Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46901) RaPiDsHaRe válasza Rolly (#46900) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Én még megpróbálok keresni egy cipészt és megkérdezni ő mit mond
A legrosszabb, ha benyelem a 15eFT –ós cipőből csináltam 22eFT-osat, ha hozzá számolom a bevizsgálás díját.
Milyen márkájú cipőt vegyek és hol, ez itt a kérdés.

(#46902) Polemius válasza Rolly (#46900) üzenetére


Polemius
aktív tag

Anno adidas cipőkkel jártam úgy, hogy egymás után kettő is szétesett. Az elsőt külföldön vettem, és még aznap megadta magát valami rajta. Másnap szó nélkül visszavették, vittem helyette másik márkát.
Nem sokkal ezután itthon vettem tőlük cipőt (márkaboltban, kárász u.), ami 1-2 hét után kezdett szétesni. Visszavittem, és jó magyar kereskedő módjára elkezdtek gusztustalankodni ahelyett, hogy megoldották volna a problémát.

Nos azóta nem vagyok hajlandó semmilyen adidas terméket használni. Akkor sem, ha ingyen adják (továbbpasszoltam a családban, amikor konkrétan céges ajándékként hozzám került ilyen).

És természetesen senkinek nem is ajánlom a márkát, illetve ha kérdi, elmondom miért nem veszek tőlük semmit...

[ Szerkesztve ]

(#46903) stopperos válasza Polemius (#46902) üzenetére


stopperos
senior tag

Én még Adidas Stabil 4-et vettem vagy 10 éve. Most esett szét végleg. Mondjuk volt közben Stabil 5-öm is, de az hamarabb szétesett mint a 4-es (kb 2 év után).
A sporton kívüli cipőim is mind adidas-ok általában. Eddig a Goodyear-essel gyűlt meg a bajom, mert ott a spicc gyorsan kopott.
Én márkahű vagyok, a többit kb meg sem nézem. Mondjuk jól meg szoktam nézni a boltban már az anyagát.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#46905) LordVader80 válasza stopperos (#46881) üzenetére


LordVader80
senior tag

köszi, meglesem :R
martonx: :R

May The Force Be With You!

(#46906) Agyasima válasza RaPiDsHaRe (#46901) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nos igen, a cipőkre általában 6 hónap a garancia. Hogy milyen cipőt vegyél azt nem tudom megmondani, mert nem mondtad, milyen célra veszed, de a holban segíthetek:A Decathlonban a legvacakabb cipőre is 2 év garanciát adnak, és mivel multi, így talán a garanciával sem szívóznak.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#46907) mimi82 válasza pepe091 (#46904) üzenetére


mimi82
tag

(#46908) RaPiDsHaRe válasza Agyasima (#46906) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Garancia = szavatosság ?

Cél általános felhasználás, munkába járás, semmi extrém igénybe vétel.

Én is az egyik multiban vettem az Árkádban.

(#46909) Agyasima válasza RaPiDsHaRe (#46908) üzenetére


Agyasima
senior tag

Garancia = jótállás = ha a termék tönkremegy, a boltnak kell bizonyítania, hogy az a te hibádból történt. (t.i.: ha nem vágtad szét késsel-ollóval általában nincs sok esélyük. Sarkosan fogalmazva, persze.)
Szavatosság = ha tönkremegy, neked kell bizonyítanod, hogy az nem a te hibád volt.

Ezért küldhettek el könnyedén 9 hónappal a vásárlás után, és ezért jó, ha 2 év garanciád van a cipőre.

Általános felhasználásra talán futócipő. Az eladóktól kérdezd meg, melyiket ajánlják betonra/aszfaltra. Szokták tudni.

[szerk] Egyébként nyugodtam írd ki a bolt nevét, nem sértesz meg vele senkit.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#46910) Polemius válasza stopperos (#46903) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ó, ez amit írtam, vagy 20 éve történt. És nem is a két egymást követő cipő minősége volt ami elsősorban ezt elérte nálam. Bár önmagában az is eltántorított volna egy időre tőlük. Minden bizonnyal van számos jó minőségű termékük manapság. De az a hozzáállás, hangnem amit tapasztaltam részükről mint gyártó és márkaképviselet, számomra elfogadhatatlan.

Ha elégedett vagyok egy gyártóval, termékkel vagy kereskedővel, akkor én is hajlamos vagyok visszatérni hozzá, meg másokkal is megosztani a tapasztalataimat és ha megkérdezik a véleményem, akkor ajánlom azt.
De ha negatív tapasztalatom van, pláne ha nem egyszeri eset, vagy olyan szintet ér el, akkor azt is megosztom másokkal, és előfordulhat, hogy a büdös életben többet be nem teszem oda a lábam / hozzá nem nyúlok a termékükhöz.
Azon kereskedők nagy része, amelyik ezt elérte nálam, azóta már be is zárta a boltot (nem miattam, hanem mert gondolom ez volt az általános hozzáállás részéről). Nyilván az adidas nem mostanában fogja lehúzni a redőnyt. :D De ez az én saját kis tiltakozásom, bojkottom, ami nyilván el sem éri a cég ingerküszöbét.

