Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62151) HaZse válasza Rhino666 (#62150) üzenetére


HaZse
őstag

Egy kicsit sántít. De megértelek. Én is éltem panelban.

Grillezni kertben kell, ahol van bőven hely 20+ fős társaságnak is. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62152) pmheros válasza Rhino666 (#62150) üzenetére


pmheros
senior tag

Grillezni szabad erkélyen ? -Ez nekem új !

nem vagyok tökéletes

(#62153) bitpork válasza pmheros (#62152) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

nem szabad, de a mi szomszédunk is csinálja :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62154) Rhino666 válasza HaZse (#62151) üzenetére


Rhino666
őstag

Szó sincs panelról. :N

Ha 20 főnek nincs is, 10 főnek bőven van hely az erkélyünkön. :) Egy jó grillpartihoz meg nincs szabályozott minimum létszám, ha jól tudom. :P

(#62152) pmheros: Nem szabad? Miért, ezt ki dönti el helyettem? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62155) bitpork válasza Rhino666 (#62154) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet nem egy tűzoltóval kellene erről vitázni :DDD
nyílt lángot tudomásom szerint erkélyen nem lehet használni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62156) pmheros válasza Rhino666 (#62154) üzenetére


pmheros
senior tag

A jogalkotó

nem vagyok tökéletes

(#62157) tisn válasza pmheros (#62156) üzenetére


tisn
addikt

ugy sejtem valami tologatos fem grill, az erkelyen cigizok veszelyesebbek

(#62158) Rhino666 válasza bitpork (#62155) üzenetére


Rhino666
őstag

Nyílt láng használatát magánterületen tudtommal nem tiltja semmilyen törvény. Vicces is volna ha mások eldöntenék, hogy én használhatom-e a gázkazánt fűtésre, süthetek-e gáztűzhelyen a konyhában és gyújthatok-e gyertyát a lakásomban/házamban. :P

Egy udvarra néző, kb. 15nm-es erkélyen meg ugyan lehessen grillezni. :)

Ja és nem mondtam, hogy faszenes vagy gázos grillről lenne szó, az elektromos grill meg nem is számít nyílt lángnak, innentől kezdve ez csak megalapozatlan következtetés. :P

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62159) tisn válasza pmheros (#62156) üzenetére


tisn
addikt

mar a szaraz gallyakat sem egethetem el a kertben vazzeg
viszont 3000mrd maganmegtakaritas allamositasa siman atment

szoval a jogalkotok egyet tehetnek: bekaphatjak...

(megyei matricak jan 31-ig ervenyesek, faszan majusban vettem 4-et...)

(#62160) lugosi válasza Rhino666 (#62158) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nyílt láng használatát magánterületen tudtommal nem tiltja semmilyen törvény."

Valójában elég sokmindent tilos, de első körben érdemes szétnézni a társasház tűzvédelmi szabályzatában.
Sőt nemcsak nyílt láng használatát tiltják, de pl közös tárolóhelyiségekben üzemanyagot kannákban sem lehet tárolni stb.
A tiltás oka, hogy ha valami kárt okozol, akkor azzal nem csak magadat veszélyezteted. Sajnos a tűz nem tudja, hogy neki meg kéne állni a te magánterületed határánál.

(#62161) tisn válasza lugosi (#62160) üzenetére


tisn
addikt

teraszon grillezes kozben mi gyulladhat ki? a jarolap?

