Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lorcsi válasza pschio (#299) üzenetére


lorcsi
veterán

öröm és bódottá :))

(#302) macilaci78 válasza bitpork (#298) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Idén bejártam Brüsszeltől Brassóig, Koppenhágától Zentáig Európát.
Bárhol dolgoznék, de sehol másutt akarok élni.
És nem a pénz, sem az nem tesz boldoggá, amit megveszek rajta. Persze könnyebb, ha van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#303) martonx válasza bitpork (#295) üzenetére


martonx
veterán

De meg szokott fordulni. Asszony a második gyerek után lehet nem tud visszamenni a melóhelyére, így aztán néha szétnéz állás ügyben.
Képzeljétek svájcban keresnek ápolónőket bruttó 1.2 misiért havonta. És svájcban 30% körül van az adó + járulék teher, szemben a mi 45%-unkkal.
Én is csak találnék valami melót, ha más nem minimálbérért (500K per hó bruttó)
Csak hát két gyerekkel, családi, baráti háttérrel, már nem könnyen mozdul az ember.

Én kérek elnézést!

(#304) bitpork válasza macilaci78 (#302) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem a hazafiasságról beszélek. Csak arról hogy diploma nélkül szemét vagyok, senkit nem érdekel hogy '96-tól dolgozom IT-Telecom-ban ( az utolsó 1,5 évben szereztem nemzetközi cégcsoportnál vezetői tapasztalatot, mint a tulaj kijelölt képviselője).
Lehet hogy én is itt szeretek élni, de megélni itt nem tudok :( A 12 éves autóm alig tudom üzemeltetni, pedig dízel, és van kapcsolat hogy olcsóbban kapjak alkatrészeket is.

Szeretném hangsúlyozni, hogy nem POLITIKÁRÓL beszélek, csak kezdem úgy érezni hogy idehaza nem kellek csak utcaseprőnek :( Vagy annak sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#305) SirRasor válasza bitpork (#295) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem megfordult, és egyre gyakrabban fordul meg! Páromnak ha összejön, amit terveztünk, akkor szimpla OKJ-s képzettséggel annyit fog keresni, mint én egyetemi diplomával informatikusként állami cégnél. Nem, nem ő fog sokat keresni :( És a januári adóváltozás meg mittoménmi miatt előreláthatólag nettó 9-10k-val fogok kevesebbet keresni!

..ezek után kinek volna kedve maradni?

Minden ide köt? Lassan a fentieknek köszönhetően a minden=semmi lesz. A fél életem úgyis a gépen van, a többiről meg lassan le tudok mondani egy szebb jövő reményében.

Make Love not war!

(#306) macilaci78 válasza bitpork (#304) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem nincs papírom és ugyanazt a munkát végzem ugyanazért a pénzért, mint a velem szemközti ülő 2-3 diplomás kollégák. Persze a papír nélküli árszintért mindannyian.
Egy barátom csinált a BTK-n PhD képzést, mert kapott érte 100k-s ösztöndíjat. Letelt, meglett a doktorija, nem kapott munkát, most Varsóban PhD-zik EU-s ösztöndíjért, mert neki ez a megélhetése.

Apám gépészmérnök, engem is egyetemre küldött, mert azt akarta, több legyek nála. Ez addig van rendjén, amíg a diplomásokból van hiány, nem a szakmunkásokból. Karosszérialakatosként, hegesztőként villanyszerelőért lenne rendes fizetésem ugyanennyi munkaidővel kevesebb szopással, kevesebb felelősséggel. Volt is ilyen "egyszerűbb", de jobban fizető munkám, de a pesti vezetés bezárta a szegedi telephelyet. Megjegyzem, azon a szakterületen országos viszonylatban is ismerik a nevem, munkám. Csak Szegeden nincs rá pénz, erre vállalkozni pedig nem lehet. Megmaradt hobbinak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#307) maláj válasza pschio (#299) üzenetére


maláj
őstag

hol, merre van pl. a sexshoptól ??? :DDD

(#308) Polemius válasza bitpork (#295) üzenetére


Polemius
aktív tag

Dehogynem. Az utóbbi időben egyre erősebb késztetést érzek. Valószínűleg meg is teszem. És akkor minél messzebbre, visszajönni meg max. nyaralni.
Egyelőre nyelv + piacképes tudás fejlesztés van előtérben ehhez.

