Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Syl válasza tajcsi (#12100) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a számítógép tápra gondótam :DDD Inkább nyomtató vagy mobiltelefon tápra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12102) tajcsi válasza Syl (#12101) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem, nincs ilyesmi sem...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12103) Syl válasza tajcsi (#12102) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkó tuti kábel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12105) ebegab92


ebegab92
senior tag

Kis hazánkban lesz-e Iron Sky a mozikban? :F Egyre jobban érdekel :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#12106) martonx válasza ebegab92 (#12080) üzenetére


martonx
veterán

Halló!

Én árulom, licitálj rá, ha érdekel: [link]

Én kérek elnézést!

(#12107) tajcsi válasza Syl (#12103) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na de emigy egy VGA DVI HDMI kábel között van látható külöNbség?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12108) fradi81 válasza tajcsi (#12107) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem nincs, mindkettő digitális, csak a hdmi hangot is visz.

moto g72, Ninebot d28e

(#12109) Syl válasza tajcsi (#12107) üzenetére


Syl
nagyúr

A VGA kábelnél gondolom a régi DSUB-ra gondolsz. Az analóg. LCD monitorokhoz szerintem nem szabadna használni.
A DVI(D) és a HDMI ahogy fradi81 is írta, csak a hangban van külömbség :DDD
Legalábbis a Full HD felbontásig. Az fölött már csak HDMI.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12110) rt06 válasza ebegab92 (#12105) üzenetére


rt06
veterán

nagyon remelem, ugyanis nem egyedul varod ezt a filmet
trailer-ek alapjan mar en is tukon ulok egy ideje

that is not a computa'
this is a computa'

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12111) GrotESC válasza tajcsi (#12095) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Ha sima VGA kábel alatt a D-Sub -ot érted, akkor úgy tudom annyi a külömbség, hogy a DVI/HDMI esetén digitálisan van a jel továbbítva, míg D-Sub-nál analógként. Vagyis D-Sub esetén a videókártya átalakítja anlóg jellé a kimeneti digitálisat, a monitor pedig a másik oldalon vissza. Érezhető külömbség szerintem nincs.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#12112) tajcsi


tajcsi
senior tag

Vaószinűleg másik kábelt kell vennem, azért kérdezem, hogy érdemes e valami méregdrága kábelt venni...esetleg mit ajánlanátok?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#12113) boba6


boba6
aktív tag

keresek használt 5 portos gigabit switchet és AM2 alaplapot

TommyB: 4k-ért veszek új 5portost hétfőn legrosszabb esetben :B csak gondoltam hátha véletlen akad

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#12114) TommyB válasza boba6 (#12113) üzenetére


TommyB
csendes tag

8 portos, de:

d-link dgs-1008d fehér
5k

(#12115) johnny82 válasza TommyB (#12114) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!
Motorola Defy eladó újra. 2 sarkán karcos, kijelzőn végig fólia volt. Gyári garis. 37K az ára. Akit érdekel, PÜ-ben keressen.

Üdv!

(#12116) lugosi válasza macilaci78 (#12093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt nagyon tudom én is fájlalni, ha a lábamat nyomja a középkonzol. Nem tudom, hogy egyes gyártók hogy terveznek úgy autót. Nem ülnek bele?

(#12117) lugosi válasza Rolly (#12094) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az 1-es bmw tényleg állati szűkösnek érződik. Erre mondjuk az is rátesz, hogy elég alacsony az üléspozíció.

(#12118) lugosi válasza Rick4 (#12098) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én már csak ilyen kavarós vagyok :) Maradjunk annyiban, hogy kívülről is meg tudom ítélni, hogy egy kispolszki méretű gép mennyire biztonságos autópályán. Én elhiszem hogy béreltél már egyszer smartot és hogy az volt neked az autózás alfája és omegája, nekem meg egy barátomék a 80-as évek végén kispolszkival megjárták az Adriát. Nem volt lehetetlen, mégse ajánlanám senkinek. Nyilván a smarttal se lehetetlen autópályára menni, mégse ajánlanám senkinek. Mint ahogy hallottam olyat is, hogy valaki túlélt egy zuhanást a hetedikről, mégse próbálnám ki, és ugyanúgy nem ajánlanám senkinek (tudom hogy rossz hasonlat).
Ez ilyen. Abszolút másképp látjuk a dolgokat és mások az elképzeléseink az autópályán közlekedésről. Ez nem baj.

