Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61651) bb0t válasza bitpork (#61647) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én első körben nem az aktuális jogszabályokon akadtam fent, mert valóban van ilyen jogszabály csak senki nem foglakozik vele.

Én afelett nem tértem napirendre, hogy te magánemberként azon a véleményen vagy, hogy sokkal előrébb való egy tolvaj személyiségi jogainak védelme mint nagyra becsült fórumtársunk Rick anyagi kára, és aktuális lelkiállapota.

Te letetted a voksodat a tolvaj mellett mindenki más itt a fórumon Rick mellett állt ki. Lehet takarózni jogszabályokkal de az ami jogszabályilag rögzítve van nem mindig életszerű nem mindig igazságos nem mindig gyakorlatias. Feltétel elfogadni minden betűjét... nekem az nem megy.

Kérje csak a kukalopó, hogy kerüljön le a képe az internetről. Nem tenné mert az amit ő csinált fajsúlyosabb mint amit Rick akkor is ha szabálytalan.

Csak azt nem tudom, hogy ha mondjuk ellopnák a biciklidet és lenne az elkövetőről egy hasonló minőségű fotód akkor mit csinálnál, átadnád a rendőrségnek? Soha nem találnánk meg.. Megosztanád a tolvajkergetők oldalán akik élből ismerik az összes tolvajt? Nem, mert szegény tolvaj jogait azzal megsértenéd. Csak akkor ugrott a bicó.

Számomra az egész végkövetkeztetése, hogy mindenki vállalja a tettiért a felelősséget, a lehetséges következményeket. Aki kukalopsára adja a fejét az nyilván érzi benne van a pakliban, hogy megverik, megkergetik, előállítják, vagy éppen lefényképezik. Aki megver, megkerget vagy lefényképez egy kukalopót azt annak tudatában teszi nyilván, hogy felelősségre vonhatják érte de ez innentől az ő döntése.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#61652) Rick4 válasza bb0t (#61651) üzenetére


Rick4
félisten

Valahogy így gondolom én is, csak ígéretemhez híven bitporknak már nem írok ebben a témában. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61653) bitpork válasza bb0t (#61651) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tolvajkergetők nem csak önkényesen látják el a rendőrség feladatait, de teli van bűnözőkkel. P. Tamás és a haverjainak nem kellene már szabadlábon lennie.
A rendőrségnek adnám, és adom át az ilyen jellegű dolgokat.
Érzelmi alapon nem lehet jogszabályt értelmezni. A bíróság sem teszi. A jognak és az igazságosságnak nincs egymáshoz semmi köze az esetek túlnyomó többségben. Csak Te(és az érzelmi alapon gondolkodó) látod úgy hogy én egy tolvajt védek, én és aki érti hogy mit mondok, tudja hogy egy bármilyen keményen drogozó kisember jogát védem.
Attól h nem értek egyet a mocskos sok adóteherrel, meg kell fizetni. Ennyi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61654) Rick4 válasza bitpork (#61653) üzenetére


Rick4
félisten

Attól h nem értek egyet a mocskos sok adóteherrel, meg kell fizetni. Ennyi.

Ez sem így van, nem kötelező fizetni, de elkaphatnak érte, és akkor megkapod ami jár. Pont így van ez a kukalopással is, ha kiderül, akkor lesz csak baj, egyébként nem.
Ahogy a nav megteheti, hogy nem adja vissza a sokmillió áfát, és perelni kell, úgy én is megtehetem, hogy felteszem a netre a tolvaj képét, és keresem a személyes adatait. Amennyiben jogerős ítélet születik ellenem, majd akkor leveszem, mint ahogy a nav is csak akkor fogja megfizetni az áfát, ami amúgy jár. És mindez miért? Mert amit a nav tesz, az nem bűncselekmény, amit én teszek, az sem bűncselekmény.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61655) HaZse


