Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62501) macilaci78 válasza Attix82 (#62499) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Könyvből nem lehet megtanulni, muszáj élesben gyakorolnia. Orvosnak, autószerelőnek egyaránt.

És igen, szarul esik, ha a szaki elbasz valamit, de inkább ha választanom kell, melyiket fizesse ki a szaki felelősségbiztosítása, akkor inkább a kocsim legyen az, mint egy belső szervem... :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62502) Rick4 válasza Attix82 (#62499) üzenetére


Rick4
félisten

Láttam olyan autószerelőt, aki9nek a csavarhúzó sem álltó jól a kezében. Szóltam az én szerelőmnek, hogy vagy most átveszed, és te csinálod tovább, vagy elviszem innen a kocsit. Átvette, és utána már az a srác nem is dolgozott ott, biztosan nem véletlen, de sok ember nem alkalmas autószerelőnek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62503) martonx válasza bb0t (#62487) üzenetére


martonx
veterán

Én meg még soha nem vittem alkatrészt a szervízbe, ellenben olyan helyre járok, ahol megbízok abban a két szerelőben :P
Amúgy is van sokkal jobb dolgom, mint ott álldogálni a szervízben, vagy akár csak várni a soromra. Reggel oda viszem az autót, aznap este / másnap érte megyek.
És még olcsóbbak is, mint a márka szervíz.

Agyasima mesélhetne a márkaszervízekről, dolgoztunk nekik. Én még bevizsgált, dokumentált használt autót se mernék márkaszervíznél / márkaképviseletnél venni, nemhogy az autómhoz nyúljanak :D

Én kérek elnézést!

(#62504) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van rokonéknál egy mobilklíma, ami elég gyakran büdöset fúj. Tisztítva elvileg nyár elején volt.
Mi lehet vele szerintetek?

(#62505) lugosi válasza bb0t (#62497) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A műtét tök más. Ott nem feltétlenül munkavédelmi okokból (sőt szerintem ahhoz van a legkevesebb köze) nem lehetsz bent. Fertőzheted a beteget, sértheted a személyiségi jogait azzal hogy ott látod, ezek ugye autó esetén nem állnak fenn :)

Még egyszer tisztázzuk, hogy a munkavédelmi oktatás a szervezett munkavégzés keretében foglalkoztatott személyekre vonatkozik.

Amúgy tőletek akarok majd autót venni. Nagyon szimpatikus ahogy vigyáztok rá.

(#62506) Rick4 válasza FoxiestFox (#62504) üzenetére


Rick4
félisten

Csak annyi, hogy mikor megunja, szimplán kikapcsolja, pedig nem így kell. Kikapcsolás előtt tegye át 5-10 percre csak ventire, hadd száradjon már ki a belseje rendesen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62507) FoxiestFox válasza Rick4 (#62506) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Átadom, köszi. :R

(#62508) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Figyeljetek már, amit a (megszűnőfélben lévő?) SZETÁV küldött ki most elszámoló számlát, azzal mit csináljak? Attól tartok, hogy ha az utódja az IKV, akkor utána esetleg ők is csengetnek egy kis lóvéért. Szóval most ennek a megszűnés határán álló cégnek van lehetősége pénzt beszedni?

(#62509) HaZse válasza Rick4 (#62494) üzenetére


HaZse
őstag

Én direkt fikás kézzel fogdosok meg minden pékárút. (Természetsen, mikor már mi kivettük a sajátunkét) :D

De a tréfát félretéve.