(#46911) RaPiDsHaRe válasza Agyasima (#46909) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A bolt Hervis szegeden.

Ezt a 2 évet nem teljesen értem, nekem ezt írja a tájékoztató:
"2 évre módosult, amely két részre tagozódik. Az eladás követő első hat hónapban meghibásodás esetén a törvény szerint automatikusan azt kell feltételezni, hogy a hiba termékben az eladáskor már benne volt.
..... A hetedit hónaptól kezdve a kétéves időtartam végéig, amennyiben az eladó nem ért egyet a vásárló reklomációjával a vásárlónak kell bizonyítani, hogy a meghibásodás oka már az eladáskor benne volt a termékben."

Ha ezt jól értem: „A Decathlonban a legvacakabb cipőre is 2 év garanciát adnak,”, akkor itt 9 hónap után nem zavarának el, hanem cserélnék ?

[ Szerkesztve ]

(#46912) Rick4 válasza RaPiDsHaRe (#46911) üzenetére


Rick4
félisten

Ha beleolvasol ebbe a topicba, megtalálod a kérdésedre hetekkel ezelőtt megírt válaszokat, akár konkrét példával, üzlettel, történettel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46913) Attix82 válasza RaPiDsHaRe (#46911) üzenetére


Attix82
őstag

Lényeg az, hogy bruttó 10k alatt 6 hónapig az eladónak kell bizonyítani, hogy az te tetted tönkre. Utána neked kell. Jelen esetben 1,5 évig van rá lehetőséged bizonyítani, hogy már eladáskor is meg volt a hiba.

Bruttó 10k felett már 1 év a kötelező jótállás ami idő alatt az eladónak kell bizonyítani, hogy Te tetted tönkre.

(#46914) RaPiDsHaRe válasza Attix82 (#46913) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

"Bruttó 10k felett már 1 év a kötelező jótállás ami idő alatt az eladónak kell bizonyítani, hogy Te tetted tönkre."

Ezt nekem nem mondták. A cípő 15eFT volt.
Ez valahol le van írva, hogy megtudjam nekik mutatni ?

[ Szerkesztve ]

(#46915) Attix82 válasza RaPiDsHaRe (#46914) üzenetére


Attix82
őstag

Ezt olvasd végig: [link]

Edit: Mondjuk cipőt nem látom a rendeletbe a felsorolások között.

Ezt találtam:

Cipőre 2 éves szavatossági idő vonatkozik, a 6 hónap olyan szempontból fordulópont, hogy az első hat hónapban az eladónak kellene bizonyítania, hogy a termék hibátlan volt, a vevő tehet a hibáról, 6 hónap után pedig a vevőnek kell bizonyítani, hogy az eladót terheli felelősség.

[ Szerkesztve ]

(#46916) Agyasima válasza RaPiDsHaRe (#46911) üzenetére


Agyasima
senior tag

Kérdésedre röviden a válasz: igen. A Decathlon saját döntése alapján nem 6 hónap, hanem 2 év garanciát ad. (2 évig feltételezi, hogy a termék már eladáskor hibás volt.)

Hervisbe amúgy vittem vissza már én is cipőt - 6 hónapon belül, az igaz - szó nélkül visszaadták az árát.

Attix: A cipőkre általánosan 6 hó garancia jár törvény szerint az árától függetlenül.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#46917) RaPiDsHaRe válasza Attix82 (#46915) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Cípőt itt én sem látok, holnap lehet írok egy e-mail-t és megkérdezem. Veszíteni már úgysem veszitek semmit.

Agyasima
Mindjárt szimpatikus lett a Decathlon. Más boltok is adnak több garanciát, mint 6 hónap?

[ Szerkesztve ]

(#46918) zeg válasza pmheros (#46884) üzenetére


zeg
senior tag

Még az is lehet hogy megveszem. Alszok rá még egyet:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#46919) proper


proper
őstag

jön a fizetés lassan VÁSÁROLJATOK :DDD

(#46920) FoxiestFox válasza proper (#46919) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már megjött, de távozott is gyorsan

(#46921) Syl válasza FoxiestFox (#46920) üzenetére


Syl
nagyúr

Ő lehet a saját fizetésére gondolt :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46922) proper válasza Syl (#46921) üzenetére


proper
őstag

én nem havonta kapom :P

(#46923) ShadowX


ShadowX
őstag

500 gb-os 2,5"-es hdd (külsô házban) van valakinek eladó?

