Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30351) tboy93 válasza Kornel (#30344) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy sokszor szarabbul fog szolni a gyari fejegyseg utolagos jo minosegi hangszorokkal. Autohifi topikba is rakerdezhetsz. A gyari hangszorok erzekenyek, a fejegyseg ~4*15w-ja nagyjabol meg is tudja hajtani. Ha veszel egy normalis szettet, azt semennyire nem fogja normálisan kihajtani a gyenge, rossz minosegu gyari fejegyseg. Szoval vagy fejcsere vagy proci a fej mögé, ha normalis hangminoseget szeretnel.

[ Szerkesztve ]

(#30352) blakey válasza tboy93 (#30351) üzenetére


blakey
titán

Igen, ezzel sajnos számolni kell, egyébként van olyan hagszóró ami jobban szól és a gyárival megegyező tulajdonságai vannak, de én ezzel úgy vagyok, hogy ha jobb minőségre vágyom akkor mindent kicserélek és áldozok a szigetelésre, csillapításra is. 2-300e-ből simán meglenne egy minőségi hangzás és ebben benne van a 8 hangszóró, az új fejegység, kábelek, csatlakozók, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30353) Kornel válasza tboy93 (#30351) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyire szar lenne a gyári Bosch fejegyseg?
Egyébként igen, 7/10-re értékelem jelenlegi állapotában.

(#30354) Thome


Thome
addikt

Szigetelés lényeges. Itt volt hangszóró csere, "picit" jobb lett az eredmény, de hiányzik a szigetelés masszívan.

Ja igen, ha érzékeny hangszórókat veszel, az eredmény pozitív lesz.

Focal auditor került be ide. Krisztiánnal öszekéne hasonlítani ugyanazzal a zenével, beállításokkal a dolgot, hogy mennyivel másabb.

[ Szerkesztve ]

(#30355) tboy93 válasza Kornel (#30353) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos igen es nem csak a suzukiban. G7-es csavo volt nemreg a hifis topikban, szerencsetlen rakatott be 200+ért cuccot, maradt a gyari fej es szar lett a vegeredmeny. Már egy 30k-s pio, jvc is lekorozi ezeket simán, bár azokrol sem erdemes kozvetlenul (erosito nelkul) zenet hallgatni, ha tenyleg jelentoset szeretnel ugrani hangminosegben.

Szvsz hagyd ugy ahogy van, vagy szanj ra 200k-t, kerj tanacsot a hifi topikban es fogadd is meg.

[ Szerkesztve ]

(#30356) Kornel válasza tboy93 (#30355) üzenetére


Kornel
veterán

Nem tudom milyen a G7 fejegység.
Viszont azt ki lehetne deríteni, hogy ez milyen.
Fejegység csere egyébként szóba se jöhet :)

(#30357) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Rég jártam erre :)

Mi a véleményetek erről ? Ma megyek megnézni s ha tetszik megveszem

[link]

Magánszemély , őszintének tűnik a srác , elmondta mi volt a baja mi nem számlákkal tudja igazolni tehát minden oké vele. Pár parkolási rá nyitás van vele elvileg s elvileg ennyi. Meg azt mondja idővel mondta a szerelő h kuplungszett de kedvezménnyel tud nekem segíteni luk kuplungszett vételébe.

Vélemény ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30358) dnelb válasza roberto211 (#30357) üzenetére


dnelb
veterán

mi az isten az a hátán :DDDD km állást kérdezz le azért, egyébként kép alapján nem látok semmit. meg nem is írt róla semmit

(#30359) dReFiX válasza roberto211 (#30357) üzenetére


dReFiX
senior tag

Alufelni is megvan hozzá?

(#30360) Kornel válasza dReFiX (#30359) üzenetére


Kornel
veterán

Első blikkre nekem is ez tűnt fel.
Gyári alufelni hova tűnik egy GS swiftről?

(#30361) roberto211 válasza dReFiX (#30359) üzenetére


roberto211
őstag

Asszongya' első tulajtol azaz a kereskedőtől így vette magától mondta el én megse kérdeztem alufelnit úgy is valami dotz diszkófelnit dobok rá ha megveszem :D

Km allas engem nem érdekel 10ev fölött ,állapotot veszek :).

Valszeg azért nem is hívják mert nem irt róla semmit. De telefonba őszintének tűnik.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30362) Kornel válasza roberto211 (#30361) üzenetére


Kornel
veterán

Az kell rá, diszkó felni.
De akkor már 195/45 R17-el, persze ültetve :DD

Egyébként gyerek mellé simán egy FL-es 1.6 Liana hatchback-et vennék ennyiből.
Kurva jó autó.

