Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) KisTücsök válasza #54715584 (#17700) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jaa, nem azért mondtam, mert a 11. nem tetszett nekem. Az is nagyon jó volt. :K

(#17702) Nordic válasza dokee78 (#17691) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

SoA, Supernatural, Hell on Wheels, Walking Dead, The 100, hirtelen ennyi jutott eszembe most. Később tervezem ezeket: Blacklist, Divide, Constantine, bár ha ezt az utóbbit kaszálják akkor el se kezdem.

(#17703) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Supernatural

10x07

"Anyám". :DDD

Live-Die-Respawn

(#17704) spiky03 válasza dokee78 (#17691) üzenetére


spiky03
veterán

Van. :D

Heti szinten:
Arrow
Flash
Agents of Shield
Constantine
Gotham

Várjuk:
The Strain
GOT
Teen Wolf csak az asszony miatt nézem :D
Falling skies
Under the dome
Banshee
Penny Dreadful

Megnézésére vár:
True Detective 1.évad
Kaliforgia utolsó évada
Extant 1.évad
The Last ship 1.évad
Avengers Assemble
Pókember elképesztő kalandjai

Kb ennyi. :)

A heti szint kivételével az összes többit az asszonnyal közösen nézzük. Kivéve a két animációt. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17705) dokee78 válasza spiky03 (#17704) üzenetére


dokee78
félisten

Extantot lehet később megnézem én is. :U

(#17706) Nordic válasza spiky03 (#17704) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A True Detective az 10/10, viszont az Extant nem négy durr, kb az évad is úgy lett befejezve, hogy abszolút nem várom a 2. évadot. KB nincs is semmi cliffhanger.

(#17707) spiky03


spiky03
veterán

Az Extant-ról nem írtak rosszat, nah meg sci-fi, meg Spilberg papai is ott van benne, egy próbát megér majd. :)

Vigyázz Spoileres, csak az olvassa, aki nézi a sorozatot.
De erre a cikkben is figyelmeztetnek. ;)
Egy kis SHILED infó

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17708) brownus válasza dokee78 (#17705) üzenetére


brownus
veterán

Extant nagyon jo, kellemes csalodas volt!

(#17709) oriic válasza spiky03 (#17707) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SHIELD-hez:

KB erre számítottam én is.

Live-Die-Respawn

(#17710) #54715584 válasza KisTücsök (#17701) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az a lényeg, hogy folytatni fogom :D

(#17711) bambano válasza dokee78 (#17691) üzenetére


bambano
titán

én pl. most egyet se, mióta kifutott a shield.
a régiek közül nézem a belga pingvint, ahogy Jim Tonic fogalmazott :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17712) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Keresem azt a sorozatot, amiből már jó pár évadot láttam, de rohadtul nem jut eszembe a címe, és megnézném, van-e már újabb része...

a story röviden: kamerákon keresztül mindenkit megfigyelnek, van egy ész, és egy erő a bandában :) (meg egy kutya később)

szerintem aki tudja mire gondolok, az ennyiből is érti :)

de nem jut eszembe basszus, már idegbajt kaptam :W :DDD

(#17713) bambano válasza CoolBoy323 (#17712) üzenetére


bambano
titán

célszemély, person of interest

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17714) CoolBoy323 válasza bambano (#17713) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:C :R :R

(#17715) Pearce válasza dokee78 (#17691) üzenetére


Pearce
aktív tag

Halt and Catch Fire. Baromi jó. 80-as évek, IBM, programkód írás, viszont nem a száraz anyag.
Szinkronosan kezdte adni az AMC és első résztől berántott.
Eddig 4 rész van, nyilván angolul már lement az első évad.

Meg persze SoA, Strain, TWD, Donovan, Mentalist
Penny Dreadful, ASH S03, 24 S09

[ Szerkesztve ]

(#17716) dokee78 válasza Pearce (#17715) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#17717) bok92


bok92
addikt

AHS rövid évad értékelésem :[link]

(#17718) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ha jól látom akkor a The Flash, nem megy el téli szünetre?! :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17719) kispx válasza gyuromoj (#17718) üzenetére


kispx
addikt

imdb szerint nem.

