Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Aventador91 válasza k-adi (#41237) üzenetére


Aventador91
őstag

elkezdtem nézni. tényleg jó. viszont az ufófejű kiscsaj rohadt irritáló, eddig mindkét évadban csak bőgött, hányt, szart kevert. gondoltam is rá hogy összeszedem egy videóba az eddigi cselekvéseit. hát elég poén lenne :DDD

(#41252) k-adi válasza Aventador91 (#41251) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen a kislány a gyenge láncszem a sorozatban.. sajnos 2.évadban is szar lesz

(#41253) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Ha már magyar sorozatok, a Terápiát nézi valaki?

(#41254) Oldman2 válasza Zizmand (#41253) üzenetére


Oldman2
veterán

Az első évadot végignéztem, nekem bejött rendesen!

Amit most fedeztünk fel, az meg a The Bletchley Circle című angol minisorozat. Jó kis nyomozós, a 2. világháború utáni Angliában játszódik.

(#41255) Lauda válasza Zizmand (#41253) üzenetére


Lauda
félisten

Ajánlom, szerintem nagyon jó mind a három évad.

(#41256) k-adi válasza Zizmand (#41253) üzenetére


k-adi
nagyúr

az első 2 évad jó, most vagyok a 3. közepén, az nem tetszik annyira még

(#41257) Lauda válasza k-adi (#41256) üzenetére


Lauda
félisten

Egy idő után a schell juditot és az udvarost átugrottam, a többi tetszett végig.

(#41258) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jön egy új Star Trek sorozat, Patrick Stewart főszereplésével. (Korábban pletyka volt, most hivatalos)

Facebook link:

[link]

"I will always be very proud to have been a part of Star Trek: The Next Generation, but when we wrapped that final movie in the spring of 2002, I truly felt my time with Star Trek had run its natural course. It is, therefore, an unexpected but delightful surprise to find myself excited and invigorated to be returning to Jean-Luc Picard and to explore new dimensions within him. Seeking out new life for him, when I thought that life was over.

During these past years, it has been humbling to hear stories about how The Next Generation brought people comfort, saw them through difficult periods in their lives or how the example of Jean-Luc inspired so many to follow in his footsteps, pursuing science, exploration and leadership. I feel I'm ready to return to him for the same reason – to research and experience what comforting and reforming light he might shine on these often very dark times. I look forward to working with our brilliant creative team as we endeavor to bring a fresh, unexpected and pertinent story to life once more."

:C

Live-Die-Respawn

(#41259) DS39 válasza oriic (#41258) üzenetére


DS39
nagyúr

Várjuk :K

(#41260) petipetya válasza oriic (#41258) üzenetére


petipetya
nagyúr

Patrick Stewart? Most azonnal temporális örvényt kell keltenünk, amelyen keresztül a jövőbe utazhatunk és várakozás nélkül megnézhetjük a sorozatot!

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#41261) parkr válasza oriic (#41258) üzenetére


parkr
őstag

ami űrhajós, és tisztességes munka, az jöhet mind :)

(#41262) Zizmand válasza k-adi (#41256) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Köszi mindenkinek :R
Akkor szerintem bele is kezdek.

(#41263) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Indult a Better Call Saul új évada.

(#41264) Léolo válasza bobalazs (#41263) üzenetére


Léolo
csendes tag

Better Call Saul: Szerintetek nem kéne már rég CGI-ozni a szereplők arcát? Nem hittem volna, hogy 10 évvel öregebben is ragaszkondi fognak hozzá, hogy az előzményekre írjanak sorozatplotokat. Mindazonáltal persze ez az egyik legjobb sorozat, és nagyon érdekel is. Igazából az is érdekelne, hogy Albuquerque után mi történik Jimmy-vel. Ebből villanásokat láttunk, arra számítottam, hogy lesz még, hogy oka van azoknak a rövid jelenetek bemutatásának, de furamód nem kezdtek még vele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#41265) nubreed válasza bobalazs (#41263) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon, nagyon vártam a folytatást! Imádom ezt a sorozatot, soha nem tudom megunni. És már kb. egy 2-3 hete be is linkeltem, hogy Jesse (Aaron Paul) és WW (Bryan Cranston) a következő évadra beugorhat a sorozatba. A sorozat írói már agyalnak azon, hogy hogyan hozhatnák be őket a sorozatba. Mondjuk ez érdekes mutatvány lenne annak fényében, hogy ugye tudjuk hogy kezdődik a BB, de én mondjuk nagyon örülnék ha megjelennének a Better Call Saulban is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41266) Ellia


Ellia
addikt

Szeptember közepén érkezik netflixre a The Dragon Prince.

