Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60201) sss válasza Jinxb1rd (#60197) üzenetére


sss
senior tag

A cikk végén említenek egy szegedi irodát is.

(#60202) SirRasor válasza macilaci78 (#60193) üzenetére


SirRasor
őstag

Azt hittem, hogy ilyen 10-15 MB-ot fog foglalni..na nem baj, keresgélek tovább, mert ez a skype egyre pofátlanabb.

Make Love not war!

(#60203) Rick4 válasza SirRasor (#60202) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam ha kevés a ram, teszek még a gépbe... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60204) pilóta válasza SirRasor (#60202) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ennyire gond az a 100 Mb? ha 4 Gb lenne, akkor azt mondom nézz egy olyat, ami nem foglal ilyen sokat, de manapság már csak van 1-2 Gb a gépedben nem?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#60205) SirRasor válasza pilóta (#60204) üzenetére


SirRasor
őstag

Az elv a gond, nem a méret. Mégis mi a **** foglal benne annyit? Amúgy most találtam Linphone-t, ami 7.2 MB-al beéri. Androidos társa ~45 MB-ban megáll, az andoridos skype meg ~66 MB.

Minél kisebb a program, annál kezelhetőbb a gép. Képeket se photoshoppal nézegetek, de még csak nem is a beépített nézővel, hanem xnview-vel, mert az a legkisebb és leggyorsabb.

PDF-et meg sumátrával.
virtuális képfájlokat meg Virtual CloneDrive-val (daemon tools után a PowerIso is kiesett :DDD)

Tudtok más pici programokat, amik még kellhetnek a mindennapokhoz?

Make Love not war!

(#60206) PazsitZ válasza SirRasor (#60205) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ennek amit itt most kiejtettél nem sok értelme van, de végül is mindenkinek kell egy hobbi :D

- http://pazsitz.hu -

(#60207) Rick4 válasza SirRasor (#60205) üzenetére


Rick4
félisten

Az elv az, hogy mindenre annyi időt kell fordítanunk, amekkora problémát az a dolog jelent az életünkben. Elég zabos lehetsz a memóriahasználatra, mert több hónapja kergeted ezt a témát. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60208) SirRasor válasza Rick4 (#60207) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem tudom honnan veszed, hogy hónapok óta. 2 év alatt kétszer szántam rá először fél órát, utána meg kb 5 percet. WTF?

Make Love not war!

(#60209) Rick4 válasza SirRasor (#60208) üzenetére


Rick4
félisten

Beírtad fél éve kb ugyanezt. Megoldást nem írtál sem akkor, sem azóta. Most is beírtad, szintén megoldás nélkül. Honnan kellene tudnom bármiről is, ha olyan egyszerűen fogalmazol, hogy azon kívül, hogy egy fél éve fennálló problémát akarsz még mindig megoldani, nem írsz le mást? :U

Ha beírod, hogy megint elővettem ezt a kérdést, mert ismét volt 5 percem rá, akkor érthető. Ha beírod, hogy már megint felment a ram fogyasztás, úgyhogy ismételten 5 percig ezzel kell györtődjek, és ebből 2 percet egy hozzászólás megírására akarok fordítani, akkor abból is értem. De ahogy ezt folyamatában, a másik mellé fűzted, pont az jött le, hogy eltelhetett 1 nap, 1 hónap, 6 hónap, küzdesz vele, és hónapok óta nem léptél előre a probléma megoldásában. Neked se tiltja senki, hogy választékosan, és a szituációt korrekten leírva fogalmazz meg egy hozzászólást. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60210) SirRasor válasza Rick4 (#60209) üzenetére


SirRasor
őstag

De sok időd van a hsz.-eket elemezgetni :F

Make Love not war!

(#60211) lugosi válasza abridabri (#60199) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Simán van Pesten több is egy pár éve.

