Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) Bad Pritt válasza Ragnar95 (#16699) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én sem mondom, hogy ilyen hajlékonynak kell kinézni, de ez nem befolyásolja azt, hogy valaki jó színész vagy sem. Ennyi a lényeg.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#16702) Ragnar95 válasza Bad Pritt (#16701) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez tény, a színészi teljesítményén nem befolyásol ez, csak a való élet-beli énjét mutatja ez be :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16703) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier – HBO: 11.03 Londoni rémtörténetek (Penny Dreadful) 1. évad
Magyar premier – AXN: 11.03 Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot? (How to Get Away with Murder) 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16704) |AP|


|AP|
veterán

Californication

Már régen abbahagytam, nagyjából a negyedik évad vége felé. Akkor kezdett el a színvonal elég meredeken esni, aztán hosszú időre el is felejtettem. Nemrég az HBO betámadott az ingyenes HBO GO lehetőséggel, így újra képbe került, gondoltam kis félórás kikapcsoknak jó lesz...

Hát.. a színvonal esése az bizony nem állt meg, egészen az utolsó évad, utolsó részéig folytatódott, egyre mélyebbre és mélyebbre... Egyre idegesítőbb, bénább karakterek, egyre erőltetettebb, kínosabb jelenetek/történet... Volt pár rövidebb fellángolás, de a végén már szinte csak muszájból néztem.

Szóval ha valaki mostanában kezdené az a negyedik évad felé jobb, ha abbahagyja... a készítők is jobban tették volna.

Az HBO GO viszont jó dolog, most az eddig kimaradt Sírhant műveket pótolom épp.

(#16705) Ragnar95 válasza |AP| (#16704) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem a 7.évad kifejezetten üdítő volt az előzőek után a befejezés kivételével, az valóban elég gyatrára sikeredett.
Tény, hogy az első 3 évad magasan veri az utolsó 4 bármelyikét, de ettől még szerintem azok is simán nézhetőek :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16706) |AP| válasza Ragnar95 (#16705) üzenetére


|AP|
veterán

Spoiler

nekem az "idegesítően béna gyerek a múltból" és a "tisztességtelen ajánlat" már teljesen betette a kaput... egy gagyi vígjáték lett belőle, poénok nélkül...

Spoiler vége

[ Szerkesztve ]

(#16707) spammer válasza |AP| (#16704) üzenetére


spammer
veterán

Én is nemrég fejeztem be az utolsó évadot, egyet kell értenem, sajnos elég "meh" volt, de legalább nem lesz több, nem gyalázzák tovább. Nem is tudom, hogy ennek vagy a Dexternek volt-e szarabb az utolsó etapja, de ennek legalább a vége nem volt annyira béna.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16708) Ragnar95 válasza spammer (#16707) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dexter utolsó évada mondjuk nekem kifejezetten tetszett, egyedül az utolsó rész sikerült nagyon gyengére, pedig ott elég egyszerű lett volna tökéletes befejezést csinálni...
SPOILER!!!
Szerintem ha kihagyják azt a rész,h Dexter "megöli" Debrát és elmegy a családjával ő is Dél-Amerikába, akkor annak van logikai alapja, még esetleg Debra "megölése" is belefér, de ez a befejezés a sorozat teljes történetének ellent mondott, gyönyörűen felépítettek egy jellemfejlődést, hogy lesz a szociopata sorozatgyilkosból "átlagos" családapa, majd bumm, megcáfolták az egészet azzal, hogy Dexter még mindig sorozatgyilkosnak gondolja magát és a családja védelme érdekében távol kell maradnia tőlük ezzel még több fájdalmat okozva nekik.
Kaliforgiánál viszont nem nagyon tudom, hogy lehetett volna tényleg jó a befejezés, szóval ott tényleg feladták maguknak a leckét a készítők, de ez így elég gyenge volt...
Eleinte engem is idegesített Hank újdonsült gyereke, de aztán jókat röhögtem rajta, bár elég klisés volt, de szerintem nem volt rossz húzás annyira.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16709) brownus válasza mayday00 (#16692) üzenetére


brownus
veterán

es ha az? legyen... (a csovest gondolom a kinezete miatt irtad gondolom)

Btw a warriorban jo volt par eve

[ Szerkesztve ]

(#16710) dokee78 válasza dokee78 (#16678) üzenetére


dokee78
félisten

Black Mirror 85%
Korai értékelés talán,de ennyit megért.
Hátra van még a S02E03,de eddig az S01E03 tetszett a legjobban.

