Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59451) lugosi válasza fecus (#59450) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudtam, hogy HaZse megy érte, de ha nem kell neki, megyek érte szívesen.

(#59452) HaZse válasza fecus (#59450) üzenetére


HaZse
őstag

Igen, nem hívtalak, mert nem nagyon tudok kimozdulni itthonról. (Még mindig be van dagadva a lábam és nem tudok cipőt felvenni).

De ha Lugosi kollégának kell, akkor természetesen viheti.

Szerk.: Látom, hogy már írt is Lugosi kolléga. :D

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59453) quailstorm válasza fecus (#59401) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És nem passzív? Duke90-től van énnekem egy 300-as FSP-m, de kéne még vagy 4-5db. :DDD
Ki akarom hajítani ezeket a 10 éves Mercury, Take Me, meg egyéb fosadékokat.

(#59454) ShadowX válasza quailstorm (#59453) üzenetére


ShadowX
őstag

Ha már 10 éve viszi a gépet az a fos, akkor csak nem annyira fos :D

(#59455) quailstorm válasza ShadowX (#59454) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak ventinek kakukk, meg 2 HDD-nek. Nem kockáztatunk tovább.

(#59456) fecus válasza quailstorm (#59453) üzenetére


fecus
őstag

De az. A 4. szó. :))

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#59457) quailstorm válasza fecus (#59456) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A kérdés az volt, hogy nem passzív van-e raktáron.

(#59458) fecus válasza quailstorm (#59457) üzenetére


fecus
őstag

Huh. Valamit félreértettél.
Van egy több éves, használt passzív tápom. Azt ajánlottam a többieknek.
Nincs semmi "raktáron" csak egy csomó SD RAM, de az már évek óta mert senkinek sem kell. :N

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#59459) FoxiestFox válasza quailstorm (#59457) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Te nem érettségizel? :D

(#59460) FoxiestFox válasza fecus (#59458) üzenetére


FoxiestFox
félisten

SD memókról egy listát csapass már nekem pü-ben.

(#59461) quailstorm válasza fecus (#59458) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem értettem félre semmit. Gondoltam, hogy magánemberként nem lesz nálad, de kérdezni szabad, hátha mégis.

(#59459) dying_star ennek mi köze a témához? :DDD

SD RAM meg mindig elfogy. Mondjuk most lett egy félgigás is.

(#59462) azbest válasza Vikitorony (#59448) üzenetére


azbest
félisten

Törésgátlót se felejtsd ki a kábelek végéről :)

(#59463) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen eladó régi gép maradék:

RAM: DDR2 PC6400 800MHZ 1024MB GEIL VALUE KIT2DB (2*512Mb)
CPU: AMD SEMPRON SDA 3400 BOX 64bit AM2
Alaplap: Abit NF-M2 SV
DVD-ÍRÓ: PIONEER 112D DVD+-R/RW (16X) IDE OEM FEKETE

Beárazva itt: [link]

5000 Ft-ért elvihető lenne egyben (még egy grátisz ps2-es egeret is adok), hátha valaki pont ilyenre gerjed még :)

(#59464) ShadowX


ShadowX
őstag

Nem tudom hányan jártok közülünk biciklivel a városban rendszeresen, de gusztustalan, ahogy az emberek bicikliznek.

Az egy dolog, hogy a KRESZ szabályokat nem is ismerik (és itt olyan alapvető dolgokat sem, mint a piros lámpa, elsőbbségadás kötelező tábla, stb.) de, hogy még az alapvető készségeik és képességeik sincsenek meg, az tényleg felháborító. Az emberek többségének nincs egyensúlyérzéke, nem tudnak jobbra tartani, az út közepén cikáznak, képtelen normálisan meghajtani a biciklit.

Mint mondtam a közúti jelzéseket szándékosan figyelmen kívül hagyják. :( A két kedvenc kereszteződésem a belvárosi híd szegedi lábánál és a novotelnél van. Na itt annyi a szarvasmarha, hogy öröm nézni. 12-en álltak egy vonalban egymás mellett (zebrán, járdaszigeten, úttesten, mindenhol). Aztán meg megy a kiabálás meg anyázás, hogy "há' mé' nem húzódol le????". Én húzódjak le, aki szabályosan a két személyes sáv jobb oldalán tekerek...

