Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62201) totya694 válasza r0by (#62194) üzenetére


totya694
őstag

Egyszer megkérdezte a jofogas.hu a véleményemet hát nem voltam rest és jó hosszan válaszoltam Nekik.
Részletekbe nem mennék bele de több javaslatot is tettem az elkerülhetetlen mint pl. a képek "nagyíthatósága" és egy "kép minőségi limit".De ez több hirdető oldalra is vonatkozik,hogy használhatatlan képeket is engednek feltölteni.

Más.Tegnap kaptam egy értesítőt mi szerint megszüntetik a "szakértő"-i rangot.
Voltam Szakértő is :U valami katyvaszt találtak ki helyette aminek semmi értelme...
Ez az oldal is süllyed már a lejtőn nem csak a jó(mellé)fogás.hu :U

Üdv:Attila

(#62202) bitpork válasza totya694 (#62201) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen szakértő rang szűnik meg?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62203) lugosi válasza bitpork (#62202) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolom itt a pH szakértői rang.
Amúgy már kicsit talán sok is volt a rang. Lépten nyomon már szinte csak szakértő, topikgazda, moderátor, hardverapród, korrektor, VIP stb tagok jönnek szembe a fórumon :D

[ Szerkesztve ]

(#62204) tisn válasza lugosi (#62203) üzenetére


tisn
addikt

hiaba regeltem alig 14 eve, csak egy ocska fanatikus-t kaptam :)

(#62205) r0by válasza totya694 (#62201) üzenetére


r0by
addikt

Ne is mondd a képeket, annyira gáz..
Nem hogy átvették volna az olx motorját, aztán azzal mentek volna tovább. A designt kellett volna csak egy kicsit "jofogásítani".
Szerintem a fejesek verik a fejüket a falba, hogy kicsengették a nagy lovét, aztán az emberek nem is hirdetnek rajta..

(#62206) lugosi válasza tisn (#62204) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Túl keveset rontod itt a levegőt. :P

(#62207) totya694 válasza bitpork (#62202) üzenetére


totya694
őstag

Úgy 3 évvel ez előtt kitalálták,hogy ha valaki sokat/hasznosat és segítő hsz-t ír egy pl. műszaki topikban mint pl. a hobby elektronika akkor ezt egy "adható" ranggal díjazzák és ez volt a Szakértő-i rang.Na most ez megszüntetik és ez helyett ha akar valaki akkor topikgazda lehet.
Így is már akkora katyvasz az egész de még mindig rá tudnak tenni egy lapáttal. :U

Üdv:Attila

(#62208) tisn válasza lugosi (#62206) üzenetére


tisn
addikt

:)

gazdpol erdekel leginkabb, az meg itt tiltott

(#62209) bitpork válasza totya694 (#62207) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hidd el hogy jobban jársz a Topikgazdasággal! Akkor ugyanis mint egy kis veteményest, tudni fogod gondozni az adott fórumot. Ha többen vagytok TG-k akkor, meg is tudjátok beszélni hogy mivel és hogyan lehet emeleni a szakmai színvonalat! Ha valaki nagyon trollkodik, akkor a MODIK a Tg kérésére sokkal könnyebben és gyorsabban tudnak reagálni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62210) quailstorm válasza totya694 (#62207) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor ez most azt jelenti, hogy nem mehetsz be ingyé' a Veletechre? HuMarc úgy zúgott be mint Sonic. Aztán lehetett hívogatni, hogy ugyan hun van má'. Az látszik a képen épp.

(#62211) totya694 válasza bitpork (#62209) üzenetére


totya694
őstag

Akkoriban munkahely nélküli voltam amikor a szakértő rangot megkaptam mert önzetlenül segítettem másoknak.Egy srácot 4700 körüli privátba tanítottam meg PC-t építeni,javítani....
Ma épp szabadnapos vagyok de egyéb esetekben reggel 8-tól este fél 8-ig vagyok távol az otthonomtól.Nem igazán lenne már energiám egy topikba "élni".A témák is változatosak amik érdekelnek (csöves erősítő,tranzisztoros erősítők,FET-es erősítők gyáriak és építettek,hangfalak,hangszórók,műszerek,tápok stb. )

Üdv:Attila

(#62212) bitpork válasza totya694 (#62211) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

én itt élek oszt mégsenemse jutok egyről a kettőre :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62213) FoxiestFox válasza bitpork (#62212) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Dehogynem, addikt vagy. :D

(#62214) totya694 válasza quailstorm (#62210) üzenetére


totya694
őstag

Ne értsd félre nem a rang fosztás zavar ha nem a hozzáállás.
Miért gondolja azt valaki hogy egy rég óta működő (régebben jobb,használhatóbb,szerethetőbb) oldal fenn maradásához az állandóan változó egyre idegesítőbb ötletek sokaságának egyvelegéből születik egy tuti frankó valami?

