Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) benczeb


benczeb
aktív tag

Srácok, S-Cross-ban/Vitara-ban próbált valaki 2 telefont is csatlakoztatni BT-n? Tudja ezt az autó, van valakinek tapasztalata?

(#31252) air válasza benczeb (#31251) üzenetére


air
nagyúr

Párosítva több is lehet, csatlakozva természetesen egyszerre csak egy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31253) Danex válasza dnelb (#31250) üzenetére


Danex
addikt

Plusz az ha állsz akkor nagyon gyorsan megy fel az átlagfogyasztás, ha pedig start/stop-al le is áll a motor akkor meg szerintem túl pozitívan csökkenti.

(#31254) SirKero


SirKero
őstag

A fogyasztáshoz szólnék Én is. Tegnap csavarogtunk egy 500-550 kilométeres kanyart a Görög hegyekben ( Edessa-Pozar ) és nagyon nagyon elégedett vagyok :DD Megy ahogy mennie kell ( a Liana után főleg :B ) és a fogyasztása stabilan 5,4 l/100 km :Y Simán 800 km-t el tudok vele menni egy tankolással. Viszont a még megtehető távolság kijelző csalóka mert még 68 km-t írt megtehetőnek amikor kigyulladt az üzemanyagszint jelző lámpa és ekkor a számláló is nullázódott :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31255) dnelb válasza SirKero (#31254) üzenetére


dnelb
veterán

ezt meg kell nézni villanáskor mennyi benzin van még. sportban 3.5l... ami nem sok, 40km kb.

(#31256) pjen válasza SirKero (#31254) üzenetére


pjen
félisten

68Km mért lenne csalóka,én egyszer mentem a swift el 80Km et égő lámpával és még valamennyit ment volna.

(#31257) SirKero válasza pjen (#31256) üzenetére


SirKero
őstag

Úgy értettem,hogy csalóka,hogy azt hiszem,hogy még 68 km van hátra míg kigyullad a lámpa pedig dehogy :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31258) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy egy 99-es suzuki swift sedan vezető oldali kilin cseréje mennyibe fájna márkakereskedésnél? Illetve a zsanér csere?

A régi swifttek fékje tényleg ennyire szar? Nagyobb tempónál nagyon pocsék a fékhatás.

szakallasgy

(#31259) dnelb


dnelb
veterán

am itt is 990 kg van irva

(#31260) tboy93 válasza dnelb (#31255) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem elég csalóka az üa visszajelző lámpa, van hogy 10L van még benne, de volt már rá példa, hogy autópályán kivillant, kiálltam és csak 2.5L volt a tank alján :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31261) air válasza tboy93 (#31260) üzenetére


air
nagyúr

Hogy mérted meg, hogy mennyi volt az alján?
Abból következtettél, hogy mennyi ment bele?
Mert akkor simán lehet, hogy a kút órája csalt. Többet mutatott, mint amennyi valóban belement, ergo többet is fizettél, mint amennyit kaptál.
Vagyis jól átvertek.
Pálya melletti kúton nem te lennél az első, és sajnos nem is az utolsó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31262) tboy93 válasza air (#31261) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tudnak átverni. Minden kutfej hitelesített, plomba van rajta, bármikor amikor hozzányúlnak újra kell hitelesíteni. Hoax, hogy literes eltérések vannak a kiírt és a kiadott mennyiség között. Ez abból fakad, hogy sokan nem csak a tankot, hanem a csövet etc. is telenyomják, ami simán lehet plusz pár liter. Szóval no para, nem basznak át ;)

(#31263) dnelb válasza tboy93 (#31262) üzenetére


dnelb
veterán

+1 :K

(#31264) SirKero válasza tboy93 (#31262) üzenetére


SirKero
őstag

Hát akkor nekem a 10 literes műanyag kannám van rosszul méretezve mert amikor a kút számláló 10 litert mutat az még nincs a jelnél :( Nem mondom hogy literes különbség lenne de sok kicsi ...........

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31265) PeterPH válasza SirKero (#31264) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az a kanna egy hatóságilag hitelesített mérőeszköz? :N

(#31266) dnelb válasza PeterPH (#31265) üzenetére


dnelb
veterán

kedvencem mikor a másfél literes üveget csurig töltik aztán lazadnak hogy úristen 1.7 ment bele, csalás!!! 4

(#31267) tboy93 válasza dnelb (#31266) üzenetére


tboy93
nagyúr

5L alatt eleve nem tud pontos lenni a mérés, nem véletlenül van kiírva a minimális tankolási mennyiség...