(#60212) Rick4 válasza SirRasor (#60210) üzenetére


Rick4
félisten

De kevés időd van normálisan leírni egy szituációt. :F

Amúgy még mindig nem érted, nem elemezgettem semmit. (most kellene leírnom, hogy honnan veszed, hogy én mondatokat elemezgettem? ) Abból amit leírtál, ezt lehetett érteni, utána pedig a kérdésedre elmagyaráztam, ha valamit meg akarsz értetni, írd le úgy ahogy volt. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60213) Rawulf


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60214) azbest válasza SirRasor (#60205) üzenetére


azbest
félisten

Hehe, pár napja láttam, hogy a windows update 250 megás frissítést húzott le skype-hoz. Ami ráadásul már automata frissül a felhasználó profiljába pakolva a binárisát, hogy ne kelljen hozzá rendszergazda jog.

Office 2013, Skype, win dolgok és minden hónapban 1GB-os win update pakk gyűlik össze. Munkahelyi gépen nem frissítek minden héten, mert ha szétcsesz valamit, akkor nem mindig van idő helyrerakni vagy újrarakni. Kolléga gyakran frissít, ráadásul win8.1-et használ... nemrég telepítette újra, mert update után összeborult :N

A havi 1GB update mellett csak mosolyogni tudok azokon, akik ma is azt vallják, hogy 30-60GB ssd elég egy win alá. Frissen telepítve esetleg, de havonta 1GB-tal hízik, bár lehet játszani a patch cache ürítgetésével, de akkor is hízik.

(#60215) bitpork válasza azbest (#60214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én már a 120-on is alig férek, pedig minden sallangot törlök. Most vagyok 70gb-nál úgy hogy se page se hiber se semmi nincs a win mellett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60216) lorcsi


lorcsi
veterán

ismertek egy jó festőt?
ajtó körül kellene szépen kiglettelni..

(#60217) HaZse válasza azbest (#60214) üzenetére


HaZse
őstag

Én már rég telepítettem újra a W81-et, pedig minden frissítés fel van telepítve. És mégse softa össze magát.

Sőt még mindig van helyem. Igaz és nem használok SSD-t és a rendszer partíció is 150GB.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#60218) azbest válasza HaZse (#60217) üzenetére


azbest
félisten

Ott sem ssd-ről fut, az egy mellékszál volt :)

Két kolléga is panaszkodik, hogy rendszeresen újra kell indítani a win8.1-es gépeiket, mert úgy belassul, teker a winyó folyamatosan, hogy nem tudnak rajta dolgozni. Igaz a fejlesztőkörnyezet időnként tényleg sok ramot eszik, de 8GB azért még nem volt annyira kevés. A win7-es ugyanolyan gépem általában havonta egyszer indítom újra.

Az összeborulás kapcsán pedig nem teljes elpusztulásra gondolok, hanem például meghalnak szolgáltatások. A beépített vpn kapcsolat kezelés halt meg legutóbb. Visszaállítási pont helyreállítása után ment... de a gép legközelebbi újraindításakor meg már nem indult el a rendszer. Meglett a srác esti programja :)

(#60219) Rick4 válasza HaZse (#60217) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, nekem win 7 van, minden frissítés jön, megy napi 12-16 órát a gép, és mindig 80GB helyen van a 120-as SSD-n. Valamiért újrapakoltam mindent január elején, de előtte is ment kb 1.5 évig mindenféle hiba nélkül. Még kékhalál, meg restart se volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60220) bitpork válasza Rick4 (#60219) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen win7? Nekem ultimate van és (ok a program files is itt van) de nem bírom 70gb alá vinni, sőt lassan de biztosan dagad :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60221) Rick4 válasza bitpork (#60220) üzenetére


Rick4
félisten

Ultimate SP1, office 2013, firefox, chrome, vlc, skype, víruskergető, malware tisztító, meg egy csomó ilyen olyan konvertáló machináló progi, játék nincs. 79GB szabad a 119-ből. Évek óta így van, sokadik telepítés után is ennyi marad.