Üdv:Attila

(#62215) HaZse


HaZse
őstag

Ezzel a rangosdi dologgal én sem értek teljesen egyet. Én csak 12 éve rontom itt a levegőt. De sok kis fiatalt látok itt a fórumon, akik 1 max 2 éve regisztráltak és máris szinte mindenkit megelőz. Persze nem érteles hozzászólással, hanem mindig valami kis beböfögéssel.

Szerintem ezzel is lehetne valamit kezdeni. Kellene egy bizonyos évnek eltelnie, ha valaki egy adott rangot elérjen. És ne a hozzászólások számának növelésével lépjen feljebb egy ranglétrán.

És sajnos manapság nagyon felhígult itt a társaság.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62216) bitpork válasza totya694 (#62214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A változatlanság megöli a rendszert. Az új dolgoktól nem kell félni, és inkább a ki és felhasználható pozitív oldalát kell nézni. Szvsz az egyedi rangok teljesen értelmetlenek azon a szinten, ahol a valódi segítség van: aki csinálja vélhetően az adott dolog szeretete által motiválva, nincs rászorulva hogy kiemeljék, max egy megköszönés erejéig. szerintem.

Rókakoma: ezt viszont nagy butaságnak tartom. Az idővel hsz-szel emelkedő rang, sok embert tévútra visz abban hogy több lenne másoknál :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62217) totya694 válasza HaZse (#62215) üzenetére


totya694
őstag

A rangosdit is módosították akkoriban azon is állt a bál(mert volt akinek jobban jött a módosítás és volt aki meg szinteket zuhant)

Üdv:Attila

(#62218) quailstorm válasza totya694 (#62214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az elmúlt években mindenütt ezt tapasztalom, ipar és operációsrendszerek, designelvek terén is. Miért itt lenne másként? Annyit lehet tenni, hogy finoman jelzed a PH!-nak, hogy valami nem tetszik.

(#62215) HaZse: azért vannak itt hasznos taknyosok is. HuMarc meg én letettünk pár dolgot az asztalra. Igaz nekem most van egy tucat beragadt cikkem, de az idő meg az életkedv...
Meg ki olyan hülye, hogy Prescottal fűtsön ilyen melegben? :DDD

(#62219) FoxiestFox válasza bitpork (#62216) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát az az ő bajuk.
Én örülök a rangomnak, mert így lehet rókám. :D

(#62220) HaZse válasza quailstorm (#62218) üzenetére


HaZse
őstag

Persze, mindig vannak kivételek is. De a legtöbbje nem ebbe a csoportba tartozik)

totya694 De miért kell módosítani, amit egyszer kitaláltak? Ha a ranglépésen szigorítanak, azt megértem. De akkor is fenntartom azt az álláspontom, hogy szigorúan kellene büntetni az olyan emberkéket, akik a szabályzatban leírt (pl. 5 percen belüli plusz hozzászólás) elkövetik.

De pl. ez se kellene minden topikban bevezetni. Elég lenne ha ez a szabályt mindenhol bevezetnék, kivéve a Fáradt Gőz részt.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62221) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egyébként szereznem kéne egy nVidia TNT2 Ultrát. Meg esetleg egy S3 Trio 3D/2x 8MB-os verziót is.

(#62222) bitpork válasza quailstorm (#62218) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem taknyossag kerdese! Van aki foallasu troll itt van aki hasznos tagja a kozossegnek. Most eppen az elobbiek vannak tulsulyba. De lesz ez meg igy se. Viszont a ph-nak ezekre illik reagalni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62223) tisn válasza quailstorm (#62221) üzenetére


tisn
addikt

fejlesztgetunk? :)

(#62224) macilaci78 válasza tisn (#62204) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kor nem érdem. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62225) quailstorm válasza bitpork (#62222) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Példának az okosteló ajánlós topicot tudom felhozni. Azt teljesen szétverték. Már alig teszem be a lábam oda.
Túl azon, hogy bölcsebb lettem, Szókratész: tudom, hogy semmit sem tudok. Régen nagyon gyakran papír alapján ajánlottam. Aztán azóta kiderült számomra hogy minimum 2 hét használat után lehet valamiféle véleményt alkotni. MA! teszt ilyen tekintetben gyakran nagy nulla.

