Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62851) lugosi válasza Ted_Beneky (#62850) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi!

(#62852) cantus


cantus
tag

Autokozmetikat keresek, ahol extra koszos karpitot is rendesen kitakaritanak. Vkinek jo tapasztalat? Polirozasra is keresek megbizhato helyet, sajnos kivul is borzalmas mar a kocsi.

(#62853) bitpork válasza cantus (#62852) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

pl http://www.qkac-car.hu/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62854) Rick4


Rick4
félisten

Jó az árazás? [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62855) lugosi válasza Rick4 (#62854) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak ha a megnevettetés a cél!

(#62856) Rick4 válasza lugosi (#62855) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem komolyan gondolták. Az egyik haverom keres valakit, aki android és ios appot írna neki. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62857) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Bringa eladó!

Más: aki telenoros,az nem vette észre,hogy a net kissé döcögős?Konkrétan nem a Mb-okkal van gond,hanem rohadt nagy lett a ping ideje. :F

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62858) lugosi válasza Rick4 (#62856) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is. Kipróbáltam, hogy mennyi lenne a cégünknek egy 2 platformos alkalmazás, nagyjából az opciók felével. 2.5 millió. Aha persze.

(#62859) Frenky89 válasza Rick4 (#62854) üzenetére


Frenky89
őstag

Android-os API-t én is szívesen írok 1 millió forintért.

(#62860) tisn válasza lugosi (#62858) üzenetére


tisn
addikt

Valoszinuleg mas a celcsoport, mint Te :P

(#62861) FoxiestFox válasza tisn (#62860) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én sem látok ebben kivetnivalót... egy multiplatform program megírása számos integrált funkcióval, normális GUI-val vélhetően nem egy és nem két sufniprogramozó munkája lesz.
Gondolom más és más személy vagy csoport dolgozik adott részeken, megint más a grafikán, stb
Mindezek fényében egész olcsó, főleg azt tekintve, hogy egy jól megírt app főleg pénzügyi/szolgáltatási/marketing területen elég gyorsan visszatermeli az árát (vagy annak sokszorosát).

(#62862) azbest


azbest
félisten

Mivel van már némi tapasztalatom app írásban, így egyáltalán nem tartom elszálltak az árakat. A megrendelők sokszor helló világra kérnek árajánlatot, de menet közben a csillagot is kérnék az égről. Plusz hónapos csúszásokat tudnak generálni azzal, hogy folyton változtatnak az igényeiken.
Fix díjas fejlesztésnél nagyon észnél kell lenni, mert a végére simán kijöhet az egy dörzsöltebb ügyféllel, hogy a végén visszaosztva, hogy valójában mennyi időt vitt el, úgy 2-5x... másképp nézve fele-ötöde az órabér az eredeti tervekhez képest.

Persze, ha idő alapon sikerül megállapodni, akkor annyit tököl az ügyfél, amennyit akar, ha kifizeti. De ezt valamiért nem akarják vállalni. :U

Csak hát ugye van sok olyan cég, amelyik csak közbülső láncszemként szeretne részt venni a munkában, a lánc végére meg keresnek valakit, aki bruttó 1-2 százasért megcsinálja, a láncszemek meg alsó hangon 50%-100%-ot tesznek rá, ahogy lépked magasabb szintre a lánc. Az eredeti megrendelőtől meg leakasztják a több milliót. Szóval a munkáért úgy lehet jobb fizetést kapni, ha minél kevesebb közvetítőn át sikerül ügyfelet találni. Csak ez az ország elég kicsi ilyen szempontból. A multikat nem tudják megfizetni, a magyar kft-kből pedig elég pár, hogy lefedje a piacot és kiadja alvállalkozóknak a feladatokat.

[ Szerkesztve ]

(#62863) azbest válasza azbest (#62862) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, az a legjobb, amikor előre kérik az árajánlatok két rajz alapján. Persze már ott is látszik, hogy legalább 8 másik képernyő kapcsolódik hozzá. A funkciókról csak halvány sejtés lehet. ÉS persze sokallják, ha 200-nál drágább :D
A legveszélyesebbek pedig azok a mondatok, amelyek úgy kezdődnek "csak azt az apróságot kellene még betenni, nem nagy munka". Persze a korábbi specifikációban nem szereplő apró igény a teljes korábbi munka refaktorálását kívánja, mert eltérő adatszerkezet és megjelenítés kell hozzá, mert alapjaiban módosítja use-case-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62864) nap válasza Doggy dog (#62857) üzenetére


nap
addikt

Épp javasolni akartam, hogy ha nem akarják elvinni, emelj az áron. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#62865) Doggy dog válasza nap (#62864) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Vagy csak kifele megyünk a szezonjából.Szerinted mi a korrekt ár?
Max ha nem megy el beszámoltatjuk másikba,amire mehet gyerekülés.Ezért eladó csak...

