Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) plevips válasza Janaboy (#41750) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog (1)

5. évad az utolsó.

(#41752) odrif válasza plevips (#41751) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ma lesz az első rész?

20 éve a Prohardveren

(#41753) Janaboy válasza odrif (#41752) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Holnap

Janaboy

(#41754) parkr válasza Janaboy (#41753) üzenetére


parkr
őstag

és ha egy év múlva megkérdezik, hogy mikor kezdődött az utolsó évad, megnézed a wikin és hozzáadsz egy napot?
szerintem minden épeszű ember ismeri az időeltolódást.
mellesleg ha CET 23-kor kezdődne akkor is másnap nézhetnénk meg.

(#41755) Janaboy válasza parkr (#41754) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezt most nem tudom miert irtad.
Nekem a tv time nyomja h holnap lesz, de ahogy latom a mi idonk szerint ejjel 3kor.

Udv

Janaboy

(#41756) mayday00


mayday00
őstag

The Affairt ( Viszony) nézitek? Egész jó az új évad.. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41757) Ventur@


Ventur@
senior tag

Atypical S02E01

Már vártam és nem kellett a nyitásban csalódnom. Továbbra is működik fél órában a sorozat - Ballers-el ellentétben, aminek kevés a 30 perc. Anyukát továbbra sem sajnálom és megérdemeli, hogy így viselkedik vele a lánya és a férje. Sam még mindig olyan, mint ha Forrest Gumpot összegyúrták volna, Dr. Sheldon Cooperrel és adtak volna hozzá egy kis Sam Dawsont (Nevem Sam c. filmből). Vicces a figura és egyben megható is. Egyelőre a kezdés után csöppet komorabbnak tűnik, mint az első évad. Remélem folyamatosan jönnek a feliratok :) .

The Deuce S02E01

Csontra ugyanaz a minőség, mint az első évadban. Látvány, hangulat, karakterek, jelenetek mind mind 10 pontos. Ez is - nekem - kicsit komorabb évadnak tűnik elsőre, de láthatóan mindenki szintet lépet. Mindenki nagyobb kutya lett, mindenki megváltozott és mindenki magasabb szinten nyomja. Zseniális, ahogy minden apró részletben hozzák a 80-as évek kezdetét. Zenék is változtak, megjelent a disco, punk és a funk. Bár az eddig is megvolt. Vincent séróján mondjuk majd leestem a székről, mikor megláttam :DDD . Remélem Lorie tényleg keményebb lesz, mert kifejezetten tetszik, hogy kezd tudatos nő lenni és nem csak egy útszéli k*rvát játszik. Kicsit olyan érzésem van, hogy kezd Candy útjára lépni, ami szerintem jó. Maggie Gyllenhaal.....hát...abban a lilás body-ban....kezdek szerelmes lenni :D . CC továbbra is egy p*csfej...remélem ráb*szik az évad végére. Nálam továbbra is 10-es a sorozat. 1 óra úgy el ment megint, hogy már kérném is a következő részt.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#41758) sugarforce válasza mayday00 (#41756) üzenetére


sugarforce
őstag

Jah. Par hete neztuk vegig.

(#41759) mayday00 válasza sugarforce (#41758) üzenetére


mayday00
őstag

9. résznél járok. Kíváncsi vagyok, hogy Alison tényleg öngyilkos lett, vagy megölték? :U

Remélem a 10.résznél több minden kiderül. Ha nem akkor majd a 5.évadban. Ami a utolsó lesz sajnos. :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41760) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mayanst nézte valaki? Mi a kötődés a SOA-hoz ha van?

(#41761) VágniValó válasza Ventur@ (#41757) üzenetére


VágniValó
addikt

El is felejtettem, hogy kijött az új rész The Deuce-ból. Ma akkor le is zavarom. Utána jöhet a 3. rész a Jack Ryan-ből, ami egyelőre nagyon bejön, mert a sótlan főszereplőt leszámítva azért vannak itt erős karakterek és a pénzt se sajnálták a sorozatra.

A második részben volt két vérbuta esemény, de még ígyis bejött:
1. A hamis bankkártyákat a két úriember fényes nappal egy kávézóban cseréli ki, és a faszi meg is bontja ott az asztalnál a csomagot.
2. Amikor a végén fut a terrorista után az utcán, az tele van rendőrökkel mégse szól rá senkire, hogy helló kapjátok el.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#41762) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az NBC a Brooklyn Nine-Nine 6. évados epizódberendelését kibővítette 18 részre. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41763) Laraxior válasza Atomantiii (#41760) üzenetére


Laraxior
titán

Egyelőre nem túl sok. Viszont lesznek benne ismerős arcok. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41764) nyogo83


nyogo83
senior tag

Szep csendben elindult az American Horror Story 8. evadja :Y
Szoktam kovetni a trailereket, de valahogy ez elkerulte a figyelmem.

