Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) M_AND_Ms válasza blakey (#30149) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont ugyanolyan sötét, mint a Vitara

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30152) blakey válasza M_AND_Ms (#30151) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem értem mihez viszonyit, a feltett képen sem sötétebb, mint a Vitarán.

(#30153) tboldi
Pont olyan sötét, teljesen jó a gyári.

Nem konkrétan a fólia lett fotózva, de szerintem jól látható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30153) tboldi válasza blakey (#30149) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, a külön felrakható fóliákhoz képest nem annyira sötét, a 2 típus gyári sötétítése szerintem egyforma.

(#30148) Kornel: És nem ég ki a retinám, ha valaki fényszóróval jön mögöttem. :K

(#30151) M_AND_Ms: Érdekes, nekem nem tűnt ennyire sötétnek a Suzukik gyári fóliája.

(#30152) blakey: Biztos, nincs a közelemben sem Vitara, sem S-Cross, csak a tesztvezetéskori emlékeimre támaszkodom. A Jazzen viszont nem volt semmi, úgyhogy... :))

[ Szerkesztve ]

(#30154) Kornel válasza M_AND_Ms (#30150) üzenetére


Kornel
veterán

így van.

Elég sötét, nem látni be 5 cm-ről.

A retinám meg nem égeti ki semmi, a belső tükör automatán sötétedik ;]

így néz ki élőben kb:

[ Szerkesztve ]

(#30155) tm5 válasza M_AND_Ms (#30147) üzenetére


tm5
tag

Ebben teljesen igazad vagy csak annyi, hogy nagyon ritkán gyártanak automatát és kötve hiszem, hogy a kereskedők is felhalmoznának belőle. Nekifutottam a történetnek vagy kétszer háromszor az elmúlt 6-8 hónapban mert sokat vacilláltam, hogy mi legyen, de szinte mindig hosszú várakozási időt mondtak az automata miatt.

De persze bármi lehet...

(#30156) tboldi válasza Kornel (#30154) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindenki piros autót linkel? :D

a belső tükör automatán sötétedik
11 évvel ezelőtt még nem nagyon volt elterjedt a kisautókban. Amúgy is elég elbaszott az LS felszereltség a Jazznél. Automata digitklíma van, meg fűthető külső tükrök, de csak 2 hangszóró az első ajtókban (vettem is 2 bontottat hátulra). :F

[ Szerkesztve ]

(#30157) dnelb válasza Kornel (#30140) üzenetére


dnelb
veterán

jah jah teljesen más

(#30158) benczeb válasza tboldi (#30144) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, pénteken megnézem élőben is. Napos idő volt, a Vitara meglepően jó volt a szememnek, aztán lehet, csak azért tetszett ennyire, mert hátul ültem, no stressz.

(#30159) Pist@bácsi válasza Kornel (#30140) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Köszi, ez jó hír. Egyet kipróbálok valahol.

(#30160) Kornel válasza Pist@bácsi (#30159) üzenetére


Kornel
veterán

Legjobb autó.
Csak casco kell rá.
:K

(#30161) benczeb válasza tm5 (#30155) üzenetére


benczeb
aktív tag

Én is attól tartok, hogy nyár vége lesz ebből.... Csak 1 kereskedőben bízom, hozzá megyek, tőle rendelek.

(#30162) Kornel válasza benczeb (#30161) üzenetére


Kornel
veterán

Oda kell menni ahol van készleten, és olcsó.
Pont ugyanazt kapod mindenhol.
Nem kézműves élelmiszer ez...

(#30163) Danex válasza benczeb (#30161) üzenetére


Danex
addikt

Szervizbe meg oda viszed ahol neked szimpatikus, eladni mind ugyan azt adja.