HaZse
őstag

Aki vodafonos, annak júl 1 és aug 30 között ingyen adnak 3GB adatot. Forrás: [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61656) FoxiestFox válasza HaZse (#61655) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez is egy jel, hogy menjek vissza a oda. :D

(#61657) HaZse válasza FoxiestFox (#61656) üzenetére


HaZse
őstag

Ez az. Én elég sokat filóztam a váltáson, de ahogy mazsoláztam az összehasonlítást, arra jutottam, hogy nem megyek én át máshová. Maradok a s*ggemen és inkább fizetem az üzleti RED BASIC csomagot, amiben csak 500MB van, de utána csak lassítják a netet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61658) bb0t válasza bitpork (#61653) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy agresszív bűnözők de sokkal hatékonyabban lépnek fel a biciklitolvajok ellen mint a rendőrség. Finis santificat media.
Attól h nem értek egyet a mocskos sok adóteherrel, meg kell fizetni. Ennyi. - vannak fokozatok, az adódat befizeted vagy lecsuknak, apró kihágásokat mindenki csinál. Azt hiszem nem lehet úgy létezni a mai társadalomban, hogy minden egyes szabályt betartsd. Erről mint ha olvastam volna már egy cikket.

Rick: Az a baj, hogy mi egy teljesen gyakorlatias aspektusból vizsgáljuk a dolgot, bitpork pedig a paragrafusokat szajkózza és egy olyan elvhez ragaszkodik aminek gyakorlati haszna nincs. :N

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#61659) FoxiestFox válasza bb0t (#61658) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A jog gyakorlatias. Ti igazságérzet alapján érveltetek, ami a jog szempontjából marhára irreleváns.

(#61660) bitpork válasza bb0t (#61658) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha és amennyiben a cél szentesíti az eszközt, miért lettek a tolvajkergetők meglegyintve a kitüntetés helyett? :U Ne is haragudj meg a kérdésért, de a társadalom vívmányait használni az oké, de amint nem tetszik valami már minek az egész? Ezen az alapon ne használj internetet se mert lehet vele bűnt elkövetni...
Szabályok nélkül meg ha összefutunk az utcán és látok a kezedben egy note3-t ( :P ) ami nekem nincs, akkor nyugodtan nyomjalak le és vegyem el?!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61661) ST05 válasza ST05 (#61370) üzenetére


ST05
őstag

Z87i-pro-t csökkentettem 39k
szeged-bolti garos cerkával 45k ,vagy, a majd 3 év garis 1TB purple WD-vel 50k :) mely 20k számlás máshol is hírdetem, jövőhétig eladók! Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#61662) bb0t válasza bitpork (#61660) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én alapvetően szabálykövető ember vagyok, nem megyek át a piroson a zebrán, megállok mindig a stoptáblánál akkor is ha teljesen értelmetlen, de az, hogy mi a véleményem egy viszonylag zárt közegben megosztott fotó jogi következményeiről az már más tészta. Nyilván részedről csak szőrszálhasogatás ez az egész.

A rendőrségtől nem kaptak kitüntetést de sok ember sokat köszönhet nekik. Ez kicsit Robin Hood effektus. El lehet rajta filozofálni.

Szóval ne csavard ki a kezemből a note3-at (vagy de mert vacak) de továbbra sem tartom emberiségellenes bűnnek ezt a fényképesdit.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#61663) bitpork válasza bb0t (#61662) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kikérem magamnak ezt a szőrszálhasogatásos megjegyzést! Csak mindennek megvan a helye és ideje. És hiszed vagy sem, a kezem hamarabb eljár egy ilyen esetben mint ahogy az illene, és pont emiatt hívom fel a figyelmet erre, mert nekem már volt tapasztalatom az utána következő hatósági eljárással...
A samu nót3 meg igen is jó ( már az enyém is működik a kocsival :D )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61664) sss


sss
senior tag

Inkább vegyetek hardvert:

