Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Sareth válasza Bad Pritt (#20700) üzenetére


Sareth
senior tag

Teljes mértékben egyetértek a leírtakkal. Mindettől függetlenül akinek van valami helytálló magyarázata az „Athelstan miértre” az igazán megoszthatná, mert nekem nem volt egyértelmű. Szerződésbontás történt, vagy esetleg más elfoglaltsága volt a színésznek?

[ Szerkesztve ]

(#20702) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Melyik évad zárul azzal a Bing Bang Theoryben amiben Penny és Leonard összejön? Elfelejtettem de folytatnám a sorit :D

Üdv. Johnny

(#20703) Gyick válasza jonnyjoker01 (#20702) üzenetére


Gyick
őstag

Úgy emlékszem hogy 2x volt ilyen,egyszer szakitottak egy hosszabb időre és megint összejöttek

[ Szerkesztve ]

(#20704) rétisün válasza jonnyjoker01 (#20702) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, 5x14-ben (The Beta Test Initiation) jönnek össze újra.

mod: igen a 3. elején jönnek össze először.

még sose csináltam ilyen spoilereset :DD félreértettem a kérdést.... :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20705) ígyvanferi válasza jonnyjoker01 (#20702) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem a második évad. Bár konkrétan nem itt jönnek össze, hanem a 3. legelején, amikor visszajönnek az Északi-sarkról, Penny pedig megcsókolja Leonardot.

(#20706) Bad Pritt válasza Sareth (#20701) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem szimplán csak az olyan sorozatok, mint a TWD meg a GoT elindították ezt a hullámot, hogy a legváratlanabb helyeken és időkben írnak ki főszereplőket is, hogy új irányba tereljék a cselekményt, a Vikings (meg a Black Sails is amúgy) felugrott a vonatra. Athelstannél egyetlen elvarratlan szál maradt, Judith és a baba, de azzal, hogy megölték a csávót, sokkal érdekesebb lett szerintem az ő sorsuk.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20707) jonnyjoker01 válasza ígyvanferi (#20705) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi mindenkinek!

Üdv. Johnny

(#20708) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sense 8 címmel Netflix-re szánt sorozatot csinálnak a Watchovski tesók:

[link]

Reménykedhetünk egy jó scifiben? :))

Live-Die-Respawn

(#20709) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Heroes Reborn szereplői selfie:

***
**
*
The Flash 1x18 Promo "All Star Team Up" (HD)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20710) oriic válasza gyuromoj (#20709) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Masi Oka hiányzik róla, hivatalos, hogy ő is visszatér Hiro Nakamura személyében. :) (Hell yeah, Sylar mellett másik kedvenc karakterem)

Egyébként kíváncsi vagyok hogy a régi hősöket elfelejtik-e, vagy megemlítik, mi történt velük. A pompomlány, Sylar, Peter, mind mind fontos szereplői voltak a világnak.

Live-Die-Respawn

(#20711) gyuromoj válasza oriic (#20710) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, reménykedem benne én is hogy legalább említés szintjén benne lesznek. Esetleg a későbbi részekben kapnak kisebb-nagyobb cameo szerepeket. :)

Save the cheerlader, save the World! ;)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20712) oriic válasza gyuromoj (#20711) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sylar nem lesz sajnos azt mar mondtak. A szinesz nem er ra beugrani.

Live-Die-Respawn

(#20713) gyuromoj válasza oriic (#20712) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt tudom, én a többiekre gondoltam. Akiket említettel is. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20714) Sareth válasza Bad Pritt (#20706) üzenetére


Sareth
senior tag

Ezt éreztem én, is de nem hinném hogy ez a jól bevált módszer minden sorozatra amolyan kötelező WTF faktorként + nézőszám mágnesnek alkalmazható lenne, mert már nagyon erőltetett és unalmas. A GOT-nál még eleinte meglepődtem (nem olvastam a könyvet) de itt inkább éreztem bosszantónak mint következetes lépésnek. Említetted a Black Sails-t is. Fasza mert most akartam nekikezdeni a második évadnak, de akkor így már 99%-találati aránnyal előre borítékolom hogy kit kerülhet a szopóágra... Lehet maradok az iZombie-nál ott már aki fontos úgy is halott, nagy meglepetés nem érhet :)

Athelstan (George Blagden) amúgy még fel van tüntetve a következő részeknél is, így lehet kapunk még felőle valami Flashback szerű visszatérést... Apropó Judith, ha már szóba hoztad. Itt is elég nagy blődség volt hogy Aethelwulf kiírt egy egész telepes falut, de a fattyú gyereket/két meg élve hagyja... Ja hogy hogy az egy Isteni csoda volt? Na persze... :(

