Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30451) Kornel válasza dnelb (#30450) üzenetére


Kornel
veterán

Kb.
:DDD

(#30452) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Faterom "levedlette" a Suzukit és nekem adta (lehet, csak kib.ott velem?). Swift 1.3 GC Sedan, 2000-es évjárat.
Az olajat eszi kissé, meg néha csepeg is. kb 1.5 litert kell havonta pótolni.
90000-nél volt vezérlés csere, most 193000 van benne, 98%-ban városi használatban.
Mit csinálnátok? Motor felújítás, vagy jóvanazúgy?
A vezérlés cseréjére kapható lennék, mi minden kell hozzá? Sajnos mindenki műszaki analfabéta a családban.

OnePlus 12

(#30453) Kornel válasza sharkypeti (#30452) üzenetére


Kornel
veterán

Ez nem a gyűrű töréses széria?
Ha igen, akkor meg kell gyűrűzni, meg az alap dolgokat megcsinálni, azért nem 5 Ft lesz.
De utána meg használhatod pár évig, ha nem rohad.
Ha rohad, akkor meg hagyni kell, lakatolni végképp nem éri meg.

(#30454) sharkypeti válasza Kornel (#30453) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Nem tudom milyen széria, kb 2 hónappal ezelőttig nem volt ilyen baja. Egy csepp sem tűnt el olajcserétől olajcseréig. Mostanában kezdte.
Amúgy rohadni nem rohad. Meglepően egyben van. 11 évig garázsban aludt éjszakánként.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#30455) roberto211 válasza sharkypeti (#30452) üzenetére


roberto211
őstag

Szerelovel atnezetnem szimmeringeket...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30456) ferensz


ferensz
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne, hogy a 2007-es SX4-ben nem működik a légkondi. Korábban csapágyas volt a kompresszor, szerencsére ezen kívül más baja nem volt, kicserélték a csapágyat, újratöltötték és meg is javult. Egy darabig működött, aztán egyszer autópályán haladás közben egyszer csak nem jött többet a hideg levegő. Amikor be van kapcsolva a légkondi a motor fordulatszáma megemelkedik alapjáraton ahogy kell is neki, de olyan, mintha nem működne a kompresszor. A motortérben lévő biztosítékos dobozban megnéztem a kompresszor biztosítékát és ki volt égve. Csere után ismét kiégett. Jól sejtem, hogy a légkondi kompresszor kuplungja halhatott meg és azért löki ki megállás nélkül a biztosítékot?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#30457) benczeb válasza Kornel (#30440) üzenetére


benczeb
aktív tag

Szia Kornél, és ezt a szervízben tudják frissíteni?

(#30458) blakey válasza benczeb (#30457) üzenetére


blakey
titán

Szervizben fogják frissíteni, nekem azt mondták, hogy szeptember, október környékén talán elérhető lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30459) Kornel válasza blakey (#30458) üzenetére


Kornel
veterán

Elvileg hamarabb is, de nyilván ha kiderül, akkor sorok lesznek majd, nem fognak egyből mindenkivel foglalkozni.

(#30460) benczeb válasza Kornel (#30459) üzenetére


benczeb
aktív tag

És ezt valószínű, hogy kis szervizek is meg tudják csinálni? A világ végére járok Suzuki szervizbe, a technológia adott lesz ott is?

(#30461) Kornel válasza benczeb (#30460) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt minden suzuki márkaszervizben meg kell tudni csinálniuk.

(#30462) blakey válasza benczeb (#30460) üzenetére


blakey
titán

Meg kell kérdezni őket. Állítólag ez most egy nagyobb frissítés szóval nem lehet olyan egyszerűen, mezei módon elvégezni. Egyébként van valami olyan funkció ami neked hiányzik? Nekem egyelőre semmi sem hiányzik, GPS a legfrissebb, 2017-es, navigáció közben amúgy sem szeretem ha beszél, telefont meg BT-on keresztül csatlakoztatok. AA, Carplay egyelőre nem hiányzik és szerencsére nekem még eddig nem fagyott le a rendszer és nem felejtette el a beállításokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30463) roberto211


roberto211
őstag

Ígértem képet az új szerelmemről :). Eskü több örömet ad mint az eddigi csajaim :D

Ma kiporszivoztam ,lemostam, vettem bele méretpontos szonyeget ,illatosito,szilikon ,attoroltem,plusz feltöltöttem klímát.

