Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) bepken válasza Viszlát (#9500) üzenetére


bepken
veterán

ahogy a harmadik évadnak vége lett, azt nagyon sok rendező/forgatókönyv író megirigyelheti! nekem csak január végéig kell kibírnom, a vizsgák után darálni fogom ezerrel a maradék két évadot!
de rossz belegondolni, milyen nehéz volt kivárnia anno a következő évadot annak a nézőnek, aki folyamatában követte az epizódokat! :DDD

más: AHS-t senki se nézi rajtam kívül? :D csak mert - ha jól láttam - egyedül én írtam a szünet előtti utolsó részről....

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9502) mayday00 válasza bepken (#9501) üzenetére


mayday00
őstag

AHS Néztem :K Nagyon beteg rész volt. :D Nekem idáig ez a rész jött be a legjobban :D Mármint a 3.évadban. :K De a maradék pár rész sem lesz rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9503) bepken válasza mayday00 (#9502) üzenetére


bepken
veterán

én már nem merem leírni, hogy "ez volt a legjobb rész", mert az előzőre is ezt mondtam :D pedig valóban egyre jobban ütnek a részek! :)

a befejezésre nagyon kíváncsi leszek. vajon most elvont vagy inkább drámai befejezést kapunk?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9504) S e t h válasza Integra (#9494) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szó sincs sztárolásról, csak az öntelt, pökhendi megnyilvánulások miatti véleménynyilvánításról.Ha te elhiszed, hogy a monitor előtt töltött órák száma egyenesen arányos az életben megszerzett tapasztalattal és ezzel összefüggésben megszerezni kívánt azon előjoggal, hogy okoskodva osszál másokat, akkor ez szerintem nagyobb vicc, mint akár a BB.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9505) mayday00


mayday00
őstag

A legtöbb sorozat lepihent az ünnepekre. téli darája kinek mi lesz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9506) leslieke válasza mayday00 (#9505) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha összejön elég idő,akkor SupNat és HIMYM, esetleg TWD.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9507) tDr1v3r válasza mayday00 (#9505) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az Arrow-t először befejezem (S01E12-nél járok), utána meg Banshee és Homeland-dara lesz szerintem. Meg talán folytatom a Walking Crap-et...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9508) S e t h


S e t h
nagyúr

Jé, van ahol a SOA egyáltalán listára kerül?
(oké, csak egy blog)
blog
mn
Low winter sun-t nézi vki?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9509) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9510) mayday00 válasza tDr1v3r (#9507) üzenetére


mayday00
őstag

Banshee vel kezdjél :DD Csalódni nem fogsz :D

Arrow 2.évad sokkal jobb lesz :K Legalábbis ez a 9 rész ami idáig lement nagyon jó volt.

(#9508) S e t h Low winter sun nagyon gyenge eresztés. nem ajánlom :N Nem is lesz belőle 2 évad, kaszálták. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9511) Andris837 válasza tDr1v3r (#9507) üzenetére


Andris837
senior tag

Banshee, Homeland nagyon nagyon jó, csak ajánlani tudom! :R

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#9512) mayday00 válasza negyven2 (#9509) üzenetére


mayday00
őstag

Januárban sherlock 3 évad :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9513) S e t h válasza mayday00 (#9510) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem mertem eddig elkezdeni, vártam hogy a kritikák felmagasztalják, akkor ez kimarad, köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9514) alratar válasza mayday00 (#9512) üzenetére


alratar
addikt

Már tűkön űlve várom! :DD :C

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#9515) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Da Vinci démonairól vélemény? Nézhető?

halahala

(#9516) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Californication első négy részéig jutottam eddig. Végig a dugásról fog szólni? Mert akkor kaszálom.

4 8 15 16 23 42

(#9517) Gyick válasza tonyrulez (#9516) üzenetére


Gyick
őstag

nagy hiba lenne kaszálni..

(#9518) szőröscica válasza Gyick (#9517) üzenetére


szőröscica
addikt

De alapvetően végig a dugásról fog szólni, az utolsó évadban már túlságosan is.

