Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59351) macilaci78 válasza totya694 (#59349) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyenem előbb volt, mint legóm. :D Apám gépészmérnök, mit is adott volna 5-6 éves fiainak, mint arasznyi hosszú vékony csavarhúzós fém játékokat? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59352) #16939776 válasza totya694 (#59349) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az volt benne a jó, hogy bármivel fel lehetett turbózni, amit a fater cuccai között találtam :DD

(#59353) quailstorm válasza totya694 (#59349) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tyű, ezt én már csak a technika szertárban láttam általános iskolában. Nekem műanyagból volt hasonló, valamit azzal is lehetett kezdeni, de nem volt ilyen univerzális, pláne nem volt kompatibilis valódi alkatrészekkel.

(#59354) totya694 válasza macilaci78 (#59351) üzenetére


totya694
őstag

Meg szembesülhetett vele a gyerek,hogy milyen fájdalmas amikor a kezébe szúrja a csavarhúzót ;]

Üdv:Attila

(#59355) Polemius


Polemius
aktív tag

(#59356) csoszogi


csoszogi
tag

es erre valaki tud valamit:

[link]

szeretnek megnezni valamit, mert holnap utazok, csak tudjam mar mit keressek, hogy nez ki..

[ Szerkesztve ]

(#59357) Old fox válasza Polemius (#59355) üzenetére


Old fox
tag

Szerintem itt nézelődj.

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#59358) macilaci78 válasza totya694 (#59354) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám az ajándék átadásánál elmesélte, ő hogyan tolta keresztül a csavarhúzót a kézfején annak idején... ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59359) macilaci78 válasza csoszogi (#59356) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szaktopikban nem kérdezted, gondolom. Mivel nincs épp lelakva a topik, javaslom RedAnt fórumtársnak írni egy privit. Ha jól tudom, az ő keze munkája a TérkéPH! projekt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59360) pepe091 válasza csoszogi (#59356) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Sok országban nem engedélyezett a StreetView, ahogy sokáig nálunk sem volt az. Az osztrákok (meg a németek) sem engedélyezték ezidáig, csak elvétve a legnagyobb városok egyes részein van néhány utca megcsinálva. Szóval a hiba nem nálad van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#59361) lugosi válasza totya694 (#59349) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyenem volt! Szuper volt még elektromos motort is lehetett belőle építeni.
Csak béna voltam hozzá :D

(#59362) csoszogi


csoszogi
tag

no erre nem is gondoltam, hogy rákeressek a topikra.. Kicsit szétszórt vagyok. Majd ott rákérdezek.

pepe091: igen gondolom, de konkrétan abban a városban ahol voltam, ezzel a laptoppal, ment a streetview. Most rámenve arra az utcára nem aktív.

Megkérdezem a maps topikban. Kösz a segítséget.

(#59363) FoxiestFox válasza totya694 (#59346) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azok a sz*r anyagminőségből adódnak elsősorban. Egyszer futkároztam a lakásban, belegabalyodtam a T40 töltővezetékébe, a lapos repült pár métert, majd odacsattant a falhoz, majd a padlóhoz. :D
A vinyó szektorhibás lett, de a gép ki sem kapcsolt, a töltőcsati pedig köszöni jól van azóta is, ha jól tudom.

(#59364) Rick4 válasza FoxiestFox (#59363) üzenetére


Rick4
félisten

Tudok ilyen sztorit vagy 4-5 notiról, ebből volt asus eeepc, lenovo s10-2 noti, azoknak se lett semmi baja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#59365) HaZse válasza Rick4 (#59364) üzenetére


HaZse
őstag

De minek kell zsínórosan dobálni a notit? Nem elég nélküle? :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59366) Rick4 válasza HaZse (#59365) üzenetére


Rick4
félisten

Van az úgy, hogy néha földhöz kell vágni valamit... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#59367) macilaci78 válasza Rick4 (#59364) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az én EeePC-m töltője kontaktos volt. Látták páran a topikból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59368) FoxiestFox válasza Rick4 (#59364) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A legjobb töltőcsatik amúgy, amik be vannak forrasztva a lapra.. na, az agyhalál... :DDD

(#59369) HaZse válasza Rick4 (#59366) üzenetére


HaZse
őstag

Ez igaz.