(#12119) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Végül egy hirdetés:

Ingyen elvihető egy közepes méretű kartondoboznyi CD-tok (kemény tok). Ez szerintem kb 50-70 db.

Ingyen elvihető egy szintén kartondoboznyi újság cd-melléklet (chip, pc-guru, pc-format, cd ultra, mpcm, ilyesmi). Ez kb 200 db lehet.

Egy feltétel hogy fel kellene érte jönni a negyedikre.

Ugyanitt egy hp photosmart multifunkciós átok és egy belkin router jelképes ajándékért szintén elvihető (a söricillinnek nem vagyok ellensége).

[ Szerkesztve ]

(#12120) Rick4 válasza lugosi (#12118) üzenetére


Rick4
félisten

Én elhiszem hogy béreltél már egyszer smartot és hogy az volt neked az autózás alfája és omegája,

Mit szívtál, nem ütötték fel rendesen az adagodat, vazze? Se a mondat első fele, se a második nem igaz, szóval asszem maradjunk ennyiben, olvass utána, ha valós tudás vagy tapasztalat nélkül elkezdesz valamiről beszélni. Köszi hogy a továbbiakban nem fosod tele a topicot erről a témáról, a tények a hozzászólásaid nélkül is tények maradnak.

Mesélj már, most épp hány autód van, és havonta hány km-t vezetsz? Ebből mennyi az autópálya? Ez viszont komolyan érdekel, mert ilyen komolytalan, tények nélküli szájkaratét régen láttam. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12121) vmi válasza lugosi (#12119) üzenetére


vmi
tag

a belkin router wifis?D:

(#12122) Polemius válasza lugosi (#12119) üzenetére


Polemius
aktív tag

Újság CD mellékletet én is tudok adni ingyé', ha valakinek kellene (olyan 70-80db?).
Pl. dekorációnak, vagy lemezpáncél :DDD készítéséhez.

(#12123) lugosi válasza Rick4 (#12120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért kell ilyen hangnemben megnyilvánulni? Mi baj van? Te írtad, hogy béreltél már, én onnan vettem. Kérlek, ne légy alpári, attól még nem lesz igazad. Sőt, én úgy érzem, hogy ahogy írtam is, különbözőképpen látjuk a dolgokat, így valójában ez nem olyan helyzet, hogy bármelyikünknek is igaza lenne. Más nézőpontból látjuk a dolgokat.

A kérdésedre válaszolva, most épp egy autóm van (és általában is annyi szokott lenni), havonta körülbelül 2000-2500 km között vezetek. Ebből havonta körülbelül 1000-1200 km között van az autópálya, jellemzően Szeged-Bp, vagy Szeged-Győr.

Mit jelent az hogy szájkarate? Ez a vita fórumos megfelelője? (Ezt tényleg komolyan kérdezem, nem ismerem ezt a kifejezést.)

(#12124) lugosi válasza vmi (#12121) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Wifis, de korrektül meg kell mondanom, hogy azért cseréltem le, mert időnként eldobta a wifit, vagy a netet. Nem jártam utána, mert nem volt se kedvem, se időm vele szenvedni, akkor amikor vettem elég jónak számított (valami N-es sebességet tud, ezt nem tudom pontosan hogy mit jelent, a dobozán volt).

