Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) mirci18 válasza tboldi (#30555) üzenetére


mirci18
addikt

De legalább ahogy olvasom és értelmezem nem is nagyon van gond a wagon r-el.
Ezt imádom a sajátomban.
Megölhetetlen.
Így is komoly dillemmában vagyok mert szeretnék váltani egy egyterűre de anyni rosszat olvasok a wv-ről plusz más márkákról drága alkatrészek gyakori hibák.STB.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30602) wertigo1984 válasza roberto211 (#30463) üzenetére


wertigo1984
őstag

Popec kis verda foleg igy 3 ajtosban. :C
En egy ismerosomtol szoktam az ovet elkerni, az 5 ajtos es piros de ugyanez a vvt motoros, 102 LE kis szornyeteg. Imadom vezetni, jelenleg 58 ezer koruli km van benne. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#30603) dnelb válasza mirci18 (#30600) üzenetére


dnelb
veterán

Traffiról volt szó, olyan nincs hogy ő 100ra állítja, átkúrta a fejed te meg benyelted. GPS szerint 106tól jön csekk, tetszik nem tetszik ez van. Az hogy utánad megy az más téma, ott már 93ra is megbüntethet, de ezt írtam is..

[ Szerkesztve ]

(#30604) mirci18 válasza dnelb (#30603) üzenetére


mirci18
addikt

Tudom trafiról írtál.
De nem csak az van a világon.
De azért mert a trafi ennyire van bekalibrálva nem érdemes mindíg és mindenkor gyorshajtani.
Más rendőrök mérhetnek kevesebbet s akkor hiába szentírás amit ír a te gps-ed meg a táblázatok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#30605) blakey válasza dnelb (#30603) üzenetére


blakey
titán

Azért a trafit bármikor és bármire be lehet állítani és a rendőr dönti el, hogy 90-es táblánál 91-nél már böntet-e vagy sem. Lakott terülteten, 30-as táblánál ahol még a "Vigyázz, gerekek" is kint van, bizony elég könnyen büntethetnek. Egyébként egyszer elkaptak, egy hosszú 70 km/h-ás szakaszon beiktatott 100 m-es 50km/h-ás részen még csak lassítani sem tudam a megfelelő sebességre, szépen jött a 30e-s csekk. Azóta elég szigorúan figyelem a szakaszokat, óra szerint +10 km/h-ás sebességnél többel nem haladok a megengedettnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30606) dnelb válasza blakey (#30605) üzenetére


dnelb
veterán

Azért a trafit bármikor és bármire be lehet állítani és a rendőr dönti el, hogy 90-es táblánál 91-nél már böntet-e vagy sem.
ugyanezt írom, utánam jöhet ,de csekk kizárt dolog hogy 105ig jöjjön 90es táblánál.

(#30607) Kornel


Kornel
veterán

+3 km/h bármikor belefér, még ha megállít akkor is.
Ennyi a ráhagyás a mérési hiba miatt.
Egyébként mindenki vezessen óvatosan, mert könnyen baj lehet, nekem is át kell gondolom a vezetési stílusomat.

(#30608) M_AND_Ms válasza Kornel (#30607) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pontosan!
Amikor kijön eléd a védett útra a lelkes amatőr, majd megállapítják, hogy 58-cal mentél és, hogy 50-nel elkerülhetted volna az ütközést, akkor szépen megbüntetnek.
És még annyi, ahol 50-ről vészfékezéssel megállsz a gyalogos előtt, ott 60-ról fékezve 40-nel csapod el.
A legutolsó szempont a sebesség megválasztásakor, hogy mikor sül el a trafi.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30609) Kornel válasza M_AND_Ms (#30608) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk 50 vs. 58 esetében kapsz egy 10k-s csekket, de még mindig nem te leszel a hibás, ha védett úton vagy, és éled kanyarodtak, illetve a másik, hogy senki se mondja meg, hogy +10%-al többel mentél.