[ Szerkesztve ]

(#30164) M_AND_Ms válasza tboldi (#30153) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt írtam, hogy az scross ablaka pont olyan sötét, mint a vitaráé. Ugyanis ez volt az eredeti kérdés, és nem a mindenféle egyéb fóliához képest

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30165) M_AND_Ms válasza tm5 (#30155) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De ha nem rendelsz, akkor minden újranekifutásnál csak hónapokat fognak mondani. Minden kereskedő az igények alapján tervez előre.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30166) tboldi válasza M_AND_Ms (#30164) üzenetére


tboldi
nagyúr

És ha figyelmesen elolvasod, én is ezt írtam az elején, hozzátéve azt, hogy szerintem (!) milyen más fóliához képest. ;)

szerk.: Habár visszaolvasva nem teljesen egyértelműen fogalmaztam. De ez lett volna a lényege. :B

[ Szerkesztve ]

(#30167) dReFiX válasza benczeb (#30161) üzenetére


dReFiX
senior tag

Pontosan mire lenne szükséged? Szabin vagyok de utána nézek.

(#30168) SirKero


SirKero
őstag

Azt kipróbálta már valaki,hogy az üzemanyagszint jelző lámpa kigyulladása után mennyit lehet még menni vele?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30169) Kornel válasza SirKero (#30168) üzenetére


Kornel
veterán

Semennyit, az összes modern benzines autóban az üzemanyag hűti a AC-t, gondolom nem akarod, hogy idő előtt tönkremenjen.

(#30170) SirKero válasza Kornel (#30169) üzenetére


SirKero
őstag

Ezt nem mondod komolyan,hogy nem lehet közlekedi az autóval ha kigyullad az üzemanyag szint lejző lámpa :Y Az csak egy figyelmeztetés,hogy ideje tankolni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30171) M_AND_Ms válasza SirKero (#30168) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Általánosan elmondható, hogy kb 5 liternél kezdenek világítani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30172) Danex válasza SirKero (#30168) üzenetére


Danex
addikt

Plusz ha csak nem túrázni meg az ember a senki földjén ,hogy szükség legyen a teljes tankra akkor ugyan annyi az 5ezerért tankolás féltanknál is mint a világító lámpánál ;] :U , azon a 20kg üzemanyaggal meg nem fogyaszt sokkal többet :)

Bocs a szarkasztikáért, mutert tankol így, hogy inkább majdnem lámpáig hadja majd arra tankol 5K-t hetente, mint sem teletolná és akkor ráér 2-3 hetente tankolni, összességében ugyan annyiba kerül.

SirKero
plusz amit Kornél is mond, hogy hűtési szerepet is szokott betölteni, turbósnál meg már ugye nagynyomású rendszer van, valszeg jobban is melegszik. Ilyen dolgokkal lehet azt a plusz kilométert összeszedni az alkatrészeknek hosszútávon (sok-sok év, nagy futásteljesítmény)

[ Szerkesztve ]

(#30173) Kornel válasza SirKero (#30170) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet, mindent lehet.
Érdemes megnézni a legutóbbi TC videót (mesterkurzus 2.), ugyan pont erről nem beszélnek, de sok érdekes dolog van benne.
Egyébként optimális esetben mindig legalább negyedig legyen a tank. Egyszer ugye hűti az AC-t, ami a tankban van, kétszer pedig az idő során folyamatosan lerakódó dzsuvat, vizet sem fogja felszívni, és rosszabb esetben az injektorokat eltömíteni.

De mindenki azt csinál, amit akar, én ennyit megteszek a sok munkám árán megvett autómért.

[ Szerkesztve ]

(#30174) Motion_Blur válasza Kornel (#30173) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az említett videó: [link]

Izaura helyett ezeket nyomán a TV-ben :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30175) Kornel válasza Motion_Blur (#30174) üzenetére


Kornel
veterán

Most néztem meg, szerinted mennyire érdekelte asszonyt? :DDD

Azért az EGR (és a közvetlen befecskendezés) okozta kokszolodasok, és az abból adódó motorkárok elég durvák.
Reméljük a suzuki új, EGR nélküli megoldása tartós és hibanélküli megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30176) dnelb válasza SirKero (#30168) üzenetére


dnelb
veterán

sportban egész pontosan 4.6l van ilyenkor :D elozoben azért 7-8l jobb volt..
amúgy ez is zavar hogy a suzukikban a mutató se pontos, full tank, megyek 100kmt 90el es még mindig maxnak jelzi...

