-t használ az almás gép.
Rengeteg videót találni a neten a direkt rosszul megtervezett laptopjaikról:
https://www.youtube.com/user/rossmanngroup
Például ez a cím önmagáért beszél: "Hogyan öli meg magát a legtöbb 16" Macbook Pro, és miért javíthatatlanok"

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#93907) totya694 válasza macilaci78 (#93900) üzenetére


totya694
őstag

Én is letettem nem csak boba6 :(((

Üdv:Attila

(#93908) Vicoo válasza totya694 (#93907) üzenetére


Vicoo
senior tag

Miért?

(#93909) totya694 válasza Vicoo (#93908) üzenetére


totya694
őstag

A Szalon megszűnt és én is már más területen dolgozom....

Üdv:Attila

(#93910) martonx válasza totya694 (#93909) üzenetére


martonx
veterán

Azért aki nagyon akar, téged még elő tud keríteni, ha más nem macskázni :D

Én kérek elnézést!

(#93911) half333


half333
őstag

Üdv! Tudtok olyan munkát ajánlani ahol 12 orás műszakrend (heti 4 nap,3-4 nap szabadnap),és nem kell hozzá végzettség (betanított munka)?

(#93912) macilaci78 válasza half333 (#93911) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rendőrség? :D 6 hónap alapképzés és máris máris mehetsz. Az alapképzésre is jár pénz.
Építőiparban fizikai munka, főleg anyagmozgatás, esetleg segédmunka. Persze 20-30 kilós dobozokat, zsákokat mozgatni nem könnyű.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#93913) lupus_l válasza half333 (#93911) üzenetére


lupus_l
aktív tag

SZEPLASZT-nál mindig van felvétel, nehéz fizikai munka, cserébe jó fizetés.

(#93914) 4ron válasza half333 (#93911) üzenetére


4ron
senior tag

Makói Givaudanhoz be tudlak ajánlani operátornak, de itt 8 órás munkarend van 3 műszakban. Cserébe elég jól fizet, céges busz is van, cafeteria meg mozgóbér.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#93915) half333


half333
őstag

Köszi a válaszokat,de max könnyű fizikai munkát keresek 12 orás műszakban heti 4 nap meg 3-4 nap szabadnappal.

(#93916) Gergello


Gergello
addikt

Webes (designer/...) embert keresek meglévő weblap kinézet átalakítására.
HTML, JS, CSS részt kellene csak megcsinálni.
Többit privátban.
Köszi.

(#93917) fecus


fecus
őstag

Van valami módszer arra, hogy megnézzem milyen "komoly" webáruház ez?
Ez egy 135 Eurós cipő... :F
Valamiből lehet következtetni valami trükkre?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93918) PowerBuldog válasza fecus (#93917) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nézd meg az adatkezelési és Kapcsolat oldalakat.
Biztos nem rendelnék innen semmit.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#93919) sarkanyolo2 válasza PowerBuldog (#93918) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Noway! :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#93920) fecus válasza PowerBuldog (#93918) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. :R Erre gondoltam. Kár, jó volt az ár. :DD

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#93921) pepe091 válasza fecus (#93917) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Legközelebbre: [scamadviser] :)

(#93922) Krogoth válasza fecus (#93917) üzenetére


Krogoth
senior tag

webroot megnyitni sem engedi az oldalt :D

(#93923) lorcsi


lorcsi
veterán

A bertalan hidon a 30-as tablat lattatok ?
ennek mi ertelme van ?

(#93924) ShadowX válasza lorcsi (#93923) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem mindegy? :DDD A bicikliseken kívül a Belvárosi hídon sem tartja senki a 30-at. :)

Az Újhídon is 50 volt eddig a limit, de mindenki valahol 70 és 90 között száguldott át rajta.