[ Szerkesztve ]

(#20715) Bad Pritt válasza Sareth (#20714) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Black Sails-be nyugodtan vágj bele, azért is mertem leírni, mert nem hiszem, hogy kitalálod, épp ki fog kipurcanni. :D
Plusz lesz olyan csavar is, nem is egy, ami nem halálesethez kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#20716) Sareth válasza Bad Pritt (#20715) üzenetére


Sareth
senior tag

Hááát láttam már ezt azt és igazai Junkie-ként lehet beletrafálnék :) Egyenlőre van még mit nézni/pótolni/újranézni így lehet beér a szinkronos második évad, de ha végezetem megírom a tapasztalataimat. Neked/nektek nincs Banshee hiányotok? :O

(#20717) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 2x15
Jó rész volt ez nagyon, rendesen odapakolták, de sajnos megint nem tökéletes. És most ütközött ki leginkább az egész évad legnqgyobb hibája: túl sok szál van, és túl sok mindenre akar fókuszálni a sorozat. Az aktuális szál az hibátlan, Morsék flashbackjei is jó volt, nem rondított bele a ritmusba, viszont az a szem nélküli faszi felbukkanása qrvára nem kellett volna. Totál leült a rész arra a 10 percre, kajak beletekertem a részbe, hogy skippeljem. Persze nyílván van fontossága, pláne a rész végén, de bakker ezt megkellett volna máshogy oldani. És éppen e miatt aggódom, hogy a sorozat ezen évada ha átlagban veri is az első, nincs olyan agyeldobós, kiugróan jó rész, mint mondjuk az első évadban ami Skyeal történt, vagy a Gerrettes dolog. :(

All→M8

(#20718) mayday00


mayday00
őstag

Da Vinci's Demons. 3 .évad mikor kezd? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20719) vans?


vans?
őstag

Most vegeztem az Entourage sorozattal, parades volt, ezuton is koszi annak, aki ajanlotta itt. :R Tudnatok ajanlani valami hasonlo szinvonalu, fel oranal nem hosszabb reszekkel operalo sorozatot, amiben nincs oldokles/sci-fi vonal?

hábm bábm

(#20720) spammer válasza vans? (#20719) üzenetére


spammer
veterán

How To Make It In America

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20721) tPedro_ válasza gyuromoj (#20709) üzenetére


tPedro_
őstag

Hu ez a Flash promo nem volt semmi. Komoly lesz az biztos. Kulon tetszik ahogy osszehoztak az Arrow-val. :C

(#20722) callmeakos válasza callmeakos (#20717) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ja és még annyi, hogy Skyenak a Bosszúállókban a helye. Főleg ez után. Erről nem is érdemes vitázni :P

All→M8

(#20723) gyuromoj válasza vans? (#20719) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nyáron jön belőle a film, remélem hasonló színvonalú lesz mint a sorozat volt. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20724) vans? válasza gyuromoj (#20723) üzenetére


vans?
őstag

Nagyon varom. :K koszi spammer, ranezek!

hábm bábm

(#20725) negyven2


negyven2
veterán

The Walking Dead Kids

:DDD

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#20726) Pitterix válasza gyuromoj (#20709) üzenetére


Pitterix
őstag

A mostani Flash rész nem volt rossz, ahogy a többi sem, de nem az igazi.
Viszont ez a promo. :Y
Egy gyenge Igazság Ligája. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20727) gyuromoj válasza Pitterix (#20726) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én majd csak holnap nézem meg az eheti Flash-t és utána a promo-t. Csak azért linkeltem hogy aki hamarabb nézi, az tudjon rá vetni egy pillantást. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20728) Pitterix válasza gyuromoj (#20727) üzenetére


Pitterix
őstag

Még jó, hogy nem spoilereztem!
Azért az időutazós rész viszi eddig a prímet.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20729) gerii válasza Pitterix (#20726) üzenetére


gerii
addikt

Az a mondat mindent vitt :DD
Megint 2 hetet lehet várni sajnos a következő részre.