Igaz, ki nem állom az almác notikat, de ott a töltőcsatlakozó igen jól van megoldva azzal a mágneses megoldással.

AZ már más kérdés, hogy az a vékony tyúkbél semmit sem bír el.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59370) pepe091 válasza csoszogi (#59362) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Fura. Német vagy osztrák proxyn keresztül próbáltad már nézni?

(#59371) Attix82


Attix82
őstag

Esetleg valakinek ötlet?
Egy gép telepítésnél ez vár:

A Windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében

Biosba Sata vezérlőnél IDE/RAID állítható.

(#59372) HaZse válasza Attix82 (#59371) üzenetére


HaZse
őstag

Dúrd le a HDD-t teljesen.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59373) #16939776 válasza HaZse (#59369) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igaz, ki nem állom az almác notikat, de ott a töltőcsatlakozó igen jól van megoldva azzal a mágneses megoldással.

Azt is kell néha cserélni, simán szétmelegíti magát ha zsíros/koszos. Már kértek meg ilyenre.

(#59374) SirRasor


SirRasor
őstag

Napi kérdésünk következik:
KÉP
Mármint a linken a képen miért az áll, hogy desztináció, és miért nem az, hogy végállomás? Földekkel együtt a magyar nyelvet nem kell óvni? :U

Make Love not war!

(#59375) stopperos válasza Polemius (#59355) üzenetére


stopperos
senior tag

Én a Tisza Lajos krt-n szoktam váltani, ahol 2 van egymás mellett. Az Anna kút és a Dugonics tér között féltávon. Máshol túl sok a kezelési költség, vagy micsoda.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#59376) sss


sss
senior tag

Vegyetek ramot: 2 GB/DDR3 1600 Kingston Hyper-X CL9

(#59377) Zoli1222 válasza SirRasor (#59374) üzenetére


Zoli1222
őstag

A DESZTINÁCIÓ FOGALMA
Turisztikai attrakciókkal, intézményekkel, szolgáltatásokkal bíró hely, amit a turista vagy annak egy csoportja látogatásra kiválaszt és amit a turisztikai kínálati oldal piacra visz, értékesít.
(WTO, 1993)

Itt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#59378) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Keresek: DDR400 ramot, 2x1 GB-ot (asztali gépbe valót).

Ha esetleg van valakinek Micro ATX ház / és/vagy nagyon halk táp, akkor az is érdekelne!

A sört és csokit én is szeretem, úgyhogy csak pézé :P

(#59379) totya694 válasza lugosi (#59378) üzenetére


totya694
őstag

Mérey utca 6/B

Üdv:Attila

(#59380) SirRasor válasza Zoli1222 (#59377) üzenetére


SirRasor
őstag

Nem így értettem. Ezt az angol destination-ból vettük át, csak nem értem miért helyettesítünk egy magyar szót egy külföldivel egy hivatalos táblán.

Make Love not war!

(#59381) Rick4 válasza SirRasor (#59380) üzenetére


Rick4
félisten

Ez ugyanaz, mint a balneológia, bálnakutatás is lehetett volna, de akár gyógyvíztan is, viszont ez sokkal tudományosabb, és többet jelentő fogalom, mint a magyar fordítása, az meg pont az, amivel te kevered. A desztináció nem csak egy lefordított szó, hanem egy fogalom. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#59382) HaZse válasza lugosi (#59378) üzenetére


HaZse
őstag

Írtam privit.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59383) tlac válasza lugosi (#59378) üzenetére


tlac
nagyúr

ATX-es ház esetleg? kb. akkor mint egy nagyobb mATX-es

[ Szerkesztve ]

(#59384) lugosi válasza tlac (#59383) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában ház van már 2. A halk táp lenne a tuti.

