Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) nitro16 válasza oriic (#41549) üzenetére


nitro16
senior tag

Ne félj, ahogy haladsz majd úgy romlik a színvonal is.... ;]

(#41552) vond válasza VágniValó (#41543) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hohóóó, erről a Teaser-ről nem is tudtam. Köszi! ;)

A hangulat megint odab... Jó lesz ez! :K

Ha jól láttam, Mahershala Ali mellett ott van még Stephen Dorff is. Mennyire bírtam még Deacon Frost-ként. :)

Amúgy nekem is tetszett a második évad. A 10/10-es elsőhöz nem ér fel, de azért egy jó kis 8-as simán volt az is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41553) hemaka válasza Ragnar95 (#41546) üzenetére


hemaka
nagyúr

En rohogtem azert par reszenel, de az igaz, hogy mar joval kevesebbet, mint az elso par evadban.
De befejezem, amig tart, annyira azert nem lett szar.

(#41554) volandy válasza chipesz (#41548) üzenetére


volandy
senior tag

Venz V10 média lejátszó-KODI és a plazma tv.
MPC-HC? Az még van? Azt olvastam leállt. VLC-n még nem próbáltam.

(#41555) FoxiestFox válasza volandy (#41554) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hogyne volna. Még mindig nincs jobb vsz.

(#41556) FollowTheORI válasza VágniValó (#41543) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy látom rámentek a black pantheres fekete téma hype-ra... :)

Mindegy csak jó legyen. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41557) VágniValó válasza FollowTheORI (#41556) üzenetére


VágniValó
addikt

Először én is erre gondoltam, de ez a teaser egyelőre nagyon pozitív és a színészt is bírom.

Black Panthert ne is keverjük ide, a filmet akkor nyomtam ki amikor a csaj körül szétrobbant az autó ő meg megállt az alvázon és még élt, utána töröltem, seedelni se voltam hajlandó.

Amúgy az új Altered Carbon évadba is fekete lesz Takeshi Kovács, nem olvastam a könyvet, nem tudom abban is így volt-e, de Netflix..az meg nálam garancia a minimum 10/7-es színvonalra.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#41558) FollowTheORI válasza VágniValó (#41557) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezzel lehet most kaszálni... ha megnézem hogy amerikában a BP annyit hozott pénzben, mint egy Avengers vagy Star Wars mozi.. hát, durva.

Most ezzel, meg a meleg és női karakterekkel lehet robbantani...

Mondjuk a 2. évad után rá is fér a sorozatra... reméljük bejön nekik és sikeres lesz.

Mondjuk az első évad annyira jó csillagzat alatt jött ki minden téren, hogy majdhogynem megismételhetetlen. :)
A mostani PC témák ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41559) vond válasza VágniValó (#41557) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én kb. fél óráig bírtam a Black Panther-t. Ultragáz az a film.

Amúgy ok, hogy a főszereplő(?) családja full fekete, de azért lesznek itt fehérek is bőven. A párducban viszont nem nagyon volt. Legalábbis addig, amíg láttam. :D

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41560) VágniValó válasza FollowTheORI (#41558) üzenetére


VágniValó
addikt

A csillagok állása éppenséggel pont, hogy nem volt a legjobb az első évadnál. Ezzel most tuti Emmy esőt akarnak, azért is lett fekete a főszereplő (már bocsánat, nem szemétségből írom, mint mondtam csípolom a színészt nagyon).

Ugyanis anno az első évad Emmy szempontból bukta lett, mert egy időben volt a Breaking Bad utolsó évadával és ők (jogosan) elvittek mindent. Anno akkoriban ugy emlékszem többen is írták bennfentesek twitteren és egyéb fantasztikus blogokon, hogy az HBO azért lobbizta ki pofátlanul, hogy ne a miniseries kategóriában legyen + Matthew Mcconaughey és Woody Harrelson is jelölt legyen a Legjobb férfi főszereplő dráma kategóriában, mert köztudott volt, hogy Vince Gilligan először az HBO-hoz ment a pilot-al és a forgatókönyvekkel, ahonnan röhögve elküldték, hogy márpedig erre nincs kereslet. A saját kicsinyességükből a saját kardjukba dőltek. Ha akkor a miniseries kategóriába ment volna a True Detective ezáltal a színészek is, szitne az összes díjat behúzták volna, ehelyett nyilvános fatality-t kaptak. KARMA

Ezzel a hosszúra nyúlt kommenttel csak azt akarom modnani, hogy most igyekeznek biztosra menni,

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#41561) vond válasza VágniValó (#41560) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én meg letojom, melyik milyen díjakat kap. :P Legyen jó, oszt csókolom. ;] :DDD

Persze gondolom pénzügyileg, meg egyéb okokból sem mindegy, hogy kap-e fontos díjakat, de szerencsére ez nem szab gátat annak, hogy jöjjenek az újabb - remélhetőleg legalább olyan jó - évadok. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41562) Fandango


Fandango
veterán

The Rain

Senkinek nem ajánlom jó szívvel. Egy jó alap ötlet borzalmasan szarul kivitelezve, főleg a színészek siralmasak. Borzasztóan idegesítő karakterek, csapnivaló színészi játék, idióta megnyilvánulások, döntések sorozata. A helyszínek még elmennek, de semmi más értékelhető nincs az egészben. :(

(#41563) volandy válasza Fandango (#41562) üzenetére


volandy
senior tag

Igen, igen! Jó az ötlet de gyengén van kivitelezve!
Talán ha három részt bírtam!