Nyilván ahol várhatóan gyalogosok kerülhetnek az ember elé, ott fokozottan figyel az ember, de autópályán vagy főúton lakott területen kívül nem feltétlenül kell erre számítani.

(#30610) Danex


Danex
addikt

Valaki próbálta / tudja ,hogy mit csinál az autó, ha menet közben nem érzékeli a keyless kulcsot?

Általában berakom középre a pohártartóba, a zsebembe néha megcsippan, hogy hol a kulcs főnök.

Neten más márkáknál eltérő volt, valahol engedte menni csak újraindítani nem, valahol meg néhány másodperc után leállt a kocsi.

(#30611) Kornel válasza Danex (#30610) üzenetére


Kornel
veterán

Nálam a zsebemben van mindig, még sose szólt, hogy nem "látná".
:U

(#30612) biker válasza Danex (#30610) üzenetére


biker
nagyúr

Azert csippan, mert nyomodik egy gomb. Nem azert mert nem latja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30613) M_AND_Ms válasza Kornel (#30609) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Voltál már ilyen esetben? Én igen.
Egy balesetben sokszor mindkét felet megbüntetik.
Nekem biciklissel volt afférom. Első ránézésre én voltam a hibás, ő volt védett útvonalon. A végén őt büntették több pontban is (többek között gyorshajtás(!)), engem meg semmiben sem.

Amúgy jobb, ha némi alázattal állunk az egész közlekedéshez, mert egy pillanat alatt benne vagyunk a szarban. A mondás nagyon igaz, én már értem: aki autót vezet az fél lábbal a börtönben, fél lábbal a sírban van. A kérdés mikor, melyikbe teszi be a másik lábát is.
Olvasva itt néhány megnyilatkozást.... Ijesztő!
Vigyázzatok másokra és magatokra!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30614) tboldi válasza M_AND_Ms (#30613) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az én esetemben nem büntették meg pluszban gyorshajtásért a szembejövő autóst.
Egy kanyarban a sebesség miatt (120-130 km/h 90-es szakaszon) nem tudta tartani az ívet, átjött a szembesávba és elütött engem, a szabályosan (80-90-nel) közlekedő motorost. Ennek ellenére csak a súlyos sérülések okozása miatt kapott 250k-es büntit, mást nem.

szerk.: Az egyik előző hsz-omban szerepelt a gtk-s CB500X, az ennek az eredménye volt.

[ Szerkesztve ]

(#30615) kiskun968


kiskun968
tag

Nektek a fedélzetin mennyire pontos a fogyasztásmérő?
Megtettem a Kicsikémmel az első 500 km-t. Eddig nagyon
jók a benyomások. Swift 1.2 GL+.

[ Szerkesztve ]

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#30616) Danex válasza kiskun968 (#30615) üzenetére


Danex
addikt

2-3 dl -el kevesebbet mutatott mint a valós.

(#30617) roberto211


roberto211
őstag

Huhh srácok. Visszaértünk szombaton németből. Péntek este indultunk kiertunk reggelre ,utána indultunk egyből vissza. Alvás nélkül 1600km brutális volt többet ilyet nem csinálunk de hajtott az idő vissza kellett vinni időre a p rendszamot.

Lényegében hiba nélkül teljesítette a Suzka oda vissza a távot minden rendben volt a szerelmemmel. :D

Átlag 130-140 nemetbe osztrakba 120 körül , aztán mikor nospeedlimit volt megnéztem a végét. Egy egyenesbe s most tényleg nemetbe nem kamu. Tulporogte az órát annyit mondok csak s 3 személlyel. Én vagyok 122,volt mellettem másik srác ő 103, hátul meg 60kilos srác. Eszméletlen h ilyen "kis" moci mit megy :)

Átlag fogyi 10,5 volt kb de nem csoda. Jó volt a túra. Hoztunk 2 focust. 1 benzines meg egy dízelt mind a kettő kombi. Brutal mi hely van benne :)

Azt hiszem 26an vettem suzit azóta belement 4000+km. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30618) Motion_Blur válasza roberto211 (#30617) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1.5-ben is 200-ig mér az óra? Ha azt kivitte akkor az GPS szerint kb. 185, ami simán reális lehet :K

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30619) Kornel válasza Motion_Blur (#30618) üzenetére


Kornel
veterán

Turbo kell rá.

