Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Jöhetnének, mert kezd fogyni a sorozat, amit nézek. :B

(#41102) jonnyjoker01 válasza oriic (#41100) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Eddig nem netflixes volt ugye? Vagy rosszul emlékszem?

Amúgy érdekes, de nem tudom. Kicsit olyan mintha koppintottak volna az Orvilleről. Nem sokat, csak kicsit :DDD A végén a liftes jelenet pedig: :))

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#41103) Laraxior válasza Nordic (#41099) üzenetére


Laraxior
titán

:C

Remelem nem lesz olyan jo mint a Sons of Anarchy, mert nincs tobb hely a szobamban a zaszloknak. :DD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41104) oriic válasza jonnyjoker01 (#41102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem Netflixes, csak ott is adjak hetente.

Live-Die-Respawn

(#41109) Ellia


Ellia
addikt

[Walking dead S09]

Az utóbbi évadok után kevés a bizodalmam, de tippre ennek a végén elhullik pár főbb karakter végre - na meg van egy csomó új is, aztán csinálnak Rick nélkül egy "fél rebootot". A kérdés, hogy kell-e az nekünk? :D

(#41110) Janaboy válasza Ellia (#41109) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lassan a Baratokkozt jobb lesz :DDD

Janaboy

(#41111) Ellia


Ellia
addikt

(#41112) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Afroamerikai főszereplővel rebootolják a Buffy, a vámpírok rémét

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41113) oriic válasza gyuromoj (#41112) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sokkolt a hir konkretan. Regi Buffy-Angel sorozat mai napig kedvenc, nem hiszem el hogy ezt komolyan gondoljak.

Live-Die-Respawn

(#41114) Nordic válasza Laraxior (#41103) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Honnan van ilyen zászlód? Nagyon csecse :))

(#41115) Oldman2


Oldman2
veterán

The Good Doctor (magyarul Doktor Murphy)

Jópofa kórházas sorozat egy autista sebész rezidenssel a főszerepben

(#41116) koncsik válasza Oldman2 (#41115) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És Savant szindrómája is van egyúttal. Bocs a kiegészítésért, csak nem értettem, hogy lehet valaki autista és sebész. Az autista “Savant-os” érdekes módon nem kapott betegség besorolást.
Mindenesetre nagyon érdekel, de csak 2 hét múlva lesz esélyem... gondolom, olyan Sherlock szerű lehet.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#41117) Oldman2 válasza koncsik (#41116) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, a Wikipedia-ban leírtak egy az egyben igazak rá.

Ha majd megnézed az elejét, figyelj már rá, hogy ezt egyáltalán megemlítik-e benne?
:R

(#41118) FollowTheORI válasza Oldman2 (#41115) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem rossz sorozat, jó drámai szituációkat tálal, érdekes szemszögből is emiatt.
De nekem annyira nem tetszett, szerintem ez már túl van erőltetve (a sorozat alapötlete az autista sebésszel).
Egyszer persze nézhető, mert érdekes... ha nincs más jobb épp. :)

(#41116) koncsik

Van benne egy kicsi olyan beütés... de csak részletkérdés igazából.
Egész más körül forog általában a sorozat fókusza.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41119) FollowTheORI válasza Ellia (#41109) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Megint kapjuk a jó kis emberek közötti drámázást meg civakodást... :D

Meh...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41120) FollowTheORI válasza Ellia (#41111) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... érdekesnek tűnik.
Ahogy látom lesz jópár pálfordulás meg csavar az aktuális szembenálló felek között. :)

Énis várom...

Star Trek mellett ez a másik amit egyelőre tényleg igazán várok.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41121) k-adi


k-adi
nagyúr

The Good Place season 1-2

Ez egy 20 perces comedy a túlvilágról. Amennyire nem csípem Kristen Bell-t annyira jó itt. Legalábbis többnyire, az első pár részben még ő sem találja a helyét viszont Ted Danson remekül hozza az architect karakterét.
A sorozatnak még csak 2 évadja ment le, a 3. jön ősszel. Az első évadot közepesnek mondanám, a második évad jobb de a lezárása kritikán aluli.
A poénok általában jók de sajna becsúszik 1-2 gyenge is. A humor fronton egyértelműen Manny Jacinto az ász, szinte az összes jelenetet ellopja amiben benne van. :)

(#41122) Ellia válasza FollowTheORI (#41119) üzenetére


Ellia
addikt

WD szerintem mindig is erről szólt (akart szólni), az, hogy zombik vannak benne egy mellékes dolog.