(#62162) bitpork válasza Rhino666 (#62158) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

lugosi megválaszolta. Hidd el nem lehet. Ha nem is társasház erkélyéról lenne szó, akkor is nyílt tűzgyújtási tilalom van az egész országra már hosszú hónapok óta: nem égetünk és nem tüzeskedünk semmit amihez nyílt láng kell. Az erkélyen cigarettázást is külön kiemeli a törvény: ha valami hülye elhajíjja a csikket, akkor azért már száraz gumibot jár. :K

(#62161) tisn: a szomszédom pl a gyújtófolyadékkal majd 2 méteres lángot csinált a hülyéje az erkélyen, és alig bírta eloltani :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62163) tisn válasza bitpork (#62162) üzenetére


tisn
addikt

#62161) tisn: a szomszédom pl a gyújtófolyadékkal majd 2 méteres lángot csinált a hülyéje az erkélyen, és alig bírta eloltani :U

tenyleg, akkor 60-as IQ-t kellene eloirni a teraszon grillezeshez :)

(#62164) Rhino666 válasza bitpork (#62162) üzenetére


Rhino666
őstag

Eleve nem társasházról van szó, így nincs érvényben társasházi tűzvédelmi szabályzat. Magánterületről van szó, magánterületet meg úgy gyújtok fel, ahogy akarok, mivel arra nem vonatkozik a tűzvédelmi tiltó szabályzat. :DDD

Hamarabb tilos az udvaron grillezni a nyílt tűzgyújtási tilalom (ami egyébként július 3-tól van érvényben) miatt, mint a nyitott erkélyen. :)

És ha az erkélyen nem tilos dohányozni, akkor nyílt lángot használni sem az, vagyis grillezni is szabad, akár faszénes vagy gázos grillen is. :)

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62165) tisn válasza Rhino666 (#62164) üzenetére


tisn
addikt

Hamarabb tilos az udvaron grillezni a nyílt tűzgyújtási tilalom (ami egyébként július 3-tól van érvényben) miatt,

most olvastam, ettol meg lehet grillezni
kell is, van meg egy halom ag, amit el kell egetnem :P

(#62166) Rhino666 válasza tisn (#62165) üzenetére


Rhino666
őstag

Na, akkor gyakorlatilag BÁRHOL tudok grillezni, szobában, konyhában, erkélyen, udvaron. :D

A lényegi kérdés még mindig a rovarok kiiktatása a lakáson belül és távol tartása az erkélytől. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62167) HaZse válasza Rhino666 (#62158) üzenetére


HaZse
őstag

El kell, hogy keserítselek. Tűzvédelmi szempontból tilos az erkélyen tűzveszélyes tevékenységet folytatni.

(Munkavédelmi és Tűzvédelmi előadó (is) vagyok)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62168) HaZse válasza tisn (#62159) üzenetére


HaZse
őstag

Engem meg megbüntettek, mert előbb mentem a pályára, minthogy matricát vezzem volna. 15K HUD volt a bünti, de mivel eladtam az autót és ki is ment a fejemből a büni, így most 60k HUF-ra büntettek a mocskok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62169) tisn válasza HaZse (#62168) üzenetére


tisn
addikt

az is megvo't, az m6-oson, az asszony megszokasbol ment (ha bp-ig mehetunk palyan, akkor onnan tovabb is),

(ja meg a debreceni 4-es uton / elkerulon is hirtelen elemugrott egy fizetos szakasz, vagy 2km, nem volt videos verda, csekket meg nem kaptam (de akkor is sux)

szoval januar 31-en eves matricat veszek

(#62170) pmheros


pmheros
senior tag

Megosztanám azt a keveset amit én tudok:

Tűzgyújtás szabad területen (értsd nem épületben):

Belterületen (értsd településeken belül) TILOS ! Kivétel: ha az adott önkormányzat rendelkezik égetési időszakról (Szegeden nincs ilyen). A magán és közterület egyaránt a belterület besorolás alá esik ebből a szempontból. Vagyis nem égetheted el a faleveled, gallyad, füved a telkeden. Ezen növényi hulladékok elégetése csak és kizárólag zárt égésterű tüzelő-, fűtőberendezésben lehetséges (háztartási hulladékot (pl. tejeszacsi) a környezetvédelmi törvény miatt ebben sem). Kivétel: Ételkészítéshez engedélyezett a tűzgyújtás, de ekkor is be kell tartani a tűzvédelmi előírásokat. Ha megjelenik a tűzoltó, és jegyzőkönyvez, fényképeket készít, akkor nézzen ki a helyzet ételkészítésnek !!!!!!