(#9519) Pitterix válasza mayday00 (#9505) üzenetére


Pitterix
őstag

TWD még egy részt sem nézem meg. Nagyon kíváncsi vagyok már rá! :K

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#9520) S e t h válasza tonyrulez (#9516) üzenetére


S e t h
nagyúr

Most álltak le a sorozattal, mivel nem volt képes megújulni, évadról-évadra nem változott semmit.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9521) mayday00


mayday00
őstag

Breaking Bad 1×01 Mekkora kezdés volt? :Y Nekem nagyon bejött :C Ha így folytatódik hamar ledarálom :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9522) S e t h válasza mayday00 (#9521) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kevés ilyet szoktam látni.Az egyik epizód értékelése az imdb-n.

Ratings: 10/10 from 42 106 users

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#9523) giigz válasza mayday00 (#9521) üzenetére


giigz
veterán

Minden egyes percét élvezni és imádni fogod :K

A végén meg azt írod, hogy a legjobb sorozat :)

(#9524) #54715584 válasza xenom0rph (#9515) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, nekem nagyon bejött, hangulatos :K

(#9521) mayday00
Némelyik résznél le fogod tenni a hajadat :D

(#9525) spammer válasza mayday00 (#9521) üzenetére


spammer
veterán

Na ugye :) Nézzed csak, ez még semmi ahhoz képest, hogy mi lesz belőle még ezek után :)

(#9516) tonyrulez: ilyesmire számíts végig, nagy története nincs. A lecsúszott alak kefélget, írogat, vágyódik az exneje után és mindenféle hülye alakokkal hozza össze az élet. Ez egy laza sorozat, mély dolgokat nem kell keresni benne. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9526) tonyrulez válasza spammer (#9525) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mély dolgokat nem is keresek bennük, olyat nézek eleget. Feelgood sorozatot kerestem, Psych és Shameless után, és ezt ajánlották. Hát eddig feelgood nincs, csak David Duchovny csukott szájjal mormog és kúrogat. Úgyhogy ez kasza.

Milyen feelgood sorozatok vannak még? Igényesekre gondolok, nem a Jóbarátok szintjén.

4 8 15 16 23 42

(#9527) giigz válasza tonyrulez (#9526) üzenetére


giigz
veterán

Entourage? :K

(#9528) Gyick válasza szőröscica (#9518) üzenetére


Gyick
őstag

Szerintem nem arról szól,sokkal több annál

(#9529) tonyrulez válasza giigz (#9527) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, ez már jobbnak néz ki :K

4 8 15 16 23 42

(#9530) Gyick válasza mayday00 (#9521) üzenetére


Gyick
őstag

Az lesz hogy 2hét múlva az 5.évad fináléját fogod nézni :K Hogy hogy csak most kezded el nézni mikor odákat zengett mindenki ebben topikban róla? :)

(#9531) kisgyerek85 válasza tonyrulez (#9529) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha végeztél vele azután meg jöhet ez How to Make It in America

(#9532) spammer válasza tonyrulez (#9526) üzenetére


spammer
veterán

Ez pont nemrég volt téma a junkie-n. [link]

Részemről Entourage, How To Make It In America. De a zene, a környezet és a hangulat miatt a Treme is beleférhet a definícióba (sajnos méltatlanul népszerűtlen sorozat, vagyis talán inkább kevésbé ismert, pedig nagyon jó).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9533) Gyick válasza tonyrulez (#9526) üzenetére


Gyick
őstag

A jóbarátok erősen sitcom inkább...Tudnál mondani párpéldát ami feelgood és tetszik akkor tudnék mondani párat..

(#9534) szőröscica válasza Gyick (#9528) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha Charlie karaktere nem lenne benne, akkor én már rég nem nézném. :)

(#9535) tonyrulez válasza Gyick (#9533) üzenetére


tonyrulez
őstag

Psych, Shameless, TAAHM, Finder, Family Tools, The Job, Chuck, We Are Men, Family Guy, esetleg még a Life, Anger Management.