[ Szerkesztve ]

(#30363) roberto211 válasza Kornel (#30362) üzenetére


roberto211
őstag

Pontosan ahogy írod :D. Ültetés alap :).

Gyereket nagy átlagban anyám szállítja mert hozza került (hosszú )így elég nekem 3 ajtós swift is.
1.5 be nekem bőven alom :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30364) tboy93 válasza Kornel (#30356) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha a fej marad, akkor moge kell rakni egy hangprocesszort :K (pl. Bit ten)

(#30365) Kornel


Kornel
veterán

Na mire hajaz a safety car eleje? ;]

(#30366) Gergőke88 válasza Kornel (#30365) üzenetére


Gergőke88
addikt

POnt ez jutott nekem eszembe a futam alatt .
Tehát nem csak a suzuki baszta el az autó elejét :P

[ Szerkesztve ]

(#30367) Kornel válasza Gergőke88 (#30366) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy a suzuki hamarabb jött ki ezzel.
Őszintén szólva nekem tetszik, először érdekes, aztán megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#30368) Danex válasza Gergőke88 (#30366) üzenetére


Danex
addikt

;] Vaciláltunk kinézetben, hogy Vitara vagy Scross... az Scrossnak mai modern formája van, addig a Vitarának meg egy kb 2008-as évekbeli forma.

Én általában a modern kinézetet választom :U

(#30369) dnelb válasza Danex (#30368) üzenetére


dnelb
veterán

azért ez túlzás. rakd egymás mellé az eredeti sx4et meg a vitarát és látni fogod ..

(#30370) roberto211


roberto211
őstag

Üdv újra a suzukisok társaságában :). Megvettem

Később lövök több képet :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30371) Kornel


Kornel
veterán

Egyébként a két autó között továbbra is megvan a fél szám különbség, nem beszélve a felszereltségbeli különbségről. Árban pedig +100k-val több csak az 1.0T, ami az 1.6 helyett van.

(#30372) dnelb válasza roberto211 (#30370) üzenetére


dnelb
veterán

gratula!
lassan kéne már 1 új tali, annyi új autó lett itt :C

(#30373) Kornel válasza dnelb (#30372) üzenetére


Kornel
veterán

Jól megy a suzukinak itthon.

(#30374) roberto211 válasza dnelb (#30372) üzenetére


roberto211
őstag

Benne vagyok :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30375) blakey válasza Danex (#30368) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az S-Cross orra minden csak nem modern és nem is szép ráadásul többnek akar látszani mist az ami, nem kellett volna SUV-t csinálni belőle. Ettől függetlenül van akinek az tetszik.
addig a Vitarának meg egy kb 2008-as évekbeli forma. - ez egy érdekes időbelo beazonosítás, ilyen nincs.

(#30371) Kornel
A gyárból érkező felszereltség esetén van egy kis különbség de ez akkor lenne mérvadó ha árban is ua. lenne, de nem így van. Két különböző autó és mindkettőnek megvan a célközönsége, pontosan emiatt egyáltalán nem kellett volna SUV-ot csinálni az SX4-ből. Vitara jövőre újul meg és az orra fog változni valamint a motorválasztékból valószínűleg már nem lesz választható a szívó, minden más marad illetve lehet, hogy a felszereltség is más összeállításban lesz.
1.0T motort meg ne említsük, ne hasonlítsuk 1.6 szívóhoz, nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30376) Kornel válasza blakey (#30375) üzenetére


Kornel
veterán

Szubjektív dolgokról kar vitatkozni, gondolom ebben egyetértünk.
Én meg a Vitara belsejétől vagyok rosszul, az jobb? :)

(#30377) blakey válasza Kornel (#30376) üzenetére


blakey
titán

Nem értem, hol érzed a vitatkozást? Ahogy te vagy más leírja egyik oldalt így más meg a másik oldalt. Őszintén? Mindkettő belseje ugyanaz, egyiktől sem kell elájulni, ugyanolyan jó illetve vacak mindkettő, de a Vitara belseje jobban illik a külsejéhez, mint az S-Cross esetében.

(#30378) Kornel
Nézd, ugyanolyan vacak mindkettő, ha a minőséget nézzük, semmi különség és nem a szubjevtivításról van szó hanem az anyaghasználatról.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30378) Kornel válasza blakey (#30377) üzenetére


Kornel
veterán

Nem akarlak megbántani, ezért jelzőt nem teszek hozzá, de teljesen más a két autó belseje.

Mod: gyere fogd meg akkor a műszerfalat, bele tudod süllyeszteni az ujjad. Tedd meg ugyanezt a Vitara-nal :P

[ Szerkesztve ]

(#30379) tboldi válasza Kornel (#30367) üzenetére


tboldi
nagyúr

:P

roberto211: Gratula!