(#17720) gyuromoj válasza kispx (#17719) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akárhogy is nézem, hetente jönnek a részek. Javítsatok ki ha rosszul látok valamit. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17721) oriic válasza gyuromoj (#17720) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Úgy lesz, helyes. :)

Live-Die-Respawn

(#17722) gyuromoj válasza oriic (#17721) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor csak jól láttam. :)
***
Most végeztem heti adaggal:
Gotham:
Sleepy Hollow
Supernatural
The Flash

Mindegyik egyre jobban tetszik. Egyedül talán a Supernatural kezd elfáradni, de kitartok a végéig.

(#17723) mayday00
9. rész címe: The Man in the Yellow Suit
Gondolom majd abban a részben. :R

(#17724) monstre
Köszi az infót. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17723) mayday00


mayday00
őstag

Flash E06 Vajon a ,,másik villám" ki lehet? :U

(#17718) gyuromoj imdb egy rakás oldal. Lesz szünet. Majd meg fogjátok látni :K Szerinted ilyen gyorsan le tudnának forgatni ennyi részt, hogy hetente jönnek a újak szünet nélkül? Mikortól forog, és mennyi idő elkészíteni egy részt...számolni kell.. :P

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17724) #54715584 válasza gyuromoj (#17720) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az én calendarom szerint dec 10. és jan 21. között nem lesznek részek. Imdb-n is csak annyi van dec 9-ig, hogy on TV. Szerintem lesz szünet.

(#17725) dokee78 válasza mayday00 (#17723) üzenetére


dokee78
félisten

Vajon a ,,másik villám" ki lehet?

[SPOILER]
Valaki azt írta itt,hogy talán a Csajszi pasija.
[/SPOILER]

(#17726) #54715584


#54715584
törölt tag

The Originals kérdés SPOILERES

Az 1x20-ban Mikael halott.
Pár résszel előtte még azt láttuk, hogy felgyújtja az operaházat és a gyerekei elmenekültek.
Akkor ez most hogy van? Nem hiszem, hogy kihagytam egy részt, de az infó hiányzik.

(#17727) FireKeeper válasza dokee78 (#17691) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Homeland
Sleepy
Gotham
SHIELD
Elementary
White Collar
The Game

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17728) KisTücsök válasza #54715584 (#17726) üzenetére


KisTücsök
addikt

Mi a kérdés?

Azért megy a dara nálad is. :D

[ Szerkesztve ]

(#17729) #54715584 válasza KisTücsök (#17728) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ma lenyomtam vagy 6 részt :D

SPOILER

A kérdés az, hogy hogyan hogyan halt meg Mikael, mert ha jól emlékszem, erről semmi infó nem volt a sorozatban?
Az utolsó infó az volt, hogy felgyújtotta az operaházat, most meg pislogok az 1x20-ban, hogy halott.
Szóval, kihagytam egy részt vagy valahol volt erről szó, hogy meghalt?

(#17730) KisTücsök válasza #54715584 (#17729) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azt a kettő még gyorsan akkor rendezd le. :D

Originals S01 SPOILER

Volt róla szó, de sosem volt központi téma. 1-2x volt talán említve, hogy Klaus ölte meg, de hogy hogy, azt nem említették (vagy csak nem emlékszem). Aztán lehet rosszul rémlik, szóval a tévedés jogát fenntartom. :D

Utánanézek azért, bennem ez maradt meg.

[ Szerkesztve ]

(#17731) #54715584 válasza KisTücsök (#17730) üzenetére


#54715584
törölt tag

Folyamatban van ;)

SPOILER

Utána olvastam, Klaus a 2x05-ben fogja megölni, ezért nem értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17732) KisTücsök válasza #54715584 (#17731) üzenetére


KisTücsök
addikt

Na most nem csak nekem, hanem magadnak is spoileroztál. :D Nézd meg az utolsó két részt, aztán meglátod. Az más lesz.

(#17733) #54715584 válasza KisTücsök (#17732) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, bocsánat :B
De még mindig nem értem, hol hiányzik az infó :D

(#17734) KisTücsök válasza #54715584 (#17733) üzenetére


KisTücsök
addikt

Utolsó két részt megnézted?

Már mindegy, de legközelebb legalább az évadot írd ki. Így már csak a "hogyan" lesz érdekes. Komoly ellenfélnek néz ki amúgy, eddig a legkomolyabbnak. Remélem majd tudják űberelni.

[ Szerkesztve ]

(#17735) #54715584 válasza KisTücsök (#17734) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bocsi, feltételeztem, hogy előrébb jársz, mint én. :)
Szerintem az az esemény nem flashback lesz.