[link]

(#41765) jonnyjoker01 válasza nyogo83 (#41764) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is azon lepődtem meg hogy jött az értesítés TvTimeon keresztül :Y Aztán megnéztem hogy 6 általam követett sorozat fog egy hónapon belül elindulni ... Megint nem lesz életem :))

Üdv. Johnny

(#41766) k-adi válasza gyuromoj (#41762) üzenetére


k-adi
nagyúr

helyes.. jöhet belőle minél több

(#41767) petipetya válasza Atomantiii (#41760) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jax Teller apja vezette SOA banda, és Gemma is feltűnik egyszer, emellett a Mayans bandában is van ismerős arc, Marcus Alvarez karakterével.

Hivatalos nevén Edward James Olmos pedig ismerős lehet a Csillagközi Rombolóból (Battlestar Galactica).

A kartel, lázadók és a Mayans bandák remek párhuzamos szálakat alkotnak, melyek együtt alkotják a történet fonalát. Az 1. rész alapján tetszik.

"nincs rá lezsóidő"

(#41768) Atomantiii válasza petipetya (#41767) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen közben megnéztem az első részt.

Az a két srác ki lenne, akiből az egyik most Prospect? Mert volt benne egy olyan rész, hogy beszélgetnek egymással és mondják, hogy nem mesélnek nekik semmit az anyjukról vagy amikor kicsik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#41769) k-adi


k-adi
nagyúr

Castle Rock - Season 1

Hát, ez is jó nagy fos volt... kaszálom is a fenébe. A finálé is kb. 0 meglepetést tartalmazott. Ritkán látni ilyen rossz "psychological horror"-t

(#41770) mark! válasza nyogo83 (#41764) üzenetére


mark!
őstag

mindjart kezdem is, nagyon vartam mar :)

>

(#41771) mayday00 válasza k-adi (#41769) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem nem fos. 3.résznél járok. 🙂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41772) nitro16 válasza k-adi (#41769) üzenetére


nitro16
senior tag

Akkor sokáig bírtad ;] ... én 5 rész után kaszáltam.

(#41773) nyogo83 válasza mayday00 (#41771) üzenetére


nyogo83
senior tag

Szerintem kell hozza az is, hogy szeresd Stephen Kinget es a muveit. Akkor gyakorlatilag 5 percenkent vigyorgas lesz, mikor rajossz hogy folyamatos "easteregg"-ek vannak benne, nagyon sok utalas mas regenyere es karaktereire.

(#41774) laskr99


laskr99
addikt

Killjoys 1 évad felirat valakinek megvan? Feliratok.info elérhetetlen.

(#41775) k-adi válasza nitro16 (#41772) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen végig néztem a 10 részt de kár volt...

(#41776) SQX_Barto válasza laskr99 (#41774) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nézd meg itt szerintem.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#41777) laskr99 válasza SQX_Barto (#41776) üzenetére


laskr99
addikt

Köszi, úgy néz ki fent van, remélem jó lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#41778) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Westworld S03 casting:
Aaron Paul

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41779) sugarforce válasza gyuromoj (#41778) üzenetére


sugarforce
őstag

Csak nehogy főzzön benne mr. White lakokocsijaban :DDD

(#41780) S e t h válasza gyuromoj (#41778) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha a fekáliát meghintem egy csipetnyi sóval, attól még nem válik fogyaszthatóbbá.
A történetben lenne szükség változásra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41781) parkr válasza S e t h (#41780) üzenetére


parkr
őstag

és honnan tudod milyen lesz a 3. évad? :U

(#41782) S e t h válasza parkr (#41781) üzenetére


S e t h
nagyúr

És hol írtam, hogy tudom?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41783) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Egy fontos szereplőt kinyírnak a Modern családban

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41784) #51177472


#51177472
törölt tag

American Horror Story s8e01:

VÉGRE ! Jó kis sztori lesz ez, vártam, itt van, akarom, még ! :D

(#41785) petipetya válasza #51177472 (#41784) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még sosem láttam, egy mondatban elmondva miért lenne érdemes elkezdenem ezt a sorozatot?

