Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) bAtt001 válasza bok92 (#22499) üzenetére


bAtt001
addikt

nap híre :B

(#22502) Yayoh válasza gtamate2 (#22494) üzenetére


Yayoh
aktív tag

How to make it in America , Blue Mountain State ( ha bíod a hülyeséget) :)

(#22503) gyuromoj válasza gtamate2 (#22494) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hannibal
Misfits
Penny Dreadful
The Finder

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22504) spammer válasza gyuromoj (#22500) üzenetére


spammer
veterán

Ja, a videóban annyit írtak, hogy több, mint 3 hét (szóval akkor lehetett az közel 4 hét is). Azért nem kicsit durva meló, örülök, hogy nem a Syfy vagy hasonló trágya csatornához került anno.

Más:

Sense8 6 rész után

Végig fogom nézni, mert érdekel, bár tudom, hogy válasz (még) úgysem lesz, csak mégis érdekel a történet folyása. Ezt leszámítva viszont eddig nem érzem azt a nagy hű de nagy dolgot rajta. Gondolom a Lana Wachowskinak köszönhetően ilyen erős benne a boozylobbi. ;] Semmi bajom a homoszexuálisokkal (magánügy), de a szivárványzászlós, parádézós téma eléggé önmagukat lejárató dolog, főleg az olyan dolgokkal, amik az intróban is láthatók: 2 szakállas nyalakodik a fagyival... Még férfi-nő között is gáz jelenet lenne. Nem spórolnak a meztelenséggel, ami engem ugyan nem hat meg (HBO-n nevelkedtem ;] ), de sokszor baromi öncélú az egész. De ha még ez nem is lenne gáz, ott van az, hogy a karaktereknek legalább a fele elég érdektelen számomra. No mindegy, majd meglátjuk, milyen lesz az évad második fele. :)

szerk: hogy azért pozitív is legyen, Lito jó arc, és volt 1-2 fasza feelgood, zenés/táncos jelenet, amiket szoktam szeretni. Ja és persze Van Damn. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22505) Gyick válasza bok92 (#22499) üzenetére


Gyick
őstag

lol és akkor mi lesz a címe? kétnyári kaland? :)

(#22506) bAtt001 válasza Gyick (#22505) üzenetére


bAtt001
addikt

egynyári kaland: a következő nyár :D

(#22507) #54715584 válasza spammer (#22504) üzenetére


#54715584
törölt tag

Így van, magányügy. Nincsen de. Mondat előző része után pont.
Okosabb maradtál volna, ha csendben maradtál volna, szépen lejárattad magad.

Felsoroltál pár dolgot, miért nem tetszik, ezek után benyögöd, hogy tovább nézed? Miért? Hagyd abba, ne folytasd, semmi értelme. Ha meg folytatod, ne gyere vissza ide sírni, hogy mennyire nem tetszett az egész.

(#22508) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Penny Dreadful renewed for season 3

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22509) aizen92 válasza #54715584 (#22507) üzenetére


aizen92
addikt

Butthurt fanboy szagot érzek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22510) #54715584 válasza aizen92 (#22509) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt nem értettem, de lehet jobb is. :P

(#22511) spammer válasza #54715584 (#22507) üzenetére


spammer
veterán

Nincs pont. Magánügy lenne, de a parádézás és a polgárpukkasztó viselkedés nem teszi magánüggyé, hanem pont az ellenkezőjévé. Az öncélúság sem tesz jót a sorozatnak: gondolok itt a 6. részben látható csoportos témázásra: srác a medencében, aztán Lito meg a pasija + a csajszi + a 2 leszbi + a rendőr srác... és ráadásul a szimpi fekete srácból és a Van Damme témából is muszáj volt meleg témát kreálni, legalábbis úgy tűnt annál a bizonyos videós jelenetnél a buszban...