(#31268) dnelb válasza tboy93 (#31267) üzenetére


dnelb
veterán

2L az, de igen

(#31269) SirKero válasza PeterPH (#31265) üzenetére


SirKero
őstag

Nem az mondom,hogy hatóságilag kalibrált eszköz de nem is pillepalackról beszélek. Barkácsüzletben kapható méretezett 10 literes műanyag kanna.
Egyébként Én is úgy tudom 2L a legkissebb kiadható mennyiség

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31270) tboy93 válasza dnelb (#31268) üzenetére


tboy93
nagyúr

egyes kutakon már 5 ;)

(#31271) Thome válasza tboy93 (#31270) üzenetére


Thome
addikt

Múltkor sikerült zsámbékon 1,2L dízelt tankolni a céges kocsiba (igen, dízeles autó)... :DDD

(#31272) tboy93 válasza Thome (#31271) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#31273) air válasza tboy93 (#31262) üzenetére


air
nagyúr

Ha te mondod, biztosan.
Ma Magyarországon minden "hitelesített" dolog valóban az ami, és annyi amennyi. ;] (Tudnék róla mesélni mennyit csal egy OMH plombás, "hitelesített" villanyóra.)
De arra nem válaszoltál, hogy hogyan következtettél a maradék mennyiségekre.
Egyébként az sem túl valószínű, hogy a műszer egyszer 10l-nél, másszor 2,5l-nél jelez.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31274) tboy93 válasza air (#31273) üzenetére


tboy93
nagyúr

Talitank, elso kattanasbol szamoltam vissza egy kb erteket. Nekem biza a hondaban ossze vissza jelez :K Ha feloldalasan allok meg a kocsival, a kovetkezo inditasnal siman bejelez akkor is ha 15-20L van meg a tankban.

[ Szerkesztve ]

(#31275) tboldi válasza tboy93 (#31274) üzenetére


tboldi
nagyúr

#szarhonda ;] :DDD

(#31276) air válasza tboy93 (#31274) üzenetére


air
nagyúr

Ha féloldalasan állsz, akkor a benzin is "ferdén" áll a tartályban, nem?
Ez teljesen logikus. Korábban nekem is bejelzett az Ignis szintjelzője, ha meredek úton lefelé álltam. Háttal állva nem.
Tehát a szintjelző érzékelője valahol a tank hátuljában volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31277) tboy93 válasza air (#31276) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fingom nincs hol az erzekelo, de villanas utani kozvetlen (nyilvan par km-t mentem utana) tankolas utan 40 es 47.5L is ment mar bele az 50-es tankba, szoval nem epp atomora pontossagu a rendszer. Mondjuk engem annyira nem izgat, en meg boven a lampavillanas elott szoktam tankolni, altalaban 600km utan.

(#31278) tboy93 válasza tboldi (#31275) üzenetére


tboy93
nagyúr

tudom :'( ;]

(#31279) dnelb


dnelb
veterán

jött mögöttem egy új swift, sötét pirosban. a dlr nagyon erős rajta, de így ebben a színben a formával nagyon nagyon nőies volt.

[ Szerkesztve ]

(#31280) Tomics


Tomics
addikt

Asszem vezess.hu egyik videójában láttam, hogy az EUban a kutaknak olyan töltőberendezést kell használniuk ami 100L kiadott mennyiségnél pluszminusz 5deci eltéréssel működhet. Az USA-ban ez szigorúbb, +-2,5deci ha jól emlékszem.

PH! addikt since 2004

(#31281) SirKero válasza Tomics (#31280) üzenetére


SirKero
őstag

Én mindent elhiszek de akkor hogy letett,hogy amikor átvettem a kocsit [link] ennél a kútnál 48 litert tudtam tankolni a 47 literes tankba :Y

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31282) tboy93 válasza SirKero (#31281) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugy hogy az uzemanyag csovet etc. is feltoltotted naftaval. Siman van a tagulasi tartaly + cso urmerteke akar 2.5L is.

(#31283) Danex


Danex
addikt

Ahogy melegszik az idő úgy nő a fogyasztás is. :N

(#31284) dnelb válasza tboy93 (#31282) üzenetére


dnelb
veterán

ezért kell mindig ugyanannál a kútnál ugyanannal a fejnél tankolni 1 kattanásig ha van rá mód. úgy már kb számolható az átlagfogyi.

(#31283) Danex : pff, #dízelkell.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#31285) Danex válasza dnelb (#31284) üzenetére


Danex
addikt

Persze, ahol télen nem bírom 90fokra felnyomni a vizet 5fok alatt :))

Én mindig úgy tankolok,hogy első katt meg még 1. Eddig kb mindig azonnal visszanyomta, most meg még ment bele néhány deci.