(#41564) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már Lucifer. Tudom régen látta itt már mindenki, de pls mondja valaki hogy másnak is azonnal eszébe jutott egy másik sorozat amikor Lucifer az "All Along the Watchtower"-t játszotta és megjelent a nő. :)

Live-Die-Respawn

(#41565) hemaka válasza oriic (#41564) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem lattam belole meg egy reszt sem, majd egyszer az is sorra kerul... :K

(#41566) parkr


parkr
őstag

Picnic at Hanging Rock egész jó ausztrál minisorozat [link]
tudom ajánlani. szeptemberben lesz magyarul is. (talán filmboxon)

[ Szerkesztve ]

(#41567) gerii válasza oriic (#41564) üzenetére


gerii
addikt

Frackin' cylons

(#41568) oriic válasza gerii (#41567) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:C :R

Live-Die-Respawn

(#41569) gerii válasza oriic (#41568) üzenetére


gerii
addikt

Egyébként qrva jó soundtrackje van a Lucifernek, G Play Music-on szoktam hallgatni a válogatásokat.

(#41570) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sharp Edgesnek most mi volt ez a végén?
Mi az hogy Don't Tell Mama? Most az anyjának volt a kiscsaj a tettestársa vagy csak azt hogy tudott róla?

(#41571) parkr válasza bobalazs (#41570) üzenetére


parkr
őstag

*objects

jó kérdés. valószínűleg sosem tudjuk meg. hacsak el nem mondják az írók.

(#41572) Ellia válasza Fandango (#41562) üzenetére


Ellia
addikt

Nem tökéletes, de vannak nála sokkal rosszabbak. Na meg ami fura lehet sokaknak, hogy nem a "megszokott" amerikai sorozat, hanem európai.

(#41573) Fandango válasza Ellia (#41572) üzenetére


Fandango
veterán

Nincs azzal semmi bajom, hogy európai, mert hozhatnám példának a Bron/Broen sorozatot ami nagyságrendekkel jobb.

(#41574) vond


vond
MODERÁTOR

Aranyélet III. - Az örökség utolér - Kemény lesz, na. ;]
Ráadásul Endre bá narrálja az előzetest. ;]

Aranyélet GIF gyűjtemény - Vannak köztük jók. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41575) k-adi válasza vond (#41574) üzenetére


k-adi
nagyúr

a trailer elég igényes de ez várható is volt

amúgy elég k.csögök cukkolnak itt endre bával... ezek után min. flashbackben lennie kell

(#41576) Léolo válasza darkrock (#41530) üzenetére


Léolo
csendes tag

megkérdeztem nálam Breaking Bad-ben nálan jobban elmerült ismerőst... 1) Victort többen is látták a helyszínen, ahol Jesse megölte a meleg vegyészt. Ezek a szemtanúk felismerhetik Victort, ami az egész kartellt veszélyezteti. Ez talán a legfontosabb, aztán 2) engedély nélküli főzés 3) addig Walt és Jesse csak olyan szerepekben látták Gus-t, mintha egy sima üzletember lenne, ez után beleég az agyukba, hogy... valami más is. -- Ez így nagyjából a konszenzusos véleménye a fanbase-nek. :)

[ Szerkesztve ]

(#41577) zzeN válasza bobalazs (#41570) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nézd meg a credits utáni részt.

(#41578) pweaver válasza bobalazs (#41570) üzenetére


pweaver
csendes tag

Sharp Objects végét eléggé összecsapták...

A könyvben kicsit részletgazdagabban írták le az eseményeket, ahogy Camille megtalálja a babaházban a fogakat és mint utólag kiderül az új barátnő hajából szőtt szőnyeget. A stáblistában vannak még jelenetek, ahogy a barátnők segítenek Ammanak eltenni láb alól a két lányt. Az új barátnőjét már egyedül öli meg egy sikátorban. Az anyjuk csak a mérgezések miatt és Mariann megölése miatt lett elítélve, nem vett részt a másik két lány esetében. Valószínűleg amiatt nem akarja, hogy az anyja tudjon róla, mert csalódna a lányában (aki jóval anyásabb volt, mint Camille).

(#41579) vond válasza k-adi (#41575) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kár, hogy vége lesz a harmadik évaddal. :(
Csinálniuk kéne egy Endre bá spinoff-ot. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41580) bobalazs válasza pweaver (#41578) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi.