(#46924) cantus


cantus
tag

A cipős témához annyit szólnék hozzá, hogy mindenhol, összeghatár nélkül a vásárlástól számított 6 hónapig az eladónak kell bizonyítani, azt követően pedig a vevőnek, hogy a hiba már a cipő megvételekor fennállt. Ha mást ígérnek, akkor azt írásban nyilatkozzák le a cipős blokk mellé (bár ilyenre még nem láttam példát).

Tehát 6 hónap után gyakorlatilag esélytelen a pénzt visszakapni, mert egy szakértőt találni és kifizetni, plusz utaztatni a cipőt általában drágább, mint venni egy újat.
Amit lehet tenni, ott ahol a hozzáállás vevőellenes: nem vásárolni az üzletben, illetve az adott cipőmárkát is tiltólistára tenni.
Nálam így került feketelistára a Deichmann, illetve a Bugatti, mint cipőmárka.

(#46925) Syl válasza proper (#46922) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki beszélt itt havi fizetésről? ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46926) SirRasor


SirRasor
őstag

Ezzel az új firefoxxal lehet valamit csinálni?
-hiába kapcsolom ki a menü mutatását, minden ÚJ NAPON visszakapcsolódik!
-buborékos b*ziságot ki szeretném kapcsolni! (about:config-ban nem találtam ehhez használható dolgot)

Make Love not war!

(#46927) Rimuru válasza SirRasor (#46926) üzenetére


Rimuru
veterán

Firefox topic?

"buborékos b*ziságot" - ez mit takar?

Vigyázat, csalok!

(#46928) SirRasor válasza Rimuru (#46927) üzenetére


SirRasor
őstag

A firefox topicban is úgy beszélgetnek, hogy a fejlesztők nincsenek jelen :U
A fülek lekerekedtek, és a tartalom közötti előre-vissza lépés gombja is szépen kikerekedett. Biztos buborékos megszállott lett a designer :D

Make Love not war!

(#46929) Rimuru válasza SirRasor (#46928) üzenetére


Rimuru
veterán

Felrakhatsz egy másik témát (pl ezt) Sokat ezt a kiegészítőt rakták fel.

Vigyázat, csalok!

(#46930) Syl válasza SirRasor (#46928) üzenetére


Syl
nagyúr

De sok bajod van neked he. Használj IE-t :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46931) Polemius válasza SirRasor (#46926) üzenetére


Polemius
aktív tag

Én azt csináltam, hogy még a 24-es verziónál kikapcsoltam a frissítést. :P

(#46932) sss


sss
senior tag

Van itt valaki aki tudna segíteni az adóbevallásban? Pár alkalommal már nekifutottam, de csak felidegesítem magam. Nyilván nem ingyen kérem.

(#46933) FoxiestFox válasza sss (#46932) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pénzért könyvelő is megcsinálja.

(#46934) sss válasza FoxiestFox (#46933) üzenetére


sss
senior tag

Első körben mindent itt kérdezek meg.

(#46935) Rimuru válasza Polemius (#46931) üzenetére


Rimuru
veterán

Remélem ESR verzió van fent.

Vigyázat, csalok!

(#46936) Atigepesz


Atigepesz
csendes tag

Aki nálam kereset vagy kért egy két cuccot annak üzenném h ahogy pontosan tudom h mikor érkezik az autó ide szegedre azonnal szólok mindenkinek.De jelenleg én se tudok semmit két napig az országba se voltam.Üzentem a felszámoloknak de még választ nem kaptam.Hála istenek most itthon is meg ausztriába is kaptam melót mindkettőt csináljuk és emelet megpróbálok mindenkinek a kért dolgát elintézni záros határidőn belül.Mindenkinek a megértését előre is köszönöm.
Üdv
Atigépész

(#46937) bb0t


bb0t
senior tag

A cipős témához : HOMÁR

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#46938) SirRasor válasza Rimuru (#46929) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, ezzel még működik is! Első dolgom egy másik skin keresése volt és..ja, hogy téma kell, hogy minden változzon :R

Make Love not war!