Egyedül a letöltési mappám van egy szobával arrébb, az a szerver egyik felcsatolt mappája, de ebből a szempontból az épp lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60222) bitpork válasza Rick4 (#60221) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk nekem a program file könyvtárok 9gb és a user mapám 7gb. Szóval akkor sincs meg...nem értem én eztet pedig a restore pontok is le vannak tiltva. MOD : Stoj! Rosszul néztem, a 70 gb az a szabad hely :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60223) ben800 válasza bitpork (#60171) üzenetére


ben800
aktív tag

Köszönöm a segítséget,állítólag +szigetelés nem kell a falra,de akkor több helyről is kérek tanácsot.

(#60224) azbest válasza Rick4 (#60221) üzenetére


azbest
félisten

Nekem win7 prof sp1 64bit, a win mappa 32GB. 3.5 éves telepítés és pár hónapja kellett 10-20 GB közti mennyiségű szemetet töröltem az update cache-ből. További 14 GB a swap és a hibernálás fájlja együtt (8GB ram mellett). Ekkor még a programokról nem is beszéltünk.

Ehhez képest meglepő, hogy a több szolgáltatást tartalmazó win-ed programokkal együtt 40GB. 32 bites rendszerrel, kevés ramos gép esetén persze összejöhet.

(#60225) bitpork válasza ben800 (#60223) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szülők háza 38-s porotherm tégla és sajnos az is kevés ott :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60226) PazsitZ válasza bitpork (#60220) üzenetére


PazsitZ
addikt

Win7 Prof. minden latest update-el
a Program Files mapppák + Win ~35G ebből win ~24G

Jah, mondjuk én lepucoltam a win update régi fájlokat a win mappából.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#60227) Rick4 válasza azbest (#60224) üzenetére


Rick4
félisten

Ez is 64 bites rendszer, 8GB RAM van benne, a win mappa 31.2GB, a program files 1.23, a program files x86 pedig 4.35GB, nincs rendszervisszaállítás, nincs hibernálás, lomtár 200MB, és fogalmam sincs, merre van az update cache, tehát se törölni, se a méretét megnézni nem tudom. :D Megnéztem, perpill nincs mit frissíteni, csak a választható nyelvek vannak, ennyi.
Tele van pakolva a szükséges programokkal rendesen, nem szűz rendszer. :U
De tőlem lehetne 70GB is foglalva, igazából mindegy lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60228) Rick4 válasza Rick4 (#60227) üzenetére


Rick4
félisten

Még jó, hogy nézegetem itt a dolgokat, volt 3 hete egy fél nap, mikor a szerveremet piszkáltam, és akkor a nasra kihelyezett letöltési mappa visszaugrott a c meghajtóra, volt egy csomó cucc ami akkor kellett, egyszer 5 percre, de most kitöröltem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#60229) FoxiestFox válasza Rick4 (#60228) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ebben egy CS:Source van mint játék, és egypár GB letöltésem a személyes cuccaim között.
Nem szoktam törölgetni a Win izéi között, néha futtatok CCleanert amikor eszembe jut, az a böngészők és a Google Earth cache-t kiüti, úgyhogy nem mondhatnám, hogy kevés a 60GB.
Egy éves Win7 Ultimate.
De ez a téma amúgy időről időre előkerül.. holott a válasz rá annyi, hogy a Windows, ha látja hogy van hely, használja azt, és kész. :)

Azbestnek akart menni a válasz, de már lusta vagyok backet nyomni. :)

Mondjuk elfogadnék egy nagyobbat, néhány játék még elbírna egy kis faragást a betöltési időkből.

(#60230) Jinxb1rd válasza PazsitZ (#60200) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hehe ez tetszik, köszi a linkeket. :D
Én arra is gondoltam, hogy összeállnék valakikkel. Jól keresek, de irodába, fókuszálva még jobban keresnék. Kezdek kiégni itthon, úgy érzem.

We are only Stardust...

(#60231) Jinxb1rd válasza sss (#60201) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az a kezdeményezés szerintem elhalt.

We are only Stardust...