Csütörtökön nagyszerviz szerintem beletetetek egy új fékbetét szettet is mert elfustoltem ma is beteteimet bal első kerek felől jött a füst kb mint nfs be pedig nem is toltam neki csak sűrűn kellett nagyobb sebessegekrol itt országutakon fékezni aztán pénteken lehet bevetem kimegyünk nemetbe nézni valami autót eladásra :) Legalább suzkat is használjuk meg remelem találunk vmi jó verdát ha megyünk.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30464) tboy93 válasza roberto211 (#30463) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi a rakot csinálsz te a fekkel?! :Y EBC-t bele, azt nem fustolod el ;)

[ Szerkesztve ]

(#30465) blakey válasza tboy93 (#30464) üzenetére


blakey
titán

Pont ezt akartam én is kérdezni. ;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30466) roberto211 válasza tboy93 (#30464) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem valami kínai copy ferodo van benne.

Azt mondja a tulaj ferodonak sportosabb változata van benne tavaly cserélte , de hat mikor jövök huzamosabb ideig 130-150 és kanyar előtt pici fék vagy hosszú intenzív fék ha nincs senki az úton és így erek be a faluba Pestről azaz kb 30-50percig így tolni gondolhatod mit kapnak szegény betétek

More ebbûű tényleg ebc lesz :D

Megálltam itt dohanyboltba energiaitalert azt hittek fiatal srácok motor füstöl. :DDD

Mondom gyerekek no para ez csak a fek :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30467) szabonagyur válasza roberto211 (#30466) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne haragudj, de közveszélyes vagy. Az, hogy fejre állsz nem érdekel különösebben de, hogy ez a vezetés nem normál útra való az fix. Menj ki pályára és hajtsd meg ott a Swiftet ha akarod.

Egy normális vezető aki ésszel közlekedik az nem felgyorsít 130-150-re majd szinte állóra fékezi magát és örül, hogy füstöl.

Vagyunk páran akik dinamikusan vezetnek mégsem elmebeteg módon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30468) t1 válasza roberto211 (#30466) üzenetére


t1
addikt

Most végül apuka lettél vagy sem?
Benőhetne a fejed lágya lassan... :U

(#30469) roberto211 válasza szabonagyur (#30467) üzenetére


roberto211
őstag

Lattal már vezetni ? Nem elmebeteg módon megyek. Egy olyan úton ,ahol éppen most lakok Toalmas fele ha senki nincs az úton miért nem próbálgathatom? S ki mondta h 130rol allora fekezek? Szerintem egy mondatomba se volt benne h szinte allora fekezek. Mi értelme lenne? Újra felgyorsítani ?

Természetesen ha vannak az úton többen akkor betartok mindent , nem lépek át egy határt ,követési táv megvan stb. De ha szinte üres ......

Nem örülök h füstöl mert fék az fontos dolog. Fog csak forrósodik. De allora eszem ága a sincs fékezni pláne abs es autóval. Megint a kombinalasok.

De sebaj. Megszoktam. Ezért szerettem régen is ezt a topicot :D. Hidd el nem elmebeteg módon megyek ez közel sem az. :). Ülj be nyugodtan ha Pesten járok és nem parazol attól amit magadban elraktaroztal s meglátod szó sincs ilyenekről. Milyen pályára menjek ki? Kakucs? Egyszer tényleg kipróbálnám pályán.

t1: Apuka lettem de nem értem hova kene benoni? Az h néha szabad,szinte üres úton mokazok nem elmebetegseg sztem.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30470) Kornel


Kornel
veterán

Jó hogy egyszer nem nekem kell megmondani a frankot.

Versenypálya, aztán szvsz.

(#30471) t1 válasza roberto211 (#30469) üzenetére


t1
addikt

Nem tudom, nekem az előző hszekben amiket írtál nem úgy tűnik, hogy éreznéd a dolog súlyát majd ha esetleg baj lesz (ne legyen) rájössz, hogy sz@rt sem érnek ezek a száguldozások.

