Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) Kornel válasza dnelb (#31800) üzenetére


Kornel
veterán

Aztán tudod hogy jár utána...

(#31802) dnelb válasza Kornel (#31801) üzenetére


dnelb
veterán

:K :K :R

(#31803) pjen válasza dnelb (#31800) üzenetére


pjen
félisten

Tévedsz, vigyázok rá, mint az összes többi tárgyamra és a máséra is,de nem esem kétségbe,ha lesz rajta egy karcolás.

(#31804) AMD Power válasza dnelb (#31794) üzenetére


AMD Power
titán

Ez jol hangzik,koszonom! ;)

Pjen: Nalam azert picit tobbet jelent egy auto. De persze a papucsos story mar egy kicsit eros.En azt vallom ,hogy az esetek nagy tobbsegeben az auto meghallalja ha rendesen torodnek vele.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31805) dnelb válasza pjen (#31803) üzenetére


dnelb
veterán

jah ezt nem konkrétan rád értettem, úgy nagy átlagban

(#31806) pjen válasza AMD Power (#31804) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen 90000Km nél kicseréltettem a váltó olajat,pedig autó iparí szakmérnök állította,hogy baromság,92000Km nél szétment a nyeles tengely csapágy.Meghálálta.

(#31807) Kornel válasza pjen (#31806) üzenetére


Kornel
veterán

Mint tudjuk nincs köze a váltóolaj cserének a csapágy alulméretezéséhez.

(#31808) AMD Power válasza pjen (#31806) üzenetére


AMD Power
titán

Az típushiba volt nála. Te voltál kb a 1013425-ik akinél ez volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31809) pjen válasza dnelb (#31763) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk akcióban 4200Ft darabja.

Kornel:pedig ha vissza olvasol pont Te voltál az aki a leginkább erőltette a váltó olaj cserét,és a suzi is az olaj csere hiányára hivatkozik,ahelyett,hogy elismerné típus hibának.

[ Szerkesztve ]

(#31810) Kornel válasza pjen (#31809) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nem cseréled az olajat, a fogaskerekek is tönkremennek pl.

(#31811) pjen válasza Kornel (#31810) üzenetére


pjen
félisten

Nem szoktak.De nem is ez a lényeg,hanem a cég karbantartás politikája.Minden úgy van megfogalmazva,hogy ha hiba van az user error.Pedig az átlag autós csak autózni akar,nem táblázatokat vezetni,mennyit ment hideg motorral,hányszor indítótt stb.Egyébként szerintem átlagos körülmények között a gyertyák röhögve elmennek 105000Km et.Az enyémben is száz körül vannak.

(#31812) Kornel válasza pjen (#31811) üzenetére


Kornel
veterán

Venni kell egy BMW-t vagy VAG-ot, ott biztosan jobb a cég karbantartás politikája.

(#31813) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Én a mostani második kocsinkba minden 4. olajcserkor gyertyát cserélek, ez kb 40-50 ezer km. De nem a futott km miatt, hanem ennyi idő alatt -ami nálam 4 év- még nem rohad bele annyira, hogy ne lehessen kibányászni. De minden kivett gyertya elektródája szinte gyári kiézetű volt, hézag szintén a dobozból kivett gyertákkal azonos. És nem dadogott a motor, ment rendesen. Pedig a legrosszabb üzemeltetés, h-p napi 5km, be sem melegszik, a vízhőfok éppen eléri a negyed hőmérsékletet. (félnél nyit a termosztát) Persze, mert olasz, nem szereti a hideget.
Az is igaz, hogy nemrég levéve a szelepfedelet és a teknőt volt benne lerakódás, de nem extrém mennyiségben, de ez sajnos valamennyire elkerülhetetlen.

Egyébként pont ez az autó mutatja nekem, hogy normális és nem túlzó törődéssel, időben cserélt minőségi alkatrészekkel, még közel sem ideális körülmények között is elmegy egy motor 220.000km-t és 15 évet.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31814) blakey válasza Sza_Sa (#31813) üzenetére


blakey
titán

Pedig a legrosszabb üzemeltetés, h-p napi 5km, be sem melegszik
Nem neked írom, hanem úgy általában, én 5 km-re pl. be sem indítom az autót, csak akkor ha sokat kéne cipelnem. 5 km-t simán megteszek gyalog vagy busszal (nekem nem fáj a buszozás, metrózás), ez nekem is jó és az autónak is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31815) Kornel válasza Sza_Sa (#31813) üzenetére


Kornel
veterán

+sok
:R :C

(#31816) Sza_Sa válasza blakey (#31814) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nyilván nem veszem sértésnek, de van az az élethelyzet amikor nem érdekel az autó ideális üzemeltetése, menni kell vele. Ezt most a feleségem teljesen kimaxolja.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31817) pjen válasza Sza_Sa (#31813) üzenetére


pjen
félisten

Ha mindíg van 20K felesleges pénzed.Ha teljesen jó a gyertya mért nem teszed vissza,azzal is megoldottad a berohadás gondot,bár a gyertya nem szokott berohadni,ha normálisan szerelik.