Pár dolog nem tetszik, az még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem tetszik vagy nem érdekel. Leírtam, hogy azért nézem, mert érdekel a történet folyása, hogy mit akarnak kihozni belőle, és mert Lito szimpi, és a latinos szál tetszik. De az indiai is tök jó, a fekete srác is oké, meg talán még a rendőr is. Aki hidegen hagy, az a koreai csaj, meg a szőke csaj, de a széfes srác sem túl érdekfeszítő. Még mindig a pozitív irányba dől a mérleg, szóval a maradék 6 részt azért letolom.

Csak azért írtam le a véleményem, mert láttam, hogy eléggé megosztó sorozat lett: nos, én valahol középen vagyok eddig, ha összességében nézem az egészet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22512) bagyulajuve válasza gtamate2 (#22494) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ja, és nálam az év meglepetése: Gomorra - ha Sopranost 10-re értékeled, akkor ez is be fog jönni ;)
Black Sails-t is nagyon megszerettem, ajánlom ezt is

#22498 dokee78 - nálam a zene is sokat dobott rajta

Resistencia eterna

(#22513) #54715584 válasza spammer (#22511) üzenetére


#54715584
törölt tag

Miért lenne öncélú? Mentálisan össze tudnak kapcsolódni, nincsen határ, bármi megtörténhet, és meg is történt. Csak ismételni tudom magam: pont arról (is) szól a sorozat, hogy a világban bizonyos dolgok hogy működnek. Nem csak az a világ létezik, amit látunk, az orrunknál is van tovább. A buszos jelenetben nem volt semmi melegség, miért lett volna?
De amíg pont ezeken akadnak fenn emberek, addig nehezen tudom elképzelni, hogy nem ez a probléma. Öncélúság mögé bújtatni ezt a dolgot meg nem hiszem, hogy kellene.
Csak gondold végig, mennyi minden történhetne, ha az egyikük helyében lennél.
Középen lenni ennél a sorozatnál csak nagyon-nagy kompromisszumokkal lehet.

(#22514) spammer válasza #54715584 (#22513) üzenetére


spammer
veterán

Sense8

Össze tudnak kapcsolódni, de most mindenki hirtelen összekapcsolódva dugott, orrba-szájba. :DDD És azért minden részben volt valami melegedős jelenet is. Oké, melegek, nincs vele semmi baj, de elég egyszer is, nem kell minden részben nyomni valahogy. Lito pl. nagy arc, röhögtem is, mikor az elején a csaj rányomult. Meg az egész forgatásos, latin tv sorozatos paródia is fasza. Szóval vannak jól megírt jelenetek, csak lehetne több, és folyhatna jobban is történet, mert igazából eléggé töredezetten halad. Én úgy vettem észre, hogy a Van Damme-os, kádas videót nézve a fekete srác kicsit beindult... :U De akkor remélem, hogy rosszul láttam, mert szimpi volt az egész Van Damn busz téma, és Van Damme papa amúgy is régi kedvencem, nem tetszene, ha ilyen dolgot hoznának ki belőle.

Nagy kompromisszum? Nem tudom. Leírtam, hogy mit tartok túlzásnak benne, de azért annyira nem tud kiakasztani, hogy ezért teljesen dobjam. Van ami tetszik benne, van ami nem, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22515) #54715584 válasza spammer (#22514) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 8 főszereplőből 2 meleg. Partnerekkel. Nem is értem mi ezzel a probléma? Őket is ugyanúgy bemutatják. Volt pár poén, amit ők szállítottak, kezdve a pezsgős eldurranós jelenettel. :D

Buszos jelenetnek az volt a lényege, hogy vki gondolt az afrikai srácra is, ezért indult be, nem a videótól. :)

(#22516) spammer válasza #54715584 (#22515) üzenetére


spammer
veterán

Aha, akkor benéztem a buszos jelenetet, jobb is így. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22517) #54715584 válasza spammer (#22516) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem hiszem, hogy spoileres, de később is kiderül majd többször, hogy ha valakinek nagyon intenzív élménye vagy érzelme van, azt érzik a többiek is. Itt elég intenzív volt az élmény. :D