Azt honnan tudod, hogy nem-e olyan ember fogta meg 10 perccel előtted, akit nem is láttál ott?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62510) bitpork válasza HaZse (#62509) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem értetted mit írt: Ha látja akkor leoltja a fogdosót, de ha nem akkor is szól hogy vegyék be az egészet :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62511) lugosi válasza HaZse (#62509) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD ne már :DDD

(#62512) HaZse válasza bitpork (#62510) üzenetére


HaZse
őstag

Dehogy. Rick4 fórumtárs már előre küldi a drónt és így mindenről tud, ami a pékség részen történik. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62513) Rick4 válasza bitpork (#62510) üzenetére


Rick4
félisten

Ha odamegyek, szólok a péknek, hogy mikor lesz készen a kifli és az a kenyér amit én veszek, nekem kihozza belülről is. ;) A többit meg egye az, akinek gusztusa van rá. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62514) SirRasor


SirRasor
őstag

Az oké, hogy én letiltom a wifit, de a 20 másik szomszéd jele még elér :(
http://boldognapot.hu/blog/34-tudomanyos-vizsgalat-a-wi-fi-okozta-egeszsegkarosito-hatasokrol/

Ja ennek kapcsán kezdtem el keresgélni: https://www.youtube.com/watch?v=LQU-zEVQhwI

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#62515) sss válasza SirRasor (#62514) üzenetére


sss
senior tag

És ha nem lenne wifi... Hány rádióadást is tudsz otthonról fogni? És hány tévé csatornát? Térerő van otthon? Akkor miről is beszélünk?

(#62516) SirRasor válasza sss (#62515) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem pont annyira nem értesz a témához, mint én, de annyi logikád gondolom neked is van, hogy a frekvencia számít, és *szerintem* az alacsony frekvencia kevésbé káros, mint a magas. Tehát pl: a rádióadásnak nincs akkora hatása, mint a 3-4-5G-nek.

Ja válaszolva a kérdésedre, szerintem azok is károsak egy bizonyos szinten, de a mikrohullám viszi a pálmát; nem véletlen használják fegyverként is.

Make Love not war!

(#62517) sss válasza SirRasor (#62516) üzenetére


sss
senior tag

oké

(#62518) Rick4 válasza SirRasor (#62514) üzenetére


Rick4
félisten

Helyesen linkelve:[link]

Mindaddig fogod károsnak látni a rádióhullámokat, amíg egyszer majd orvost kell hívni, és kiderül, hogy a hívás is rádióhullámokkal történik. :D

Amúgy meg kitapétázod a gyerekszobát alufóliával, és megoldottad a dolgot. Neki még úgyse kell rádióhullám.

De amíg az utcán az autókból, buszokból kipufogott levegőt szívod, amíg a csapból folyó vizet iszod, és amíg a felvágottakban, előre készített kajákban lévő anyagokkal (igen, a bébiétel is ide tartozik) tömöd a gyereket, addig a wifivel felesleges foglalkoznod. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62519) lugosi válasza Rick4 (#62518) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem vagyok egy nagy fizikus, de úgy tudom hogy odakünn a természetben is van rádióhullámzás. Pl a zűrbül :D de majd valaki kijavít.

Amúgy ez a boldognapot vagy milyen nevű site (meg nem nyitom még egyszer) nálatok átment a röhögési teszten Sirrasor? Ugye ez csak trollkodás? Online ezoterikus magazin, berosálok.

[ Szerkesztve ]

(#62520) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Van itt valaki, aki ért a facebookhoz?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#62521) CanibelZ válasza lugosi (#62519) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Mikrohullám folyton ér minket, ez a kozmikus háttérsugárzás. Ez tuti nem káros, asszem valami 2mm a hullámhossza (kb. 150GHz), ha jól rémlik az előadásról. Egyébként meg, kicsit utána kell járni a dolgoknak, mert a mikrohullámok egy elég tág fogalom, hullámhossz/frekvenica tekintetében, biztos van, ami károsabb, mint másik. Pl a mikrohullámú sütő. Ajj, de szeretem hallani, amikor ezzel hülyítik a népet. :DDD

(#62522) FoxiestFox válasza SirRasor (#62514) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem érsz rá egy kicsit jobban a kelleténél? :DDD

(#62523) macilaci78 válasza Ted_Beneky (#62520) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy kalap kaki. - 500 Ft lesz. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#62524) SirRasor válasza Rick4 (#62518) üzenetére


SirRasor
őstag

Jah, pont felcseréltem :W
Amúgy igazad van, de minél több területen ér minden rossz, annál nagyobb az esélye valami nyavajának, ami kialakul. Szóval ha már néhány dolgot kihúzunk a képletből, akkor már előrébb vagyunk szerintem.
Például sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, amiben persze sok a permetes vegyszer, de hát...na :D

Make Love not war!