(#59385) macilaci78 válasza lugosi (#59378) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Link

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59386) bolcsodal válasza Attix82 (#59371) üzenetére


bolcsodal
addikt

Milyen windows? Milyen SATA vezérlő?

Xp-nél tapasztaltam ilyet, amikor a win telepítőlemez nem tartalmazta a megfelelő SATA drivert.

They drew first blood....

(#59387) nap válasza Polemius (#59355) üzenetére


nap
addikt

Oroszlán utcai Ibusz iroda.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#59388) Attix82 válasza bolcsodal (#59386) üzenetére


Attix82
őstag

Ez egy HP 7800 SFF. Win 7/ 8.1et szeretnék felrakni.

Most linuxal fogom megpróbálni a HDD-t lepucolni.

(#59389) nap válasza Attix82 (#59371) üzenetére


nap
addikt

Biosban a sata mód IDE vagy AHCI?
A partíció MBR vagy GPT?
Elvileg az utóbbiak jobban fekszenek a telepítésnél. Bár lehet, hogy az ahci legacy módban lesz jó. Vagy nem.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#59390) Attix82 válasza nap (#59389) üzenetére


Attix82
őstag

Ezekbe még nincs ACHI. IDE/RAID van.
Természetesen MBR.

Saját HDD-ről megy szépen a Windows 8.1 ami elő van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#59391) #16939776 válasza Attix82 (#59371) üzenetére


#16939776
törölt tag

Win telepítővel elégnek kell lennie a teljes pucolásnak.
Különben jártam már így teljesen új vincsivel. Hibás volt az MBR-eleje azért nem tudott vele mit csinálni a telepítő, visszavittem kicserélték. Régebbi bios-okban tényleg volt opció az MBR védelmére, amíg aktív, volt nem is tudott települni a win.

[ Szerkesztve ]

(#59392) Attix82 válasza #16939776 (#59391) üzenetére


Attix82
őstag

Sikerült. Linux úgy lepucolta, hogy mar nincs kifogása a Win 8.1nek :)

Ha esetleg valaki ilyennel találkozik, legalább már tudni fogja.

(#59393) lugosi válasza macilaci78 (#59385) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Mennyire halk az a táp?

(#59394) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Keresek egy olyan személyt, aki segítene nekem, egy ubuntus felhő szerverre Putty-tyal (vagy másik progival) wine-t és progit telepíteni. Hozom viszem az illetőt és nem leszek hálátlan sem a segítségért. PM megbeszéljük a részleteket. Putty-tyal már elérem a szervert csak a többi nem megy. :W

(#59395) macilaci78 válasza lugosi (#59393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1,5 éve nem volt áram alatt, akkor a CPU és VGA hűtőktől nem hallottam, azok nélkül meg nem járattam.
Ha jársz Budán, odaadom, kipróbálod, és ha megfelel, majd utalsz. Ha nem felel meg, akkor meg majd visszakerül.
Május 3.-án kora délután találkozom egy fórumtárssal Szegeden, meg egy utast veszek fel a Kisteleky Ede utcában, le tudom vinni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59396) Old fox


Old fox
tag

DDR2 RAM-ok eladók

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#59397) nap


nap
addikt

:D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#59398) macilaci78 válasza nap (#59397) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59399) sss válasza ritkaság (#59394) üzenetére


sss
senior tag

De ha putty-tyal eléred a szervert, akkor már nincs is más dolgod. Elvileg látsz egy terminált, amiben parancssorból azt telepítesz amit csak akarsz. Sosem használtam wine-t, de gondolom egy sima apt-get install wine parancs felrakja. Ha meg fel akarsz valamit tölteni a szerverre (windows alól), arra meg ott van a winscp.

(#59400) ritkaság válasza sss (#59399) üzenetére


ritkaság
tag

A wine-t telepítettem, de futtatni kellene windosos telepitőt és progit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.