Nem akar valaki Új-Zélandra költözni? :)

macilaci78 (#293)
Minek venné meg itthon? Drágább lenne, semmivel nem jut hozzá gyorsabban és a garanciát úgyis az Amazonnál érvényesítené (ha valami gond van).

(#309) MaciG válasza bitpork (#295) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem már jó párszor megfordult ,csak ahhoz egy kicsit jobban kéne tudnom az angolt... :F

BANZAII

(#310) Polemius


Polemius
aktív tag

Lehet, hogy létre kellene hozni egy Logout Szeged Nyelvtanfolyam és Kivándorlás Közhasznú Egyesületet. :D

(#311) macilaci78 válasza maláj (#307) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Bertalan híd felé félúton a Spar oldalában abban a szép új építésű társasháznak az aljában.
Az a világító WC-s kefés kocsma van vele majdnem szemben. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#312) bitpork válasza Polemius (#310) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na akkor: aki kijut és megtalálja a helyét, legyen olyan kedves ide írogatni az esetleges lehetőséget a többieknek. Én most megígérem ha megint sikerül kijutnom, akinek tudok segítek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#313) pmheros válasza bitpork (#275) üzenetére


pmheros
senior tag

normális sör legyen ! Hogy operál az új moncsid ?

(#290) Rawulf : kössz

(#304) bitpork : utcasepréshez is már protekció kell

nem vagyok tökéletes

(#314) Rolly válasza MaciG (#292) üzenetére


Rolly
veterán

:( tudtommal igen, ismerem a tulajokat, anno hívtak, hogy írjuk ki a honlapra, hogy átalakítás miatt zárva, de azóta a domainjük is megszünt... http://www.roxypizzeria.hu/ szóval nem tudom mi lett ... amúgy tényleg jó és hangulatos hely (volt)

(#315) macilaci78 válasza Rolly (#314) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A domainregisztráció szerint élő domain ez év szeptember 22.-én módosítva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#316) Rick4 válasza bitpork (#295) üzenetére


Rick4
félisten

Honnan, miért? Ha nem érzed jól magad, az csak azért lehet, mert nem Te irányítod az életed, és azok, amiktől függsz, rosszabbak most mint 4 éve. Jól élni lehet itt is. (nem feltétlenül csak anyagi vonatkozásban nézve)

Kraft már egy ideje ott lakik, kérdezd meg, milyen odakint az élet, meg a jó kis kecskeszex.. (8-as film..:-) )

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#317) Rolly válasza macilaci78 (#315) üzenetére


Rolly
veterán

ja és ráadásul nálunk van :)

(#318) macilaci78 válasza Rolly (#317) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ez a legjobb reklám. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#319) Denniss válasza pschio (#299) üzenetére


Denniss
tag

Francia konyha?

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#320) Denniss válasza bitpork (#283) üzenetére


Denniss
tag

Akkor boldog Mihály, Kapolcs, Mikes napot! ;)

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#321) mrobii


mrobii
újonc

Sziasztok. Nem tud valaki eladó (lehetőleg olcsó) Ipod Shuflle-t? Nem baj ha használt. Csak ne ütött kopott legyen.