És akkor még azt nem is említettem, hogy annyira, de annyira figyelmetlenek vagyunk egymással szemben. Komolyan kiábrándító. :O Az anyagi jólét iránti panaszkodás helyett ez ellen lehetne tenni, ugyanis ez nem kerül semmibe (hozzáteszem az anyagi jólét is az akaráson múlik az esetek 90%-ában). És akkor talán más szemszögből lennénk képesek az életet is nézni.

Panasz OFF, de nagyon kiakadok már 1 éve minden reggel. :)

(#59465) pepe091 válasza ShadowX (#59464) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Alapvetően az emberekkel van a baj. Mindegy, hogy milyen helyzetben találkozol velük, kerékpáron, közösségi közlekedésben, boltban, vagy simán az utcán.
A trolin/buszon, is azok nyomulnak, lökdösődnek előre, akiknek ezután eszükbe jut, hogy vegyenek jegyet, ezzel feltartva mögöttük mindenkit, vagy ha látja, hogy még tízen állnak mögötte, akkor is az első ajtónál lévő jegykezelőnél kezd el szerencsétlenkedni ahelyett, hogy beljebb menne. Miután ez megvolt, utazik vagy 5-6 megállót, de egész biztosan az ajtóban fog megállni, hogy nehogy le bírjanak szállni az emberek tőle... :D Vagy az öregasszony aki felszáll, és fennhangon vérnyog, hogy a mai fiatalok milyenek, és nem adják át a helyet, miközben körülötte legalább 4-5 üres szék van, de neki azok nem felelnek meg.
A boltban is fix, hogy lesz olyan aki a fizetésnél szórakozik a kártyájával, mert vagy nem jut eszébe a pinkód vagy nincs elég fedezet a kártyáján. A pékáruknál mindent összefogdos a ki tudja hol járt kezével, a bevásárló kocsiját/kosarát az út közepén hagyja, hogy ne lehessen elférni, és ha megmozdítod, még ő van felháborodva. Stb, stb.. :D

(#59466) martonx válasza pepe091 (#59465) üzenetére


martonx
veterán

A hülyék többségben vannak, együtt kell tudni élni velük, vagy kiköltözni tanyára, és ott biokertészkedni a saját szükségletedre.

Én kérek elnézést!

(#59467) Agyasima


Agyasima
senior tag

Az emberek java része normális. Csak azt kevéssé veszitek észre és jegyzitek meg. Mert az megmarad, hogy egy hülye a bevásárlókocsiját az útban hagyja, de az nem, hogy jut rá másik 9, aki nem hagyja az útban. E!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#59468) CanibelZ válasza ShadowX (#59464) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Én kocsival meg gyalog járok, néha tömegközlekedéssel, de én is mindig találkozok idiótákkal. Kedvencem az volt, amikor bejöttem barátnmhöz Újszegedre, este meg hazamentem kocsival, és ezen az úton éppen 2 biciklist sikerült majdnem elütnöm, mert barom módjára közlekedett. Utána meg hallom, hogy ordibál, és neki áll feljebb... Ja, és az én kedvenc részem a Belvárosi híd Újszegedi hídfője. Na ott a bringások tényleg keresztbe**arják a KRESZ-szabályokat...

(#59469) macilaci78 válasza Agyasima (#59467) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ki az, aki hálóruhában megy közszereplésre? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59470) macilaci78 válasza CanibelZ (#59468) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyalogosoknak, kerékpárosoknak mindenhol, minden körülmények között elsőbbségük van. Az igen egyszerű: elütni nem szabad őket. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59471) #16939776 válasza ShadowX (#59464) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszonylag sokat járok biciklivel, próbálok figyelni mindenkire.
A kedvencem azok a gyalogosok amelyek másik irányba mennek mint amerre néznek, és a kis motoros/biciglis kisgyerek apa anya előtt teper mint állat, és csodálkozva néz rám. E közben elfelejt kormányozni és jön veled szembe.