Megnéztem az utolsó 2 részt is. Jó volt :K
Holnap nekiállok a második évadnak is :D

(#17736) KisTücsök válasza #54715584 (#17735) üzenetére


KisTücsök
addikt

Írtam pár napja, hogy megvárom amíg teljesen lemegy, vagy legalább a feléig. Nem baj.

Na szóval.

Origins S01 (meg 02-re utalás, de monstre olvashatja. :DDD) SPOILERValószínűleg nem az lesz, mivel itt az évad végén visszatért az élők közé, és láthatóan nem jó szándékkal. :D De addig halott volt. És ezt mondtam, hogy valahol 1-2x volt említve, hogy Klaus már megölte egyszer. Vagy nagyon rosszul emlékszem, de bennem tisztán ez maradt meg. Most utána néznék, de már nem merek, inkább gyorsan kölcsönzöm a második évadot, aztán darálom én is... jobban járok. :D

A végén az a két felettébb szimpatikus emberke ki volt? A sírfeliratot láttam, de azt a nevet valahogy nem tudtam semmihez kötni. szerk: a név ismerős volt, csak nem tudom, hogy honnan. SPOILER VÉGE

Örülök, hogy tetszett. :K

[ Szerkesztve ]

(#17737) #54715584 válasza KisTücsök (#17736) üzenetére


#54715584
törölt tag

Originals lesz az, nem Origins :D

Én is örülök, köszi az ajánlást. :R
Nem gondoltam volna, hogy ennyire csavaros lesz, a több szál és az állandóan változó kapcsolatok nagyon bejönnek, pörgős :)

SPOILER

A végén a nő a vámpírok anyja volt, Esther, mert hogy az ő sírjánál álltak és előtte pont róla beszéltek, hogy még a síron túlról is megkeseríti az életüket + ugye már páran visszatértek a halálból. A fiú meg gondolom Colt vagy kicsoda, egy másik testvérük, akiről már tettek említést párszor néhány részben, bár a nevére nem emlékszem pontosan.
Szóval ott lesz az egész család...
:DDD

Lehet még ma elkezdem a 2. évadot :)

(#17738) KisTücsök válasza #54715584 (#17737) üzenetére


KisTücsök
addikt

Pont most jöttem volna javítani, originsra is kerestem rá, nem is talált semmit. :D

Ja, értem. Kíváncsi leszek. kisSPOILER Jó is, hogy összegyűlnek, mert most már a farkasokkal is számolni kell. :K Lesz itt kavarás. Fel is csigázott, pedig Da vincit akartam nézni. :D kisSPOILER VÉGE

[ Szerkesztve ]

(#17739) #54715584 válasza KisTücsök (#17738) üzenetére


#54715584
törölt tag

DaVinci is jó, azt is darálni kell, mert a heti várás nem olyan jó :D

SPOILER

Azt elfelejtettem írni, hogy a végén Hayley-t abszolút nem hiányoltam volna, ha nem támad fel, nekem valahogy az egész évadban súlytalannak tűnt. A többi karakter sokkal markánsabb volt, még Davina-é is.

(#17740) KisTücsök válasza #54715584 (#17739) üzenetére


KisTücsök
addikt

SPOILER

+1, bár azért a vége fele egyszer-kétszer mutatott valamit. Második évadban biztos tökösebb lesz.

Azóta azon gondolkodom, hogy hol, mikor említették, hogy van még egy testvérük, de nem ugrik be. Persze biztos így van, ha így emlékszel, csak most meglepődtem.

Na, most szedem le a spoiler szkriptet, ez így baromira nem buli.

(#17741) Nova96


Nova96
őstag

Rég jártam, erre és a listám végére kerültem .Azaz jönnek újra a sorozatok, És tegnap kezdtem és ma be is fejeztem az Trónok harca első évadját.
És az kell mondjam, ami hype körülette van teljesen kiérdemli.(Nem mint a walking dead)
Kegyetlenül valóságos történet vezetés, semmi mese csak a valóságot adja át, bírom. :K
A szereplők, jók a látvány profi munka, a történet hiába felhasznált témákból épül fel, egyedivé teszi. És a vágások profik, épp leülne a történet és (szerintem) tökéletes vágással pörgeti fel újra a sorozatot. Már elkezdtem a második évadot, szerintem még a héten(azaz, jövőhéten), max. jövőhétre befejezem(2hét múlva). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17742) b.daniel válasza KisTücsök (#17740) üzenetére


b.daniel
senior tag

Originals spoiler

Mikaelt Klaus a TVD-ben ölte meg, mutatták is,központi téma volt egy ideig: D
A csávó egyébként nem Kol hanem Finn volt,egy másik testvèrük,aki mindig anyuci kicsi fia volt,így ő jött vissza elsőre Estherrel. De abban nem tévedtek, hogy jön majd Kol is.