Radeon HD4850 oc - 8k
2*250 GB seagate(?) sata hdd - 4k/db
fekete microatx ház - 3,5k
430W hipro táp - 4k
2*1 GB ddr2/800 ram - 2k/db

[ Szerkesztve ]

(#61665) Rick4 válasza HaZse (#61655) üzenetére


Rick4
félisten

És hogy a lényeg se maradjon ki, az egyik feltétel a következő:
amennyiben van egy régi, lezárt csomagod (amivel nagyon elégedett vagy) válts egy most futó csomagra, amivel marhára nem leszel elégedett, egy kis kárpótlásul pedig adunk 3GB adatot. [link] :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61666) skopy válasza sss (#61664) üzenetére


skopy
tag

Mást is lehet kapni :Y

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#61667) bb0t válasza bitpork (#61663) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Oké én meg az erőszakban nem hiszek. Én jobban tisztelem egy tolvaj testi épségét mint a személyiségi jogait te meg fordítva. Így jártunk.

Lehet mi csak kifogtuk vele de nem olyan gyors mint mondjuk az G2-m.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#61668) bitpork válasza Rick4 (#61665) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem REDeskén 0 ft volt aktiválni. Remélem nem jön meglepi mellé :DDD

(#61667) bb0t: hát pont ez a lényeg hogy azért szóltam hogy más ezt elkerülje ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61669) Rick4 válasza bitpork (#61668) üzenetére


Rick4
félisten

A voda oldala szerint nincs, a redet aktiváltam, a vitamaxomra is jött már sms, de még 0MB-ot mutat. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61670) bitpork válasza Rick4 (#61669) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt néztem én is, mert nem látom h bármi változott volna... :U lehet h átb@sztak minket? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61671) bb0t válasza bitpork (#61668) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

:DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#61672) Frenky89


Frenky89
őstag

Hőcserélős szellőztető rendszere van valakinek, vagy esetleg tapasztalata ilyesmivel kapcsolatban?

(#61673) HaZse válasza Rick4 (#61665) üzenetére


HaZse
őstag

Az nem egy hivatalos oldal. És még m,eg merem kockáztatni, hogy azt a cikket megrendelésre íratták. A megrendelő meg valamelyik másik két szolgáltató közül volt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61674) Rick4 válasza Frenky89 (#61672) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben hőcserélős helyett a hővisszanyerősre gondolsz, indexen van a legjobb fóruma, sok okosságot írnak, a nagyja tapasztalatból, a kisebb része meg szereli, tervezi az ilyneeket. Van szegedi (deszki) cég is aki ilyenekkel foglalkozik. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61675) Frenky89 válasza Rick4 (#61674) üzenetére


Frenky89
őstag

Jogos, bár úgy értettem, hogy van benne hőcserélő, azaz valami módon visszanyeri a hőt, de a hővisszanyerős a pontos megfogalmazás. ;)

(#61676) tisn válasza Rick4 (#61562) üzenetére


tisn
addikt

rám... :D

ugy is borotvalkozni akartam meg hajat festeni :)

[ Szerkesztve ]

(#61677) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#61678) martonx válasza Rawulf (#61677) üzenetére


martonx
veterán

Csütörtökig kell valahogy kibírni :(

Én kérek elnézést!

(#61679) bitpork válasza martonx (#61678) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor is a nagy és hirtelen változásban a szívünk visz el minket :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61680) Lacielvtárs válasza Rawulf (#61677) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen, az ember valahogy így érzi magát ebben a g..szi melegben :C
kitartást mindenkinek a félfrissülésig :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61681) HaZse válasza martonx (#61678) üzenetére


HaZse
őstag

Klímával ki lehet bírni. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61682) bitpork válasza HaZse (#61681) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:( Amikor a falakból dől az sem segít :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61683) Rawulf válasza Lacielvtárs (#61680) üzenetére


Rawulf
őstag

Te vagy az én emberem. Mindig rákattintasz a képeimre. :DDD

Új ATM korlátozások léptek életbe a görögöknél (fun hoax). Hoppá! Mégsem vicc: "A görög bankokból elfogyott a pénz"

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#61684) HaZse válasza bitpork (#61682) üzenetére


HaZse
őstag

55cm vastag a fal és van még rajta 10cm nikecell is. Szóval nálam nem olyan meleg a fal.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61685) martonx válasza HaZse (#61684) üzenetére


martonx
veterán

Inkább keresd a kormányhoz való pedált hőmérővel menőzés helyett :P

Én kérek elnézést!