[ Szerkesztve ]

(#30177) Motion_Blur válasza Kornel (#30175) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, közös filmnézés helyett nálunk is ez lett :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30178) SirKero válasza Danex (#30172) üzenetére


SirKero
őstag

Nem szoktam ötezerért tankolni én sem. Tele tankolok majd amikor világítani kezd a lámpa újra tele tankolok. Csak kíváncsi voltam,hogy ha úgy adódik a helyzet akkor mennyit lehet még menni vele. A Lianával így jártam 12 évig gond nélkül. Érdekesség képp Székesfehérváron ahol a kocsit vettem egy csoda kútnál tankoltam az elsőt mert a 47 literes tankba ( amiben valamennyi volt is ) sikerült 48 litert tankolnom :Y :C

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30179) Kornel válasza SirKero (#30178) üzenetére


Kornel
veterán

Nyugodtan csináld így, csak jeleztem mire érdemes figyelni.

(#30180) SirKero válasza Kornel (#30179) üzenetére


SirKero
őstag

OK :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#30181) tboldi válasza Kornel (#30175) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont az EGR saját kezű pucolásán gondolkodom, csak kicsit visszatart, hogy esetleg valamit szétbarmolok, viszont egy szerelő nem biztos, hogy olyan precízen kitakarítaná, mint én.

szerk.: Azért ha nem is túl sok, de van némi szerelős tapasztalatom, hála egy 125-ös ETZ-nek. :D

[ Szerkesztve ]

(#30182) Zoleee83 válasza SirKero (#30168) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem sikerült egyszer Bp-Debrecen autópályarészen porzó tankkal lejönni a pályáról hajnal 3-kor koncertről haza, nem volt vicces. :DDD

De ha km-ben kérdezed: 80 km-t jöttem világító tankolást jelző lámpával (II.-es Swift 2005)
Utána pedig az első kúton tankoltam 45.07 litert :D

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#30183) pjen válasza Zoleee83 (#30182) üzenetére


pjen
félisten

80 at már én is mentem kettes Swift vel égő lápával.Gusztávnál mikor átvettem,még el is magyarázták,hol a legközelebbi kút.Oda menjek mert messzebb nem megy el.

(#30184) dnelb válasza Zoleee83 (#30182) üzenetére


dnelb
veterán

az komoly, tekintve hogy 45ös a tankja :DDD

(#30185) pjen válasza dnelb (#30184) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg valamennyivel túl lehet tölteni.

(#30186) Tomics válasza pjen (#30183) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem szalonból kihozva 44,1 litert sikerült tankolnom a 42 literes tankba a pár 100 méterre lévő kúton, el is kerekedett a szemem rendesen. Azért nem kéne ennyire spórolni a szalonoknak, szerintem nem azon az 5 liter benzinen fog múlni a haszon...

Ha megvárom a tankolást jelző lámpát akkor 38-39 litert tudok beletenni.

Egy darabig felírtam az adatokat itt: [link]

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#30187) dnelb válasza pjen (#30185) üzenetére


dnelb
veterán

hát én nem tölteném túl. én ugye mindig fullra tankolok, nyáron akkorát tágult az anyag hogy kifolyt a kocsi oldalán :DDD de réginél ugye az E betű középső száráig lehet lemenni.
Tomics : basszus, a hszed ébresztett rá hogy 42es a tankom, nem 43 :D akkor viszont lámpavillanás után csupán 3.6l van a sportban :DDD eszerint nálad kicsit több :K

[ Szerkesztve ]