(#30472) dnelb válasza roberto211 (#30469) üzenetére


dnelb
veterán

Azért ne felejtsd el neked nincs esp. Múltkor engem az mentett meg, beleestem 130al egy éles dupla kanyarba, mert nem szóltak előtte, épp hogy íven maradtam. Na azóta visszavettem az arcbol enis, fogyasztásom is -1l...

(#30473) roberto211 válasza t1 (#30471) üzenetére


roberto211
őstag

A nem úgy tűnik és a valóság két különböző dolog ;)

Krisztian Itt annyi éles kanyar van hogy pont ezért fékezgetek sűrűn mert egyszer para volt nálam is. Azóta kanyarok előtt inkább picit többet fekezek plusz mocifek minthogy kevés legyen.

Neked most 1.6 sport van igaz ?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30474) dnelb válasza roberto211 (#30473) üzenetére


dnelb
veterán

yupp

(#30475) roberto211 válasza dnelb (#30474) üzenetére


roberto211
őstag

Mikor vetted ? Meg mennyiért ha nem vagyok indiszkrét ?

Lehet jövőre beruházok egyre én is :). Baaar.. Nem tudom. Sok különbség van a kettő között ?

Mikor lesz topictali? Lesz mostanában ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30476) air válasza roberto211 (#30469) üzenetére


air
nagyúr

Nem akarok rosszindulatú lenni, de nekem úgy tűnik, hogy te pont az típus vagy, akinek nem való semmilyen jármű.
A sok "műmájer" azt képzeli, hogy ő aztán hűde tud vezetni. Aztán egy vezetéstechnikai tréningen úgy dobják el az autót, hogy rossz nézni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30477) szabonagyur válasza roberto211 (#30469) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kell a szavaimat kiforgatni. Attól, hogy nem állóra fékezed még nem logikusan vezetsz.

De akkor mond el mitől forrósodik állandóan a fék?

Az üres út is egészen addig az míg valaki ki nem hajt vagy meg nem jelenik és lehet mire lereagálod már késő.

Próbálgatni, szórakozni ki kell menni bármilyen pályára ami el van zárva aztán ott lehet törni magadat.

És hogy miből gondoljuk, hogy csak szórakozol meg versenyzel? Anno te magad írtad le, hogy szinte mindegy milyen autó kell neked csak menjen meg gyors legyen (papír Swift, stb).

Járhatsz felőlem Pesten mivel nem lakok ott ;)

De gondolom mindenki más a hülye ahogy írod is, mivel nagyon érzed 3 nap után a járművet és tudod hol vannak a határok.. ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30478) roberto211 válasza szabonagyur (#30477) üzenetére


roberto211
őstag

Befejeztem a vitat. Én se nem mondtam azt hogy én vagyok egy F1 pilóta ez leginkább 2vel előttem szólónak szól ,mumayerkedesbol rég kinottem de erre mondjak mindenki magából indul ki ..

Mitől forrósodik fel én se tudom. Megnézetem ezt is szerelovel. Egy szóval nem mondtam mindenki más a hülye csak itt látatlanban is ha hozza szól vki vmihez szinte arad belőle a nagyon nagy vezetéstudomány ugy hogy én nem fikaztam mivel nem LÁTTAM hogy vezet így nem is tudhatom. Az h írásból mi jön le egy dolog. De tudom itt mindenki jobban vezet másiknál megszoktam.

Anno anno .... anno h azt mondtam h M1 csak menjen akkor azt hittem az ezres swiftrol 8hó tapasztalattal h rakéta ma meg rájöttem h nem is megy az a papír swift kivéve a 16v meg a Gti. Te is voltál fiatal biztos.