(#62223) tisn: nope. Hülyél vagyunk, nagyon.

Half-Life 2-t szeretném értelmes sebességgel vinni DX6.1-es kártyával. Mert a TNT2 M64 max szobában elég.

[ Szerkesztve ]

(#62226) HaZse válasza bitpork (#62222) üzenetére


HaZse
őstag

De sajnos erre van egy ellenpélda is. (woland_y2k), aki 5 percen belül több hozzászólást is kreál. És szerintem ez se helyes.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62227) bitpork válasza macilaci78 (#62224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Oooo dehogynem. Segit megmutatni a kulvilagnak h mennyit nem fejlodtunk olyan sok ido alatt :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62228) totya694 válasza quailstorm (#62221) üzenetére


totya694
őstag

még az is lehet valamelyiket találnék is

Üdv:Attila

(#62229) lugosi válasza HaZse (#62215) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És szerintem van a felhasználóknak egy jelentős része, akit ezek a rangok egyáltalán nem érdekelnek. Például engem. Én két dolog miatt járok ide: jól és tematikusan válogatva tudok követni bizonyos engem érdeklő információkat, azoknak az alakulálását, az újdonságokat, másrészt a társaság miatt. Minden más az innentől fogva csak hozzáadott dolog.
Szinte csak szakmai jellegű topikokat látogatok, hozzátenni nem nagyon tudok semmit, inkább informálódok. Például ha a telefonszolgáltatómmal kapcsolatban van valami új infó, akkor annak a topikjában nem csak a problémáról értesülök, hanem nagyon gyakran mire olvasom, már a megoldásról is, sok ember összerakja a tapasztalatokat és kialakul egy hasznos infóhalmaz. Mivel szerintem ennek a rendszernek az erőssége abban rejlik, hogy sokan használják, nem látom be, hogy a hasznossághoz mennyiben járul hozzá az, ha valakinek magasabb rangja van másoknál, de mivel a működést a rangosdi nem akadályozza, ezért számomra mind pro és kontra is érdektelen.

Biztos egy létező igényre volt válasz ez a sok rang, sokan akik úgy érezték, hogy ők többek mint a tömegből bárki, szükségük volt arra, hogy mások előtt jól láthatóan meg legyenek különböztetve. Részemről, ha ez a motiváltságuk ahhoz, hogy a közösség hasznos tagjai legyenek, kifejezetten hasznos a dolog, de valahogy kicsit úgy érzem, hogy túl sok lett a rang, szinte már mindenre ki lett találva valami. Ezt szerintem későbbi problémák elkerülése végett lehet, hogy jó lenne egyszerűsíteni, mert a végén már az érintettek sem fogják tudni, hogy ki mit kell, hogy csináljon.

(#62230) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Szerintetek erre a komára ráírjak? Volt már 2500 is az ára, és tudtommal nem adta el. De akkor nem volt rá pénzem.

(#62231) lugosi válasza quailstorm (#62230) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nincs CRT-d akkor 2000 a kártya mert nem kell a szemüveg, szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#62232) FoxiestFox válasza quailstorm (#62225) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudtommal a HL2-nek minimum DX7 kell. Radeon 7500 pl.

(#62233) HaZse válasza lugosi (#62229) üzenetére


HaZse
őstag

Nekem azzal van a baj, hogy mikor kérdezek valamit az adott topikban (pl. mobiltelefon), akkor szinte szó szerint kioktat egy frissen regisztrált, hogy keressek.

Engem kimondottan zavar, ha kérdezek valamit és nem a megoldást írják le, hanem kiosztanak. (Lásd pl. Skoda, VW, Seat Audi fórum).