Eddigieket köszönöm, lesz mit néznem szerencsére :R

4 8 15 16 23 42

(#9536) gyuromoj válasza tonyrulez (#9535) üzenetére


gyuromoj
veterán

Esetleg Cougar Town? :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9537) mayday00 válasza Gyick (#9530) üzenetére


mayday00
őstag

Most van téli szünet, szinte a összes sorozat pihen :K Van időm darálni. Ma végzek szerintem a első évaddal. Idáig nagyon jó :D 2 beteg állat :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9538) bepken válasza mayday00 (#9537) üzenetére


bepken
veterán

látod, pedig tegnap még Te is hitetlenkedtél... :D ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#9539) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Frank Darabont beperelte az AMC-t a The Walking Dead és az abból származó profitrészesedések kapcsán. Ezt a cikket érdemes elolvasni (akinek még több ideje van, az elolvashatja a 74 oldalas “periratot”, amit beadtak – tele van olyan dolgokkal, amik marha érdekesek), nem csak a perről szól, hanem a The Walking Dead költségstruktúrájáról, fizetésekről és jogokról, Darabont kirúgásáról, de nekem éjszaka sok volt, elvesztem a számokban, pedig nagyon szívesen írnék egy efféle posztot, mert tömve érdekes adatokkal, amiről általában nem írnak. A perirat végén a bizonyítékok is érdekesek."

source: sorozatjunkie

Live-Die-Respawn

(#9540) bambano


bambano
titán

szigorúan magánvélemény következik.

Az itt zajló viták hatására megnéztem a breaking bad első évadát. Összességében kár volt, nem ért ennyit.

Az első problémám, hogy a saját erkölcsi ítéletét olyan faék egyszerűséggel akarja sulykolni a nézőkbe, hogy az még egy buta amcsinak is feltűnne... bekapod a speedet és két perc múlva agyonvered a spanodat? meg aki ócska kupé bmw-vel jár, az csak bunkó lehet és gyújtsuk fel az autóját?

ennyire primitíven még az általam minden idők legrosszabb filmjének tartott avatar se tolta a képembe a hülyeségeit...

a másik, hogy sztereotípiákból építkezik, és azokat meg sem próbálja rejteni. A drogkereskedő az csak mexikói lehet, erre fogadnak a fehér zsaruk. de a zsaruban még annyi becsület sincs, hogy utána kifizesse a nyereményt...

persze beleraktak minden ócska filmes klisét, hogy az autó válsághelyzetben nem indul, csak nagy nehezen, a végére, a fegyver nem akkor sül el, amikor kellene, az indiánokat lenézik, stb.

a zseni szereplő képét már elsütötték az ncis-ben (Abby), a Csontban, Hauszban, meg még ki tudja hány helyen.

a másik nagy téma, ami miatt totális érdektelenséget váltott ki bennem ez a sorozat, hogyha a kevés szabadidőmből filmnézésre áldozok, akkor nem lepukkadt, leszakadt vidéki amerikát akarok nézni, a piti drogdílereivel meg a hülye hitelkonstrukciós problémáikkal, az iq-tlan szinthez igazított mondanivalóval, hanem valami olyat, ami szokatlan, bizonyos szempontból különleges.

A humort meg hírből sem ismerik. ohhhh milyen vicces, hogy a főszereplő alsógatyában kattogtatja a stukkerét a sivatagban... talán két részenként volt benne valami, ami az ócska vidéki amerikai kisvárosi léthez képest humoros volt... hogy leszakadt a fürdőkád a menyezettel együtt. és le kellett lökni hozzá a tudományos dumát a hidrogénfluoridról, ami egyébként egy gáz (vagyis szobahőmérsékleten füstölgő folyadék... vagyis a wikipedia sem tudja), tehát nem lehet a kádba önteni, max. az oldatát.

bb 1x01 mekkora kezdés volt? semekkora. én már a pilotot se biztos, hogy berendeltem volna, de hogy adásba nem megy, pláne nem rendelek belőle 5 évadot, az hótziher.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9541) negyven2


negyven2
veterán

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#9542) mayday00 válasza bambano (#9540) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt majdnem minden sorozatra, filmre el lehet mondani :K Sajnos ez van. De örüljünk ennek is.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9543) #54715584 válasza bambano (#9540) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha ezek alapján néznénk a sorozatokat, az összes mehetne a kukába :)