Külterületen TILOS ! Kivétel: Égetéshez (pl. tarló), a tűzvédelmi hatósághoz benyújtott égetési kérelem kedvező elbírálása esetén lehetséges.

Tűzgyújtási tilalom:
kifejezetten az erdők és azok 200m -es környezetére vonatkozik, tilos a parlag és gazégetés is

(Lakó)Épületben, épületrészben
"tűzveszélyes tevékenység csak a tűzvédelmi követelményeknek megfelelő, erre a célra alkalmas helyen végezhető" Lakó épületben az erkély nem ilyen
Kiegészítés: "épületben... olyan tevékenység nem folytatható, amely a rendeltetésszerű, használattól eltér..." Pl konyhában 'tüzeskedhetsz' mert az ott rendeltetésszerű tevékenységnek minősül.

Építészeti szempontból a magánház elé épített tornác, terasz és társai, azok nem erkélyek. Ez utóbbi magánvélemény

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#62171) Rhino666


Rhino666
őstag

Bárcsak a rovarriasztással kapcsolatban is volna ennyi önjelölt szakértő. :DDD Én kiszálltam a grillezős vitából. Majd jelentsen fel, akit zavar a grillpartink. :P

Egyszerűsítsük le a kérdést: nyitott erkélyen kívánok tartózkodni sokadmagammal, hogyan tudom hatékonyan elriasztani az összes szúnyogot az helyszín 5 méteres körzetéből? :)

Ez ugye egész más kérdés, mint kinyírni a betévedt szúnyogokat.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62172) FoxiestFox válasza Rhino666 (#62171) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lézeres pontvédelmi rendszerrel. Asszem a US Navy-nek van olyasmi, csak elég sok helyet foglal. :D

(#62173) CanibelZ válasza Rhino666 (#62171) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Ha eseti alkalomra kellene, akkor lehet venni rovarűző gyertyát (vagy ha van fáklya, vagy lámpás, akkor olajat). Amiket itthon használunk, azok hatékonyak és nem is büdösek. Volt amelyik az volt, azt elhasználtuk begyújtósnak. :DDD Esti sütögetéshez hangulatos is szerintem.

(#62174) Rhino666 válasza FoxiestFox (#62172) üzenetére


Rhino666
őstag

És eltereli a figyelmet a helyszínen folyó grillezésről is. :DDD

(#62173) CanibelZ: Thx. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62175) tisn válasza Rhino666 (#62171) üzenetére


tisn
addikt

Engem a draga szomszed jeelntett fel :P (nem tudtam, hogy mar nem lehet agat egetni, tavaly meg szerda 10-18h-ig lehetett.

Normalis tuzolto jott ki, nem buntizett, o adta a grillezoben egessem el a gallyakat tippet.

(#62176) tisn válasza Rhino666 (#62171) üzenetére


tisn
addikt

a belso erzestelenites az egyetlen hatasos modszer :)

(#62177) Rhino666 válasza tisn (#62175) üzenetére


Rhino666
őstag

...az erkélyen. :DDD

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62178) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ahelyett, hogy azon vitáztok, mit lehet és mi nem, vitázzatok azon, mit szabad és mit nem. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62179) HaZse válasza macilaci78 (#62178) üzenetére


HaZse
őstag

Nem szabad beleszólni a nagyok dolgába. :D

Bocsi, de számomra ez magas labda volt.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62180) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Rawulfról tud valaki valamit?

(#62181) bitpork válasza lugosi (#62180) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Éli életét, és próbálkozik valami jó megélhetést találni. Mi a baj vele?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62182) lugosi válasza bitpork (#62181) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A telefonja, ami megvolt, azt mondja hogy ezen a számon nincs semmi. Privátra nem válaszol.

