Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) ígyvanferi válasza whiskeys (#17200) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#17207) FireKeeper válasza spiky03 (#17199) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát nem tudom nekem a kiszivárgott pilotban felrajzolt irány jobban bejött volna, bár lehet csak az beszél belőlem hogy a True Bloodban mennyire bírtam Lucy Griffiths-t. persze azért pár részt kap, hogy meglássuk mi is lesz belőle :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17208) spammer


spammer
veterán

Constantine 1x01

Kicsit a régi Supnatot idézte, egy kis Final Destination fűszerezéssel, a zene pedig helyenként a Sherlockra emlékeztetett. Amúgy a 43 perchez és az NBC-hez képest egész korrekt pilot lett, kicsit gyorsan bele kellett tuszkolniuk mindent, de viszonylag ügyesen megoldották. Constantine alapvetően jó karakter, néhol kicsit túlságosan is laza, de a színész talán rendben lesz (a végén azért megvillantott valamit). Amúgy is bejönnek ezek a lecsúszott karakterek, picit már mélyítették is a karakterét, szóval kíváncsi leszek a folytatásra. Azon múlik majd úgyis, hogy mennyire lesznek érdekesek a MOTW részek.

(#17207) FireKeeper: Basszus, tényleg, ez Nora volt... :Y Fel sem ismertem a csajt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17209) dokee78 válasza spammer (#17208) üzenetére


dokee78
félisten

Constantine :)
Nekem is tetszik vároma ttöbbit,bár egyenlőre barátkozom a főhőssel.

2 kérdés :
DC univerzumhoz tartozik?
Amikor először megmutatja a másik világot a csajnak,van ott egy hosszú hajú srác.
Az nem a Jay és néma Bobban játszik?

(#17210) Hogen


Hogen
tag

Ez a Constantine nagyon jónak igérkezik (Y)
Még egy plusz sorozat már követni sem tudom melyik mikor jelenik meg nincs valami emlékeztető ami időrendbe állítja a sorozataim és mutatja hol járok vagy melyik a legújabb ? :D

(#17211) spammer válasza Hogen (#17210) üzenetére


spammer
veterán

Oldal tetején ->Téma összefoglaló -> Sorozatkövető rendszerek (whatnext pl. magyar fejlesztés, de a trakt is jó).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17212) Hogen válasza spammer (#17211) üzenetére


Hogen
tag

király ! köszönöm :R :R

(#17213) tonyrulez válasza Hogen (#17210) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én még mindig kitartok a MyEpisodes mellett, lehet hogy nem olyan szép mint a Whatnext, de 14 éve megbízhatóan működik.

4 8 15 16 23 42

(#17214) brownus válasza spiky03 (#17199) üzenetére


brownus
veterán

A film tetszett ez nem, gagyi az egesz, fel van higitva... kasza

(#17215) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Nem tudja valaki mi a címe ennek a sorozatnak?
Egy nőröl szól aki 2070-ből jött vissza a mi időnkbe. Megismerkedik valakivel akit később is fog ismerni és akinek addigra nagy hatalma lesz. De nem csak ő jött vissza, hanem még egy pár rab is.
Illetve lesz e ennek folytatása és mikor?

(#17216) brownus válasza gyenesmartin (#17215) üzenetére


brownus
veterán

continuum, es passz

(#17217) spammer válasza gyenesmartin (#17215) üzenetére


spammer
veterán

Még mindig nincs infó a folytatásról, gyanús, hogy kasza lesz:

"However no announcement had been made by late October although Denis McGarth stated on August 23, 2014 that news would arrive soon. On September 26, Syfy confirmed that they were unlikely to save Continuum should Showcase choose to cancel it."(forrás)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17218) Pearce válasza spiky03 (#17199) üzenetére


Pearce
aktív tag

Cigi van? És tolja is? Csak azért kérdezem, mert a mozifilmben ugye elég erős láncdohányos volt, meg az eredeti karakternek is ez egy jellemzője és azt olvastam, hogy mivel országos csatornán megy fő műsoridőben, ezért no cigi van.