(#62525) FoxiestFox válasza Ted_Beneky (#62520) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt úgy csinálták, hogy mindenki értsen hozzá.
De van Facebook topik amúgy. :D

(#62526) bb0t válasza martonx (#62503) üzenetére


bb0t
senior tag

Nagyon sokfele marka van pl. szurokbol. Gondolod, hogy elotte utanaolvasgat, hogy a te kocsidba melyik lenne a legjobb ? Nem olvas utana de nem is tudja naprakeszen, hanem eskuszik egy markara es kesz. Mint ahogy nekunk mindenki az ate meg t.star fekeket javasolta mert h bmw beszallito meg ilyenek. Persze, csak eppen ezren irjak, hogy csikorog. Mi mindig keressuk a legjobb ar ertek aranyt, ja ugen ar ertek harcosok vagyunk mert nincs tul sok penzunk es a maxot akarjuk kihozni abbol ami van. Ha van penz megveszi az ember a popularis premium markat es nwm nagyon lohet melle ha nincs meg kell keresni az olcsobb jo minoseget aminek nem akkora a marketingje.

Lugosi: :R

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62527) Rick4 válasza bb0t (#62526) üzenetére


Rick4
félisten

Én autóalkatrészekkel foglalkozom, de ebbe már nem akartam belemenni, viszont pontosan így van, ahogy írod. Ugyan van rizikó abban, hogy te viszed az alkatrészt, mert ha a szerelő kihagyja az egyik kulcslépést az új alkatrész beépítésénél, és rövid időn belül történik valami, egészen biztos az lesz, hogy az általad hozott alkatrész volt rossz, de én azt tapasztalom sok sok éve, hogy közepes körültekintéssel már lesz egy olyan termékkör, ami nem drágább, de jobb, mint az átlag, cserébe minden autónál más és más lesz, ezt egy szerelő leginkább a saját kedvezménye oldaláról tudja megközelíteni, míg az autó tulajdonosát a termék képességei is érdeklik, szummázva az autószerelő és a tulajdonos által preferált szempontok szimplán nem egyeznek egy beépítendő alkatrész kiválasztásakor.
Arról már nem is beszélek, hogy ha egy szerelőhöz egyik másik cég kiszállít, akkor az ottani termékkörből, az ottani listaár - kedvezmény lesz az ár, ezzel szemben még nekem is rengeteg olyan lehetőségem van, mikor ugyanazt a terméket ugyanazokkal a feltételekkel, de jóval olcsóbban be tudom szerezni, a legolcsóbb ár fölött kiadott pénz minden esetben kidobott pénz, körültekintően eljárni ilyen, és minden esetben pedig nem fillérb@szás.

Egyszerű példa ugyanerre a múltkori Csepellás sztori a tonerrel, tudtam honnan veszik, és azt is, hogy nem adhatják annyiért, megrendeltem, inkorrekten kimagyarázták ( amit hagytam, csak hogy ne is keljen látnom őket) és a neten találtam egy webshopot akik mindenféle nagykerár alatt adják bruttóban a tonereket. Megrendeltem, megjött, még az 1200Ft-os postával is olcsóbb volt, mint a szegedi nagykerben, (Csepellát már nem is írom) és a a toner kifogástalan, hiszen ugyanazt kaptam bruttó 5240Ft-ért (ebből 1050Ft a posta) amit Szegeden önmagukat kinevettetve a "verhetetlen áron" jelöléssel 6900-ért kínálnak, a nagyker 5860+ áfa, a többször említett csapat meg bruttó 6350-ért adja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62528) Ted_Beneky válasza FoxiestFox (#62525) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ott alszanak :-(
Eltünt a felső sötétkék értesítési sávom :-(

Csillagkaput a Csillag térre!