(#61686) Rick4 válasza bitpork (#61682) üzenetére


Rick4
félisten

Mit számít, hogy a falakból dől-e? A klíma beszívja a meleg levegőt, és kitolja a hideget. Ha akarok csinálok idebent 20 fokot is. Igaz, 24 alatt már fázok, de a klíma úgy dolgozik, hogy 1 óra alatt lemegy 2-3°C is, nem túlzottan érdekli, hogy a fal mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#61687) tisn válasza Rick4 (#61686) üzenetére


tisn
addikt

sz@r panelirodat, rossz ablakokkal is siman lehutott 18 fokra, ha kellett

(#61688) HaZse válasza martonx (#61685) üzenetére


HaZse
őstag

Search is progress..... :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61689) Lacielvtárs válasza Rawulf (#61683) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát kérlek alássan csak is azért, mert ott bújnak meg a legjobb poénok ;] :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61690) bitpork válasza Rick4 (#61686) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annyit számít csak hogy nem bírom egész nap járatni mert megfázok mint állat :( ha megy 3 órát pl akkor a 4.ben már újra olyan meleg van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61691) pilóta válasza bitpork (#61690) üzenetére


pilóta
nagyúr

Lehet állítani a hőmérsékletet. :D
Nálam egész nap megy, be van állítva 25 fokra, ha eléri, akkor kikapcsol, ha fölémegy, akkor bekapcsol...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#61692) Lacielvtárs válasza pilóta (#61691) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nálam a mobil klíma 27 fokra van állítva, amíg ide süt a nap, olyan 1-2 óráig, addig szinte megy végig...
amikor már a ház másik oldalát éri a nap akkor már kikapcsolgat, de addig megy, megállás nélkül, így azért ki lehet bírni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61693) tisn válasza bitpork (#61690) üzenetére


tisn
addikt

tul hidegre allitod
ki van tisztitva?

(#61694) bitpork válasza tisn (#61693) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen ki van. Évente van takarítva. Mobil klíma és mint ilyen sajnos nem tud huzatmentesen hűteni. Én még a ventilátortól is fülgyulladást kapok ha sokáig megy :(

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61695) tisn válasza bitpork (#61694) üzenetére


tisn
addikt

ja huzat
az a korral jar, 10 eve meg meg sem ereztem :)

hasznalj fuldugot (az nyilvan csak otthon megy)

(#61696) fecus válasza tisn (#61695) üzenetére


fecus
őstag

"hasznalj fuldugot (az nyilvan csak otthon megy)"

Pedig a Cégnél is milyen hasznos lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#61697) tisn válasza fecus (#61696) üzenetére


tisn
addikt

ja, ott fulest kell hasznalni :)

(#61698) HaZse válasza tisn (#61697) üzenetére


HaZse
őstag

Esetleg otthon kell dolgozni. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#61699) Rhino666


Rhino666
őstag

HTC One M7 ezüst (használt, hibátlan, T-Mo, 2 év gari, tartozékokkal) 60k
OnePlus One (használt, hibátlan, gari és tartozékok nélkül) 70k

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#61700) SirRasor válasza Rawulf (#61677) üzenetére


SirRasor
őstag

Földszinti panelban még csak 25 fok van :U Igaz nincs is becsomagolva :DD Ha így folytatjuk, szerdáig is csak 27 C°-ra megy fel, de az még kb. vállalható.

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.