[ Szerkesztve ]

(#17219) spiky03 válasza Pearce (#17218) üzenetére


spiky03
veterán

no cigi.
én is olvastam amit mondasz.
meg azt is, hogy valóban nem fog benne cigizni, mert ugye nem szabad, de máshogy oldják meg, hogy utqlgatnak rá vagy valami. :)
spoiler on
a pilotban pl a gyújtójával szórakozott folyton, meg a végén amikor nem tudom, hogy kicsoda rajzolgatta őt, akkor az egyik képen cigi volt a szájában.
kb ennyit vettem én észre.
spoiler off

amúgy van aki jártas a constantineban?
hogy voltak-e utazások, eastern eggek a pilotban?
én sajna nem nagyon vagyok otthon benne.
csak olvastam, hogy pl spoiler on az a sisak vagy micsoda amit a csaj apjának a házában mutatnak és felemel a csaj az valami nagy ellensége vagy milye constantinenek ha jól emlékszem.
spoiler off
thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17220) negyven2


negyven2
veterán

The 7 Most Annoying People To Watch TV With

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#17221) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy azt tudja valaki, hogy miért Tyreese az egyetlen csaj jelenleg a Walking Deadben? :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17222) rétisün válasza Bad Pritt (#17221) üzenetére


rétisün
veterán

hogy mi? :F

tyreese csaj?

vagy ez valami vicc akar lenni? :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17223) Bad Pritt válasza rétisün (#17222) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Enyhe utalás akart lenni arra, hogy mekkora pussy lett a karaktere, míg mindenki más badass as fuck. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17224) #54715584 válasza Bad Pritt (#17223) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az elején sem volt kemény, sőt. Most még rosszabb lett?

(#17225) Bad Pritt válasza #54715584 (#17224) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De azért benne volt a tutiban, meg ugye volt egy célja is neki elég sokáig, most meg semmi, teljesen hihetetlen karakter.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17226) spammer válasza Bad Pritt (#17223) üzenetére


spammer
veterán

Nekem szimpi, próbál józan maradni az őrületben, de ha kell, tettre kész, egyáltalán nem pussy ettől még. Nem kell mindenkinek "kemény vagyok, odabaszok" figurát hoznia, elég egysíkú lenne (így is eléggé az).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17227) KisTücsök


KisTücsök
addikt

The Walking Dead S05 E03

Egész tűrhető volt ez a rész. Drámázni már nem tudnak úgy, mint az első 2 évadban, meg az akció jelenetek sem a régiek már, de ez most nem volt rossz. SPOILERAbraham meg végre mutatott valamit. :D Azt a jelenetet visszanéztem 1x-2x. Erre vártam már mióta megláttam... A vége meg... Valaki elment az írók közül? Vagy miért ennyire... ilyen. Full kiszámítható az egész. SPOILER VÉGE

The Flash S01 E01-03

Nem gondoltam volna, hogy tetszeni fog. A hibái ellenére is, mert az azért van neki sok, egészen amatőrök is (ha az egyik jelenetben a nyavalyás dobozon rajta van a teteje, akkora a következőn is legyen már rajta, ha senki sem nyúlt közben hozzá...). A színészek sem jöttek még bele, legalábbis ennél csak jobb lehet a későbbiekben. Néhány karakter baromi idegesítő, sőt, szinte az összes, de így is aránylag korrekt. Valahogy érdekel, hogy ki/mi lesz a következő ellenség. Amikor meg elkezd akciózni az a futóbolond, mindig elkap a röhögés. Nem tudom, miért, de ez tetszik. :D

Gothamre kíváncsi leszek. Attól többet várok azért.

[ Szerkesztve ]

(#17228) KisTücsök válasza KisTücsök (#17227) üzenetére


KisTücsök
addikt

The Flash S01 E01-03

A visszatekintéseket kihagytam, az baromi jó.

(#17229) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Boardwalk Empire ezennel vége, utolsó rész volt. Sajnálom, mert nagyon bírtam.

(#17230) dokee78 válasza KisTücsök (#17227) üzenetére


dokee78
félisten

Szvsz a Gotham gyengébb a Flashtől.

(#17231) spammer válasza bobalazs (#17229) üzenetére


spammer
veterán

Boardwalk Empire :R A lehetőségekhez mérten jó utolsó évadot raktak össze, a finálé is rendben volt. A casting külön dicsérendő, főleg az új fiatal színészek, nagyon eltalálták őket. :R És ezt látva, nagyon sajnálom a sorozatot, mert ha nincs a kasza, akkor brutálisan erős évadok jöttek volna, most következett volna csak igazán abba a bizonyos "lecsóba csapás".

