Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31301) dnelb válasza Motion_Blur (#31299) üzenetére


dnelb
veterán

neked forró levegő a jön, a bmw meg kigyullad ... :DDD

(#31302) tboy93 válasza Motion_Blur (#31299) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem full normalis. Egy-egy porgosebb menet utan a kipuf is szokott pattogni ;)

(#31303) dnelb válasza tboy93 (#31302) üzenetére


dnelb
veterán

jajajaja nekem is pattogott előző swift a paragival pálya után :K kár hogy nem durrogott :( ;]

(#31304) mdani01 válasza dnelb (#31301) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ezért kell sor6 benyásat venni ;)

iPhone 6S SpaceGray

(#31305) tboldi válasza mdani01 (#31304) üzenetére


tboldi
nagyúr

4 henger is megteszi, csak kell hozzá turbó, meg ALS. :D

(#31306) Napfénysüti

Fogyasztáshoz: most voltunk nyaralni, jó 400km utazással, 4 fővel fullra pakolva az autó sok klímával evett valami 4,2L-t. Durva hogy mennyire jól fogyaszt ez a kis 1.2-es Baleno pedig tényleg telepakoltuk. Ez amúgy párom szüleinek a gépe volt ami már túl van bőven a bejáratáson.

Viszont amíg mi nyaraltunk leadtam a saját Balenóm a szervizbe és megoldották a TPMS szenzorom hibáját. Állítólag valamelyik rosszul kommunikált. :R
Mostanában amúgy egyre több ismerős nézi meg a kocsit és határozottan tetszik mindenkinek. :)

Més que un club!

(#31307) tboy93 válasza Napfénysüti (#31306) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen tempo mellett evett ennyit? Mondjuk ez 90-el orszaguton se rossz :DDD Tenyleg jol fogyaszt.

(#31308) mdani01 válasza tboldi (#31305) üzenetére


mdani01
aktív tag

Na igen, hogy legalább menjen is.. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#31309) dnelb válasza Napfénysüti (#31306) üzenetére


dnelb
veterán

guminyomás mennyi ? most én is megyek majd 4 emberrel, meg full csomagokkal, érdemes ilyenkor felfújni arra az értékre ami a kis táblán van írva, vagy fölös?

[ Szerkesztve ]

(#31310) Napfénysüti válasza tboy93 (#31307) üzenetére

Javarészt országúti 90 némi városi közlekedéssel vegyítve.

Més que un club!

(#31311) tboldi


tboldi
nagyúr

[link]

Nem NGK (esetleg Denso) a gyári ajánlás?

(#31312) air válasza Napfénysüti (#31306) üzenetére


air
nagyúr

Autópályán tempomattal, 137-re állítva, GPS-szel 130-nak mérve 5,3-at eszik a GLX, klímával. (Bejáratós)
90 után elkezd emelkedni a fogyasztás.
Városban 5,2-5,3 körül eszik, ha keveset kell váltani, és megállni.
Ha sokat megyek rövidet, sok váltás, sok lámpa stb. akkor bizony simán felmegy 7 fölé is. Klímával még több.
Tehát érdemes kibontani a valóság minden szegletét.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31313) Napfénysüti válasza air (#31312) üzenetére

Most fogom majd mérni a sajátom, abban lesz város, autópálya és főút. Ez több is lesz fogyasztásban majd kiszámolom mennyi az annyi. Viszont nekem még bejáratós a gép.

Krisztián: semmit nem variáltak, elöl 2,5, hátul 2,3 asszem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#31314) tboy93 válasza Napfénysüti (#31313) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tok folos, en se szoktam.

(#31315) Kornel válasza air (#31312) üzenetére


Kornel
veterán

Ennél pont fél literrel több az 1.4T.

(#31316) air válasza Kornel (#31315) üzenetére


air
nagyúr

Persze. Másik autó, másik motor... Almát a körtével. De inkább ne menjünk bele!
A fogyasztás teljesen egyéni dolog. Összehasonlítási alapnak is rossz néha. Vezetési szokás, terepviszonyok, terheltség, iszonyat mennyiségű paraméter összességéből áll össze.
Az, hogy fb csoportban, vagy fórumokon valaki leírja, hogy neki mennyi a fogyasztása, az a világon nem jelent semmit.
Ez olyan, mint hogy kinek mennyit bír az okostelefonja egy feltöltéssel. Kb. ugyanúgy kismillió paramétertől függ, mint az autó fogyasztás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31317) Kornel válasza air (#31316) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván.
Nálam viszonylag keveset esznek az autók, mert attól, hogy gyorsan megyek, ahol lehet, lendületből autózok, használom a motorféket, és előrelátóan próbálok vezetni.
Mondjuk ma nem, de így se megy 6,5 felé :)