(#93925) csoszogi válasza lorcsi (#93923) üzenetére


csoszogi
tag

Dilatációs elem rossz minősége miatt van kirakva. Ha megfigyeled, az elem után ott van a feloldó tábla is. Hogy mi értelme van? Elem védelme, kocsik védelme (rámész a rossz elemre, gyorsan és a kocsi nyekk, mivel 30-as tábla kint van, biztos gyorsan mentél stb... panasszal nem élhetsz). Kb 3-5 évente cserélik, mikor melyiket. A régebbi elemeket más gyártotta, máshogy gyártották, tartósabbak voltak. Majd jön lassan a félpályás lezárás. A 30-as tábla után az szokott jönni, nem sokkal.. :((

[ Szerkesztve ]

(#93926) tisn


tisn
addikt

muszaki vizsgara most milyen nehez bejutni? autoszerelom junius vege ota tokol vele, lehet elvinnem en, ha valahogy gyorsan at lehetne tolni a verdat. hegykoziektol volt itt valaki, naluk meg megy a buli?

(#93927) nap válasza tisn (#93926) üzenetére


nap
addikt

Én egy hónapja várok a műszaki vizsgára...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#93928) veze


veze
őstag

probaljatok meg az autoklubbnal...

(#93929) Stylewars_kp válasza veze (#93928) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ott egy kicsit szigorúbbak arra készülni kell. Vidéken érdemes még esetleg. Én ott hamarabb kaptam.

(#93930) tisn válasza Stylewars_kp (#93929) üzenetére


tisn
addikt

hol?

(#93931) martonx válasza nap (#93927) üzenetére


martonx
veterán

Ahhoz képest, hogy két hete kedden elvittem a szerelőmhöz a 20 éves Hyundait pár problémával, és kijavítva, leműszakiztatva kaptam vissza, még azon a héten pénteken, ez elég furcsa.

Én kérek elnézést!

(#93932) pilóta válasza martonx (#93931) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most jár le több százezer műszaki, akik kivártak az utolsó pillanatig, mert a vészhelyzet miatt járhattak lejárt műszakival is. Arra nem gondolt senki, hogy ez logisztikailag hogy lesz kivitelezve...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#93933) pilóta válasza pilóta (#93932) üzenetére


pilóta
nagyúr

Juteszembe, ez a következő 8-10 évre előrevetíti, hogy az évnek ebben a szakaszában kétévente brutál tumultus lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#93934) martonx válasza pilóta (#93932) üzenetére


martonx
veterán

Tudom, mérgelődtem is a sok kreténre, akik tényleg képesek voltak kivárni a műszakiztatással az utolsó pillanatig. Nekem balszerencsémre tényleg júniusban jár le az öregebb autó műszakija.
Múlt héten meg a motoromat műszakiztattam, amit a helyszínen meg is vártam, közben volt időm beszélgetni az ott dolgozókkal.
Azt mondják, hogy ami még probléma, hogy a Fidesz a covid alatt az adminisztrációs részt tudatosan belassította, azaz X percenként lehet csak felrögzíteni az adatokat a rendszerbe.
És valójában ezért lett most tumultus (a hirtelen megjelent tömeg mellett), mert direkt be van lassítva a vizsga állomások adminisztrációja.

Én kérek elnézést!

(#93935) tisn válasza martonx (#93931) üzenetére


tisn
addikt

na nekem is ez volt a terv, csak aztan a szerelom megsem intezte, es azota sem :(

(annyi bonyolitassal, hogy szerelo, karosszerias, szerelohoz vissza, vizsga)

mindezt egy honapra elotte jeleztem, hogy igy szeretnem, hogy foglaljon idopontot a vizsgara :(

most meg szopok auto nelkul (illetve hat varosban hasznalom nyugiban)

(#93936) tisn válasza martonx (#93934) üzenetére


tisn
addikt

bocs, en utaltam telen elhordani, mert akkor minden nap kell az auto :)
pont orultem hogy nyarra valtok a vizsgaval, fasz se gondolta, hogy a haborus veszhelyzet mar nem eleg veszhelyzet lesz a vizsgamentessegre :)

(#93937) martonx válasza tisn (#93936) üzenetére


martonx
veterán

Hozzáteszem a motoromnak februárban járt le a műszakija (nem is értem, hogy lehet motort a leghidegebb hónapban műszakiztatni), szóval azzal megvártam a májust (a vállamnak is gyógyulnia kellett). Nem azt mondom, hogy nem lehetnek kivételes esetek, amikor éppen kapóra jön, hogy később lehet műszakiztatni, de ezek edge case-ek, és nem magyarázzák a hirtelen megjelent sok műszakiztatót.