(#20730) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most olvasom hogy Mark Hamill a Flashben komolyan ellövi azt a mondatot hogy I am your father..?
Nebasszamár :DDD

All→M8

(#20731) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Fargo S01xE10

Az ezzel a résszel, az első évad letudva....hát nem tudom, az első 6-7 rész még úgy pörgös volt, aztán az utolsó 3 epizód már picit vontatott lett, vártam a végkifejletett, ami várhatóan az utolsó részben teljesedett ki. A végén Lorne Malvo már picit túl eltökélt karakterré vált, és nem az a csendes gyilkos volt, aki az elején Lester pedig megkapta amit már a két bérgyilkosnál 1x megúszott Arra azért kiváncsi leszek, hogy hogy fog folytatnodni a 2. szezon, most hogy Mollyból rendörfőnők lett, és persze, lesz-e olyan akciódus mint amilyen az első évad eleje volt, hisszen kár lenne ezért a sorozatért :))

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#20732) Liberator24 válasza Dyrtyho (#20731) üzenetére


Liberator24
tag

Én úgy tudom, hogy a 2. szezon már más sztorival, más szereplőkkel lesz, mint a True detective esetében is.

(#20733) spammer válasza Liberator24 (#20732) üzenetére


spammer
veterán

Jól tudod.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20734) harylmu


harylmu
őstag

én is pont ma hajnalba értem a végére, a true detective után a második legjobb. sima 10/10
wiki szerint pedig második évad korábban fog játszódni, Molly faterja pedig főszereplő lesz

Better Call Saul eddig nektek hogy tetszik? szerintem jól fog alakulni, csak még be kell indulnia kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#20735) Rimuru válasza harylmu (#20734) üzenetére


Rimuru
veterán

Better Call Saul eddig nektek hogy tetszik? - Egyáltalán nem rossz, látszódik hogy kik csinálják. Hoz egy kis Breaking Bad érzést, csak kár hogy hamar vége lesz, 2 1 rész maradt hátra.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20736) bobalazs válasza Rimuru (#20735) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Slippin' Jimmy?! Nagyon tetszett ez utóbbi rész!

(#20737) Pitterix


Pitterix
őstag

Újranéztem a Flash-Arrow crossovert. Ezek állatok együtt, most talán jobbakat derültem, mint elsőre.
várok még sok-sok ilyent. :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20738) tPedro_


tPedro_
őstag

Gotham elso ket resz megnezve, eleg jora sikerult a sorozat, eddig tetszik. Jopofa a "kis" pingvin es a kis macska. :D

(#20739) gyuromoj válasza tPedro_ (#20738) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kicsit ellaposodik majd, de ha kitartasz akkor jol jársz. ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20740) Pitterix


Pitterix
őstag

Arrow 18, talán a szezon legjobb része!
Promo alapján kíváncsi leszek az áldozatra.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20741) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - VIASAT3: 04.16 Feketelista (The Blacklist) 2. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#20742) harylmu válasza Pitterix (#20740) üzenetére


harylmu
őstag

tényleg ez volt a legjobb rész, kb az összes 17 összevéve nem volt ilyen. Lance a tv történelem legnagyobb balfasza, mindig is idegesített :D

[ Szerkesztve ]

(#20743) #54715584 válasza callmeakos (#20730) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen

Egyébként baromi jó rész volt, régen volt ennyire mozgalmas és a sztorival is léptünk egy nagyot előre, eddig ezt hiányoltam.
Viszont most már tudjuk, hogy ki kicsoda és miért. :)

(#20744) spiky03


spiky03
veterán

Valóban király rész volt a Flash, de szinte mindig az.
Azért igen megtudtunk ismét pár dolgot a történésekből. Durva volt.

A Shield is jó volt.
Tetszett a flashbackes rész hogy még az AK2-re utaltak, vagyis azzal egy időben történt eseményekre.
Igaz ezt az "igaz" Shield-et még nem nagyon vágom, hogy ez most mi lesz.
Skye a végén meg. :Y Faszán megcsinálták azt a jelenetet.

Jó volt a Bosszúállók felemlegetése.
Nah meg Hulk ökle is tetszett. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#20745) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó így befejezni a napot :))

All→M8

(#20746) bok92


bok92
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#20747) Enton válasza Rimuru (#20735) üzenetére


Enton
addikt

Második évad már valószínűleg tartalmasabb lesz az első évad szépen ráment a bemutatásra, ki milyen volt mielőtt BB már szerepelt és nem gagyik a sztorik sem, hihető a cucc.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20748) tPedro_


tPedro_
őstag

(#20749) zzeN


zzeN
aktív tag

Valaki itt látta már a The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst-ot? Sorozatjunkie-n láttam róla egy beszámolót, megérte végignézni. 6 rész, megtörtént eset, dokumentumszerű tálalásban.

(#20750) tPedro_


tPedro_
őstag

A heten sikerult ledaralni az Outsourced c. sorozatot is, baromira tetszett. Eltalaltak a karaktereket, jok voltak a poenok is. Kar, hogy csak 1 evadot ert meg. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.