(#30620) Motion_Blur válasza Kornel (#30619) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Te néztél már valami végsebesség félét? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30621) Kornel válasza Motion_Blur (#30620) üzenetére


Kornel
veterán

Nem.
Még bejáratom, néha elrugom neki 3500-ig már.
Most járok 2700 km-nel.
Még várok kicsit, aztán olajcsere.
140-nel meg erőteljesen gyorsul a gödöllői parton felfelé, persze 6-ban.
Érdekes mód az Octaviak mindig le akarnak tolni, de ha nyers erőről van szó, nem igazán tudnak mit kezdeni vele, max. az 1.8T-től felfele, de az meg ritka, mint a fehér holló.

(#30622) Halo


Halo
senior tag

Egy infó szerint hamarosan jön a fejegységek frissítése android autóra.. erről tud valaki közelebbit, pontosabbat?

ma beült vezetni a Zasszony... hogy lehet lejtőn felfelé ötezres fordulattal indulni? 450 km-es motor...erre elveszi egyből az ötezres szüzességét... :O

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#30623) Kornel válasza Halo (#30622) üzenetére


Kornel
veterán

Fakanál, nem autó...
;]

(#30624) dnelb válasza Kornel (#30619) üzenetére


dnelb
veterán

Az 1.5re való turboszett még mindig eladó ;)

Más : most normál üzemben használtam az SSSt. BC 6.4, valós 7.0 :K Alakul ez , nem kell hajtani és akkor nem csal a bc.... (hahaha)

[ Szerkesztve ]

(#30625) roberto211 válasza Motion_Blur (#30618) üzenetére


roberto211
őstag

Aha. Túlment a 200melletti vonalon tulfekudt rajta a mutató ,tehát több volt mint 185. Here WeGo szerint 192. Amit észrevettem 8-12őt csal az óra max.

Krisztian !!: Mennyi ? Írd meg priviben. :D.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30626) dnelb válasza roberto211 (#30625) üzenetére


dnelb
veterán

400

(#30627) roberto211 válasza dnelb (#30626) üzenetére


roberto211
őstag

Huhh pasztmek. Ennyi plusszal már egy sss t veszek akkor :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30628) Kornel válasza roberto211 (#30627) üzenetére


Kornel
veterán

Csak épp azt keresztbe lenyeli a turbós ;)

(#30629) dnelb válasza Kornel (#30628) üzenetére


dnelb
veterán

ennyi :) (amíg szétnem hullik, vagy a rendőr kiszedi) :DD

(#30630) Thome válasza Kornel (#30628) üzenetére


Thome
addikt

SSS-re rá kell dobni egy turbót, aztán az úgy a jó. Nem tudom mennyire díjazná a motor.

(#30631) Kornel válasza Thome (#30630) üzenetére


Kornel
veterán

Előbb utóbb szétesik, vagy kivesz a yard vagy a KPM, ahogy Krisztian mondja.
Aztán volt forgalmi, nincs forgalmi.
De addig te lennél a jampi.