(#31818) tboy93 válasza blakey (#31814) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pesten lehet, de pl Szigethalmon jar a varos ket szelen napi 2-3x busz :U Nem fogok gyalogolni vagy setalni, siman beinditom a vasat 2km-re is ha kell.

(#31819) blakey válasza tboy93 (#31818) üzenetére


blakey
titán

Számomra 2km nem távolság, 20 perc alatt megteszem gyalog vagy biciklivel 5 perc, ennyi, emiatt nem indítok be egy autót és mindegy, hogy hol lakok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31820) pjen válasza blakey (#31814) üzenetére


pjen
félisten

Akkor minek veszel autót?Ez olyan mint a haverom,ősztől tavaszig leállítja nehogy rozsdásodjon.Én is napi 7Km et megyek a melóba.2x3.5 Km.Kocsival 2x5 perc,busszal 2x fél óra.Pont azért vettem,hogy kényelmesebb legyen az életem.

(#31821) dnelb válasza pjen (#31820) üzenetére


dnelb
veterán

+1.
Nekem 1km a max, felette már kocsi. Buszoztam, gyalogoltam eleget már életemben...

(#31822) tboy93 válasza pjen (#31820) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Mindezt ugy, hogy egyébként szeretek sétálni pl. a kutyammal, csak akkor amikor én akarok

[ Szerkesztve ]

(#31823) pjen válasza blakey (#31819) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként én már gondolkodtam rajta,ha annyira keveset van használva,sokkal jobb üzlet az alkalomra bérelni .

(#31812):mellé beszélsz :)

Sza_Sa:Lányoméknak van egy diesel Puntó,10 éves 260K Km.Napi 60 csak a meló,még wc re is azzal mennek.200000 ig csak a kopó alkatrészek és olaj lett cserélve,most nyáron kuplung és generátor csapágy.

[ Szerkesztve ]

(#31824) blakey válasza pjen (#31820) üzenetére


blakey
titán

Mert nem 2km-re használom. Nem vitaindítónak szántam és nem is szándékozom ezzel foglalkozni. Nem érdekel, hogy te vagy más 2km-re is autóval jár. Lehet +1-ezni, haverkodni mint a cigizők, stb, engem nem érdekel de 2 km számomra nem távolság és azért biztos, hogy nem fogok autóba ülni csak ha valamiért nékülözhetetlen és nekem eddig megvolt a lehetőségem, hogy ne is kelljen, mögöttem van több 100e km az elmúlt 23 évből. Mindig használom az autót amikor kell, gondolkodás nélkül, de többnyire nem 2 km-re kell, erre a távolságra biciklivel hamarabb odaérek, mint autóval,pl. a gyerekeket i gyalog viszem iskolába ami nagyjából 2X800m, szomszéd autóval viszi és nem ér oda hamarabb és sokkal idegesebbek a sok lusta ember miatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31825) pjen válasza blakey (#31824) üzenetére


pjen
félisten

Nem vitának,de kb mennyit mész egy évben?

(#31826) Sza_Sa válasza pjen (#31817) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem 20 csak 10, de ezen már gondolkodtam. Elvben a gyertya tömítőgyűrű úgy van megoldva, hogy az első betekerésre zár a legjobban. Persze ez csak elmélet, a 2t robogós korszakomban volt, hogy naponta minimum 2x vettem ki és raktam vissza ugyanazt a gyertyát, aztán soha nem volt semmi baja.
Egyébként sajnos de, berohadhat egy gyertya, ha nagyon szar helyen van. És ritkán nyúlnak hozzá.

