Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) mayday00


mayday00
őstag

Ma. VIASAT6. 22:00. Falling Skies – 3×01

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17602) KisTücsök


KisTücsök
addikt

TWD s05 e06

Elmegy. Több is lehetett volna benne szerintem. A hangulat nem volt rossz, volt egy-két egész jó jelenet, meg a zene. Viszont ahogy Daryl beszél... egy szót nem érteni belőle, hiába fülelek. Mondjuk már megszokhattam volna, ebben a sorozatban vagy suttognak vagy üvöltöznek. :D

Viszont: SPOILER Most hogy is volt ez a hídról lebucskázás? Tényleg ennyire hülyének néznek, vagy én nem látok jól? Elkezdett zuhanni, már látni lehetett, ahogy átbillen a tetejére, jön egy belső nézet, ott már nagyon közel van a földhöz, egy kicsit még mindig billen, de ebből úgy látszik, mintha inkább az orrára esne a végén, ekkor jön egy kinti kép, és a kerekeire esik? wtf?SPOILER VÉGE

[ Szerkesztve ]

(#17603) fateless válasza KisTücsök (#17602) üzenetére


fateless
veterán

Darylt én sem szoktam érteni, bár az is igaz, hogy ez a sori nem a tiszta angoljáról híres (pedig a beszélgetéseket szeretem benne a legjobbam, a kóborló-kaszabolások hidegen hagynak)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17604) mayday00


mayday00
őstag

A BBC mégis folytatja a Luthert, kétszer két órás epizód érkezik majd 2015 végén. :C :))

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17605) dellfanboy válasza mayday00 (#17604) üzenetére


dellfanboy
senior tag

bammeg az kicsid idébb van :C

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#17606) kexksz


kexksz
addikt

Srácok, most a Selfie-t úgy lőtték le, hogy több részt le se adnak, fél évad lement és ennyi? S01E08-ra nincs airdate.

(#17607) cattus


cattus
őstag

Legend of Korra 4x7

[SPOILER]
Na ne. Na neeee. Ekkora nyúlást az Avatar-ból (a filmre gondolok. :D ) a végére, azért ez elég gáz volt szerintem. Kb. 1-1-ben copyzták az egészet. Azért ennél fantáziadúsabbra számítottam. Egyébként jó rész volt ez is.
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#17608) Cheesus


Cheesus
senior tag

Valaki nézi még a Z Nation-t? 2 részen vagyok túl, de vhogy nem jön át, amit az alkotók szerettek volna elérni ezzel a "sorozattal". (És a Citizen Z-s gyerek eléggé idegesítő...)
Van értelme folytatni, lesz ez ennél jobb a késöbbiekben?

https://www.twitch.tv/csehla

(#17609) #54715584 válasza Cheesus (#17608) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lesznek vicces és izgalmas(abb) részek is, de a színvonal nem változik.
Hiába gagyi kicsit, nekem bejön :D

(#17610) whiskeys válasza #54715584 (#17609) üzenetére


whiskeys
őstag

Szerintem is elmegy egynek.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#17611) tPedro_ válasza Cheesus (#17608) üzenetére


tPedro_
őstag

En is nezem, nem rossz sot szorakoztato szerintem. Mondjuk nekem a Citizen Z srac is szimpi.

(#17612) #54715584 válasza tPedro_ (#17611) üzenetére


#54715584
törölt tag

Citizen Z szerepelt már a SupNatban sokat, meg a Cooltúra szereplője is ő. Nekem vicces, úgy az egész sorozat :)

(#17613) tPedro_ válasza #54715584 (#17612) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem is Coolturabol ismeros, ill. szerepelt a Memphis Beat c. sorozatban is.

Ma elkezdtem nezni az Inside No. 9 c. sorozatot. Rebecca ugye I.T. Crowd szereplo volt, Rachel az Elementary utolso par reszeben tunt fel es a Lee-t alakito srac is nagyon ismerosnek tunt, de nem jottem ra, hogy honnan. Imdb kellett vegul hozza, Luke Pasqualino a neve es o jatsza D'Artagnan szerepet a The Musketeers sorozatban.

Az elso epizod poen volt, most nezem a masodikat.

[ Szerkesztve ]

(#17614) dokee78


dokee78
félisten

Flash S01E06
Egyre jobb.
Vajon az a sárga valaki az alteregója?

(#17615) mayday00 válasza kexksz (#17606) üzenetére


mayday00
őstag

Kaszát kapott. A maradék résszel mi lesz? Ki tudja. Lehet egyszer felkerül a netre.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17616) #54715584


#54715584
törölt tag

How to get away with murder-t nézi valaki?
Az utolsó rész elég jó lett, ahhoz képest, amit én vártam, meg tudtak lepni a végén. :)

(#17617) mayday00 válasza #54715584 (#17616) üzenetére


mayday00
őstag

Nézem :D 3.résznél járok. Baromi jó a sorozat. :D Unatkozni nem lehet rajta az biztos :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17618) odrif válasza dokee78 (#17614) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Még nem néztem meg, de a héten mindenképp bepótolom.