Én kérek elnézést!

(#93938) 4ron


4ron
senior tag

Akik a lejárt műszaki miatt morognak, azok nem gondoltak arra, hogy foglaljanak időpontot előre? Nekem is pont a COVID-műszakisokkal egyidőben járt le, de foglaltam időpontot már 1.5 hónappal előre, mert számítottam rá, hogy tumultus lesz. Ezen felül a kocsit még tavasszal átvizsgáltattam, tehát azzal sem vártam meg az utolsó pillanatot.

Valahogy nehezen tudom átérezni azok helyzetét, akik most ocsúdtak fel.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#93939) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Egyébként meg lehetett csinálni műszakit a covid alatt is. Nekem is tavaly lejárt, megcsináltattam.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#93941) tisn válasza 4ron (#93938) üzenetére


tisn
addikt

nem ez a legfontosabb dolog az eletemben. jott az ugyfelkapu uzenet, hogy lejar a muszaki hamarosan februarban tan, je mondom moratorium van, leszarom.

aztan megfeledkeztem az egeszrol a covid veszhelyzet mexunteteseig

(#93942) Polemius válasza martonx (#93934) üzenetére


Polemius
aktív tag

Hová hordod műszakira a motort?

(#93943) csoszogi


csoszogi
tag

Ha már autó motor:
Jövő héten lesz a szokásos kamionos találkozó, így a közlekedés nem lesz egyszerű ezen a két napon, és kissé zajosabb is lesz a város:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#93944) macilaci78 válasza PowerBuldog (#93939) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1 Nekem is márciusban járt le, 2020-ban is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#93945) 4ron válasza tisn (#93941) üzenetére


4ron
senior tag

De hát akkor mégis csak fontos a kocsi, ha most zavar, hogy nem sikerül elintézni :D A lehetőség adott volt műszakiztatni a türelmi időszak alatt is, csajom autóját is elintéztük időben. Külföldre járás miatt nálam alapból nem volt kérdés, hogy nem húzom el, de a júliusi lejárat miatt foglaltam időpontot még valamikor májusban a Gera Szervizbe. Mondta is a fickó, hogy már vannak júniusra foglalt időpontok, úgy hogy aki nem gondolkodik időben, az majd foghatja a fejét.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#93946) tisn válasza 4ron (#93945) üzenetére


tisn
addikt

junius elejen beszeltem a szerelommel, o nem intezett idopontot :( ho vegere, amikor kesz lett a karosszeriazas. (jun. 20-an vittem a szerelohoz, 27-en karosszeriashoz, es arrol volt szo, hogy onnan egybol megy vissza a szerelohoz, majd vizsgazni)

most ilyenkor mi a faszt csinaljak?

azert lenne fontos, mert csajom epp felujit egy masik varosban es mult heten osszetorte egy hulye az aujtojat, valoszinuleg GTK-ra. kellene segitenem cuccokat cipelni, meg ilyenek. mert amugy legfeljebb elvonatozok hozza. nyaron amugy alig hasznalom a verdat, all a tarsashaz udvara.

es ho vegen mennenk nyaralni...

(#93947) Stylewars_kp válasza tisn (#93930) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tótkomlós mondjuk.

(#93948) Stylewars_kp válasza tisn (#93946) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha kérsz időpontot még júliusra és kérsz róla igazolást, akkor azt hiszem még használhatod az autót. Feltéve, ha kértél még júniusban időpontot. [link]

(#93949) tisn válasza Stylewars_kp (#93947) üzenetére


tisn
addikt

thx

(#93950) martonx válasza Polemius (#93942) üzenetére


martonx
veterán

Izabella híd lábánál a Láng alkatrész kereskedés mögé vittem. Az nagy előnyük volt, hogy azt hiszem 1 vagy 2 héten belül fogadtak, úgy hogy meg is várhattam az egész procedúrát.
De amúgy nagyon szőrözősek extra plexivel, sport kipufogóval, bármilyen átépítéssel, ami nem gyári. Szóval legközelebb már valószínűleg nem hozzájuk fogom vinni.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.