"nincs rá lezsóidő"

(#41786) jonnyjoker01 válasza gyuromoj (#41778) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Singularity, bitch! :D

@petipetya: érdekesen közelítik meg a horror műfaját, sorozatként pedig elég élvezhető. Mindegyik évad külön témájú, (majdnem) ugyanazokkal a színészekkel úgyhogy mindegy hogyan nézed, nekem speciel a 1.,2.,7. évad volt a kedvencem, a 6. már kicsit beteg volt az ízlésemnek, lal többit meg nem láttam még :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#41787) k-adi válasza #51177472 (#41784) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen ez a bunkeres story most elég jó eddig

(#41788) petipetya válasza jonnyjoker01 (#41786) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, a beteg volt a kulcsszó. Már az 1/1 is az megtekintés után, jó lesz ez.

"nincs rá lezsóidő"

(#41789) koncsik válasza gyuromoj (#41783) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ugyanmáááá' :N

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#41790) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok. Tudom van sorozatkövetős oldal a Tv Calendart használom is. Viszont nekem egy olyan oldal kéne ami a már befejezett sorozatokat listázná akár kategória szerint is. A Tv calendaron ilyet nem találtam csak az elmúlt évbe véget érteket vagy ha külön rákeresek 1-1 címre. Ami a lényeg lenne hogy 12 órát vagyok egyedül és mindig berakok valami sorozatot zörögni míg dolgozok. Viszont folytatásosok nem jók mert 6-8 évadot 2-3 hét alatt lazán kivégzek a munkarendem függvényében. Szóval valami lista kéne amiből kiemelhetem hogy miket kezdek el amik már amúgy lefutottak. Folytatásossal próbálkoztam de most van vagy 20 sorozat amire várok :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#41791) Met válasza Rivaul (#41790) üzenetére


Met
nagyúr

Tv Calendar-on alul vannak az Ended or Cancelled sorozatok.
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41792) Rivaul válasza Met (#41791) üzenetére


Rivaul
addikt

Hogy én mennyit kerestem ezt a menükben és soha semmit nem találtam :W :DD Köszönöm szépen :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#41793) SQX_Barto válasza Rivaul (#41790) üzenetére


SQX_Barto
addikt

En a WhatNextet hasznalom.
Bar nem vagyok biztos benne, hogy jo-e neked (egy probat meger) :)
Be lehet jelolni sok regi sorozatot is rajta a Sorozatok menupont alatt.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#41794) #51177472


#51177472
törölt tag

The Purge 1x2:

Sajnos eddig semmi extra, helyenként gyenge színészi játékkal, a következőt még megvárom.

(#41795) hemaka válasza SQX_Barto (#41793) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja en is whatnextet hasznalok, ott tok jol szet lehet szedni a sorozatokat. Nalam is 3 csoport van: folyamatban, uj evadra var, befejezett

(#41796) pweaver


pweaver
csendes tag

Castle Rock

Valaki tudna egy kis magyarázatot adni a végére, nekem kusza lett a történet... és elég lapos is.
Párhuzamos világok vannak vagy mi a szösz? A Deaver gyerek végülis hol dekkolt annyi ideig, miután lelökte az apját?
Nem tudom, hogy fogom-e folytatni. :F

(#41797) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Dragon Prince

1. rész

Kezdésnek maga a világ tetszik, és kíváncsi vagyok, hova fut ki a történet. Egyedül a grafika darabos kicsit, de megszokható.

Live-Die-Respawn

(#41798) asuspc96


asuspc96
senior tag

Sziasztok

Egy kis csalódottságot szeretnék megosztani...
Mondjátok el nekem, hogy miért jó az, ha egy író művét ennyire kibelezve és hűtlenül teszik a nézők orra elé ? :F

Most konkrétan az altered carbon-ról van szó.
Aki olvasta könyvben, és látta a sorozatot is, az érti mire gondolok.

(#41799) #48613632 válasza asuspc96 (#41798) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez tízből kilenc esetben így van.

(#41800) VágniValó válasza asuspc96 (#41798) üzenetére


VágniValó
addikt

Nekem 2017-ben az év sorozata volt, csak utána American Gods és The Punisher. Ettől függetlenül örülök, hogy a könyvet nem olvastam, mert úgy tuti csalódtam volna.

Sőt még lehet fogok is, mert a Törött Angyalokat olvasom, ami a Takeshi Kovacs trilógia második része. Nem bírtam várni a sorozatra, így "csalok".

UPDATE: Az American Gods, néhány eltéréssel és extra felesleges káromkodással, de elég hű a könyvhöz, igaz az első évad végén a könyv kb harmadához értek el csak.

Óriási spoiler: Mad Sweeney az évad felénél megkellett volna, hogy haljon, de Pablo Schreiber annyira lubickol a szerepben, hogy nem haragszom amiért még képernyőn tartják.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.