20 éve a Prohardveren

(#17619) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nézi még valaki az elementary-t? a mai rész sztem kifejezetten erős volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17620) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 2x08

A rész elején kezdtem aggódni hogy egy újabb pocsék rész lesz, de a végére azért felpörögtek az események. Ward egy igazi vadállat, szerintem ez a szerep jobban is áll, mint az eredeti. Whitehalltól eddig nem dobtal ez az agyam, ahogyan Skye apjától se. Mindketten eddig csak nagy szavakat, meg monológokat puffogtatnak el, de egyik se mutatja meg hogy mitől is kéne rettegnünk tőlük. Azon kívl hogy Whitehall Hannibal Lectert megszégyenítően boncol :D

All→M8

(#17621) #54715584 válasza FireKeeper (#17619) üzenetére


#54715584
törölt tag

2 résszel le vagyok maradva. De ha visszagondolok, darálni jobb volt, mint hetente nézni, mert úgy tényleg unalmas volt.

(#17622) bAtt001 válasza dokee78 (#17614) üzenetére


bAtt001
addikt

inkább a nemezise, spójler mivel a történet szerint a csaj rendőr barátja a sárga maszat de tuti hogy itt nem ő az, ez sztem világos, hanem a "tolószékes" dokika lesz az, aki tehát akkor a rendőrcsávó jövőbeli énje aki visszajött az időben hogy flasht életre keltse :D

(#17623) Bad Pritt válasza KisTücsök (#17602) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Másnak is feltűnt. :DD
kép

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17624) dokee78 válasza bAtt001 (#17622) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Flash Paradoxonból gondoltam,hogy az lenne.

(#17625) MurdR válasza Bad Pritt (#17623) üzenetére


MurdR
veterán

Nem orrnehéz, hanem farnehéz volt, és kész. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17626) #54715584 válasza bAtt001 (#17622) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER

És a szőkéből hogyan lesz fekete? :)

(#17627) bAtt001 válasza #54715584 (#17626) üzenetére


bAtt001
addikt

hajfesték, hogy ne legyen olyan nyilvánvaló :D SP máshogy nem lehet egyelőre megmagyarázni azt h rendőrfaszikám beszámol a dokinak a sárga bácsi csúnyaságáról aztán az meg megfenyegeti szépen a lányát, meg már párszor bevédte flasht is hogy ne leplezzék le és el tudjon jutni a képességi csúcsára majd hogy méltó ellenfél legyen, szerintem :D

(#17628) #54715584 válasza bAtt001 (#17627) üzenetére


#54715584
törölt tag

:P Nem kötözködöm, csak nem olvastam a képregényt, így nagyon kíváncsi vagyok mi sül majd ki ebből és hogyan :)

(#17629) bAtt001 válasza #54715584 (#17628) üzenetére


bAtt001
addikt

én sem olvastam soha flash képregényt, jó karakter csak annyira nem érdekelt sosem h sajátját olvassam :D

(#17630) dokee78


dokee78
félisten

Azoktól kérdezném akik végig nézték a SoA-t.
Melyik a legerősebb évad?
Akcióra gondolok elsősorban.

(#17631) Pearce válasza dokee78 (#17630) üzenetére


Pearce
aktív tag

Akció minden évadban van.
Viszont a SoA inkább dráma sorozat, mint akció.

[ Szerkesztve ]

(#17632) spammer válasza Pearce (#17631) üzenetére


spammer
veterán

Számomra mindig is erőltetettek és gyakran bugyuták voltak az akciójelenetek, én a dráma miatt néz(t)em, annak többnyire azért jó volt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17633) bambano


bambano
titán

nézi valaki a Falco-t?
nekem úgy tűnik, az utolsó zsaru újraforgatva. elég értelmetlennek tűnik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17634) lacy86


lacy86
addikt

Mostani GoThAm resz nem valami utos! :( / 01x09 /

(#17635) brownus


brownus
veterán

Ez a knick komoly egy sorozat, nem beszelve a zenei alafestesrol! Az egesz egyben van, szepen van fenykepezve, a kepi vilaga is nagyon tetszik. Remelem fog meg nekunk sorozatot gyartani soderbergh :R

kicsi spoiler, 7. epizod: durva, hogy igy uldoztek a negereket de az apaca egy kereszttel a kezeben megtudta vedeni oket. ez rohadt vicces, es szomoru is egyben. meg elkeseritobb, hogy ma is elnek ilyen emberek... ertem ezt a rasszistakra, es a vakhivokre egyarant, legyen szo barmelyik vallasrol.