Minap azért tudta rám nyitni egy kereszteződés előtt parkoló fehér opeles a vezető oldali ajtaját. Mert szépen lehúzódva az -út jobb szélén haladva- néztem hogy jön-e valaki jobb kéz felől, miután megbizonyosodtam róla hogy a mögöttem jövő autós nem akar megelőzni a kereszteződés közepén. :(((

Legveszélyesebb helyek: a MóraFerenc múzeum és a port rolyal közötti cikázós, kibójázott rész, ott már jött belém szemből egy 120Kilós elbambult majom, nagyon mérges voltam rá.
És a szilléri-római körút sarka, mert nem belátható, és előszeretettel használják a biciklisek, többen mint a túloldali bicikli sávot..

Épp ezért ha tehetem kis utcákon megyek, ott csak a kátyúkat kell kerülgetni, de azok nem változtatják helyüket.
Még egy észrevétel: mióta vettem ebay-on egy akkus biciklis lámpát nagyon durva fénnyel már engem is járműnek tekintenek és 98%-ban betartják az autósok is a KRESZ-t: jobbkéz-szabály, elsőbbségadás, index :o

[ Szerkesztve ]

(#59472) #16939776 válasza ShadowX (#59464) üzenetére


#16939776
törölt tag

Viszonylag sokat járok biciklivel, próbálok figyelni mindenkire.
A kedvencem azok a gyalogosok amelyek másik irányba mennek mint amerre néznek, és a kis motoros/biciglis kisgyerek apa anya előtt teper mint állat, és csodálkozva néz rám. E közben elfelejt kormányozni és kilencesen eléd.

Minap azért tudta rám nyitni egy fehér opeles a vezető oldali ajtaját, mert szépen lehúzódva az út jobb szélén haladva néztem hogy jön-e valaki jobb kéz felől, miután megbizonyosodtam róla hogy a mögöttem jövő autós nem akar megelőzni a kereszteződés közepén. :(((

Legveszélyesebb helyek: a MóraFerenc múzeum és a port rolyal közötti cikázós, kibójázott rész, ott már jött belém szemből egy 120Kilós elbambult majom, nagyon mérges voltam rá.
És a szilléri-római körút sarka, mert nem belátható, és előszeretettel használják a biciklisek, többen mint a túloldali bicikli sávot..

Épp ezért ha tehetem kis utcákon megyek, ott csak a kátyúkat kell kerülgetni, de azok nem változtatják helyüket.
Még egy észrevétel: mióta vettem ebay-on egy akkus biciklis lámpát -nagyon durva fénnyel- már engem is járműnek tekintenek és 98%-ban betartják az autósok is a KRESZ-t: jobbkéz-szabály, elsőbbségadás, index :o

[ Szerkesztve ]

(#59473) macilaci78 válasza #16939776 (#59471) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor még legénykoromban kerékpároztam, az Oskola utcán a hídról a kerékpárúton lefelé jövet ütköztem egy Simson-os pizzafutárral, aki szabálytalanul a kerékpársávon haladt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#59474) HaZse válasza macilaci78 (#59473) üzenetére


HaZse
őstag

Ilyet már én is láttam. Pont a múlt héten pénteken volt.

A motoros lazán a kerékpársávban ment és nem is lassan.

De nekem a legjobb hely a Csillag térnél lévő zebra, ahol a gyalogos nem ott megy át, hanem a busz mögött, vagy mikor a kerékpáros szétnézés és leszállás nélkül száguld el.

Vagy a Retek utca, ahol a kerékpárosok nem az általuk kijelölt úton haladnak, hanem az úttsten és ott is inbolyogva mennek.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59475) #16939776 válasza HaZse (#59474) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szillérin a vízöntő előtt is rodeóznak a járdaszigetek közt, ott volt is bann.