(#22518) Enton válasza #54715584 (#22517) üzenetére


Enton
addikt

Ez már azért az első pároknál leszürhető volt, csak épp nem volt annyira erős az adott érzés, hogy mindenki átélje. Alapvetően ugye a halálfélelem és a szeretet volt ami megindította/összehozta/ őket egymás felé. Aztán kb ez a 6dik részi jelenet teszi őket egy clusterré, csak még ők sem tudnak róla, ehhez kell még plusz 6 rész, hogy kiteljesedjen és az alapokkal tiszába legyenek a körülményekhez képest.
Aztán meg várhatjuk hogy lesz-e folyt köv vagy finító volt. :F

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22519) gtamate2


gtamate2
veterán

Köszönöm mindenkitől a tippeket, már nézelődök is utánuk :R

*Sn0w

(#22520) spammer válasza spammer (#22516) üzenetére


spammer
veterán

Sense8

Visszanéztem a buszos jelenetet, már vége volt az orgiás jelenetsorozatnak, mikor elkezdődött a Van Damme-os. Úgy látszott, hogy a srác a nadrágját gombolta ki majd a később vissza, mikor a kis csaj megérkezett (és ekkor a többiek pedig már tök más csináltak, köze nem volt hozzájuk). A videóban olyan Van Damme-os jelenetet vágtak be, ami eléggé utalhat arra, hogy srácnak tetszett, amit lát (feszülő férfi izmok stb.), és nem csak egy "egyszerű Van Damme rajongó". De ha tök véletlenül jött ki pont úgy a dolog, hogy pont akkor izgult fel a többiek miatt, amikor éppen izmos férfitestet látott (aki még nyögött is), az így akkor eléggé szándékos az írók/rendezők részéről, hogy kétértelmű legyen.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22521) #54715584 válasza spammer (#22520) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem gombolta a nadrágját, hanem megigazította a csomagot. Pont az orgiás jelenet után volt vágva, vagyis egy időben történhetett vele. Van Damme egy vizes medencét emelgetett, nem is értem ehhez hogy jönne a szex. Csak mert nyögött az erőlködéstől?

(#22522) spammer válasza #54715584 (#22521) üzenetére


spammer
veterán

Sense8

Nekem nem ennyire egyértelmű a dolog: [link] [link][link][link] Annak fényében nézd a jelenetet, hogy előtte éppen orgiáztak, sokszor mutattak meztelen férfi testeteket már amúgy is, és erősen benne van a sorozatban a meleg téma. Szerintem szándékosan választottak pont egy ilyen jelenetet Van Damme-tól, illetve úgy vágták a fekete srác jelenetét is, hogy félreérthető legyen.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22523) #54715584 válasza spammer (#22522) üzenetére


#54715584
törölt tag

És akkor Wolfie meg Will? Ők is?
Ugyanúgy voltak benne meztelen csajok is.

[ Szerkesztve ]

(#22524) spammer válasza #54715584 (#22523) üzenetére


spammer
veterán

Benne voltak a témázásban. ;] De az még magyarázható az összekapcsolódással, hogy úgy vágták be őket a jelenetekbe. De lehetnek még akár biszexek is mindketten. No majd kiderül, mindegy, majd nézem tovább. A lényeg, hogy számomra a buszos jelenet nem úgy jött le, szerintem félreérthető/értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22525) aizen92 válasza #54715584 (#22523) üzenetére


aizen92
addikt

MINDENKI AZ, csak még nem tudják! :DDD
olyan jó látni, hogy valaki egy picit is kritikával illeti a sorozatot, vagy rátenyerel az LGBT témára monstre papa jön és helyrerak mindekit. :DDD
Egyre jobb ez a sense flame. Egyszerűen élvezet olvasni!!!!

(#22524) spammer : amúgy ugyanerre gondoltam én is amikor bejött a Van Damme sexy olajozott izmával.
Szerintem számít ,hogy mit érez a néző egy-egy jelenetnél, és ezek az érzékeim nem szoktak becsapni. (itt nem "gayradarra" gondolok, mielőtt félreértitek.