Nem újdonság nálam ez a fajta swift mivel anyámnak is ilyen van kb 2eve ;)

Air: Ha tudsz vezetéstechnikai tréninget intézni nagyon szívesen elmegyek szerencsére vannak jó gumik hozza ha nincs akk veszek. Nem gondolom magam mumayernek mivel tudom felismerni mai napig a hibákat h mit hibázok.. Ez az "úgy tűnik ". Őszinte leszek. Lesz*rom h sokaknak hogy tűnik ;). Majd ha ismernek s látják Koránt sem ez a valóság és csak néha játszogatok akkor rájönnek semmit nem ért a következtetésuk. De mondom. Írj egy arat privátban egy treningre s szívesen elmegyek ;)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30479) air válasza roberto211 (#30478) üzenetére


air
nagyúr

Google, és 3 másodperc erőfeszítés: http://www.vezetestechnika.eu/araink/

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#30480) tm5


tm5
tag

Na tegnap sikerült átvennem az s-crosst kerek 3 hónap 20 nappal a megrendelés után.

Eddig tetszik a dolog, nagyon finoman jár, de érezni az erejét, bár csak városban jártam vele. Hétvégén lesz 2-3 hosszabb etap majd vele.

Ami nem annyira tetszik eddig:
- nem írja ki, hogy hanyadik fokozatban van, csak annyit, hogy "D". Az előző autóm írta és hozzászoktam.
- a hátsó rendszámtartó nagyon "lifeg". Ti mivel rögzítettétek? Komolyan félek, hogy elhagyom.
- Egyelőre még nem sikerült a tökéletes üléspozíciót beállítani. Annak idején Vitarát teszteltem, hosszabb úton, illetve persze a szalonban beültem az scrossba is, de nem volt ilyen gondom. Egyelőre eléggé nyomja a combom felső részét az ülőlap oldalpárnája. Remélem hamar kiülőm.

(#30481) roberto211 válasza air (#30479) üzenetére


roberto211
őstag

"tréningen úgy dobják el az autót, hogy rossz nézni."

Ebből a mondatodból gondoltam h te valami vezetéstechnikai szakember vagy ,vagy hasonló. ... Teljesen úgy írtad

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30482) blakey válasza tm5 (#30480) üzenetére


blakey
titán

:C
A rendszámtartót ellenőrízd, hogy jól van-e odacsavarozva, én a műanyag hátuljára tettem gumi tappancsokat így nem teszi tönkre a fényezést. kétoldalú ragasztóval meg lehetne oldani, hogy egyáltalán ne mozogjon, de én egyelőre nem léptem meg.
Az üléspozíciót meg biztos megtalálod, nem olyan nehéz, csak rá kell jönnöd, hogy melyik állásból indulj ki.
Manuális váltónál írja az aktuális sebességfokozatot illetve, hogy mikor váltsak magasabb fokozatra, szerintem automatánál is lehet, hogy kiírná, nézd meg a menüben nincs-e ilyen lehetőség. Ajánlom, hogy a kézikönyvet olvasd el, mert elég sok infót megtudsz belőle.

(#30483) Danex
Nem szoktam nézni a kijelzőt, általában tudom milyen fokozatban vagyok, nem is nagyon foglalkozom az ajánlott váltással, mert néha elég alacsony fordulaton szeretne váltani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30483) Danex válasza blakey (#30482) üzenetére


Danex
addikt

Automatánál akkor láttam a számokat, meg a jeleket, hogy mikor válts mikor manuális üzemmódban volt.

De amúgy egy idő után már a fordulatból fogod tudni olvasni ,hogy épp melyik sebességben van.

(#30484) biker válasza roberto211 (#30478) üzenetére


biker
nagyúr

"Ha tudsz vezetéstechnikai tréninget intézni nagyon szívesen elmegyek"
Mit kell ezen intezni, gogsz 30-40-50e ft osszeget, es befizetsz ahol van kedved
Aztan majd szolj, hogy ment.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30485) roberto211 válasza biker (#30484) üzenetére


roberto211
őstag

Okes. Remelem adnak róla papírt nehogy az legyen h hazudok :D

Úgy is rég szerettem volna. Nincs kedve valakinek csatlakozni ? :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30486) Motion_Blur válasza roberto211 (#30463) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A többiek már leírtak mindent, én az autóhoz annyit tennék hozzá hogy kapd le az a hátsó szárnyat a hátsó ablak alól és rakj fel egy gyárit felülre + minőségi 15-ös felni és valami nagyon puha jól tapadó gumi.