Retek utca: a panel sor előtt rettentően rossz a burkolat. Engem is "ledudáltak" már egyszer amiatt hogy, ott az autó úton mentem...
Pedig elfért volna mellettem bőven, és még a parkoló autó sem állt az út szélén, amit kerülgetnem kellett volna.
Hadonászás is volt. Gyorsított vagy 10m-t padlógáz 3-ban, majd satufék a pirosnál... :P

Inkább a debreceni-kecskeméti utcán megyek pont az itteni xar burkolat miatt, ha nincs csúcsidő/hétfő akkor életben lehet maradni az autók között.

[ Szerkesztve ]

(#59476) HaZse válasza #16939776 (#59475) üzenetére


HaZse
őstag

Igen, simerem a Retek utcai állapotot. Egészen tavalyig minden reggel arra mentem kocsival és az agyf@sz kerülgetett, mikor a kerékpáros nem volt hajlandó az úttest szélén menni, hanem inkább az út 1/3-ánál tekert. Persze közben szemből meg forgalom, így még kikerülni se lehetett.

Sőt a lejobb az volt, mikor a Retek utcán megy az úttesten és a Róna utca felé egyszercsakk hopp elkezd kanyarodni se hátranézés, de semmi jelét nem mutatta eme szándékának.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59477) fecus válasza ShadowX (#59464) üzenetére


fecus
őstag

+1 :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#59478) PazsitZ válasza #16939776 (#59471) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szilléri-Római körút sarka, igen ott engem is szinte mindig megpróbálnak a biciklisek elütni a járdán!
Pedig a bicikliút a túloldalon van. (Illetve, ami a Rómain megy az már nem folytatódik a Szilléri fele)

A másik hely a Maros utcát a novotelnél a József A.-val összekötő szűk beton járda. Tipikusan a biciklisek vannak felháborodva, mikor nem megyek le nekik a járdáról, jobb esetben a sárba.
Némelyiket olyankor szívesen leszállítanám és felpofoznám. Tilos helyen jár és ahelyett, h kikerülne még neki áll feljebb? :(((

- http://pazsitz.hu -

(#59479) lupus_l válasza PazsitZ (#59478) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Hasonlóan jó hely a Tisza Lajos krt. - Somogyi utca sarka, ahol állandóan velünk szembe jönnek a kerékpárosok.

(#59480) martonx


martonx
veterán

Akkor ti még nem bicikliztetek Budapesten. Ott a biciklisek is hülyék, az autósokról nem is beszélve. Aki meg gyalog vág neki bárminek is, az eleve nem lehet normális :D
Annyira jó érzés két hónapig Szegedről dolgozni :K

Én kérek elnézést!

(#59481) PazsitZ válasza martonx (#59480) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szegeden én pont szeretem, hogy a legtöbb hely lazán gyalog megközelíthető. Nincsenek akkora hatalmas távolságok.

- http://pazsitz.hu -

(#59482) Gergello válasza ShadowX (#59464) üzenetére


Gergello
addikt

Van rá magyar szó, úgy hívják kerékpár.

(#59483) HaZse


HaZse
őstag

300 EURO van nekem eladó. Ha kell valakinek 300Ft/Euro áron.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59484) fecus válasza HaZse (#59483) üzenetére


fecus
őstag

Privi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#59485) ShadowX válasza Gergello (#59482) üzenetére


ShadowX
őstag

Ki nem állhatom, ha valaki kerékpárnak hívja. :) Ez nálam ilyen berögződés. Olyan mint, amikor valaki a távirányítót távkapcsolónak nevezi. Én világ életemben így használtam, azért is írtam így.

(#59486) FoxiestFox válasza ShadowX (#59485) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Keró! :DDD Én ezt utálom. És azt, hogy canga. :D

(#59487) lorcsi válasza ShadowX (#59485) üzenetére


lorcsi
veterán

+1

nekem iylen még a bicigli, fotball, péndz :U

(#59488) FoxiestFox válasza lorcsi (#59487) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De ezek tényleg helytelenek, míg a kerékpár nem az.

(#59489) Xahsio válasza ShadowX (#59485) üzenetére


Xahsio
csendes tag

Én meg nagymamám révén "távpöcinek" hívom.