(#17636) ígyvanferi válasza brownus (#17635) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az elég furcsa volt tényleg. Eddig azt hittem ez a módszer csak a vámpírok ellen hatásos. Most már tudom, hogy négerekkel szemben is megóv. (Say no to racism!)

Tényleg jó kis sorozat, Cliff Martinez ez zseni, de Owen is. Korábbi filmjei alapján nem feltétlen gondoltam róla, hogy ilyen szinten jó színész. Aztán még kis orvostudomány történetet is kapunk.

(#17637) odrif


odrif
MODERÁTOR

The Blacklist.
Most kezdtem el.
Eddig az első rész nagyon jó volt.
Kíváncsian várom a folytatást.

20 éve a Prohardveren

(#17638) cattus


cattus
őstag

LoK S04E08

Hát ez elég felesleges rész volt, de legalább felidéződtek a kellemes emlékek a Begginings-ből. :) Már nincs sok rész hátra az évadból, kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg a kialakult helyzetet.

Do the thing!

(#17639) spammer válasza cattus (#17638) üzenetére


spammer
veterán

Itt egy kis magyarázat a részhez: [link]. A lényeg röviden: megvágták a büdzsét, ennyit tudtak kihozni belőle. De egyébként nem volt rossz, pont az volt a célja, hogy felidézze az emlékeket, visszatekintsünk egy kicsit, utoljára, mielőtt... Jön a durva végjáték.

A Last Airbender "Ember Island Players" című epizódja is ezt a célt szolgálta anno, de persze az jobb és kreatívabb volt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17640) cattus válasza spammer (#17639) üzenetére


cattus
őstag

Erről nem tudtam, köszönöm a linket. Már nagyon izgatott vagyok, mi lesz.

Most hogy mondod tényleg, Aang-nál is volt ilyen. Na az tényleg jobban sikerült ebből a szempontból, sokat lehetett rajta nevetni. :)

Do the thing!

(#17641) oriic válasza spammer (#17639) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja sajnálatos dolog. És ugye sok animénél is ez van. Várja az ember a heti részt, erre recap: :DDD

Nekem amúgy tetszett az összefoglaló, a vége vicces volt.

Live-Die-Respawn

(#17642) mayday00


mayday00
őstag

The blacklist S02E08 Végén kiderül, hogy Reddington -nak dolgozik mindenki :D

Következő rész: 2015.Február.1.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17643) dokee78 válasza mayday00 (#17642) üzenetére


dokee78
félisten

Szeretem ezt a sorozatot,viszont amíg nem fedték fel Berlint,addig sokkal jobban szerettem és izgalmasabb volt.

(#17644) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Homeland 4x09 - holy shit... HOLY SHIT. na most aztán tényleg beindult az évad.

jah és heti Lockhart: "What the fuck? What the fucking fuck?" haláli az ember, pedig az előző évadban de gyűlöltem. :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17645) aizen92 válasza FireKeeper (#17644) üzenetére


aizen92
addikt

Én imádom a kezdetektől Lockhartot :DDD Hihetetlen, amit művelt ebben az évadban :D Kis cukibogyó.
Eléggé beindult az éved, utolsó 2 rész óta csak kapkodom a fejemet, úgy meg tudnak vezetni.....
*fanboy off*

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17646) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv! Eddig nem is tudtam hogy van sorozatos topic. :D

Annyi ajánlást olvastam annak idején a Sons of Anarchy-ról, hogy gondoltam belekukkantok. Miután ledaráltam 6 évadot azt kell mondjam, 10/10. Részemről a Breaking Bad-et megeszi reggelire. Ugyan más a környezet/felállás, mint a BB esetében, de mégis inkább ahhoz tudnám hasonlítani, főleg a karakterközpontúság miatt(ha létezik egyáltalán ilyen kifejezés). Nem beszélve arról, hogy amit a 6. évad zárórészével műveltek, na azt a lécet úgy érzem sokáig semmi sem fogja nálam átugrani. Az már csak mellékes a remek színészek mellett, hogy a soundtrack-je is valami zseniális.

(#17647) mayday00 válasza Nordic (#17646) üzenetére


mayday00
őstag

Üdv

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17648) Nordic válasza mayday00 (#17647) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Köszi :B !

(#17649) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van olyan sorozat, amit horror/thriller/ijesztegetős, amin lehet félni?
Ha visszagondolok az elmúlt pár évre, semmi nem jut eszembe :N

(#17650) Bad Pritt válasza #54715584 (#17649) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

X-Akták. Viccen kívül. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.