(#12125) macilaci78 válasza lugosi (#12123) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rick azt állította, hogy több alkalommal is bérelt más Smartot sok ezer km megtételére. Ezzel szemben Te egy alkalomról szóltál a repostban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12126) lugosi válasza macilaci78 (#12125) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem azt írta, hanem azt, hogy bérelt elégszer. Persze lehet, hogy ez sok alkalom volt, nem állítom hogy nem. Én nagyon sok ezer km-t levezettem annak idején életem első autójával, egy Trabanttal. Azért nem buzdítanék arra embereket, hogy azzal szeljék az autópályát.
Nézőpont kérdése, és egyéni preferenciáké, kényelemérzeté, térérzeté, de szerintem ránézésre egy olyan benyomás alakul ki az emberben, hogy egy nulla gyűrődőzónájú törpeautó nem autópályára való. Bele kell gondolni, mi történik az autóval akár egy frontális ütközésnél, akár egy többes karambolban, ahol az álló Smartba hátulról belemegy nagy sebességgel (120-130, fékezés után esetleg 80-90?) egy autó, úgy, hogy ahol ülsz az ülésben, talán 50 centivel a hátad mögött van az autó hátfala. Én ezt nem tartom biztonságosnak. Be kell látni, hogy a Smart egy városi törpeautó. Nem autópályás közlekedésre gondoltak a tervezésekor, a tulajdonságai ennek megfelelőek. Sajnálom, ha ezzel a véleményemmel (ami lehet, nem?) másokat megbántok.

(#12127) bitpork válasza lugosi (#12126) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezzel azt akarod mondani h pölö a 2000 előtti passatok a 3 csillagjukkal sem teljesítik az autópályázás biztonsági limitjét?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12128) tisn válasza lugosi (#12118) üzenetére


tisn
addikt

smart: 4* -os torestteszt

http://www.euroncap.com/tests/smart_fortwo_2007/303.aspx

http://www.msnbc.msn.com/id/24599768/ns/business-autos/t/smart-car-gets-highest-score-crash-tests/#.T6LTyuu0BRI

(#12129) lugosi válasza bitpork (#12127) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Húha, ilyet hol mondtam? Vagy ez miből olvasható ki, hogy utaltam ilyesmire? Ezt egyáltalán nem értem, hogy miből jön az én hozzászólásomból. A Passat korábban sem volt törpeautó, nem egy városi kis szaladgálós járgány volt 2000 előtt sem. Egyáltalán nem értem a párhuzamot az általam a Smartról elmondottak és az általad leírtak között.

(#12130) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

autókról a végtelenségig lehet vitatkozni, csak minek

(#12131) macilaci78 válasza lugosi (#12129) üzenetére


macilaci78
nagyúr

WR6-os Passat kombi tervezésénél a 180km/h utazósebességet vették figyelembe. Mégis a Smarté a jobb törésteszt és gyalogosvédelem. Az rendben van, hogy a Smart nem autópályára való, de 130-140-nel több léátjogosultságát látom, mint egy Land Cruisernek 180-nál. Gondolom, utóbbi már megüti Nálad is a biztonsági nívót. :U

Egy ma 25 éves Lada Samarába csavartam bele 100 ezer km-t eddig, családi autó 270k km van benne most. Viszi a 160-at stabilan LPG-vel (benzin-gáz kettős üzemű), nagyon jó tulajdonságú autónak tartom. Egy új Suzuki Wagon R+-ban félek megcsinálni ugyanazt a manővert, előzést szeles időben nyomvályús úton, ugyanígy a éles fordulókkal, vagy téli jeges-havas úton. És azért ezt a két gépet sem lehet egy lapon emlegetni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12132) bitpork válasza lugosi (#12129) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pusztán arra akartam rákérdezni, hogy ha a dimenziói nem felelnek meg mondjuk Neked, az akkor azt jelenti alapból h nem biztonságos? A kérdésre megadtad a választ.
Sajnos nyomott pont agyammal nem értem: kicsi = veszélyes, nagy = biztonságos? S500-ban is ugyanúgy meg lehet halni. Sőt, egy szerencsétlen koccanás is megölheti az embert, még csak a kocsinak sem kell törnie hozzá.
Písz

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12133) bitpork válasza FoxiestFox (#12130) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A vita a tudás cseréje, a vitatkozás a tudatlanságé...uh kikérem magamnak...nincs egy film amiről be kéne számolnod? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12134) maláj


maláj
őstag

ennyit buzultok sz*ros autókon minthogy inkább szereznétek nekem 1-1 db PCI & PCI-E-es gigabites hálókártyát + 1 PCI-os wifi kártyát :DDD

(#12135) bitpork válasza maláj (#12134) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Oszt feleségül ne vegyen vki?! :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12136) macilaci78 válasza maláj (#12134) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tessék! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12137) Attix82 válasza maláj (#12134) üzenetére


Attix82
őstag

Én meg ne vigyelek el valahova? Hova kívánod most?