Utopia hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#16711) mayday00


mayday00
őstag

Gracepoint - 1x01: 4,83M, 18-49: 1.2

Jónak mondható?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16712) mayday00 válasza dokee78 (#16710) üzenetére


mayday00
őstag

Black mirrorhoz tudok hasonlót ajánlani. Talán még jobb is nála.

Inside No. 9

antológia sorozat Angliából. vagyis olyan széria, mely teljesen különálló epizódokból áll össze, melyeket az köt össze, hogy mindegyik egy kilences számú házban játszódik

sorozatjunkie-n elégjó értékelést kapott.

http://www.sorozatjunkie.hu/tag/Inside-no-9/

teljesen egyediek a történetek, hasonlókat máshol még nem láttam.

Illetve a másik.

The Escape Artist

[link]

David Tennant hatalmasat alakít benne. Ez olyan minisorozat,

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16713) bok92


bok92
addikt

Walking Dead is coming!! :U ;]

(#16714) spammer


spammer
veterán

Gracepoint 1x01

Nem tudom összemérni az eredetivel, mert az nekem kimaradt, így nekem nem volt gond, hogy copy-paste volt. Ha más irányba megy majd, mint a The Killing, akkor pedig amúgy sem lesz gond.

Viszont. A színészi játék egyelőre nem túl acélos, főleg a családtagok, akik kifejezetten gyengék sajnos. A nyomozók közül Tennant még úgy okés, Anna Gunn viszont nem túlzottan jó egyelőre, és rohadtul le is van pukkanva. A cselekményt is kicsit kapkodósnak éreztem az elején, de hát akkor gondolom már az eredeti is ilyen volt.

Ami viszont jó, az az atmoszféra itt is, a baromi jó fényképezéssel, zenével meg a kisvárosi környezettel együtt. Tipikus krimi hangulat, mindenki gyanús (mint a The Killingnél), szóval én maradok, 10 rész amúgy sem sok. A műfaj kedvelőinek ajánlott bepróbálni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16715) demerion válasza Ragnar95 (#16682) üzenetére


demerion
tag

Köszi, ránézek ezekre :) Castle megvolt, az nem rossz. A Lilyhammer kifejezetten érdekesnek tűnik.

(#16693) Ace owner: Telitalálat! :D a True Detectivet elkezdtem de 2 rész alatt feladtam, annyira vontatott volt.

(#16716) cattus


cattus
őstag

Legend of Korra-val kapcsolatban találtam ezt a képet. Sajnos nem sikerült mindet megfejtenem, tudnátok segíteni, mik lehetnek a plusz elemek (a bal alsó - láva - és a jobb alsó - inda - már megvan, de a többi rejtély)?

Do the thing!

(#16717) dokee78 válasza mayday00 (#16712) üzenetére


dokee78
félisten

Ránézek. :R

(#16718) spammer válasza cattus (#16716) üzenetére


spammer
veterán

Itt megtalálod az összes special bending technikát: [link]

Ezek alapján gondolom:

[SPOILER]
Legfelső: flight; legalsó: metal; jobb oldali vizesek: healing, blood; bal oldali tüzesek: combustion, lightning.
[/SPOILER]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16719) cattus válasza spammer (#16718) üzenetére


cattus
őstag

Dejó, köszönöm szépen. :)

Do the thing!

(#16720) viharhozo válasza mayday00 (#16711) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem, nagy bukta. Mivel csak 10 resz, lehet, h vegigmegy, de nem mernek ra merget venni, jovo heten konnyen benezhet 1 ala, raadasul teljesen szerializalt.

Az angolt nem lattam, az amerikaival nincs baj, talan a csalad siros jelenete volt necces, konkretan azt hittem, a nagyi rohogni fog, pedig nem azt kene neki.

A How to get away with murder viszont nagyon bejott, lehet, anno a Scandalt megiscsak nezni kellett volna.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16721) #54715584


#54715584
törölt tag

How to get away with murder s01e02

Nem tudom miért, de bejön. :K Valószínű a sablonok ellenére tud valami újat mutatni, de a lényeg, hogy közben szórakoztató is.
Ha tud valaki hasonlót, ami nem dráma és depresszív, ne fogja vissza magát a megosztástól. :N

Gotham s01e02

6,5 percnél kapcsoltam ki, kösz, de az ilyet nem. Még azt sem mondhatom, hogy sajnálom, mert mostanában van néhány sorozat, aminek hasonlóan nagyon jó a képi minősége.