(#322) bitpork válasza pmheros (#313) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Heinekenes vagyok ha az jó.
moncsi fos :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#323) tisn válasza SirRasor (#287) üzenetére


tisn
addikt

Yeee megjelent az új Amazon Kindle 4 Mennyi idő szokott lenni, hogy az ilyen elérjen Magyarországra? Kellkellkellkell!

nem tudom eldonteni, hogy regit vegyek, vagy ujat
(az ujban gyengebb aksi es kisebb tarolo van)

(#324) Rolly válasza tisn (#323) üzenetére


Rolly
veterán

az újabb tovább bírja :) mert újabb technika ... a bill és a tárhely sajna hiány ... szerintem várd meg mígy eu-ba is szállítanak touch-ot :)

(#325) SirRasor válasza tisn (#323) üzenetére


SirRasor
őstag

Az igaz, de kisebb, könnyebb, és levették róla a ronda billentyűzetet is. Viszont olcsóbb, és a gyengébb aksi is CSAK 1 hónapig bírja, szóval szerintem bőven elég. A 2 GB-os tárhely meg 50-100 kbiteos könyvekkel számolva nem érzem kicsinek.

Ráadásul a képernyőn is módosítottak, mert gyorsabban tud lapozni. Egyedül az a kérdés, hogy maga a megjelenítés minősége változott-e, de a cikk alapján nem.

Rolly a touchnak meg csak a veszélyét látom, ahol az emberek összetapizzák a szép kis kijelzőt. Illetve az érintés miatt tuti többet fogyaszt, és nem is kicsivel.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#326) Polemius válasza tisn (#323) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nekem sony olvasóm van, a tapasztalataimból kiindulva:

- Hetekig bírja, igazából nem is számolgatom mennyi idő alatt merül le. Szóval nem sok különbség ha 4 vagy 8 hét. A 4 hét is olyan érzés, mintha nem kellene soha tölteni. Amikor minimális töltöttséget jelez, akkor is van pár napom, hogy feltöltsem.

- A belső memóriát nem is igen használom, van benne egy 4 gigás kártya (ebben a készülékben a belső memória mellett még 2 kártyát lehet használni). De akár 1 gigás is bőven elég lenne, mert nem tartok rajta egyszerre több száz könyvet. Gondolj bele, ha egy könyv 1 megás, akkor is gigánként 1000 könyv lazán ráfér a készülékre! Annyi, hogy az jócskán meghaladja egy átlagos házi könyvtár mennyiségét.

Azt mondom, hogy aki sokat olvas és hozzájut e-könyvekhez, annak most best buy a készülék. Elég csak kiszámolni, hány könyvet lehet venni az árából.

Azt még tudni kell, hogy az Amazon készülékei jelenleg nem kezelik a másolásvédett ePub könyveket.
A vásárlással meg nem érdemes szerintem várni mert egyrészt karácsony körül a belföldi (USA) piacra fognak koncentrálni és ide lehet, hogy nem jut (majd csak év elején valamikor).
Másrészt ugyan a dollár most drágább (így kisebb az árkülönbség a korábbihoz képest), de nem úgy néz ki, hogy sokat javulna a Ft/$ árfolyam mostanában (sőt).

[ Szerkesztve ]

(#327) gabesz82


gabesz82
senior tag

Egy kis áresés!

Cuccok

PSN: Morfologus82

(#328) pintyesz


pintyesz
senior tag

Emberek!
Tunéziába kell útlevél vagy vízum?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#329) tisn válasza Polemius (#326) üzenetére


tisn
addikt

Annyi, hogy az jócskán meghaladja egy átlagos házi könyvtár mennyiségét.

Tobb mint ezer konyvem van, pedig mar par eve nem nagyon veszek, mert ebook readerre gyujtok :)

Meggyoztetek. Koszonom a segitseget. (Mivel masik forumban a kindle3-rol azt olvastam, hogy a reklamok kihekkelhetok, igy valoszinuleg jo lesz a 79$-is verzio. Szerencsere behozzak nekem :))

Ebookom van rengeteg, eddig pda-n olvastam, de az nem tul jo.

(#330) ErőVarázsló válasza pintyesz (#328) üzenetére


ErőVarázsló
tag

útlevél igen
vizum 30 nap felett azt hiszem

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#331) Rolly


Rolly
veterán

Valakinek van egy molex sata tápkábel átalakítója csoki sör párszáz forint ... ellenében sos-ben?