(#62529) nap válasza Ted_Beneky (#62528) üzenetére


nap
addikt

bal oldalon sincs?
másik böngésző?

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#62530) FoxiestFox válasza Ted_Beneky (#62528) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem Adblockoltad ki? Én néha eltüntetem a fél oldalt, mikor kivágok belőle valami ajánlóboxot. :D

(#62531) bb0t válasza Rick4 (#62527) üzenetére


bb0t
senior tag

Eddig minden alkalommal odajott hozzank a szerviz alkatreszese, hogy hol vettuk es mennyiert, es legkozelebb hivjuk ot mert biztos, hogy ala tud menni. Kinek milyen a fantaziaja attol fugg mit gondol errol. Viszont az miert van, hogy csomo alkatreszen meg jeloles sincs, a doboza rem egyszeruen nyithato stb. A trukkozes melegagya. :( vegul egyebkwnt ebc fek mellett dontottunk az ebc honlapjan kulon felhivjak ra a figyelmet hogy amit a szerelo gyari hibaval magyaraz az igazabol zereloi gondatlansag.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62532) bitpork válasza bb0t (#62531) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezzel van egy gond. Pl hogy mindenki mindenhez (is) nem érthet. Tehát egy szinten túl ez már akadályozza az embert. Én megbízom Attixben, és nem azért állok a kocsi mellett mert ellenőrzöm ( egészen egyszerűen nem értek hozzá ennyire ), hanem mert nincs kedvem buszozni és mire hazaérek már indulni is vissza. Vannak cicák, kutyák, családtagok akiket az őrületbe kergethetek a marhaságaimmal :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62533) Ted_Beneky válasza nap (#62529) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Másik böngésző is, másik gépen is, csak az enyém ilyen, másik FB fiók jó ugyanott.

Dying_star: Semmi ilyesmi. Eltűnt nyom nélkül :(

Csillagkaput a Csillag térre!

(#62534) martonx válasza bb0t (#62526) üzenetére


martonx
veterán

Én ezzel úgy vagyok, hogy kismillió dolog van, aminek nem akarok utána olvasni. Egyik autóm se sportkocsi, nálam az autó csak egy szükséges rossz, amivel el kell jutni A-ból B-be. Tökéletesen leszarom, hogy milyen légszűrő van benne, meg milyen olaj.
Ha azt látnám, hogy folyton elromlik, sokat fogyaszt, eszi az olajat, akkor nyilván utána kezdenék járni, de mivel az öregebb autónk immár 13 éve abszolút hibamentesen működik (de még csak félbetétet se kellett benne gyanúsan sűrűn cserélni, sőt), ettől kezdve számomra irreleváns, hogy több órányi utánajárással tudok-e spórolni 1-2 ezrest a kötelező szervízen, amit a kevés futásteljesítmény miatt maximum évente egyszer kell úgyis csak meglépni.

Egyedül műszaki cikkeknél (TV, fényképező, számítógép alkatrész, mobiltelefon) vagyok hajlandó utána olvasni a dolgoknak, mert az érdekel.

Én kérek elnézést!

(#62535) lugosi válasza bitpork (#62532) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én néha (ritkán) néztem, mikor szerelték a kocsit, én szerintem mindenkinél kevesebbet értek hozzá. Csak pusztán érdekelt, hogy mi micsoda. Persze lehet olyan szerelő is, akit ez idegesít.

(#62536) HaZse válasza lugosi (#62535) üzenetére


HaZse
őstag

Én - véleményem szerint - a szerelők rémálma lehetek. Mivel nem engedem ki az autót a látókörömből. Mégpedig azért, mert egy ilyen bizamlamtlan ember vagyok a szerelőkkel kapcsolatban.
Ezért is viszem csak olyan helyre, amit ismerek és az ott dolgozókat is ismerem.