Vaaaaaaaaaaagy "megfertőzték a többieket"!!!! és most mindenki "bi" lesz.

TROLL OFF

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22526) brownus válasza #54715584 (#22523) üzenetére


brownus
veterán

sense8 kivégezve, a végétől többet vártam, remélem lesz 2. évad, erről van infó?
és a sorozat nálam 10/10, főleg a hangulata miatt. bevallom, én még sírtam is az egyik rész alatt, lehet azért is, mert gyenge vagyok mint a fos a betegség miatt, és veri szenzitív. ez van... :)

(betegszabin vok) így darálom a filmeket, sorozatokat, elkezdtem a ray donovan-t, első 4 rész pipa, egész jó. eddig lájkolom! nagy geci ez a ray, hogy kilyuggatta a féltestvérét :D

hannibal s03e02, csak a szokásos, és elvárt minőség :R ja, a rendező az első hét résznél vincenzo natali! :K

[ Szerkesztve ]

(#22527) aizen92 válasza brownus (#22526) üzenetére


aizen92
addikt

Hannibalosra big +1!!
Imádtam az összes részét eddig.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22528) #54715584 válasza aizen92 (#22525) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#22529) #54715584 válasza brownus (#22526) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam a 4 non blondes szám alatt rezgett a léc. :)
Nem tudni még, hogy lesz-e folytatás. :(

(#22530) aizen92


aizen92
addikt

Az ugye megvan, hogy 5 nap és True Detective?!
Csak legyen már hétfő!!!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22531) bok92


bok92
addikt

Archer s06

Nagyon ingadozó volt a színvonal. Volt pár rész amit tetszett, de összeségében elég gyenge lett szerintem. Ja és röhej vagy nem, de angolul ez valami nagyon szörnyű. :DDD Szinte mindent eredeti nyelven nézek, de itt a magyar szinkron szerintem valami zseniális. És ilyen azért nem sűrűn van... :)

aizen92: az jó hír! Igaz jövő héten lesz záróvizsga is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22532) aizen92 válasza bok92 (#22531) üzenetére


aizen92
addikt

Archer színvonalán tényleg ront az angol eredeti szinkron. Főleg Archer hangja valami borzasztóra sikeredett.
Na megnézem a 6. évadot valamikor én is. Kár hogy az első 5 évad lendülete kezd kifulladni ezek szerint. Több helyen olvastam már :(

ha-ha. én 29-én megyek. kitartást! :DDD

(#22533) ígyvanferi: azért itt páran már írtuk, hogy jobb a szinkron az elmúlt pár évben.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22533) ígyvanferi válasza bok92 (#22531) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Te vagy az első, aki szerint gyenge az évad. Ja, meg aki szerint jobb a szinkron, mint az eredeti hang.

Azért van abban valami extra pikantéria, hogy ez az ember adja a hangját a szuperjóképű, sármos, mindig frissen borotvált, dús, fekete hajú titkosügynöknek. Szerintem tökéletes.

Szerintem sem rossz a szinkron, erről már én is írtam. De nem is jobb. És ugye mint mindig, itt is elsikkad egy-két poén (bár az általános gyakorlattól eltérően szerencsére erre viszonylag kevés példa van).

[ Szerkesztve ]

(#22534) chipesz válasza ígyvanferi (#22533) üzenetére


chipesz
őstag

Szerintem is jobb a magyar verzió, csak úgy vagyok hajlandó nézni, mindig megvárom a szinkront. Pedig minden mást eredeti nyelven nézek.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#22535) dokee78 válasza chipesz (#22534) üzenetére


dokee78
félisten

6. évad mikor várható szinkronosan?