Maga a hozzátársuló ige meg a "kecegtetés".

(#59490) HaZse válasza FoxiestFox (#59488) üzenetére


HaZse
őstag

Drótszamár? :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59491) HaZse


HaZse
őstag

Fehér köpenyt tanárit, esetleg orvosit hol lehet venni Szegeden?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#59492) CanibelZ válasza HaZse (#59491) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Én a Honvéd téren vettem kémia laborra. Majdnem a templom mellett van egy munkaruházati szaküzlet. Nem emlékszem mennyi volt, mert már pár éve vettem, de jó anyaga is van.

[ Szerkesztve ]

(#59493) totya694 válasza HaZse (#59491) üzenetére


totya694
őstag

De lehet a "szerep játék" boltba olcsóbb :P :P ;]

Üdv:Attila

(#59494) Lacielvtárs válasza totya694 (#59493) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az lehet ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59495) Amarth


Amarth
aktív tag

Alaplapot valaki?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#59496) Gergello válasza ShadowX (#59485) üzenetére


Gergello
addikt

Pedig az valódi magyar neve, nem a bicycle angol szónak a majmolása.
Én ezeket a trendi, új szavakat nem szeretem. Nemrég hallottam a rádióban, hogy "a magyar páros finalista", milyen pista? Régebben ezt úgy mondták, hogy döntős/döntőbe jutott.

Legújabb kedvencem, ez sporttal kapcsolatos: "oda löbbölte" :O

[ Szerkesztve ]

(#59497) ShadowX válasza Gergello (#59496) üzenetére


ShadowX
őstag

Az lehet, de míg az általad említett szavak jönnek-mennek, addig a bicikli már nem ma került használatba vételre. Még nagyszüleim is így hívják.

(#59498) lugosi válasza Gergello (#59496) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A zinternet :D másképp tudja, nem angol majmolás.

Találatok erre: bicikli

bicikli (latin, görög = "két kerék")
Kerékpár népies elnevezése.
biciklista (latin-görög)
Kerékpáros, kerékpározó elnevezése.
biciklizik (latin-görög)
Kerékpározik, kerekezik, karikázik, bringázik, teker.

Aki hétköznapi szituációban, élőszóban bicikli helyett azt a szót használja, hogy kerékpár, az olyan modoros, hogy kiakad tőle a modorosságmérőm. :/

[ Szerkesztve ]

(#59499) PazsitZ válasza lugosi (#59498) üzenetére


PazsitZ
addikt

Engem is meglep az ellenkampány.
Az én tudomásom szerinte is a bicikli elég régóta honos és _valid_ :) kifejezés, megnevezés.

- http://pazsitz.hu -

(#59500) Rick4


Rick4
félisten

Érdekes dolog történt ma, Pesten jártam, sok köcsög volt autósból, motorosból, bringásból, de gyalogosból is. Ez még lehetne közel megszokott, de egészen másról van szó, ezeket d.u. 3 és 18 óra között tapasztaltam:
Az androidos GPS-es tabletem meg volt hülyülve, nem látta a holdakat 5-10 másodpercig, aztán visszajöttek, a galaxy s4-esem 4x újraindult, nem tudom mi lelte, utána jó volt,előtte is.
a párom samsung ultrabookja úgy bootolt, hogy a képernyő felső fele vilgáosabb volt, mint az alja, se előtte se utána nem csinált ilyet
xperia mini full térerőnél kiírta, hogy segélyhívás, aztán reboot,
az xperia u20 is újraindulgatott,
az autóm tolatóradarja előre menetben bekapcsolt és sípolt. Előttem persze semmi nem volt.

Napkitörés, vagy mi a franc volt.

Kecskeméttől idáig üldözött egy szupercella, belül úgy villámlott, hogy nem volt szünet percekig, de aztán Szeged helyett másfelé kanyarodott, a haverom most hívott, HMVH után van, lépésben haladnak, az aszfalt helyett törött gallyakon, leveleken haladnak, kidőlt fák, mentő, tűzoltó, kamionra, autóra dőlt fa is van. Állnak a sorban, 10 km fél óra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.