(#30380) blakey válasza Kornel (#30378) üzenetére


blakey
titán

Tudom milyen és azt is, hogy te választottál a legjobban, ezt már többször tudomásomra hoztad. ;] 500e Ft a külömbség Vitara 1.6 GL+ (200e Ft extra kiegészítőkkel) vs. S-Cross 1.4T esetében, azért az nem elhanyagolandó és értelmetlen hasonlítgatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30381) Kornel válasza blakey (#30380) üzenetére


Kornel
veterán

Senki se mondott ilyet.
Idézz tőlem ilyet, mielőtt ilyeneket írsz.
A választásod maximum Te próbálod állandóan alátámasztani.
Az 1.6 motort az 1.0T váltja le, ezt már többször elmondtam, így ahhoz érdemes hasonlítani, árban 100k HUF előnye van így a Vitara-nak.

tboldi: ez szerintem X3, nem az igazi az összehasonlítás, X1 kék színben, na az már majdnem stimmel, valószínű onnan kölcsönözték az ötletet egyébként ;)

[ Szerkesztve ]

(#30382) tboldi válasza Kornel (#30381) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez egy X6, de az alapvető vonalak, amik hasonlóvá teszik, itt is megvannak. :)

(#30383) blakey válasza Kornel (#30381) üzenetére


blakey
titán

Minden hsz-ben ahol az S-Cross-t hozod fel illetve a turbo motort egyből azt sugalltatod, hogy az a jobb innentől kezdve egyértelmű, hogy te jobban döntőttél. [link], [link]
Számomra az 1.0T nem opció, lehet érezni a 3 hengert , engem zavar, minimum 1.4T, tehát továbbra is 500e a különbség, nekem is van gyári kartámaszom, oldalvédőm, csomagtartó védőm, mankókerekem, emelőm, GPS-em stb és így 500e-el több az 1.4T-s S-Cross amit választottam volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30384) Kornel válasza blakey (#30383) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom próbáltad az 1.0-t is.
Mert alapjáraton kívül nem tudom mikor érezted rajta a 3 hengert.
Egyébként ajánlom a tükröt, olvasd vissza magad, az összes hozzászólásodban a saját döntésed véded, ellenben velem, aki maximum válaszra reagálva írom le a tényeket.
Egyébként kurvara nem a legjobb vétel volt, mert a suzuki elfelejtett normálisan fényezni is, normális kormány visszajelzést tervezni, de ár érték arányban még ezeket figyelembe véve is jó. Ha pénzem lett volna mást veszek, ennyi. Nem vagyok sem van, sem elfogult.

Továbbiakban kerüld el a velem való kommunikációt, ne kelljen már ezért prémium tagságot vásárolnom :(

[ Szerkesztve ]

(#30386) M_AND_Ms válasza Kornel (#30384) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Aláírom. Ha nem tudod és nem kifejezetten arra figyelsz, akkor nem mondod meg, hogy 3 hengeres.
Én egy dinamikus 1.6-os (eur3) Mitsubishiből ültem be tesztelni az 1.6-os Vitarát. Feltűnően lomhább volt, hála az új eu normáknak, míg az 1-es Scross, hozta az azonos dinamikát.
Tehát az 1T még jobb is mint az 1.6 szívó.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30389) Danex


Danex
addikt

Nyugodjunk le, kinézetről beszéltünk amiből mindenkinek más tetszik.

Tény, hogy hülyeség az 1.6szivót az 1.4T-hez hasonlítani csak azért mert az 1.0T hangja nem tetszik.

Akkor ezt kell mondani ,hogy ezért vettél 1.6 szívó Vitarát és kész, saját indokolt döntésed viszont érvként felhozni egy ár összehasonlításnál nem szabad személyes indok alapján "ferdíteni" az igazságot. 1.6 szívó párja az 1.0T.

Felesleges az ilyen erős vita ide, nem tudnátok meggyőzni engem, hogy Vitarát vegyek ugyan azért a pénzért és felszereltséggel a kinézet miatt, de el tudom és el is fogadom ,hogy sokaknak jobban tetszik a visszafogottabb / egyszerűbb kinézetű Vitara.

Ahogy azt is elfogadom, hogy blakey-nek az 1.6 hangzása jobban tetszik, de ezek mind-mind szubjektív dolgok amiket megfelelő érvelésnél ki kell zárni.