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62866) sss


sss
senior tag

Korábban olvastam, hogy intercity kocsikban van már ingyenes wifi. Használt már ilyet valaki Szeged-Bp vonalon? Google dobott rá ilyen-olyan találatokat, vmi konkrét tapasztalat érdekelne.

(#62867) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
Azért ez valami hihetetlen..

(#62868) Doggy dog válasza lorcsi (#62867) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Link helyesen!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#62869) pilóta válasza sss (#62866) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van, de elég ratyi. Nagyon lassú.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62870) sss válasza pilóta (#62869) üzenetére


sss
senior tag

Köszönöm. Akkor marad az újságolvasás.

szerk.: cantus, nincs mobilnetem + wifi képes eszköz sem igazán. :)

[ Szerkesztve ]

(#62871) cantus válasza pilóta (#62869) üzenetére


cantus
tag

Csatlakozok a kollégához, szerintem is elég gyengus. Sokat ne várj tőle. Pillanatok alatt visszaváltottam a mobilnetemre, ami egy fokkal jobb, de a lefedettség azzal sem tökéletes, sokszor edge hálózatra rak kér város között (Vodafone).

(#62872) cantus válasza bitpork (#62853) üzenetére


cantus
tag

Köszi, de velük kapcsolatosan tapasztalatod is van? vagy csak a google épp ezt dobta?

(#62873) lorcsi válasza sss (#62870) üzenetére


lorcsi
veterán

Esetleg e-book?
Irtó gyorsan telik vele az idő..

(#62874) wopi válasza sss (#62866) üzenetére


wopi
aktív tag

Miért vonat, miért nem telekocsi? :B

(#62875) Frenky89 válasza sss (#62866) üzenetére


Frenky89
őstag

Sajna én is csak megerősíteni tudom a fentebb elhangzottakat. Igazából a marketing részleg nagyon jól dolgozott, mert WiFi az még csak-csak akad, de net az nem jön át rajta. A mobilnet se sokkal jobb egyébként. Bizonyos helyeket akár 4G is van, de bizonyos másik helyeken meg még térerő sincs

Ez áprilisi tapasztalat Szeged-Pest-Sopron-Szentgotthárd vonalakról, de nem hiszem, hogy azóta pozitív irányba változott volna a helyzet.

Egyébként az a vicces, hogy a QR-kódos jegyek leolvasására a kalauzoknál lévő telefonok is ezt az infrastruktúrát próbálnák meg használni, így akadnak vicces pillanatok: ember jön, leolvassa a QR-kódot, bosszankodva elmegy, majd a következő megálló után jön vissza boldogan, hogy sikeresen ellenőrizte a rendszer a kódot.

(#62876) sss válasza lorcsi (#62873) üzenetére


sss
senior tag

E-book olvasó is opció, habár alapból nem sokszor olvasok könyvet.

Azért vonat, mert azt (elvileg) el tudom számoltatni.

Hát igen, elég büszkén jelentették be annó, hogy milyen jó lesz a wifi a vonatokon.

(#62877) _Petya_


_Petya_
őstag

Digi off Makkoshazon es Tarjanban biztos. Lehet az egesz varos érintett? Van akinek megy?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#62878) lugosi válasza tisn (#62860) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gazdag de buta emberek?

(#62879) tisn válasza sss (#62866) üzenetére


tisn
addikt

van
mivel t-sz@ros, egy csomo helyen kinyiffan nullara delvideken (ahogy a mobilnetem is)

(#62880) tisn válasza lugosi (#62878) üzenetére


tisn
addikt

Nem. Cegek...

(#62881) lugosi válasza tisn (#62880) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De hát így kezdtem: "Kipróbáltam, hogy mennyi lenne a cégünknek"

(#62882) tisn válasza lugosi (#62881) üzenetére


tisn
addikt

Nem csak a harom fos ugyvedi irodakat nevezzuk cegnek :)

(#62883) Vesztor87 válasza _Petya_ (#62877) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Makkosházán nekem pici szünet volt, de már jó.