Elsőre tucat fantasynak tűnik - de amiért részemről várós, hogy elég rendesen benne van a The Last Airbender írójának a keze.

(#41268) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Sharp Objects/ Éles tárgyak. Be fog indulni a sorozat? Első rész eléggé unalmas volt nekem. :O Van értelme folytatni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41269) bobalazs válasza mayday00 (#41268) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Végig ilyen agyrém lesz. Ha nem a te műfajod, lépj tovább.

(#41270) vond válasza bobalazs (#41269) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én azt hiszem, bevárom az összes részt. Érdekel, de egyben szerintem jobb lesz. Kb. olyannak gondolom, mint a Trapped, vagy a Mr. Mercedes.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41271) petipetya válasza mayday00 (#41268) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az első percben beindult, ha nem jött át, engedd el.

"nincs rá lezsóidő"

(#41272) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Henry Cavill szívesen eljátszaná Ríviai Geraltot a The Witcher sorozatban

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41273) pilóta válasza gyuromoj (#41272) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó nagy kár lenne érte szerintem. (Akkor már inkább a Travolta :D)

Valamilyen ismeretlen lengyel színész ezerszer jobb lenne...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41274) gerii válasza gyuromoj (#41272) üzenetére


gerii
addikt

Érdekes, én bírom a Cavillt, de volt egy nyilatkozata, talán pont az Uncle promózásakor, amiben azt mondta, hogy csak a pénzért színészkedik. Azóta kicsit ferdén nézek rá.

MI6- ban is jó volt, illetve maga a film is egy mentsvár a mai cgi szarok között. Imax-ban nagyon jól beleélhettük magunkat a jelenetekbe.Ja és most már biztos, hogy Párizs is kap egy hetet tőlem úticélnak. Vanessa Kirbyt meg rá kell vennem, hogy tartson velem :)

(#41275) |AP| válasza vond (#41270) üzenetére


|AP|
veterán

nekem valamiért a True Detective S01 is beugrik róla...

(#41276) vond válasza |AP| (#41275) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:K Hogy az mekkora egy királyság volt. All time top 5 simán. Csak lenne időm azt is újranézni.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41277) Aventador91 válasza gyuromoj (#41272) üzenetére


Aventador91
őstag

akkor inkább ne legyen witcher sorozat

(#41278) mayday00 válasza petipetya (#41271) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem elengedem. 🙂 Elkezdek valami mást. 🙂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41279) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Cloak and Dagger évadzáró

Kifejezetten jó volt az évad, így várom a folytatást. :C

Live-Die-Respawn

(#41280) k-adi válasza gerii (#41274) üzenetére


k-adi
nagyúr

azt mondta, hogy csak a pénzért színészkedik.

micsoda meglepetés...

(#41281) nubreed


nubreed
veterán

A Netflixen van most valami "mid-season" sci-fi, amit érdemes nézni? Esetleg még ugyan ez a kérdés poszt-apokaliptikus (de nem zombis) sorozatra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41282) Ventur@


Ventur@
senior tag

The Deuce Season 2 trailer

...és már csak 34 nap :C . Remélem ugyanolyan erős lesz, mint az első évad.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#41283) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Maniac trailer (Emma Stone és Jonah Hill)

Kicsit WTF, de esküszöm felkeltette az érdeklődésem. Jöhet. :C

Live-Die-Respawn

(#41284) Ventur@ válasza oriic (#41283) üzenetére


Ventur@
senior tag

Így trailer alapján, olyan mint ha az Eredetet összekeverték volna a Black Mirror-ral és adtak volna hozzá még egy kis Legion-t. Emma Stoneról Syd, Jonah Hillről pedig David jut eszembe :) . Az a vörös ruhás, fekete keretes szemüveges nőről meg Dr. Melanie Bird (szintén Legion).

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#41285) oriic válasza Ventur@ (#41284) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben látom hogy egy norvég sorozat újragondolása. (Netflixen elvileg nézhető)

Live-Die-Respawn

(#41286) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nincs semmi új sci-fi, amit érdemes lenne? (Jelzem hozzá, hogy a legutóbbi próbám: az Expanse nekem nem jött be, színvonalban e fölött kellene valami.)