(#16722) #54715584


#54715584
törölt tag

Scorpions s01e02

A rész címe: single point of failure. Nos, valóban csak egy hibája van a sorozatnak: baromi rossz. Kasza ez is, a közelébe se menjetek.

(#16723) #54715584


#54715584
törölt tag

Manhattan Love Story Pilot

Szórakoztató egy kicsit, de ennyiben ki is merül.

(#16724) spammer


spammer
veterán

The Legend of Korra 4x01

Jó volt, tipikus első epizód, megásták az alapokat a folytatásnak. Reméljük, hogy teljes lángon fog égni az utolsó évad.

[SPOILER]
Nagyon király lett Korra új sérója! :) És tök jó, hogy idősödtek, változtak a karakterek.
[/SPOILER]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16725) bAtt001 válasza bok92 (#16713) üzenetére


bAtt001
addikt

én meg megyek :DDD ;]

(#16726) Ragnar95 válasza viharhozo (#16720) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Scandalt szerintem mindenképp pótold, elég jó sorozat, mindenképp megéri :K
Pörgős, csomó fordulat van benne, a szereplők is nagyon jók és a sztori is viszi magával az embert.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16727) bok92


bok92
addikt

Modern Family s06e01

Ez meg mi volt?? Olyan szinten unalmas volt ez a rész, hogy szerintem én kaszálom is. Anno még ez volt a kedvenc sorozatom, de mostanra nagyon, nagyon esett a színvonal. :( Emmy díj, ide vagy oda...

(#16728) aizen92 válasza bok92 (#16727) üzenetére


aizen92
addikt

első 10 perc zéró poén. nem is értettem, hogy mit nézek.
Első 5 évadot imádtam, de ez valami katasztrófa....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16729) bok92 válasza aizen92 (#16728) üzenetére


bok92
addikt

És a Brooklyn 99 évadnyitó is elég gyenguszka lett. :(

(#16730) mayday00


mayday00
őstag

Kaszát kapott a Dallas.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16731) callmeakos válasza mayday00 (#16730) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Láttam a nézettségi adatokat, hát nem is csodálom. Persze az egészben benne van vastagon Hagman elvesztése. Lehet újra belekéne vetnem az egészbe. Kíváncsi vagyok hogy rászolgált e a kaszára, vagy csak Jockey halála van az egész mögött.

All→M8

(#16732) mayday00 válasza callmeakos (#16731) üzenetére


mayday00
őstag

Hát igen, Mikor kezdték még 7 millió ember volt rá kíváncsi, majd a vége felé lement 1.7 millióra... :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16733) aizen92 válasza bok92 (#16729) üzenetére


aizen92
addikt

NEEEE!!!! lasthope. :(
Meg se merem nézni

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16734) Viszlát


Viszlát
addikt

Lehet volt már, de ez kétszer is elfér: Newsroom S3 trailer. 36 nap még...

Viszont Jim-et egyáltalán nem látni a trailerben, tud erről valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16735) bok92 válasza Viszlát (#16734) üzenetére


bok92
addikt

Pedig én láttam háromszor is... Igaz, hogy nem beszél, de ott van. Már az első másodpercben is látni :))

[ Szerkesztve ]

(#16736) mayday00 válasza bok92 (#16729) üzenetére


mayday00
őstag

Jövőre majd valamikor adja a viasat szinkronosan a 2.évadot is. Majd úgy nézd meg :D

Az eredeti hangok nem olyan jók. :( A főszereplő srácot Kovács Lehel szinkronizálja. Sokkal jobb mint az eredeti hang :K :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16737) Viszlát válasza bok92 (#16735) üzenetére


Viszlát
addikt

Áh, akadva indult meg az előbb amikor néztem, lemaradtam az első pár másodpercről, tényleg ott van! :D Már attól hiányérzetem volt, hogy nem volt semmi a románcáról a péklapátfejűvel. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16738) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agent of SHIELD

2x02.

Jó kis rész volt, inkább felvezetésnek tűnt, a folytatás meg megint állat lesz.

Live-Die-Respawn

(#16739) dokee78


dokee78
félisten

The Blacklist S02E02 felirat kész!