(#31318) zolnagy


zolnagy
őstag

Új Swiftben gondolkodom az 1,2 motorral (városi autó lenne elsősorban). Olvasva a kommenteket azt látom, hogy mindenki GL+ felszereltséget javasolja. Nos én összevetettem, hogy miben ad számomra többet a nagyobb felszereltség:
- 16" alufelni, de peresebb gumikkal (nekem ez nem előny, mert sztem keményebb így a rugózás),
- ködlámpák: a másik autómon is van és a régebbin is volt. Nem sokat használtam (városban semmit), a kinézeten kívül nem számít nekem
- fűthető külső tükör: kis távolságra városba nem sokat ér sztem (mire leolvadna, meg is érkezem)
- érintőképernyős kijelző: a kinézeten kívül mi az előnye?
- ülés fűtés (utálom, mindig kikapcsolom más autóban)
- hátsó fűtéscsatornák: ez mondjuk tényleg hasznos lehet, ha a gyerekeket viszem

Remélem nem hagytam ki semmit. Én úgy látom, hogy a számomra egy igazán hasznos extra nem ér meg +300e Ft-t.
De győzzetek meg nyugodtan, hátha valamit rosszul látok (de tényleg, nem kötözködésből mondom)

(#31319) pjen válasza zolnagy (#31318) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igazad van..különösen a felni méretben.

[ Szerkesztve ]

(#31320) Kornel válasza zolnagy (#31318) üzenetére


Kornel
veterán

Az érintőképernyős kijelző Android auto támogatással nem rossz dolog ám.
Ahogy a többi felsorolt extra sem, bár ugye kinek a pap, kinek a papné.

Más:

Top 10 márka és modell (személyautók) − 2017. július
Helyezés Márka Darabszám Helyezés Modell Darabszám
1. Suzuki 1343 1. Suzuki Vitara 742
2. Opel 882 2. Skoda Octavia 433
3. Skoda 788 3. Opel Astra 329
4. Ford 764 4. Suzuki SX4 S-Cross 329
5. Toyota 658 5. Dacia Duster 312
6. Dacia 635 6. Ford Focus 227
7. Volkswagen 625 7. Ford Kuga 216
8. Hyundai 408 8. Fiat 500 213
9. Kia 399 9. Volkswagen Passat 171
10. Renault 355 10. Hyundai Tucson 167
(Forrás: DATAHOUSE Kft.)

[ Szerkesztve ]

(#31321) Danex válasza zolnagy (#31318) üzenetére


Danex
addikt

- ködlámpák: ha úgy adja, hogy iszonyat nagy ködben kell menni és éppen, hogy 2 csíkot látsz ott a ködlámpa jól tud jönni, hogy látod az út szélét

- fűthető külső tükör: kis távra nem, de hosszabb távra jó lehet, hogy nem kell karistolni / fújkálni jégoldóval a kicsi tükröt.

- érintőképernyős kijelző: telefont rá lehet kötni majd navigációnak, így nem kell az ablakban megfőnie, beépített kihangosító

- ülés fűtés: igazán hidegben amíg a motor nem fúj meleget indítás után szerintem elég jól jön majd, aztán persze ki lehet kapcsolni, hogy menet közben ne menjen.

De ha csak városon belül, néhány percre van a kocsi akkor tény, hogy egyik sem egy hűha (bár az ülésfűtés szerintem ekkor lehet a legjobb)

(#31322) szabonagyur válasza Danex (#31321) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fűthető külső tükör szerintem kis távon jól jön. Nekem az ahogy benyomom 1 perc max és már olvaszt is, de még lehet kevesebb. Utálom telefújkálni a tükröt vagy éppen kaparni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31323) dnelb válasza Danex (#31321) üzenetére


dnelb
veterán

így van. a tükör fűtés sztem nagyon jó dolog, kb 1p alatt leolvad minden róla. ulesfutes is világ egyik legjobb dolga. fejegyseg is... sztem simán megeri a plusz pénzt, később eladni is könnyebb.
kicsit arra hasonlít zolnagy érvelése mint amikor az s8at hasonlítják iphonehoz az iphone tulajok. pl minden lényeges különbségre beirjak hogy hát nekik nem fontos, úgyse kell bla bla, azt a végén kijon hogy jobb az iphone xxxddddd

300k sztem nem tétel ezekért az extrakert. a kodlampa mondjuk tényleg haszontalan, fehérebb lesz a köd de ennyi, tök felesleges az autókba

[ Szerkesztve ]

(#31324) Tom1939 válasza Kornel (#31317) üzenetére


Tom1939
őstag

Automatával és 4wd-vel ha plusz egy liter lesz az átlagom akkor már boldog leszek :) Mondjuk a rakat pénzhez képest ami az autóra ment már nem sokat oszt vagy szorozz hogy 7 vagy 8 liter a fogyi.