(#30188) Studi válasza pjen (#30185) üzenetére


Studi
addikt

Az már a betöltő csőben lesz. :K :DDD

Amúgy manapság a kompjúter számol, így literre nehezebb megmondani, de általában 80 hátralevő km-nél szokott elkezdeni világítani a sóherlámpa. A Peugeot olyan diszkrét egész kijelzőt elfoglaló benzinkút szimbólumot tesz ki ilyenkor folyamatosan, hogy nem is akarod kipróbálni, hogy mennyit megy még ilyenkor a kocsi. :DDD

(#30189) PeterPH válasza Tomics (#30186) üzenetére


PeterPH
senior tag

A szalon egy deci üzemanyagot sem tölt az autóba (valószínűleg nem is lenne egyszerű jövedéki termék tárolása/értékesítése), 0 kilóméteres autót a gyárban beletöltött naftával lehet elhozni.

(#30190) pjen válasza PeterPH (#30189) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz,nem tölt bele,de szerintem kivesz.

[ Szerkesztve ]

(#30191) Zoleee83 válasza Tomics (#30186) üzenetére


Zoleee83
addikt

Dettó, kezdetektől:

Spritmonitor

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#30192) Danex válasza Tomics (#30186) üzenetére


Danex
addikt

A miénkbe kb 3 spriccnyi ablakmosó volt pont esős időben... persze kerülőúton mentünk rokonokhoz utána amin éppen felújítások voltak és jól felverték a piszkot... folyadék nélkül alig láttunk ki :(

(#30193) tboy93 válasza Danex (#30192) üzenetére


tboy93
nagyúr

Uj auto atvetelre ket kannaval kell menni. Egyik kezedben 5L benya, masikban 5L ablakmoso :DDD

(#30194) Danex válasza tboy93 (#30193) üzenetére


Danex
addikt

Legközelebb az lesz ;]

Amúgy a héten szereltem be a sofőroldali szőnyeg fogantyúját... már érdekelt miért van az a zacskó hátul :U :DDD

(#30195) M_AND_Ms válasza Tomics (#30186) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem a szalon spórol. A szalonban nem töltenek bele semmit.
Amúgy, -ahogy azt a gyárlátogatáson láttuk- a gyártós egyik -és még csak nem is az utolsó- állomásán töltik fel, valószínű automatikusan mindig ugyanannyi üzemanyaggal

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30196) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!

2003-as, kb. 150 ezer km-t futott, 16 szelepes Swift nagyon eszi az olajat, hidegindításkor füstöl. Érdemes kipróbálni valamilyen adalékot, vagy csak a felújítás segíthet?

[ Szerkesztve ]

(#30197) dedike


dedike
addikt

Mit össze nem szüttyögtök. ;] Ezelőtt 19 évvel is a következő kútig volt elég az üzemanyag az autóban, viszont eddig akár hol vettem (Dorog, Tatabánya, Komárom (innen 3x)) az új kocsit, mindig telelökték ablakmosóval, kérni sem kellett. :U

Bár így visszagondolva, ez utóbbi lehet, hogy a vonóhoroghoz volt ajándék.... :D

(Azt még én sem próbáltam, hogy világító lámpával meddig megy még... :DDD )

Jó szerencsét!

(#30198) pjen válasza pc-user (#30196) üzenetére


pjen
félisten

Szelep szár simmeringet nézték,esetleg olaj lehúzó gyűrű törés is lehet.150000km az nem sok,vidd szerelőhöz.

(#30199) dedike válasza pjen (#30198) üzenetére


dedike
addikt

Kérdés, hogy a 150 az valóban annyi-e?

Jó szerencsét!

(#30200) pjen válasza dedike (#30199) üzenetére


pjen
félisten

Persze,de én 99-ben kerestem suzit,az érdi kereskedő mondta a sajátjában 360K van és most akar bele klímát rakni.Azért gondoltam ,150K alatt nem nagyon lehet agyonvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.