(#46939) Polemius válasza Rimuru (#46935) üzenetére


Polemius
aktív tag

:K

(#46940) pepe091 válasza bb0t (#46937) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#46941) Rick4 válasza SirRasor (#46928) üzenetére


Rick4
félisten

De lehet, hogy konkrétan ő a buborék srác. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46942) ebegab92 válasza Rick4 (#46941) üzenetére


ebegab92
senior tag

;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#46943) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ilyen matricája nem akad valakinek véletlenül? :D

Meg még mindig jó lenne egy PCMCIA-s USB 2.0 kártya :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#46944) Rick4 válasza ebegab92 (#46942) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a bibendum, én egészen másra gondoltam: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#46945) zeg válasza pmheros (#46884) üzenetére


zeg
senior tag

Még nem volt időm átnézni az alaplapjaim listáját, így még dönteni sem tudtam :(

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#46946) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Feltévedtem egy álláshirdető portálra. Komolyan csak értékesítői állások vannak 90%ban vagy valamit elnéztem? Non plus ultraként a legtöbbje jutalékos. Ilyen jól megy mindenkinek, hogy csak ki kell dumálni a pénzéből, vagy ennyire haldoklik itt Szegeden minden? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46947) Rawulf válasza bitpork (#46946) üzenetére


Rawulf
őstag

Sőt. Most már direktbe spammolják az embereket a telefonos-direktmarketinges-ügynöki állásajánlatokkal...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#46948) bitpork válasza Rawulf (#46947) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megvan már hogy hová mész? Ha jó a hely akkor szólj én is megyek, de szigorúan messze a határtól ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46949) lugosi válasza Rawulf (#46947) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Újabban nagyon erős lett ez a direkmarketing.
És ennek is van egy érdekes fejlődése (fejlődése?), ami szerintem valamennyire mutatja a társadalom, a gazdaság és az emberi természet (pl kapzsiság) kórképét.
Korábban mik mentek? Régebben amway, avon, zepter, forever living aloe vera - ezek megmaradtak az ismeretségi kör telefonálgatásán, az ismerősök vegzálásán. Akkor azt hittem, hogy ez milyen agresszív módszer, de nem az. Az első amway-es bemutatóra el is mentem annak idején, mert még nem tudtam mi ez, "jó üzleti lehetőség" címszóval még hallgatóként meg lehetett szivatni a kilencvenes évek korai kapitalizmusában.
Aztán a kétezres évek közepén-végén találkoztam újra ezzel, ekkor már biztosítás, pénzügyi befektetés, részvény, brókernet változatban. Figyeljük meg, még mindig jobbára az ismerősök hívogattak, akiket bepaliztak egy ilyenre, és nem tudják még, hogy mi ez az egész, vagy egyszerűen csak bepalizták őket. De még mindig ismerősökről van szó, és figyeljük meg, még mindig arról van szó, hogy FELESLEGES PÉNZE van az embereknek.

Az elmúlt pár évben viszont már ismeretlenek hívogatnak. Kis részben pénzügyi befektetést ajánlva a (hírekből utólag kiderül, sokszor csaló) sosem hallott cégeiken keresztül. De ami előretört, az két kör: alapítványnak adjak támogatást beteg gyerekeknek, illetve menjek el ingyenes egészségügyi szűrővizsgálatra. Ez utóbbi kettő teszi ki az ilyen jellegű telefonos megkeresések 95%-át jelenleg.
Vegyük észre: az EMBEREKNEK MÁR NINCS FELESLEGES PÉNZÜK, ezért úgy kell rávenni őket arra, hogy fizessenek, hogy
a) érzelmi zsarolásnak vetik alá az embert (ki az aki nem ad beteg gyerekeknek)
b) egészségi zsarolásnak vetik alá az embert (elmész az ingyenes szűrésre, ahol kimutatják mágneses vackokkal / auralátással / varázsvesszővel, hogy Balekitiszed van, és csak akkor nem nő harmadik hónaljad, ha megveszed a 29.900 Ft-os kezdőcsomagot Dr. Sarlatán ajánlásával, de utána mivel a terápia nem használ, jobb ha elmész egy 4 napos kúrára Förtelemvilágvégére egy intenzív kezelésre, ami "csak" 79.900 Ft-ba kerül, de a szakma elismert nagyjai fognak kezelni, és közben mintegy megállapítják hogy a harmadik hónaljad kinövését ugyan meggátolták, de távoztodban alá kell írnod a 60.000 Ft-os negyedéves hintőporcsomagra, különben homorúak lesznek a szemgolyóid.

Utolsó gyenge próbálkozás még kb 2 havonta az egyik banktól, hogy vegyek fel náluk személyi hitelt, de ez is csak erősíti azt a teóriámat, hogy az új átkurovári módszerek átálltak arra a feltételezésre, hogy az embereknek már nincs pénzük.

(#46950) Rawulf válasza lugosi (#46949) üzenetére


Rawulf
őstag

Az utóbbi 2 hétben nagyon megszaporodtak a hívószám nélküli hívások a privát telefonszámomra. Természetesen kinyomom őket mindig úgy, hogy némán csörögjön tovább... :N

South Park - Aspeni ingyenes sítúra rulez. :D

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.