(#31325) zolnagy válasza dnelb (#31323) üzenetére


zolnagy
őstag

Lehet kezdetek meggyőzni az extrák hasznosságáról. :)
Az ülésfűtés az én egyéni preferenciám, hogy utálom. A céges autónál is az az első, hogy kikapcsolom, még a legnagyobb hidegben is.

(#31326) Kornel válasza Tom1939 (#31324) üzenetére


Kornel
veterán

Ha sokkallod majd a fogyasztást, cseréljük ;)

(#31327) Tom1939 válasza Kornel (#31326) üzenetére


Tom1939
őstag

Majd túlteszem magam rajta :) Az i30 átlagban 7,4-et eszik nálam, az sem izgat fel :) Ez meg jóval erősebb, nagyobb és automata összkerekes lesz.

u.i: Asszony pajtás látott ma egy fehéret és közölte hogy egész szép (nagyon nem akart suzukit, a végén le lesz nyúlva én érzem, kár hogy nincs ignis normál automatával és a swift olyan alacsony hasmagasságú).

[ Szerkesztve ]

(#31328) dnelb válasza Motion_Blur (#31299) üzenetére


dnelb
veterán

eszembe jutottál ma. kicsit meghajtottam a gépet, kipufogókon, auto oldalán, alóla, és elől is ömlött a forró levegő :) holnap ránézek az olajra, nem volt e szomjas :D

(#31329) Padre81


Padre81
csendes tag

Sziasztok, mi a véleményetek a prémium, 100-as oktánszámú üzemanyagokról? Valahol olvastam hogy bár a magasabb oktánszám miatt nem megy jobban az autó vagy fogyaszt kevesebbet, de nagyobb a hozzáadott adalékok aránya, tisztábban tartja a motort. 1.4 Boosterjet-es S-Cross-t használok, és gondoltam egy próbát megér. Igaz elég sokat autópályázom, szóval lehet hogy ezek a menetek is elegendőek az esetleges lerakódásokat elégetni. Köszi.

(#31330) dnelb válasza Padre81 (#31329) üzenetére


dnelb
veterán

Én úgy csinálom hogy évi 4-5 hónapot 100assal(nyáron), többit normál. Szerintem ennyi bőven elég neked is.

[ Szerkesztve ]

(#31331) pjen válasza Padre81 (#31329) üzenetére


pjen
félisten

A shell nek nyilatkozott multkor valami főnöke.Amelyik motor nem arra van beállítva abba tök felesleges,adalék a 95 ösben is ugyanannyi van.100 as akkor jó ha a rendszer érzékeli és oda huzza az elő gyújtást,ha nem érzékeli és manuálisan sem tudod állítani akkor pénz kidobás.

(#31332) tboy93 válasza pjen (#31331) üzenetére


tboy93
nagyúr

Autoszerelom mintha azt mondta volna, hogy a mai autok mar automatikusan hozzaallitjak magukat a 100-as benyahoz.

(#31333) pjen válasza tboy93 (#31332) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,sajnos mai autóm nincs.Az én Swift-m már nem mai.

[ Szerkesztve ]

(#31334) tboy93 válasza pjen (#31333) üzenetére


tboy93
nagyúr

2001-es civicemre azt mondta, hogy annak mar nem okoz problemat a 100-as benya.

(#31335) pjen válasza tboy93 (#31334) üzenetére


pjen
félisten

Problémát nem okoz,mért tenné,csak nincs előnye.Az oktán szám emeléssel lehet növelni az előgyújtást,később kopog.Ha nem érzékeli a 100 as benzint nem növeli az előgyújtást,ergó pénz kidobás.

(#31336) tboldi válasza Padre81 (#31329) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a Jazz-be már csak Shell V-Power 100-ast tankolok. A minimum előírás a prémium 95, de érezhetően szebben jár a motor a 100-assal, mint a prémium 95-tel. Elmenni elmegy a 95-össel is, de picikét "kopogósabb" a hangja (nem úgy, nem a klasszikus értelemben vett kopogásos égésre gondolok) alapjáraton és gyorsítás közben is. Valószínűleg az i-DSI miatt hozzá tudja lőni az előgyújtást. A sima FuelSave 95-öst még nem próbáltam, de nem is fogom.