[ Szerkesztve ]

(#16740) gyuromoj válasza oriic (#16738) üzenetére


gyuromoj
veterán

+1 :K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#16741) spammer


spammer
veterán

Star Wars Rebels 1x01

Mivel a régi trilógia idején (előtte) játszódik, kíváncsi voltam, mégis mit kezdenek vele, így vettem egy nagy levegőt és adtam neki egy esélyt. Ahogy az előzetesek alapján várható volt, továbbra is a grafikával van a legnagyobb problémám, főleg a főbb karakterekkel, és legfőképpen a főszereplő sráccal, Ezrával. Ocsmány, ahogy kinéz. Már azt sem tudom, miért kell a kék haj (meg egyéb színes hajak), de a fejek/arcok annyira műanyagok, hogy az borzasztó. Ha távolról mutatják őket, akkor még elmennek, de a közeli képeken, mehhhh... :( A "külső" jelenetek esetén viszont egész korrektek a járművek és a bolygók felszíne is, csak közelről minden olyan "low budget". A Disney-nek biztos nem telt abból a néhány milliárd dollárból egy kicsit igényesebb kidolgozásra. :U

Egyébként a karakterek egész szimpatikusak, kicsit az eredeti trilógia ihlette őket, ahogyan az űrhajót is, illetve több jelenet is visszaköszönt a klasszikusból. A pilot története nem nagy extra, de korrektül összehozta és bemutatta a karaktereket, és volt egy elég jól sikerült humoros jelenet is benne. :)

Bosszantó, hogy itt van egy ilyen cím, egy ilyen potenciál, és ilyen rondán prezentálják. A következő 1-2 részt valószínűleg megnézem, aztán eldől majd, hogy a történet és a karakterek képesek lesznek-e ellensúlyozni az olcsó látványvilágot és továbbra is megtartanak-e nézőnek.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16742) callmeakos válasza oriic (#16738) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem az egészből ez maradt meg, de ez nagyon :D

(#16741) spammer
Lehet hülye kérdés, de mennyire érződik gyerekesnek? Tartalmaz azért nyomokban kis komolyságot, vagy minden móka és kacagás?

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#16743) Ace owner válasza dokee78 (#16739) üzenetére


Ace owner
addikt

:R elfelejtettem

Galaxy Fold 4

(#16744) P00By válasza spammer (#16741) üzenetére


P00By
nagyúr

Förtelem a grafika :( Majd egyszer elkezdem, majd...

(#16745) spammer válasza callmeakos (#16742) üzenetére


spammer
veterán

Clone Wars nekem kimaradt, ahhoz nem tudom mérni, de ahhoz képest, hogy DisneyXD, nem ment le dedó szintre, nem volt teletömve erőltetett, vicceskedő, bugyuta jelenetekkel vagy idióta karakterekkel. Persze nem volt túl nagy mélysége sem, ez inkább ilyen alapozás volt, de meglepően vállalható lett.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16746) whiskeys válasza dokee78 (#16739) üzenetére


whiskeys
őstag

Már meg is néztem

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#16747) spiky03


spiky03
veterán

Ma megnéztem a Shiled és a Gotham 2.részét.

Shiled
Nem volt rossz. De ahogy írtátok ez olyan felvezető rész lehetett a későbbi részekhez.
A CGI itt-ott érdekes, de az az volt az első évadban is. :) Úgyhogy azt már megszoktam.
Lehet, hogy spoiler. :)
Kíváncsian várom, hogy Coulson-nal mi lesz, mik azok a rajzok, amik kijönnek belőle. :)
Nah meg a virágos hölgy is visszatért.

Gotham
Ez is jó volt, érdekes lesz úgy érzem. A kis cica tényleg cuki. :D
Nem tudom, hogy hány évados lesz, és mikor látjuk majd benne a Denevérembert, hogy miket találnak ki a gonoszok megszületéséről, de biztos okosan csinálják majd.
A kis Bruce-on már látni, hogy mi lesz vele a végén. :)

Várjuk a többi részeket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#16748) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

The 100 című sorozatnak mikorra várható a második évad első része?

Üdv. Johnny

(#16749) ígyvanferi válasza jonnyjoker01 (#16748) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Október 22.

(#16750) jonnyjoker01 válasza ígyvanferi (#16749) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi Archer :D

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.