Na oda tényleg a legtöbb ember ilyen fiatal van ott. Ott is volt nekem kérdésem az autómmal kapcsolatban, de aki legelőször reagált, az is inkább troll volt.
Ezért is megútáltam a topikokba beírni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62234) HaZse válasza quailstorm (#62230) üzenetére


HaZse
őstag

De jó kis kártya volt abban az időben. Én akkoriban ki is használtam a kompozit ki- és bemenetet. VHS-ről digiztem vele. Bár a kép és a hang mindig csúszott. :D

Az a venti "cseppet" zajos. (kb. 4000-5000RPM a fordulata)

Dying-star Pontosan a minimális gépigény a DX7-es VGA. [link]

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62235) bitpork válasza HaZse (#62233) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A VW topikot nem mosdatom mert nagyot lejtett. Nem ok nélkül lett elege az egyetlen hozzáértőnek, Mágus2nek. Ha rá gondolsz, hogy Ő mondja h keressenek vissza akik kérdeznek, akkor kérlek gondolj bele a keresőbe az ő nevével. Látni fogod hogy egyedüliként vitte 3 éven keresztül a mindent, szó szerint lób@szásért ( mert ugye őt is kiosztották a friss húsok, utána meg kapta a napi 30-50 Pm-t hogy segítsen... )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62236) quailstorm válasza lugosi (#62231) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van CRT-m, 17 colos 1280x1024-es max felbontással, Samtron és HP 7500 is.

A HL2 dolgot meg rosszul tudjátok. Ez egy baromi régi urban legend volt, hogy TNT2-n elmegy-é.
tekerjetek le a HL2 képig

(#62237) bitpork válasza quailstorm (#62236) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez azt írja hogy megy. A kérdés nem az volt hogy hogyan ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62238) quailstorm válasza bitpork (#62237) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért kell a TNT2 Ultra. Az M64 sehol sincsen ahhoz képest. Negyede sem.
Érzésem szerint egy overclockolt Ultrán végigjátszható sebesség érhető el.

(#62239) Attix82 válasza quailstorm (#62238) üzenetére


Attix82
őstag

Ultra: 0,3 Gtexel/s + 2,9 gb/s

M64: 0,3 Gtexel/s + 1,2 GB/s

(#62240) bitpork válasza Attix82 (#62239) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62241) macilaci78 válasza lugosi (#62203) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A topikgazdát csak abban a topikban látod, amelyiknek van topikgazdája. :U

Én a korrektor rangot nem tenném nagy betűsre, sőt, külön rangként sem jelölném, mivel effektíven csak egy szűk csoporttal dolgozunk, azt is a háttérben. A modkerben lehet mindent kérni, és ami olyan feladat, amit pluszként el tudunk látni, egy modi majd kiosztja nekünk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62242) quailstorm válasza Attix82 (#62239) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor se mindegy
Főleg a HL2-nek nagyon kell a sávszél.

(#62243) FoxiestFox válasza quailstorm (#62238) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De mi értelme?

(#62244) quailstorm válasza FoxiestFox (#62243) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt most pont egy N900 tulaj kérdezi tőlem? :DDD
Proof of concept.

(#62245) FoxiestFox válasza quailstorm (#62244) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, de az N900 használható mindenre, amire nekem kell, míg egy akármilyen TNT2 nem használható HL2-re. :D
Persze, 10 percig jó móka, hogy höhö, ilyen is van. De erre külön kártyát venni..
Legalábbis engem kb addig kötött le a hasonló szitu (Dual PII+Gef3+Far Cry) :D

(#62246) quailstorm válasza FoxiestFox (#62245) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha csinálok róla videót és megfelelően elterjesztem, akkor visszahozhatja az árát.
Eddig 31k HUF-nál tartok tecső ügyben.

(#62247) lugosi válasza macilaci78 (#62241) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor biztos sok olyan topikot látogatok, aminek van topikgazdája. Mint írtam, jobbára a szakmai topikokat látogatom.

(#62248) HaZse válasza bitpork (#62235) üzenetére


HaZse
őstag

Igen, Mágus2-től ha kapok egy olvass vissza dolgot, akkor Tőle elfogadom. Mert tudom, hogy ő valóban ért hozzá. Néhányszor benézek, de mikor azt látom, hogy ilyen TDi, meg olyan TDi és így megy, meg úgy megy, akkor nekem azok a fiatalok jutnak eszembe, akik egy $uzukivan, vagy golf-al repesztett kupufogóval és hangos zenável mennek....

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62249) FoxiestFox válasza quailstorm (#62246) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, hát oké.. :D

(#62250) bitpork válasza HaZse (#62248) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez van sajnos. A k.rva rotorfelnizés meg ültetett sz@rok linkjeitől is kiakadt a többség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.