Apum WagonR-jénél meg nem érezni semmi különbséget a 100-as és a 95-ös V-Power között, viszont a sima és a prémium közti különbséget igen, utóbbival szintén a fent leírt finomabb működést tapasztaljuk.

(#31337) Padre81


Padre81
csendes tag

Köszi mindenkinek! A következő két tankolás során kipróbálom a csodabenyát, és beszámolok. Remélhetőleg nem csak placebo hatás lesz, hanem egyértelműen érződik, hogy ugyanolyan, vagy jobb/rosszabb.

(#31338) dnelb válasza Padre81 (#31337) üzenetére


dnelb
veterán

Kérd meg haverod hogy ő tankoljon a kövi 3-4 tankolásodkor de ne mondja meg mit tett bele. Na így lenne értelme, így csak placebo lesz.

(#31339) Kornel


Kornel
veterán

(#31340) Motion_Blur válasza Kornel (#31339) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pont ebben a pillanatban "végeztem vele" :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31341) tboy93 válasza Kornel (#31339) üzenetére


tboy93
nagyúr

Beteg:DDD

(#31342) gxcman


gxcman
tag

Üdv!

Vitara-ból létezik:
-1.6 BENZINES
-6 sebességes M A N U Á L I S váltós
-összkerékhajtású modell
-GLX felszereltségű

Vagy csak 6-s AUTOMATA váltós?

(#31343) tboldi válasza gxcman (#31342) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így, ebben a formában nem, csak 5 sebességes manuális váltóval. Ha kell a 6 sebességes manuális, akkor dízel kell, vagy 1.4T.

Megjegyzésként: az 5 sebességes utolsó fokozata olyan hosszú, hogy nem hiányzik egyáltalán a 6.

[ Szerkesztve ]

(#31344) gxcman válasza tboldi (#31343) üzenetére


gxcman
tag

Akkor az ajánlat amit ma kaptam HIBÁS ezek szerint

Kimásolva......

ÁRAJÁNLAT
Köszönettel vettük érdeklődését a Suzuki márka és kereskedésünk ajánlata iránt.
Egyeztetésünk
nek megfelelően az alábbi ajánlatot készítettük:
Típus:
Suzuki
Vitara
1,6 GLX
Üzemmód:
benzines
Teljesítmény:
120
LE
Üzemanyag fogyasztás:
5,3 lit
er
/100km
CO2 kibocsátás (kombinált): 123,0 g/km
Felszereltség:
ABS, ESP, 7 légzsák, 6 sebességes manuális váltó, Start
-
Stop
redszer
, 215/55R17 könnyűfém keréktárcsa, keréknyomás érzékelő
rendszer, krómozott hűtőrács, halogén multireflektor, LED projector
(tompított fény), automata ablaktörlő, elektromosan behajtható,
fűthető külső tükrök beépített irányjelzővel, kulcsnélküli indítás,
adaptív sebességtartó automatika
(Tempomat)
, valódi bőr üléskárpit,
ajtókárpit, tolatóradar elöl
-
hátul, első ködlámpák, sötétített
hátsóü
vegezés, bőrborítású kormány,
hátsó elektromos ablakemelő,
automata klímaberendezés, tolatókamera, ülésfűtés, nappali L
ED
menetfény, riasztó

stb....

Vagy esetleg 1.4 turbós motorhoz készült?

[ Szerkesztve ]

(#31345) tboldi válasza gxcman (#31344) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az 5-ös és a 6-os elég közel van egymáshoz a billentyűzeten. :D

(#31346) pjen válasza gxcman (#31344) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy a hátramenetet is bele számolta. :)

(#31347) gxcman válasza tboldi (#31345) üzenetére


gxcman
tag

Akkor elírás....új ajánlatot kell kérjek, rendben

Köszi.

(#31348) dReFiX válasza gxcman (#31347) üzenetére


dReFiX
senior tag

Merre laksz egyébként ? Küldhetek én is ajánlatot :C

(#31349) Beca1990


Beca1990
senior tag

[link]

Ez a Swift szerintetek megéri az árát?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#31350) Kornel válasza Beca1990 (#31349) üzenetére


Kornel
veterán

Nem.
5 éves, ennyi futással max ultra rövid távokon használták, gondolom olajat nem cseréltek ennek megfelelően fél évente pl.
A GLX gyárilag R16-os alufelnivel jött ki ha jól tudom, akkor az hol van róla?

Ha van ennyi KP, én tuti megoltnám akár hitellel, és kihoznék egy zsír új swiftet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.