(#41123) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Cloak & Dagger

1x08

Na mondom hamar lerendezték mindkét szálat, erre a végén azért még jól megkavarják a trutyit. Kaptunk kis utalást New York-ra és Luke Cage-re (Pontosabban Misty Knight-ra), szóval valszeg ugyanúgy abban a Marvel világban játszódik ez a széria is mint a Netflix sorozatok és az Avengers filmek.

Live-Die-Respawn

(#41124) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új animációs sorozat a The Last Airbender írójától:

The Dragon Prince trailer

:C

Live-Die-Respawn

(#41125) Zizmand válasza oriic (#41124) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Reméljük jó lesz, de inkább az Avatart folytatnák valahogy. :)

(#41126) #51177472


#51177472
törölt tag

BoJack Horseman s01-s04:

1-2 éve az első két részt megnéztem és csak most kezdtem el ismét, pár nap alatt ledaráltam a 4 évadot, ha már hamarosan jön az új.
Ez a sorozat valami eszméletlen jó, tökéletes dramedy, a poénok nagyon jók és az érzelmi hullámvasút is szuperül van felépítve (a 4. évad meglepően nyomasztó volt).
A karakterek nagyon jók, sztorik is rendben, mindenkinek van egy része amivel lehet azonosulni.
Ennek a sorozatnak megvan a sajátossága ami miatt ilyen jó, és ez sok apróságban rejlik, alig várom az 5. évadot, simán benne van, hogy addig ledarálom mégegyszer, ez tipikusan az nálam.

(#41127) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Arrow trailer - Kezdés október 15.

Supergirl trailer - Kezdés október 14.

Legends of Tomorrow trailer - Kezdés október 22.

The Flash trailer - Kezdés október 9.

____

The Orville Season 2 trailer - Kezdés december 30.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#41128) Deck válasza Ellia (#41111) üzenetére


Deck
titán

Atyaég! Bárcsak jönne már :D

PS5

(#41129) mayday00 válasza oriic (#41127) üzenetére


mayday00
őstag

Supergirl 3.évad. Most nézem. Nagyon jó az évad 😁 Pörög rendesen 😂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41130) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#41131) negyven2


negyven2
veterán

Disenchantment - Official Trailer

Matt Groening (The Simpsons, Futurama) Netflix-re érkező új sorozata

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#41132) bagyulajuve válasza oriic (#41130) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én megnéztem egyáltalán a 2. évadot? abszolút nem emlékszem rá :DDD

Resistencia eterna

(#41133) odrif


odrif
MODERÁTOR

The Good Doctor ( Doktor Murphy)

Nekem az első rész alapján nagyon bejön.

20 éve a Prohardveren

(#41134) madgie válasza bagyulajuve (#41132) üzenetére


madgie
titán

A második évad vége eszméletlenül jó volt, arra szerintem emlékeznél :DDD

(#41135) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Colony cancel... :(

(#41136) Janaboy válasza DeckardCain (#41135) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:O

Janaboy

(#41137) DeckardCain válasza Janaboy (#41136) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Pont tegnap néztem meg a 12-es részt. Szerintem egyre jobb lett az évad..

(#41138) #45997568 válasza DeckardCain (#41137) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az egesz sorozat baromi jo volt, kar erte, jo lenne ha valamelyik nagy megmentene, mondjuk a Netflix vagy Amazon...

(#41139) mayday00 válasza odrif (#41133) üzenetére


mayday00
őstag

2. résznél járok. Hatalmas a sorozat 😁 Kedvencem lett 🙂

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41140) odrif válasza mayday00 (#41139) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én már angolul folytatom. Nem várok a magyar részekre.