(#17743) Nordic válasza Nova96 (#17741) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak ne olvasd el a könyvet, mert onnantól csalódást okozhat egy két megváltoztatott momentum. :U

(#17744) Nova96


Nova96
őstag

Spoiler mentesen ha lehet kb. Miket változtattak meg?

(#17745) Nordic válasza Nova96 (#17744) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kiírtak olyan szereplőket, akik élnek még a könyvben, megváltoztattak/kihagytak 1-2 momentumot/eseményt, kihagytak 1-2 dolgot/párbeszédet, ami ugyan nem tűnik fel, de a karakterek/történet szempontjából fontos(pl valakinek a motivációja) és simán beleférhetett volna, mert a könyvben sem volt több mint 1 oldal. De a leginkább az a zavaró, hogy ha így halad, akkor a sorozat hamarabb befejeződik mint a könyvek. Az utolsó évad végén is már belekaptak az 5. könyvbe, ami kicsit fel is b*szott, mert azt még nem olvastam. Persze az a része is el lett másítva, ahogy más fórumos hsz-eket olvastam, szal nálam tuti lezárult a 4. évaddal a sorozat, amit csak azért sajnálok, mert Tyrion/Arya karaktere rohadtul fog hiányozni, zseniális alakítás mindkettő.

(#17746) fateless válasza Nordic (#17745) üzenetére


fateless
veterán

Engem néhol kifejezetten zavar a könyvtől való eltérés, máshol meg kíváncsian vártam, mi lesz belőle.
De azért a könyv sokkal jobb volt. A tájak, hátterek bemutatása mellett a fontosabb mellékszereplők sokkal erőteljesebben kidomborodnak a könyvben, mint a filmben (nem egy nagyobb hangsúlyt is kap, mint pl egy aktuális király).

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17747) Nordic válasza fateless (#17746) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Jó volt látni a fontos momentumokat mozgóképen, de amikor olyan dolgot változtattak meg, ami nem pénz kérdése volt(az ostrom), na azt rosszul vettem. De leginkább a kiírások pumpáltak fel idegileg, amik a könyvekben meg sem történtek.

SPOILER

Daenerys jóslatát kihagyni egyszerűen hiba volt, ahogy a 4. évadban Tyrion szöktetésekor a bátyjának a vallomását Tyrion első feleségéről(enélkül a néző aki nem ismeri a könyvet úgy veszi, hogy biztos azért segít mert testvérek, holott ugye annak a lépésnek mélyebb okai is voltak, nem csak a rokoni szál). Ezek olyan dolgok, amik szerves részét képezik a történetnek/karakterek személyiségének/lépéseinek. Pont az utóbbi vallomása miatt szerettem meg végül a Királyölőt a könyvben, előtte nem igazán tudtam hova tenni magamban.

Meg kellene már venni az 5. könyvet, meg újra elolvasni az első 4-et is, mert kb 7-8 hónapja nem volt egyik sem a kezemben.

[ Szerkesztve ]

(#17748) #54715584 válasza b.daniel (#17742) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, ez az infó hiányzott :R
TVD-t nem láttam, ezért nem értettem :B

(#17749) Ragnar95 válasza Nordic (#17747) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindenképp olvasd el az 5-öt is, csak aztán bírd kivárni a 6-ot :DDD
Amúgy a 4-re nem feltétlenül kell annyira jól emlékezni, mivel ugye az 5 kb első fele csak a 4-ből kimaradt szereplők történetét viszi tovább, ergo a 4-el párhuzamosan fut időben, csak a könyv 2. fele lép tovább időben és kapcsolja össze a szálakat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17750) Nordic válasza Ragnar95 (#17749) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt vágtam, hogy Martin bácsi külön szedte. Én úgy értettem hogy mind a 4 könyvet újra el kell olvasnom. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.