(#12138) martonx válasza maláj (#12134) üzenetére


martonx
veterán

ha ennyire hiányzik, menj be a legközelebbi boltba, aztán vegyél ;]

Én kérek elnézést!

(#12139) Agyasima válasza lugosi (#12129) üzenetére


Agyasima
senior tag

Bár téged itt most csoportosan aláznak, :D de azért én egyetértek abban veled, hogy Smarttal nem mennék pályára, ha nem muszáj. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#12140) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Adott egy "régi" Ford Mondeo Ghia...

A kuplung bowden kijön az utastérből bemegy a motorházba majd egy kis villás, hajlított (laposvas) alkatrész egyik felébe van beakasztva, ennek az alkatrésznek a másik vége egy csavarral van rögzítve egy rovátkolt tengelyen a motor külsején...

Nem tudom, hogy így körbeírva világos-e de nekem sajnos eltört ez a bowdent és a kuplungot összekötő kis alkatrész és nem tudom, hogy pontosan mi a neve, hogyan keressek rá bontóban, shoppokban, stb...

Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez?

Köszönöm előre is!

(#12141) macilaci78 válasza Alex123 (#12140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kocsihoz nincs robbantott rajz, szerelési könyv? Akár a neten?
Amúgy ha azt mondod, hogy a sebváltó fém karja, amibe a kuplungbowdent beakasztod, akkor tudni fogják. Szerintem acél, lehet hegeszteni is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12142) bitpork válasza Alex123 (#12140) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pontosan így tudod keresni ahogy ide leírtad. Nekem scorpio ghiám volt és én körülírva házaltam vele ha gondom volt :DDD

Edit: MEg nekem egyszer a bovden szakadt el, és szopóroller volt visszafűzni a homlokfalon keresztül :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12143) Attix82 válasza Alex123 (#12140) üzenetére


Attix82
őstag

Szerintem erre gondolsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12144) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Öööö...mikor lettem én fanatikus tag?! Egyáltalán mi ez?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12145) Alex123 válasza macilaci78 (#12141) üzenetére


Alex123
senior tag

Az, már 2x volt meghegesztve, sajnos eddig bírta, most keresni kell egy "újat"...(no rajz...)

(#12146) Alex123 válasza bitpork (#12142) üzenetére


Alex123
senior tag

Ez lesz holnap a bontókban, csak gondoltam hátha a kollektív tudás...sose lehet tudni...

Attix82: sajna nem így néz ki, ez nem villa alakú csak összekötő "valami"...

(#12147) zeg válasza tisn (#12128) üzenetére


zeg
senior tag

Én ezekben a töréstesztekben nem hiszek vakon, számomra legfeljebb csak iránymutatók. Az, hogy előállítanak mesterségesen pár pontosan definiált helyzetet, amire felkészítik a gyártók az autókat, nem biztos hogy ugyanúgy működnek egy nem pont ugyanolyan valós élethelyzetben.
Aki meg smarttal pályázik, megérdemli hogy hallgassa a 140nél visító malacként szétpörgő motort. Persze ha nem saját autó, akkor ki nem sz@rja le? Ki kell taposni a belét! ;]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#12148) macilaci78 válasza Alex123 (#12145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor vedd ki a törött darabot és azzal házalj...

bitpork: Itt művelődj!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#12149) Rhino666


Rhino666
őstag

HTC One S-t és/vagy One X-et hol lehet megtapizni Szegeden? Media Markt? Esetleg T-Pont? Az Árkádban lévő szolgáltatóknál nem volt kirakva még makett sem, a Media meg akkor valahogy eszembe se jutott.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#12150) ebegab92 válasza bitpork (#12144) üzenetére


ebegab92
senior tag

Én meg most már megkaptam a kemény kvázi-tag rangot :DD Csak majd egy év kellett hozzá :C

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.