[ Szerkesztve ]

(#31286) tboy93 válasza dnelb (#31284) üzenetére


tboy93
nagyúr

Yap, en 90%-ban egy kuton tankolok :K

(#31287) dnelb válasza Danex (#31285) üzenetére


dnelb
veterán

Én mindig úgy tankolok,hogy első katt meg még 1. Eddig kb mindig azonnal visszanyomta, most meg még ment bele néhány deci.
durva vagy. én már 1 kattanás után is jártam úgy, hogy kiálltam napra aztán folyt a benzin a kocsi oldalán...

(#31288) dnelb


dnelb
veterán

auchan benzint merjek tankolni szerintetek ? ott van 98as... :D

(#31289) Kicsirics77 válasza dnelb (#31288) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Toltam párszor ott már 95-öst is,semmi extra,se alapvetően mol

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#31290) tboy93 válasza dnelb (#31288) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem tolnam. Szerintem az adalekokkal sporolnak, ilyen O2, Lukoil, auchan kutakon sosem tankolok, 5-7Ft difi egy Shell/Omv-hez kepest nem tetel.

(#31291) dnelb válasza tboy93 (#31290) üzenetére


dnelb
veterán

itt a 98 a lényeg, nem a pénzbeli diffi

(#31292) Danex válasza dnelb (#31287) üzenetére


Danex
addikt

Általában indulás előtt tankolok, így egyből megyek is vele. De gondolom ez is 100 és 100 dolog függvénye, hogy épp melyik kútnál mikor kattan.

(#31293) Kornel válasza dnelb (#31291) üzenetére


Kornel
veterán

SS-ban nekem Auchan 98 ment mindig.
Teljesen jó volt.
Ugye a régi sport only RON 98.

(#31294) dnelb válasza Kornel (#31293) üzenetére


dnelb
veterán

:R

(#31295) SirKero


SirKero
őstag

Ezt most találtam még friss Ezt nem tudtad a benzinkutakról, a tankolás és ami mögötte van https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=7Z5Fsw5w6MM

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31296) yaneez


yaneez
csendes tag

Próbálgatom az S-Cross 1.4T-t.
Legszívesebben benne aludnék, vagyis inkább égetném a benzint... csak az a fránya meló.
Eddig kb 400 km-t sikerült mennem vele, imádom! ;) A régi SX-el is lehetett állatkodni ha pörgette az ember, na de ez...!? :C
Pedig egyelőre óvatos duhaj vagyok, csak 3000-ig forgatom egyelőre. Bár ma megpróbált letolni az útról egy kissé agresszív Opel kabriós ifjú (gondolom próbált imponálni a barátnőjének) úgyhogy viccből megnéztem mit tud picivel 3000 fölött... hát na. :B
Mondjuk az eddigi 5.2-es átlag a mai dinamikiusabb közlekedésnek köszönhetően megugrott 5.9-re, de le van kakkantva, egy fülig érő vigyor ennyit megér.
Egy dologgal, a váltóval nem vagyok kibékülve még, meglehetősen 'karcos' , időnként nehezen találni a fokozatokat, de tudom hogy ez alakul majd az előzővel is ez volt.
Nekem a kormányzással nincs különösebb gondom, az ülések átlagosan kényelmesek a nagyobb lábterek és csomagtartó áldás. A sok újdonsággal, extrával még barátkozom, tanulgatom de összességében tényleg tetszik. Ennyi pénzért ilyen felszereltséggel ez az autó szerintem nagyon megérte az árát. (GL+)
Nyilván vannak ennél sokkal jobbak, de engem nem igazán érdekel a presztízs, sokkal inkább a megbízhatóság és az alacsony üzemeltetési költségek. Remélem nem kell csalódnom a márkában. :)

[ Szerkesztve ]

(#31297) CoolBoy323 válasza Kornel (#31293) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

S7 kell még tesztre? Örs környékén van egy haveromnak...

(#31298) Kornel válasza CoolBoy323 (#31297) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi a felajánlást, de egyelőre nem.
Valószínű nem telefon "hiba", hanem a béta állapotú SW verzió csak bizonyos HW verziójú fejegységgel működik még rendesen, mert legalább 4 félével szerelték ezeket :(

(#31299) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az normális hogy egy kb. 50km-s pályázás után tűzforró levegő jön ki a kipufogóból alapjáraton? Mondjuk végig 150-es tempó volt klíma + megpakolva.

De ilyet még nem éreztem, leégette a lábamról a szőrt 5cm-ről :))

M13A Swift.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#31300) pjen válasza Motion_Blur (#31299) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igen,ne állj olyan közel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.