(#31823) nekem benzin, generátor 200k- nél off, csere, kuplung 70k-nél, azóta jól van.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31827) blakey válasza pjen (#31825) üzenetére


blakey
titán

6-8e km. Otthonról dolgozom, gondolom ez sokat elmond és csak akkor megyek be a céghez ha nagyon muszáj, de a belvárosba biztos, hogy nem autóval, mert 20 perc a hely keresése.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31828) mdani01 válasza tboy93 (#31818) üzenetére


mdani01
aktív tag

Szigetszt.miklosi auchanba ha megyunk siman beinditom en is, hiaba ott a 138-as..

iPhone 6S SpaceGray

(#31829) pjen válasza Sza_Sa (#31826) üzenetére


pjen
félisten

Értékelése: 4 csillag

Suzuki gyujtógyertya az összes benzines 1.3-1.5-1.6 os Euro4 es motorokhoz. SX4 2010-ig, Swift 2005-től, Ignis 2002-től,WR+ 2004-től, Liana ...stb.Motorkódok:M13, M15, M16. Egy motorhoz 4db- ot kell rendelni.

Gyári szám: 09482-00550
Gyári beszállító terméke.
Cseréje 105000 km-enként javasolt.
Francia gyártmány.
Akció lejár: 2017-08-31
Normál ár: 8 900 Ft. Akciós ár: 5 770 Ft. Kedvezmény: 35%

Csak úgy. Nekem volt 100 as Skodám a 4. henger rendszeresen leköpte a gyertyát,mégsem vettem kéthetenként másikat.

Amit Te veszel gyertyát,10 K ért,lehet nem is árt 40000 ként cserélni.

(#31826) Sza_Sa:A kopókon kívűl,nyelestengely csapágy 92 nél plusz kuplung,ha már szét volt húzvaszerelő szerint még 30K volt benne,egy lambda szonda mert úntam ki ütögetni,de jobban is megy a cseréltel.Tavasszal megy vizsgára akkor lesz gyertya és szíj csere.

[ Szerkesztve ]

(#31830) AMD Power válasza pjen (#31820) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen igazad van. Ez meg már megint a ló túloldala. Szegény autó 5km ne menjen már. De! Azért van. Gyalogoljon meg bkv-on a halál ha az autóm ott áll a ház elött.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31831) blakey válasza AMD Power (#31830) üzenetére


blakey
titán

2km-ről volt szó (napi 2x2 km), nem 5, nem 7. Ez nehogy gondot okozzon, napi ennyi mozgás nem árt, főleg annak aki ülőmunkát végez. De ahogy korábban írtam, úgy éli mindenki a minennapjait ahogy akarja, de ne panaszkodjon 40-50 évesen, hogy jaj itt fáj vagy ott és természetesen továbbra is csak a 2X2 km-ről van szó és nem extra helyzetekről vagy arról, hogy a munkahelyéről tovább megy autóval stb.
Imádok vezetni, vezetéstechnikai tréningeken is voltam, szóval ha tehetem akkor autóba ülők, de nem kis távolságra. Szerencsére a munkámhoz nem kell napi szinten ingáznom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31832) Kornel


Kornel
veterán

Jobb téma, mint az olaj.
;]

(#31833) pjen válasza Kornel (#31832) üzenetére


pjen
félisten

szerencsére nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#31834) dnelb válasza blakey (#31831) üzenetére


dnelb
veterán

Én tökre megértelek amúgy, viszont nekem pl 2x3km a munkahely, de akkor is az autót választom, mert azzal 7p az út, bkv-val meg 25, pedig belvárosban lakom. napi szinten 14p vs 50p, havi szinten ez már 12 óra időspórolás ami igen tetemes, főleg hogy nem kell izzadnom, szagolnom és hallgatni a büdös és buta embereket, kényelmes stb... jah és olcsóbb is

[ Szerkesztve ]

(#31835) Sza_Sa válasza pjen (#31829) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem, amit én veszek gyertyát az azért ilyen olcsó, mert nagy kedvezményem van a Bárdinál. Mint írtam, csak minőségi alkatrészeket veszek, gyári vagy azzal minimum megegyező minőséget.
Most cseréltünk vezérlést, akkor már egyben termosztát, vízpumpa, olaj szűrőkkel, levegőszűrő stb. Mind Gates, Continental, Mann vagy Filtron, nem alsópolcos cuccok. Egyedül olajból haszálok Q8 full szintet, tudja a gyár által követelt minőséget, amúgy sem sportkocsi. Így 30 alatt kijöttem.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31836) blakey válasza Kornel (#31832) üzenetére


blakey
titán

Az olaj téma szerencsére eddig engem nem érintett, mindig jól és jót cseréltek, nem volt gond ebből, de hogy most mi lesz, azt nem tudom. :F A kereskedéshez fogom vinni, mert csak úgy van 6 év gari, rosszakat nem mondanak azok akik oda járnak, állítólag szépen és jól dolgoznak ráadásul jó áron, de ezt csak akkor fogom tudni ha már túl leszek egy "igazi" szervizelésen.