Köszi!

(#41287) Janaboy válasza SunMount3r (#41286) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:Y

Janaboy

(#41288) nubreed válasza SunMount3r (#41286) üzenetére


nubreed
veterán

Mi volt a baj az Expanse -szel, ami miatt nem jött be?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41289) OPiiPO válasza SunMount3r (#41286) üzenetére


OPiiPO
addikt

arra kíváncsi vagyok, mi az ami minőségben Expanse fölött van mostanában, és elkerülte figyelmemet :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41290) DS39


DS39
nagyúr

Én nem ismerem az Expanse-t. Mihez hasonlít inkább Csillagkapu vagy Babylon 5 vagy tök más?

[ Szerkesztve ]

(#41291) oriic válasza DS39 (#41290) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyikhez sem szerintem. Látványos, de nincsenek benne olyan nagy űrcsaták mint Csillagkapukban vagy B5-ben, esetleg BSG-ben.

Live-Die-Respawn

(#41292) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Részletezni most nem akarom túlságosan, de nagyon "műmájer" volt a látvány is és a logikai is benne (első rész, elég is volt). Tipikusan olyan mint a mai legtöbb sorozat, látszik a kis költségvetés és hogy arra tervezték, hogy vagy 200 részen keresztül rétestészta legyen, nem pedig, hogy töményebb és folyamatos érdeklődést fenntartó élmény. Mocorogtam a fotelben, tán még ki is mentem, anélkül, hogy lepasueoltam volna. Nem az én esetem. Ja és azok az SD-ben renderelt CGI-k néha, nah... Oké konkrétum (amire emlékszem, annyira rossz volt): amikor kint szerelik az űrhajót az űrruhában, látszik hogy csak "mímelik" a szerelést, semmi konkrétum, kitakarósak a kameranézetek, csak "valamit, valamivel izélgetnek", aztán, hopp már jó is, de sok ilyen volt benne. A story is klisés Hollywoodi séma, gyenge párbeszédek, épp, hogy még tűrhető színészi játék (meg azok a sablon "keménygyerek/csajszi-rouge karakterek")... Tipikus mai tucat sorozat...

[ Szerkesztve ]

(#41293) Fandango válasza SunMount3r (#41292) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem te valami mást néztél. :Y

(#41294) SunMount3r válasza Fandango (#41293) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan tudom mit néztem és, hogy mi a véleményem róla... :)

(#41295) deniro2 válasza SunMount3r (#41292) üzenetére


deniro2
senior tag

:Y Ó, jaj. Kíváncsivá tettél, kérlek, ajánlj valamit, ami megüti nálad a szintet.

(#41296) Apollyon válasza SunMount3r (#41292) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor ez skippelős történet, ha az expanse neked nem üti meg a szintet, akkor képzelheted, hogy milyen ócska a többi. Keress más műfajt, különben csalódni fogsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41297) mark! válasza deniro2 (#41295) üzenetére


mark!
őstag

ő is olyat keres... ;]

>

(#41298) pilóta válasza mark! (#41297) üzenetére


pilóta
nagyúr

Red Dwarf. A valaha volt legjobb scifi-sitcom szvsz… :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41299) Léolo


Léolo
csendes tag

Keményen meg kell bírkózni a The Handmaid's Tale-lel. (s02e05) Miközben abbahagyni sem tudom, de egyre többször nyomok a klavin a jobbra nyílra, hogy haladjunk már, és még egy dolog, ami elsőrangúan zavar: hogy túl nagy százalékban a felszíni keresztény bullshit alkotja a párbeszédeket. Nehéz a folyamatos reménytelenségben is lenni, 50 perces epizódokkal. Nehéz lesz, de még egyelőre folytatom.

(#41300) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Oké, akkor mondok egy jó (véletlenül éppen Sci-Fi is) "mai" sorozatot: Stranger Things. Vagy, ha régebbi, akkor éppen az X-Akták első 7 évada. Igaz, jó "űrhajós v. jövőben játszódó" Sc-Fi-t még nem láttam. Talán a Star Trek legeslegelső szériája. Babylon, Star Gate nekem egyenesen röhejesek voltak. Ez az Expanse meg inkább "kínos", nem bírom ki nem kritikus szemmel nézni, ha egyszer bénán csinálnak meg valamit. Ez van...

Nem akartam így belemenni, de ti kérdeztétek, most már akkor leírtam...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.