(#22536) chipesz válasza dokee78 (#22535) üzenetére


chipesz
őstag

Tudtommal még nincs hivatalos infó róla, de én is várom már.
Az 5. évadot 8 hónappal az eredeti sugárzás kezdete után adták, szóval gondolom ezt is szeptember környékén. De ez csak tipp.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#22537) bagyulajuve válasza ígyvanferi (#22533) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nekem is jobban bejön a magyar szinkron. De ebben nyilván meghatározó az, hogy szinkronosan találkoztam vele és megszoktam. Ha angolul láttam volna először, akkor úgy kedvelném jobban valószínűleg.

Resistencia eterna

(#22538) gtamate2 válasza ígyvanferi (#22533) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem is jobb a magyar szinkron, az eredeti sem rossz de valahogy jobban illik szerintem a magyar szinkronhang Archerhez.

*Sn0w

(#22539) #54715584


#54715584
törölt tag

Proof Pilot

Sztori, előzetes

Nagyon-nagyon vártam, és nagyot is csalódtam. Azért a remény kis lángocskája még pislákol valahol. A pilotba annyi sablont zsúfoltak, hogy szinte egy eredeti pillanatot nem láttam benne. Ellőtték az összes klisés sztorit, szereplőt, infót, ami a témával kapcsolatban szóba jöhet.

Nagyon félek attól, hogy ez egy sima kórházas sorozat lesz, a természetfeletti szálat meg hanyagolni fogják. Mivel egzakt infókkal nem tudnak szolgálni, nagyon kíváncsi leszek a további történésekre. De valószínű, hogy mire kapnánk pár infómorzsácskát, kaszálni fogom.

Ráadásul epizodikus lesz, és itt is megy a dobjunk be vmit az utolsó fél percbe a vége előtt.

Ha vki látta, dobjon már infót róla.

[ Szerkesztve ]

(#22540) brownus


brownus
veterán

Ray donovan s01e06, zsenialis egy epizod :D

(#22541) tonyrulez válasza gtamate2 (#22538) üzenetére


tonyrulez
őstag

Archer pilot-ot angolul néztem, de annyira nem jött be, talán pont emiatt. A második részt bepróbálom szinkronosan, hátha :D

4 8 15 16 23 42

(#22542) Ace owner


Ace owner
addikt

Entourage S01

Amióta kijött a film trailere azóta a listámon van, most jutottam el hogy elkezdjem. Nagyon király sorozat, az első évadot 2 részletben le is daráltam ma. Eléggé beszippantott a hangulata. Nagyon laza és pörgős az egész, jó karakterekkel, jó helyszínekkel. Imádom ahogy oltogatják folyton egymást. Holnap folytatom is a 2. évadot. Miami Vice most félre lett rakva kicsit :DD

Galaxy Fold 4

(#22543) jonnyjoker01 válasza tonyrulez (#22541) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Csak angolul jó :)

Üdv. Johnny

(#22544) mayday00


mayday00
őstag

A Fargo 2. évadja szeptemberben kezd az FX-en. :DD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#22545) brownus


brownus
veterán

viccesek az ilyen megmondom előre, hogy milyen lesz és tuti az lesz nemmegmondtam vélemények
meg az, hogy És természetesen Rust/Matthew McConaughey pótolhatatlan. - ugyan már, senki sem az! én spec örülök, hogy kicsit pörgősebb lesz a 2. évad. annak is, hogy nem csak a fikázás megy a cikkben :) piszkosul várom már én is

[ Szerkesztve ]

(#22546) #51177472


#51177472
törölt tag

Wayward Pines 1x5:

jóóó. ma új rész. :U

(#22547) Blaise válasza #51177472 (#22546) üzenetére


Blaise
veterán

Ma nincs, jövő héten lesz.

(#22548) #51177472 válasza Blaise (#22547) üzenetére


#51177472
törölt tag

Na meg jo hogy kepben vagyok, mar vartam. :(((

(#22549) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Humans pilot vélemények?:)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#22550) brownus válasza oriic (#22549) üzenetére


brownus
veterán

talán ma este már lesz, ha lesz életkedvem megnézni a saul fia után :)

bár a ray d. első évadából is van még pár rész, azt is be kellene fejezni.. de kíváncsi vagyok rá

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.