Most milyen és mikor gumi van rajta amúgy?

Amúgy nekem is EBC tárcsa és betét is, bár lassan 1 éve asszony használja 90%-ban az autót, be sem koptak még :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30487) tboy93 válasza Motion_Blur (#30486) üzenetére


tboy93
nagyúr

Asszonynak az ebc picit overkill :DDD

(#30488) roberto211 válasza Motion_Blur (#30486) üzenetére


roberto211
őstag

Én meg nem bontom a szárnyat gondolom furva van vagy ha nem akkor ragasztva utána a nyomoz eltüntetni.

Inkább marad :)

Ebc az alap lesz. Hol érdemes venni te hol vetted ?

Felnit mindenképp szeretnék valami szep-designosat. Dotzba gondolkozok.

1,5 éves goodyear van rajta. Azt mondja szerelő kar lenne kukazni őket meg jópár évet elmegy.

De ha cserelnem mit javasolsz mit vegyek ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30489) tboy93 válasza roberto211 (#30488) üzenetére


tboy93
nagyúr

R888-at :P

(#30490) Motion_Blur válasza roberto211 (#30488) üzenetére


Motion_Blur
félisten

EBC-t innen: [link]

Gumi: [link] [link] overkill: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30491) Tomics


Tomics
addikt

Én is most tervezem lecserélni a gyári contikat. 175/65R15. Érdemesebb más méretben gondolkodni (ugyanarra a felnire)? Ha igen melyikben, illetve műszakin nem fognak bele kötni hogy elér a gyári méret? Bocs ha hülye kérdés, de úgy olvastam hogy mindenbe belekötnek újabban

PH! addikt since 2004

(#30492) dnelb válasza Motion_Blur (#30490) üzenetére


dnelb
veterán

Hankookot nem vennék, ebben a méretben nagyon rossz :N A kínai nankang amit a nagy felnire tettem odavissza verte minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#30493) Kornel válasza Motion_Blur (#30490) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy ez mire jó?
Melegben száraz aszfalton.
Esik pár csepp eső, és elvérzik.
Inkább akkor 16-os felnin egy sportcontact 6 vagy pilot sport 4, stb.

(#30494) Motion_Blur válasza Kornel (#30493) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ahhoz már ülteti kéne és oda a komfort is :K

Krisztián: nálam jó a VP3, igaz 195/55-ös méretben. Bár a Conti azért jobb volt nála..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30495) Kornel válasza Motion_Blur (#30494) üzenetére


Kornel
veterán

Flex.
;]

(#30496) roberto211 válasza Motion_Blur (#30494) üzenetére


roberto211
őstag

Ültetni persze h kell , ha lesz egy jó felni akkor azzal együtt csináltatom :D. Valami keményített gatlokkal.

Megnéztem ,79ből kijönne szállítással ebc tárcsa plusz betét kombo.. csütörtökön ránéz szerelő fekekre úgy is átnézi aztán jovoheten beletetetem az ebc ket ha megérkeznek. ..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30497) a_tesz válasza Kornel (#30493) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ez nem igaz. A Cappuccinon a Yokohama ugyanilyenje (A048) volt, egyszer szakadó esőben mentem vele kb. 70 km-t, de csak ott volt gond, ahol vagy 10 centi víz állt az úton, egyébként teljesen használható volt, nem kellett vele 40-nel menni. Tény, hogy esőben jobb valami "vizes" mintázat, de nem kell meghalni akkor se, ha ilyen van az autón :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#30498) Kornel válasza a_tesz (#30497) üzenetére


Kornel
veterán

Gondolom a 150-et nem bírta volna el pályán szakadó esőben felhőszakadásban, mint a pc5 a splashen ;)

[ Szerkesztve ]

(#30499) pjen válasza Kornel (#30498) üzenetére


pjen
félisten

150-el nem szabad menni.

(#30500) dnelb válasza pjen (#30499) üzenetére


dnelb
veterán

:( ez a magatartás nem közútra való, menjen pályára!!! blablabla
én attól kapok agyfaszt inkább aki 40el megy városban, meg 70el lakotton kívül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.