20 éve a Prohardveren

(#41141) mayday00 válasza odrif (#41140) üzenetére


mayday00
őstag

Vége a 2.résznek. Rohadt jó :C legszívesebben darálnám az egész évadot. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41142) mark! válasza negyven2 (#41131) üzenetére


mark!
őstag

így ez alapján jónak tűnik :K
várom már nagyon

>

(#41143) Janaboy válasza DeckardCain (#41137) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Valoban, sajnos későn.. Nagyon elhuztak az evadot, sokat akarnak bezsufolni, de nem akarodzik osszejonni.
A Seatlee-i részektol akkora lassulás van/volt ami nem volt szerencsés..

Arrol nem beszélve, h mar csak egy rész lesz, és egy hatalmas potencial bent maradt :(
5-6 evadot elbirt volna :(

Janaboy

(#41144) Ragnar95 válasza oriic (#41130) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Végre megkapjuk amire a sorozat kb kezdete óta várunk :C Számomra csalódás volt kicsit még a 2. évad is, túl hosszú felvezetést kaptunk eddig, de nagyon remélem hogy mostmár tényleg azt kapjuk amit a trailerben láttunk és akkor megérte a 2 évadnyi várakozást a sorozat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41145) vond válasza bobalazs (#41030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez nagyon megtetszett így előzetes alapján, úgyhogy szerintem bepróbálom. Jött ki azóta rész? Milyen a folytatás? Láttam, hogy az HBO elkezdte nyomni magyarul is.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#41146) bobalazs válasza vond (#41145) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azóta még két rész jött ki. Watchlistben van, nem volt időm még megnézni.
Örülök hogy felvették magyarul, rákerestem, Éles Tárgyaknak fordították.

(#41147) Léolo


Léolo
csendes tag

The End of the F***ing World:
Friss élményként. Erősebb befejezés, mint amit vártam. Meg voltam győződve róla, hogy ennek tervezve vannak következő évadai is.
Hát, ez szerintem a filmművészet menekítése a tévére. Összeadva az egész 160 perc, működik filmként, és 40 perccel simán meg lehetett volna rövidíteni. (jobb is lett volna :D ) 10-es skálán tízest nem adnék neki, de ötnél többet, vagy annyit minimum, és tény, hogy lekötötte a figyelmem, nézette magát. Nem jöttem rá, hogy mivel kapcsolatban van olyan nagy hiányérzetem. Érdekes alapötlet és kivitelezés, de ott motoszkál bennem, hogy ebből sokkal-sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Halvány emlékeim szerint a Született Gyilkosok azért jóval izgibb, érdekesebb, gazdagabb minden szempontból, és ott meg merik hagyni ugyanolyan emberalatti durva embereknek a szereplőket jellemfejlődés, meg ellágyulás, meg tanulás, meg könnyek nélkül, mégis sokkal ütősebb.
Azt hiszem, idegesített is a két protagonistánk állandó durcissága és lakónikussága, valahogy kurva idegesítően volt előadva, és még ha át is éreztem, amire gondoltak, stb. ez mégis sokat rontott rajta.

(#41148) Léolo


Léolo
csendes tag

Ja, még egy, ami nagyon idegesítő benne végig: a zene, nagyon régi, ma már nekem nem működő zenék mindenhova betéve.

(#41149) Ellia válasza Léolo (#41147) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem a csaj akcentusa +2 pontot minimum :D

Amugy úgy tudom lesz folytatás.

(#41150) vond válasza Léolo (#41147) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem meg épp ez (is) volt a jó benne, hogy egyszerre két szemszögből követjük az eseményeket, egyszerre ketten narrálnak nekünk. Nekem nagyon tetszett.

Érdekes, amit a zenéről írsz. Nálam inkább egy hatalmas plusz volt a soundtrack.

A sorozat hossza nagyon jól be van lőve, gyakorlatilag egy bő két órás film. A rövid terjedelem ellenére szép karakterfejlődéseket látunk, a fényképezés szuper, a dumák királyak, Alyssa akcentusa meg egyszerűen priceless. ;]

És tényleg lehetséges még, hogy lesz folytatás. Én se tudom eldönteni, hogy kell-e egyáltalán második évad. Szívesen nézném, ez nem vitás, viszont igazán jó lezárást kapott az első.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.