(#62884) _Petya_ válasza Vesztor87 (#62883) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, egy 10-15 perc után visszajött.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#62885) Vesztor87 válasza _Petya_ (#62884) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jaja. Pont kellett vna a net, ritkán van ilyen, telóról megosztva áthidaltuk:) Fura lenne ha egyszer csak azt mondanák hogy nincs net és kész :C

(#62886) Rick4 válasza sss (#62870) üzenetére


Rick4
félisten

A voda áremelés helyett inkább adott 3GB netet nyárra mindenkinek, aki kérte, egy ingyenes sms elküldésével aktiválod, október 1-ig használható fel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62887) lugosi válasza tisn (#62882) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem arra gondoltam. Az nem is cég.
Másik válaszom, hogy nem biztos hogy helyesen lőtte be magát a fejlesztő, hogy kinek akar dolgozni. Az átlag magyar kkv lehet a piaca? Az ár-determinált. Nagyobb cégek pedig - feltételezés - nem velük dolgoztatnak, hanem más nagy cégekkel, vagy saját munkaerővel. Azért persze drukkolok nekik, hogy bejöjjön ez a vállalkozás. Valószínűleg ez is kialakul majd. Gondolom kis idő és rájönnek (vagy ők, vagy más) hogy ez alatt az ár alatt van egy piaci rés, és oda fog valaki fejleszteni korábbi panelek, megoldások felhasználásával, költséghatékonyan. Sok kicsi sokra megy.

(#62888) Lacielvtárs válasza sss (#62876) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mi magyarok mindig büszkék vagyunk az eredményeinkre :K
csak az elért eredményeink minőségére nem vagyunk mindig büszkék ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62889) tisn válasza lugosi (#62887) üzenetére


tisn
addikt

Nagyobb cégek pedig - feltételezés - nem velük dolgoztatnak, hanem más nagy cégekkel, vagy saját munkaerővel

Mostanaban a multik is elkezdtek sporolni az sw kiadasokkal, sajat emberkeknel rugalmasabb egy kulso ceg, a nagy fejleszto cegeknel meg olcsobb, profibb egy ilyen kisebb, 800k-1M/emberho fejlesztesi koltseggel dolgozo muhely.

(#62890) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

sziasztok. van valakinek elado 2gbos-os so-dimm ddr2es ramja? upgradelném emaachines 250es netbookomat. illetve találtam egy foglalatot (mini pcie vagy msata?), betudom fogni ssdre?

előre is köszi :R

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#62891) Rhino666 válasza Rick4 (#62856) üzenetére


Rhino666
őstag

Az Android részét vállalom, ha nincs még rá ember. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62892) tisn válasza Rhino666 (#62891) üzenetére


tisn
addikt

Nálad csak 650k az alapprogi, nem 800 :)

(#62893) Rhino666 válasza tisn (#62892) üzenetére


Rhino666
őstag

Legutóbb 30k-ért írtam Android appot, bár az egyszerű volt mint a faék.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62894) oltis12


oltis12
csendes tag

...eladó videókártya... :R

[ Szerkesztve ]

(#62895) ShadowX válasza sp3rhead (#62890) üzenetére


ShadowX
őstag

Van, 667 mhz-es, 2db is.

(#62896) tisn válasza Rhino666 (#62893) üzenetére


tisn
addikt

Akkor nem leszek android fejleszto, 30k-ert el sem inditom a visual studiot :)

(#62897) Rhino666 válasza tisn (#62896) üzenetére


Rhino666
őstag

Azt én sem, csak az Android Studio-t. :P

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62898) sp3rhead válasza ShadowX (#62895) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

szia, ment pü

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#62899) lugosi válasza tisn (#62889) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Távol álljon tőlem, hogy értéktelennek tüntessem fel mások munkáját, pláne olyat, amihez nem értek, pl ez a programozás. Lehet, hogy ennyi az ára, lehet hogy árszerű, de nem az átlag magyar kkv-ra méretezett ár szerintem. Multik pedig, ha dolgoztatnak ilyen külsősökkel, kevesen vannak, ők nem nagy piac azért.
Multinak dolgozni külsősként különben is elég nehézkes. Eleve a bekerülés a "bűvkörbe" nagyon nem egyszerű, egy kis cégnek erre legjobb esélye úgy van, hogy egy nagy cég alvállalkozója lesz, akkor pedig egy szeletét kapja a teljes munkának, árban szintén csak egy szeletét. Tehát aláírom, hogy valószínű én nem értem ennek a terméknek a pozicionálását, de ez nem jelenti azt sem, hogy jól pozicionálták volna. Amúgy kíváncsi vagyok, mekkora lehet a forgalmuk.

(#62900) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Azt álmodtam, hogy kedves ismerősöm állandóan a "mozivarázs" nevű oldalt látogatja, ami arról híres hogy kismillió felugró ablakot generál és ezzel megakasztja a rendszert. Milyen progival lehetne ezeket kiiktatni úgy, hogy a mozivarázs azért létrejöjjön?

Csillagkaput a Csillag térre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.