#31834) Krisztián
Minden élethelyzet más, én zöldövezetben lakom (a talihelytől nem messze a hegyek irányába :) ), ha buszra ülök akkor alig van rajta valaki és kulturált emberekkel vagyok körülvéve, metrózni is csak az újjal szoktam, szóval nekem ezek a BKV-s "élmények" csak tv-ből ismertek, szerencsére. Dolgozni itthonról szoktam és a belvárosba nincs az az isten, hogy autóval menjek, 20-30 perc a helykeresés, agyrém ami ott van, arról nem beszélve, hogy ott parkolni sem tudnak az autósok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31837) Sza_Sa válasza dnelb (#31834) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ezért nem tömegközlekedek, ha nem muszáj. Mindent leírtál, ennyikeh :D

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31838) pjen válasza Sza_Sa (#31835) üzenetére


pjen
félisten

Már a gyertyát sem értem,ha tényleg gyári,de hogy egy működő termosztátot mért kell cserélni?

(#31839) air válasza Kornel (#31832) üzenetére


air
nagyúr

Mindegy, csak lehessen megint valamin veszekedni.
Tisztára mint az Indexes Vitara topik. :((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31840) Kornel válasza air (#31839) üzenetére


Kornel
veterán

Ritkán, de egyetértünk.

(#31841) Sza_Sa válasza pjen (#31838) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Mert az első években szépen zár és nyit, aztán meg valahogy elfelejt zárni, az amúgy is döglassan melegedő motor még lassabban melegszik fel. Pedig van hűtőtakarás is télire. Egyébként lehet nem ártana egy alapos hűtőkör mosás sem, de azt már nincs kedven megcsinálni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31842) blakey válasza air (#31839) üzenetére


blakey
titán

Tisztára mint az Indexes Vitara topik. :((
Ha azt "olvasod" akkor láthatod, hogy attól ez a topik fényévekre van, ott semmi szakmaiság nincs. Amúgy neked nem Vitarád van miért azt olvasod? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31843) air válasza blakey (#31842) üzenetére


air
nagyúr

Miért ne olvashatnám? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31844) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Jó ez a fórum, inkább ilyen, mint bólogató droidok sokasága. Ameddig normális hangnemben vitázunk, részemről ok.
Az, hogy valaki nem úgy gondolja ahogy én, lehet ráébreszt arra, hogy lehet valamit én csinálok szarul. :)

Peace!

A Fb S-cross miről szól, ki mennyire keveset etetett meg a kocsival, meg milyen csodát rendelt hozzá Kínából?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31845) dnelb válasza air (#31839) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem senki sem veszekedett.

(#31846) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Ahogy elnéztem, itt szinte mindenki öreg motoros a Ph-n, 5-10+ évnyi fórumozással a háta mögött. Nem tizenéves ficsúrok vagyunk párnapos reggel a hátunk mögött,, talán tudunk is így viselkedni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#31847) roberto211 válasza dnelb (#31834) üzenetére


roberto211
őstag

Most 2 napig bkv z nom kellett mert egy autoval jottunk anyam meg kitalálta a hülyeségét...

Soha tobbet... Ram jön még a pánik is.. Bepánikolok a tömegbe buszon,metron,villamoson,barhol.. Ha erzem nyomnak ossze ramjon a szedules,agresszív érzések töltenek el igy inkabb meg a sarki henteshez is kocsival megyek.. Itt nyugalomba s biztonsag ba vagyok :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#31848) tboldi


tboldi
nagyúr

És akkor én még le sem írtam, hogy két nyílt törés (combcsont és boka) után bár tudok járni és biciklizni, de elég hamar elfárad a lábam, tömegközlekedés meg tulajdonképpen egy nem létező fogalom Mosonmagyaróváron, úgyhogy nekem kell az autó, akár csak 2 km-re is. Oké, tudom, ez mondhatni egy speciális helyzet. :B

Egyébként az itteni Honda topikban érdekes módon nem szokott ilyen vita kialakulni. Vajon miért? :D

(#31849) tboy93 válasza tboldi (#31848) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mert a hondasok upper class ;]

[ Szerkesztve ]

(#31850) Napfénysüti válasza tboy93 (#31849) üzenetére

Ejj, én Hondáról váltottam Suzukira. :DDD

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.