(#9544) tDr1v3r válasza negyven2 (#9541) üzenetére


tDr1v3r
veterán

:C

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9545) mayday00 válasza #54715584 (#9543) üzenetére


mayday00
őstag

+1 :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#9546) spammer válasza bambano (#9540) üzenetére


spammer
veterán

Belőlem meg az NCIS, Csont és hasonlók váltanak ki totális érdektelenséget. Nem is nézem ezeket (régebben néztem CSI-okat). Ha a BB klisés, akkor azok sablonminták. Szigorúan magánvélemény ;]

"a másik nagy téma, ami miatt totális érdektelenséget váltott ki bennem ez a sorozat, hogyha a kevés szabadidőmből filmnézésre áldozok, akkor nem lepukkadt, leszakadt vidéki amerikát akarok nézni, a piti drogdílereivel meg a hülye hitelkonstrukciós problémáikkal, az iq-tlan szinthez igazított mondanivalóval, hanem valami olyat, ami szokatlan, bizonyos szempontból különleges."

Nyilván nincs olyan sorozat, ami mindenkinek tetszik, nincs garancia semmire. Ez neked nem tetszik, nem kell erőltetni. :) Amúgy voltak benne különleges és ötletes dolgok, még akkor is, ha tudományosan (a valóságban) nem (vagy nem teljesen) állják meg a helyüket. De ez nem is dokumentumsorozat.

(#9541) figure85: nagyon jók :D De most az utolsó az ki akar lenni? :F Nem a 9-es, vagy igen? Vagy Jack?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9547) bambano válasza #54715584 (#9543) üzenetére


bambano
titán

így van, nálam a sorozatok zöme megy is a kukába, egy-két kivétellel. egy halom sorozatot kaszáltam már, amikkel kapcsolatban itt ment a hype.

de próbáltam a saját szubjektív szemüvegemen keresztül kicsit magyarázni, hogy a negatív vélemények sem teljesen alaptalanok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9548) Gyick válasza bambano (#9540) üzenetére


Gyick
őstag

Amúgy én is régebben egyszer elkezdtem nézni(amikor nem volt még ennyire ismert) megnéztem az első részt és abbahagytam...
Nekem akkor az jött le hogy ilyen narkós,gettós,lövöldözös ilyen mostani "liberális" mocsok,kb olyan volt a hangulata nekem mint egy guy ritchie filmnek.Abszolut nem tetszett..Nyáron nem nagyon mentek azok a sorozatok amiket preferálok meg nem is találtam mást akkor kezdtem el nézni újból és úgy megfogott hogy kb. 2hét alatt lement az 5 évad.Nagy hibát követsz el ha a pilot alapján itéled meg.Nem mondom hogy nem lesznek majd később bent durva ocsmány dolgok,de nem az lesz a lényeg..És a sorozat különlegessége később fog kijönni igazán nem nagyon tudnám hasonlitani semmihez pedig nem egy sorozatot láttam már..Ja és poént ne nagyon keressél bent mert nem vígjáték,mivel dráma.

(#9549) bambano válasza spammer (#9546) üzenetére


bambano
titán

csontot már én is kaszáltam, mert meguntam, hogy bones pontosan ugyanaz az antiszociális figura, mint aki az első részben lecsapta a reptéri biztonsági fickót.

szerintem se érdemes vérre menni a kérdés miatt...
van bontsál ki egy sört smiley itt valahol? :P

"Nyilván nincs olyan sorozat, ami mindenkinek tetszik, nincs garancia semmire.": nem jut eszembe a sorozat neve... doktor kicsoda? ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9550) bambano válasza Gyick (#9548) üzenetére


bambano
titán

szeretem az ilyen hsz-eket...
ezt írtam én: "Az itt zajló viták hatására megnéztem a breaking bad első évadát." mire te: "Nagy hibát követsz el ha a pilot alapján itéled meg"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.