Meg mint kiderült Amma volt a woman in white. A görkoris barátnői is mondták a zsarukámnak, hogy ne legyen szexista, akár nők is lehetnek az elkövetők. Hát van baja, na.

(#41581) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok.

Talán emlékeztek a Helix nevű sorozatra. Már jó régen vége lett. Csupán 2.évadot élt meg. Aki nézte az meg tudná nekem mondani, hogy kapott rendes lezárást? Kerek a történet.? Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41582) Janaboy válasza mayday00 (#41581) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En ugy emlékszem, h nem volt normális a lezárás, vmi ugrás volt a vegen az idoben, de lezarasnak nem mondanam.

Lattam a Viasat 3 elkezte tolni a Travelersel egyutt.

Janaboy

(#41583) mayday00 válasza Janaboy (#41582) üzenetére


mayday00
őstag

Igen. Ezért kérdeztem 🙂 Amúgy mennyire volt nézhető a sorozat?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41584) oriic válasza mayday00 (#41581) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Időugrás/cliffhanger a vége sajnos. :(

Live-Die-Respawn

(#41585) BornToBePuli válasza pweaver (#41578) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Mindegyik rész stáblistáján van további jelenet?

Read only felhasználó

(#41586) volandy válasza mayday00 (#41583) üzenetére


volandy
senior tag

Szerintem simán nézhető a sorozat!
Elég izgalmas is volt!
Nem zárták le rendesen!

(#41587) mayday00


mayday00
őstag

Köszönöm :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41588) chipesz válasza BornToBePuli (#41585) üzenetére


chipesz
őstag

Nem, csak az utolsó rész esetén.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#41589) Zoltán124


Zoltán124
kezdő

Üdv mindenkinek!
Az RTL-es szemfényvesztők sorozatnak lesz folytatása?

(#41590) mayday00 válasza Zoltán124 (#41589) üzenetére


mayday00
őstag

Sajnos kaszát kapott 🙁 Nem lesz több évad.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41591) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lucifer S2 is lement. Nekem továbbra is tetszik a sorozat. :C

Live-Die-Respawn

(#41592) eeXaa


eeXaa
addikt

nézte vki az új twin peaks-et? vélemény?

(#41593) #45997568 válasza eeXaa (#41592) üzenetére


#45997568
törölt tag

Imadom!!! :K

Nagyon beteg sorozat, kell hozza egy fajta lelkiallapot es agyszerkezet, de nalam 9.9/10

Ja, es utalom Lynchet! :Y :DDD :R

Nagyon jol osszerakta a dolgokat, terveztem ujranezni a kozeljovoben, az elso resztol filmekkel :K

ps: annyira ra voltam cuppanva hogy reggelente masfel oraval korabban keltem munka elott hogy lassam az uj reszt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41594) |AP| válasza #45997568 (#41593) üzenetére


|AP|
veterán

érdemes előtte újranézni az S01-2-t?
Addig nem akartam elkezdeni az újat amíg nem újrázom őket, de nem nagyon volt rá időm, viszont szívesen beleugranék az újba.

(#41595) #45997568 válasza |AP| (#41594) üzenetére


#45997568
törölt tag

Szerintem siman bele lehet ugrani ha emlekszel az elozmenyekre, van jo par vissza utalas azert. Van hogy kepi vagy hangok formajaban, indirekt modon.

(#41596) -secret- válasza eeXaa (#41592) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vártam és most nézem, hogy van rá szinkron már egy jó ideje. Köszi, hogy emlékeztettél! Kell hozzá az előzmény 1., 2. évad?

[ Szerkesztve ]

(#41597) vond válasza |AP| (#41594) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan ugyanígy voltam/vagyok én is ezzel. ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41598) koncsik válasza eeXaa (#41592) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Óvatosan, nagyon nyitott elmével és szívvel. :K Lehet, hogy egyben érdemesebb megnézni, mint anno részenként, úgy erősen kellett figyelni. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#41599) eeXaa válasza #45997568 (#41593) üzenetére


eeXaa
addikt

...hasonlóképpen érzek Lynch iránt... viszont az elmúlt egy évben jobban átrágtam a munkásságát, és kezd változni a véleményem... a TP be talán a múlt héten botlottam vhogy... most fejeztem be az ep5. éshát kifejezetten üdítően hat.... nagyon jól játszik a lehetőségekkel... teljesen kiszámolhatatlan hogy éppen egy brutális pszciho horror jelenet vagy éppen abszurd fetrengős humor következik, és perfektül működik akármennyire is hihetetlen... amit eddig láttam az abszolút mester munka..
....ja és fejhallgató kötelező ;)

koncsik: azzal nincs gond... szerintem simán követhető mi történik...

[ Szerkesztve ]

(#41600) nyogo83 válasza eeXaa (#41599) üzenetére


nyogo83
senior tag

A 8. reszt tobbszor vegigneztem. Ha valahol, akkor ott teljes mertekben kicsucsosodik a Lynch fele elmebetegseg, tatott szajjal es fejcsovalva neztem hogy te jo isten mit latok :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.