(#62183) bb0t


bb0t
senior tag

Nem tudja valaki miért járnak csapatosan cigányok a töltésre? Mit eszeltek ki már megint? :U Ma este kb tizenöten bicikliztek le a töltésről de mindennap látok párat szórványosan. Meg is kérdeztem az egyiket, hogy miért éri meg kijárni nekik, biznisz van? Erre közölte, hogy nincs semmiféle biznisz, ha pénzt akarok keressek tisztességes munkát. Gondoltam magamban a jó édes anyukádat. :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62184) FoxiestFox válasza bb0t (#62183) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát, van pár töltés Szegeden...

(#62185) bb0t válasza FoxiestFox (#62184) üzenetére


bb0t
senior tag

Ja azt hittem triviális. :) A téli kikötőnél, a szennyvíz tározónál mennek fel a töltésre ahol a bevándorlók jönnek. Egyértelmű, hogy velük kapcsolatos a dolog csak elképzelni nem tudom, hogy mit csinálnak. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62186) bitpork válasza bb0t (#62185) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet hogy ők is meglátták a lehetőséget abban , amiben a taxisok. Zséért cserébe lehet elkísérik őket kikerülve a rendőröket pl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62187) Pho3bus válasza bb0t (#62185) üzenetére


Pho3bus
tag

A szerb határnál tudom mit csinálnak, gondolom itt is eszükbe jutott már a dolog, de nyilván nem tudni, hogy tényleg így van-e vagy sem. Amit onnan hallok, hogy szeretik át(meg)verni/kifosztani őket, mert amikor megindulnak errefelé akkor általában van náluk bőven pénz.

(#62188) lugosi válasza bb0t (#62185) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem te nem bevándorlókra, hanem menekültekre gondoltál.

(#62189) bitpork válasza lugosi (#62188) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Neeee, mert megint megjelenik egy modi! Nagyon sokan nem tudják h jogilag különbözik a dolog, és nem szabad a fórumon flémelni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62190) bb0t válasza Pho3bus (#62187) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem itt is akkor ilyesmiről van szó. :U

lugosi: Hát igen, általában ki szoktam javítani magam én is de nem olyan egyértelmű az! Tömeges bevándorlás folyik Európába és nem minden esetben menekültekről beszélünk. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62191) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Milyen árban vannak mostanság a DDR2-es laptop memóriák? Pl. a 2GB?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#62192) FoxiestFox válasza Ted_Beneky (#62191) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arany.

(#62193) HaZse válasza Ted_Beneky (#62191) üzenetére


HaZse
őstag

A hardverapró megmondja. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62194) r0by


r0by
addikt

Szerintetek, akik eddig az olx-en hirdettek, azok most hol folytatják eme tevékenységüket?

Merthogy nem a jofogáson, az biztos.Siralmasan gyenge és főleg kevés a felhozatal ott :O

[ Szerkesztve ]

(#62195) HaZse válasza r0by (#62194) üzenetére


HaZse
őstag

apron.hu?

Bár még az is gyenge felhozatalú, de a felülete barátságosabb.

A jofogas meg egy kalap.....

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62196) Lacielvtárs válasza HaZse (#62195) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
jaja, olx másolat, de ha elég jó lesz, visszajönnek a jófogás userei :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62197) HaZse válasza Lacielvtárs (#62196) üzenetére


HaZse
őstag

Viszont a domain egy magánemberé. [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62198) Lacielvtárs válasza HaZse (#62197) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, bizony azt én is azonnal lecsekkoltam, ügyes a csávó, kreatív...
szerintem van esélye hogy befusson az oldal :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62199) macilaci78 válasza bb0t (#62183) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arra gyűjtik a lopott bicikliket? ;]

Nem a rasszizmus szülte a hozzászólást,
hanem a sztereotípiákon alapuló viccek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62200) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv!

Alcor Acess tabletemnek kitört a mini USB csatlakozója,tudtok Szegeden egy olyan helyet,ahol gyorsan kicserélik?
(ha egyáltalán cserélhető-javítható)

Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.