(#332) macilaci78 válasza Rolly (#331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Viszek. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#333) Rolly válasza macilaci78 (#332) üzenetére


Rolly
veterán

Azt megköszönöm :)

(#334) macilaci78 válasza Rolly (#333) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmiség, a környéken lesz dolgom. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#335) Polemius válasza SirRasor (#287) üzenetére


Polemius
aktív tag

Idézem: "ma, 2 nappal a megrendelés után már a kezemben is az új Amazon Kindle Mini."

[ Szerkesztve ]

(#336) ShadowX


ShadowX
őstag

Más is észrevette, hogy a Pizzafutárnál a pizza ára felment, a mérete meg csökkent? :F

(#337) sss


sss
senior tag

Kellene nekem egy router. Mindegy hogy vezetékes vagy vezeték nélküli, de vmi normálisabb gyártótól legyen. Akinek van eladó az dobjom pm-et pls.

(#338) Polemius válasza sss (#337) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ingyen TP-link nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#339) CSorBA


CSorBA
őstag

Kicsit visszatérve a gumis hologramos (:DDD) csodakarkötőre:

http://www.bonuszbrigad.hu/Csak-a-Brigadban-garantaltan-eredeti-amerikai-Power-Balance-hologrammos-karkotok-sok-szinben-6-990-Ft-ert

Kihagyhatatlan :D

[ Szerkesztve ]

(#340) LordVader80 válasza CSorBA (#339) üzenetére


LordVader80
senior tag

vicc

May The Force Be With You!

(#341) pilóta válasza CSorBA (#339) üzenetére


pilóta
nagyúr

A lagszebb mondat ez:

Ne hagyd magad becsapni: a néhány száz forintért utcán vagy ázsiai piacokon kapható termék az, aminek látszik: egy szilikon pánt közepén fémkoronggal.

;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#342) SirRasor válasza ShadowX (#336) üzenetére


SirRasor
őstag

Yep :(
Nem baj, a pizzáról is leszokunk. A szénsavas üdítőkről, csokiról, chipsről segített már a kormány :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#343) FoxiestFox válasza SirRasor (#342) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem úgy volt, hogy más összetételt alkalmaznak, és marad az ár amilyen volt? Vagy ez csak energiaitalra vonatkozik? Mert szvsz bármi másnál is kézenfekvő megoldás

(#344) proper válasza CSorBA (#339) üzenetére


proper
őstag

a másik vicc hogy már állatoknak is van :Y
bazinagy plakátot láttam a freshnapf-ban vagy mi a turo a bolt neve

(#345) bitpork válasza FoxiestFox (#343) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos utó módosították a törvényt hogy ne lehessen repack-kal elkerülni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#346) FoxiestFox válasza bitpork (#345) üzenetére


FoxiestFox
félisten

akkor bizony ****.

(#347) SirRasor válasza FoxiestFox (#343) üzenetére


SirRasor
őstag

NEm, és pölö ezért nem lesz itt chipsgyár se, pedig eredetileg MO-ra tervezték. Az a sok munkahely nem ártott volna senkinek. Nah, de inkább hagyjuk a témát, és beszéljünk a finom pizzákról :D

Make Love not war!

(#348) Inv1sus válasza ShadowX (#336) üzenetére


Inv1sus
addikt

A PizzaDiCasa-nál nem észleltem semmit, csak azt hogy több feltétet adnak :)
Ma nagyon elégedett voltam velük.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#349) maláj válasza SirRasor (#347) üzenetére


maláj
őstag

én ma kiváló házi hamburgert toltam az arc mögé ;]
nagyon durván számolta a leányzó akkor is 250 Ft/db áron jött ki (és nem 1 db-ot csinált :C)

(#350) bitpork válasza maláj (#349) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Asszonkám sajtal sonkával töltött csirkemellet csinált, (házi)majonézes hagymás krumplisalival. Tegnap meg thai volt terítéken... csoda ha 100kg vagyok :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.