Vagy viszem olyan szerelőhöz, akit nem zavar, hao tt lábtlankodok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#62537) bb0t válasza martonx (#62534) üzenetére


bb0t
senior tag

Valamelyik korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy sokféle ember van, olyan is akinek az autó munkaeszköz és nem képvisel különösebb értéket. Van ilyen. Én mindennek pontosan utánaolvasok nem csak a műszaki cikkeknek, ilyen a mentalitásom. :) Nekünk az autó fontos, és nem egy-két ezer forintot akarunk megspórolni hanem a legtöbbet akarjuk kihozni belőle, illetve ha ugyanannyi pénzből lehet venni rosszat is meg jót is akkor miért venném a rosszat. Nyilván ez a sok utánajárás nagyon sok időáldozattal jár, ami az élet más területein kitűnhet, de hazudnék ha azt mondanám nem kedvtelésként tekintenék ezekre a kutatómunkákra. ;] Meg hozzátartozik az is, hogy ha lenne egy 2-3százezres második autónk mondjuk egy swift amivel hordjuk a kutyát sétálni meg boltba megyünk vele akkor nyilván nem rugóznék sokat rajta, hogy a 15 éves autóba milyen szűrő kerül. update: De. ;]

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62538) Attix82 válasza bb0t (#62537) üzenetére


Attix82
őstag

Amúgy milyen autóról van szó?

(#62539) bb0t válasza Attix82 (#62538) üzenetére


bb0t
senior tag

Fiat Bravo T-Jet

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62540) FoxiestFox válasza bb0t (#62539) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a baj, hogy ezeknek az új szappantartóknak tényleg nem áll jól a lepukkantság... az öreg autók egy része nagyon szépen tudott öregedni, a sercenések, rozsdafoltok, mattult felnik mind jól néztek ki. :D
Pl ez még nem túl ápolt állapotában is milyen kívánatos. *-*

(#62541) bb0t válasza FoxiestFox (#62540) üzenetére


bb0t
senior tag

Igen, van egy aurájuk. De azért itt is nagy a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#62542) bitpork válasza bb0t (#62541) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem győznéd karbantartani még ha szép is. Igazi befektetés gépsárkány.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#62543) totya694 válasza FoxiestFox (#62540) üzenetére


totya694
őstag

Rossz a felbontása a fotónak????
:P :P :P :P

Üdv:Attila

(#62544) FoxiestFox válasza totya694 (#62543) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ami kép fellelhető erről a típusról a neten nagy felbontásban, azt lementettem magamnak jó ideje. :D

(#62545) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#62544) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy szerintem egyre rondábbak. Az újakon már túl sok a szögletesség, F117 style.. ami egyszer érdekes volt (Countach) de azóta nagyon túltolták szerintem.

(#62546) lorcsi


lorcsi
veterán

Akinek van teljes áru Szeged-Bp vonatjegyre..dobjon egy pm-ez póz..
Ill. Ha lesz a jövő hét folyamán...

(#62547) lugosi válasza FoxiestFox (#62545) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, teljesen igazad van. Megnéztem a képeket, a régiek mennyivel szimpatikusabbak. Tényleg túl van szögletesítve az összes új. A régiekben mennyire volt stílus!

(#62548) smiti válasza smiti (#62488) üzenetére


smiti
addikt

Az előző kérdésemben esetleg tudna valaki segíteni?

(#62549) lugosi válasza smiti (#62548) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem, aki eddig olvasta, és nem írt, az azért van, mert nem tud ebben segíteni. Aki meg nem olvasta, egyértelmű.

(#62550) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Mik ezek a topikok hozzászólásai közé épülő ajánló idiótaságok?
Szerintetek ki lehet kapcsolni valahogy?
Ha egyet kiadblockolok, attól még a többi topikban ott marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.