(#30632) dnelb válasza Thome (#30630) üzenetére


dnelb
veterán

0.6 barig semmi baja nem lesz. 170-190lo ecu függően. Magasabb nyomashoz már erősíteni kell a motoron ami sok sok plusz pénz, és az útra úgyis nehezen viszed le.

egyébként kipuff rendszerrel, 4-2-1es leomlo és 100as benyara irt ecuval kijon belőle 165lo/190nm, turbo nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#30633) Danex válasza Halo (#30622) üzenetére


Danex
addikt

Legalább minden tartományban járt a motor ;]

Amúgy,ha gyorsítás nem volt, csak a gurulás miatt szedte fel a fordulatot akkor annyira nem hiszem, hogy gond lenne, mert akkor nem volt terhelés a motoron.

(#30634) SirKero válasza Halo (#30622) üzenetére


SirKero
őstag

Tegnap voltam az ezres átvizsgáláson és ott azt mondták,hogy az év második felére ígérték a frissítést. Mindenkinek ingyen megcsinálják de nem kap róla értesítést külön senki érdeklődni kell.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30635) dedike válasza Danex (#30633) üzenetére


dedike
addikt

5-nél még nem tilt... :DDD

Jó szerencsét!

(#30636) tboy93 válasza dnelb (#30632) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyari fekek milyenek a sporton?

(#30637) dnelb válasza tboy93 (#30636) üzenetére


dnelb
veterán

Nagyon harap. 1.5 után kellett egy hét mire megszoktam.. Pedig azon vadiúj volt, ezen meg már cserés lassan az első tárcsám...

[ Szerkesztve ]

(#30638) Thome válasza tboy93 (#30636) üzenetére


Thome
addikt

Fog, mint a szemét! Ülj bele egybe, próbáld ki, neten keresztül nem tapasztalod. :))

(#30639) tboy93


tboy93
nagyúr

Egyszer szivesen beulnek valaki melle a jobb1-be :K

(#30640) dnelb válasza tboy93 (#30639) üzenetére


dnelb
veterán

hol laksz?:D

(#30641) Kornel válasza dnelb (#30640) üzenetére


Kornel
veterán

Mellém kéne beülnie :)

(#30642) Danex válasza Kornel (#30641) üzenetére


Danex
addikt

De te úgy sem nyomod neki 3.500 felé ;] :P

(#30643) Kornel válasza Danex (#30642) üzenetére


Kornel
veterán

Nem az enyémbe, hanem egy SSS-ba ;)

(#30644) dnelb válasza Kornel (#30643) üzenetére


dnelb
veterán

a multkori után tudod mikor adnám oda .. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#30645) roberto211 válasza tboy93 (#30639) üzenetére


roberto211
őstag

Ez nem sss de szívesen beulhetsz. ;]

Jók a fékek. Egy szerpentin végén már füstölnek is. :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30646) tboy93 válasza dnelb (#30640) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szigethalom, de 11.ker kornyeken is mozgok :K

@Kornel
A tied is megneznem, bar magamnak nem kene SUV meg egy darabig

@roberto
Melled nem biztos hogy be merek ulni :DDD :P

(#30647) dnelb válasza tboy93 (#30646) üzenetére


dnelb
veterán

Ha 11. körül vagy 17ó után majd 1x, akkor írj rám nyugodtan, hátha ráérek pont.

[ Szerkesztve ]

(#30648) tboy93 válasza dnelb (#30647) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rendben :R

(#30649) Thome válasza tboy93 (#30648) üzenetére


Thome
addikt

Vagy Solymár-Esztergom közt 16 után. :D

(#30650) roberto211 válasza tboy93 (#30646) üzenetére


roberto211
őstag

Hámé' :DDD

Most tankoltam Shell vpower 100at az új dynaflex technológiával :DDD :D

Érzem a plusz 100le-t :D

Tegnap beprobalkozott egy fiatal racsingmen valami 1.4 astra F Classic volt. :D
Egy élmény volt ,komolyan nem értem az embörököt. Szerintem liter olajat biztos megevett neki annyira akarta nyomni ..

Amúgy szép de idegesít ez a fekete szín. Most mostam le s megint tiszta por s meglátszik rajta :O

Legyen már vmikor vmi suzitali :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.