(#60232) ST05


ST05
őstag

42.000 - z87i-pro : 3év gari ( 12+2 fázisos tuning ITX lap, kétsávos 5Ghz-es hotspotos wifi, alc1150 hang, tuninghoz :bootledek, kulso bios reset gomb stb..
21.000 - 2133Mhz Crosair venge PRO : 5 év gari
14.000 - WD 1TB purple -3év gari
77000.- egyben, aki gyorsan alku nélkül viszi ajándék új Haswell celeron G1820 processzor 11000ft értékben.mely szegedi üzletbe garis 3év.

(#60233) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha valakinek videokártyát kell javítani, szóljon!
Eddig 5-ből 4-et sikerült meghegesztenem. :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60234) FoxiestFox válasza Rawulf (#60233) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van BGA allomasod?

(#60235) bitpork válasza FoxiestFox (#60234) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert az közlekedik mint a busz? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#60236) Lacielvtárs válasza Rawulf (#60233) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és azzal az egyel mi történt? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60237) lugosi válasza Rawulf (#60233) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem lehet, hogy kell majd! Csak még összerakás alatt van a gép, és nem tudom, hogy a vga miatt nem indul-e, vagy csak béna az összerakója (én, úgyhogy esélyes!) :DDD

(#60238) Rawulf válasza Lacielvtárs (#60236) üzenetére


Rawulf
őstag

Az az egy : Asus vga :DDD (no more comment)
Annyira sikerült azt is megjavítani, hogy képet már ad (jó csíkos-tökös-mákost), de mivel reballozásba már nem folyok bele, ezért az már úgy marad.

dying_star : Naná. A sütő a drasztikusabb emberek megoldása. :)

Egyébként négyből három memóriát is sikerült megjavítanom. :))

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60239) Lacielvtárs válasza Rawulf (#60238) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, hát igen, én magam asus párti vagyok, de a vga-juk nem a remekművük közé tartozik :K
sajnos a vga-jukkal szokott elég sok gond lenni :U
de jó tudni hogy van itt "ismerős" aki ilyennel foglalkozik :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60240) Old fox válasza FoxiestFox (#60234) üzenetére


Old fox
tag

Lehet hogy így :F

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#60241) Lacielvtárs válasza Old fox (#60240) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én kicsit le vagyok maradva, de nálunk a sütőben a pizza, a rakott kaják és a sütik sülnek, és nem a HV-k :U ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60242) Rawulf válasza Old fox (#60240) üzenetére


Rawulf
őstag

Épp arra céloztam, hogy nem sűtővel. :D

Lacielvtars: Asus-nál eleve hendikepes, ha már 6kondi el van rajta pukkanva. :DDD

Szóval nem az első farkas, aki sütni tud -> hanem reflow, ahogy kell ;)

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60243) Old fox válasza Rawulf (#60242) üzenetére


Old fox
tag

Van BGA állomásod :C

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#60244) Lacielvtárs válasza Rawulf (#60242) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem én, és nem kötözködni akartam ám :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60245) Rawulf válasza Old fox (#60243) üzenetére


Rawulf
őstag

Hivatalosan SMD Digital Hot Air Rework Station.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60246) macilaci78 válasza SirRasor (#60205) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudtok más pici programokat, amik még kellhetnek a mindennapokhoz? - winrar.zip ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#60247) Old fox válasza Rawulf (#60245) üzenetére


Old fox
tag

Aoyue ? :F

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#60248) SirRasor


SirRasor
őstag

Adótan 2015-ös könyve (piros, penta unio a kiadó) van valakinek egy lemásolás/fényképezés erejéig?

Make Love not war!

(#60249) Rawulf válasza Old fox (#60247) üzenetére


Rawulf
őstag

968A+

"Please state the nature of the medical emergency."

(#60250) Old fox válasza Rawulf (#60249) üzenetére


Old fox
tag

Az enyém régebbi egy kicsit 852A+
bár használom majd 10-éve

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.