(#30390) blakey válasza Danex (#30389) üzenetére


blakey
titán

Tény, hogy hülyeség az 1.6szivót az 1.4T-hez hasonlítani csak azért mert az 1.0T hangja nem tetszik. - ez így van, de szerintem senki sem amiatt hasonlítgatta, az én esetemben az 1.4T lett volna alternatíva és kizárólag emiatt merült fel bármilyen árbéli hasonlítgatás. Számomra az 1.0T kevésnek bizonyult 4 személlyel, megpakolva. Én az 1.4T-t választanám, ha már csak turbós lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30391) a_tesz válasza Kornel (#30362) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Tavaly októberig egyébként én is ezen a véleményen voltam, de aztán úgy adódott, hogy a sok Suzukiból egyet eladtunk, és Liana helyett inkább egy Honda Civicet vettünk, 2003-as 1.6. Gyakorlatilag annyiba került, mint egy szintén vele egyidős Liana, de bőven sokkal tágasabb egyaránt az utastere, és a csomagtere. Tengelytávban van 20 centi a két autó között a Honda javára, csomagtere is közel 100 literrel nagyobb, mint a Lianáé, hasonló külső méretek mellett. És azért ne tagadjuk, szépségre is megmérkőzhetnek egymással (szerintem a Honda a csúnyább :D ). Komfortban viszont ég és föld a kettő, a Honda jóval csendesebb, még úgy is, hogy a mienk automata, de pályán így is 120-nál forog 3000-et, és szigetelésből is több jutott bele, mint a Suziba. És mi is ennyiért vettük.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#30392) tboy93 válasza a_tesz (#30391) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jok azok a civicek, főleg az 1.6-al. Nekem sedanom van, ugyan ez a generacio, nagyon szeretem ;)

(#30393) Kornel válasza a_tesz (#30391) üzenetére


Kornel
veterán

A busz civicrol van szó?
Abban még nem ültem, így nem tudok véleményt mondani, de meglepő, ha tényleg csendes, mert a következő generáció úgy üvölt, hogy előbb utóbb megsüketülsz tőle.
Dicséretes, ha itt telt hangszigetelésre is.
Bár 6 gen coupe-ben viszont ültem, az ugyanúgy ordított, mint a 8 gen, ezért nem értem a csendes jelzőt a Honda esetében :)

[ Szerkesztve ]

(#30394) tboy93 válasza Kornel (#30393) üzenetére


tboy93
nagyúr

6gennel csendesebb, 8genben nem ultem.

(#30395) Kornel válasza tboy93 (#30394) üzenetére


Kornel
veterán

8 gen 130-nal 73-75 dB
Vitara / Scross valahol 68 dB környéke.
Egy golf meg 63 dB
Ja és nem lineáris a skála.

Városban majdnem minden csendes.
Pálya a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#30396) tboy93 válasza Kornel (#30395) üzenetére


tboy93
nagyúr

dB-t en nem tudok mondani :D alapvetoen egyebkent nem tartom halk autonak a 7gen-t sem, főleg autopalyan nem

(#30397) koxx


koxx
MODERÁTOR

blakey&Kornel ezt rendezzétek le privátban, senki nem kíváncsi a vitátokra.

[ Szerkesztve ]

(#30398) a_tesz válasza Kornel (#30393) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Igen, a buszról van szó. Abszolút értékben nem tudom, mennyire csendes, nem mértem, de családban van Liana is, 1.6, úgyhogy van összehasonlítási alap, annál csöndesebb pályán, 140-ig egész biztos. Nemrég ültem ufó Civicben, nekem annál halkabbnak tűnt a busz. Valamint annyi nyűgről sem olvastam eddig, mint az ufónál, és nekünk sem jött elő eddig semmi, de fél év még nem olyan hosszú idő... Majd összenézzük egyszer a S-Cross-szal is :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#30399) roberto211


roberto211
őstag

Tegnap a k*rva életbe úgy elfekeztem az "új " suzin a féket alig van ,most mehetek szervizbe :)

Mondom nekik valami elég jó sport tárcsa &betet kombót tegyenek bele mert borzasztó ..Meg akkor egyúttal kuplungot is csereltetek.

Múltkor anyameval is ugyanígy jártam. Vannak erre fele kanyargós utak amiben van több egyenes aztán elkapott a jatekido. Visszafelé 40nel jöttem úgy felforrósodott a fék alig volt fékhatás ...

Mondjuk az eladó azt mondta tavaly cserélt vmi sportosabb ferodo fékcuccra ezért mertem csak ezeket ..

De lehet mást jelent nála is a fogalom. :D Bár nem hiszem mert hobbiautónak van egy 370z je. Most lesz forgalomba helyezve neki.

tboldi: Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30400) hcs57


hcs57
őstag

Ez volt már? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.