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17232) negyven2


negyven2
veterán

It's Always Sunny In Philadelphia - Season 10 Trailer - Blaze of Glory! :C

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#17233) br.rak


br.rak
őstag

Mivel hivatalosan csak tegnap ment a Rise of The Old Masters rész a Rebels-ből, itt egy interjú hozzá, ami talán megmagyaráz pár dolgot (link)

(#17234) nofi


nofi
őstag

Szégyen, de most látom csak milyen jó kis sorozatos topic van itt PHn :DDD

Másodjára végignézve az Entourage-t keresnék hasonló részhosszúságú, hangulatos, jókedvű sorozatot. Amik már lementek (vagy futnak) nálam vígjáték kategóriában: Californication, Silicon Valley, Modern Family, HIMYM, Parks and Recreation, Office US, Couples, Black Books, Veep, Suits, South Park. Legrosszabb esetben ismét nekiesek az Office-nak :))

Xbox GT: nozsolt

(#17235) brownus válasza nofi (#17234) üzenetére


brownus
veterán

house of lies, brooklyn 99,

(#17236) nofi válasza brownus (#17235) üzenetére


nofi
őstag

Andy Sambergtől kiráz a hideg, de a House of Lies-ra ránézek, köszönöm! :R

Xbox GT: nozsolt

(#17237) brownus válasza nofi (#17236) üzenetére


brownus
veterán

szívesen, és eszembe jutott még egy, az első évad szuper volt; better off ted

[ Szerkesztve ]

(#17238) |AP| válasza nofi (#17234) üzenetére


|AP|
veterán

You are the worst... ebben a kategóriában nekem frissebb, jobban bejövős volt, mint sok más, amit mostanában próbáltam.

(#17239) fateless


fateless
veterán

Épp most nézem a "The walking dead" 4. évad 14. részét és lesokkolt.

SPOILER
Amikor az egyik kisgyerek megöli a másikat, hogy átváltozzon, hogy bebizonyítsa, hogy jók a zombik
SPOILER

Aztán belegondoltam, hogy a szakmámon belül mennyi hasonló dolgot látok, és rájöttem, hogy néha jó, ha ilyen kemény esetek és döntések egy ilyen filmben is megjelennek. (Csak nehogy valaki azt higgye, hogy ilyen döntéskényszer csak a filmekben van)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17240) spammer válasza nofi (#17234) üzenetére


spammer
veterán

Entoruage után a How To Make It In America (2 évad). Könnyed, laza, bulis, humoros: Mixology (1 évad). Animációs dramedy (az elején tucatnak néz ki, de a végére komolyodik a téma): Bojack Horseman

Nem vagyunk nagyon ellátva feelgood anyagokkal.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17241) kexksz válasza nofi (#17234) üzenetére


kexksz
addikt

Mixology

(#17242) Ace owner válasza kexksz (#17241) üzenetére


Ace owner
addikt

+1 nagyon jó!

Galaxy Fold 4

(#17243) nofi


nofi
őstag

Köszönöm a további tippeket! "How to make it in America" megvolt, csak sajnos annyira gyorsan kivégezték, hogy már nem is emlékeztem rá:/ Ez a Mixilogy jónak ígérkezik :K

Xbox GT: nozsolt

(#17244) ígyvanferi válasza nofi (#17234) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Happy Endingset még lesd meg, én pár napja fejeztem be az utolsó, 3. évadot. Kicsit ugyan butácska, de azért kellően mókás, egy végignézést megért mindenképp.

(#17245) br.rak


br.rak
őstag

Star Wars Rebels : Breaking Ranks (link)

Hogy ne kelljen keresgetni :)

(#17246) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Syfy nem tervezi a közeli jövőben a Stargate, a BSG, illetve a Farscape franchise-ok felmelegítését.

:( Pedig ezeknek még nézettsége is volt..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17247) alratar válasza leslieke (#17246) üzenetére


alratar
addikt

Ez nagyon sajnálatos hír. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17248) oriic válasza leslieke (#17246) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Stargate pedig jöhetne, a másik kettő normálisan le lett zárva, hozzá ne nyúljanak.

Live-Die-Respawn

(#17249) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - RTLII: 11.12 Dallas - 3x03

Magyar premier - VIASAT6: 11.19 Éghasadás (Falling Skies) 3. évad

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17250) #54715584 válasza leslieke (#17246) üzenetére


#54715584
törölt tag

SGU-t ide nekem most :(((

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.