Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) oriic válasza spiky03 (#16747) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsian várom, hogy Coulson-nal mi lesz, mik azok a rajzok, amik kijönnek belőle. :)

Konkrétan nem tudjuk hogy mit jelentenek, de hogy honnan származnak az már kiderült. Igaz nem a sorozatból.

Skrull jelek.

[link]
[link]

Live-Die-Respawn

(#16752) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Constantine S01E01
Nem volt túl szar. Néhol egy kicsit átcsap gagyiba, beleértve a special effecteket is, de nem vészes. Inkább fanoknak.

(#16753) mayday00


mayday00
őstag

Az American Horror Story: Freak Show évadnyitója 90 perces lesz – reklámokkal együtt.

reklám nélkül kb hány perc lesz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16754) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Mi a címe annak a fáraós sorozatnak? Idén kéne jönnie, nem?

Sehogy sem jut az eszembe.

(#16755) spammer válasza KisTücsök (#16754) üzenetére


spammer
veterán

Hieroglyph ? Mert azt lelőtték.

(#16753) mayday00: 65-70 perc kb., szerintem.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16756) KisTücsök válasza spammer (#16755) üzenetére


KisTücsök
addikt

:O

Az az indoklás is..

Pedig de vártam. Ahhhh.

(#16757) bAtt001 válasza spammer (#16741) üzenetére


bAtt001
addikt

én is megnéztem, a karakterek kidolgozása tényleg gagyi de viszont minden más nagyon szép szerintem, a környezet a tájak. amikor megláttam a felhőket amik között elrepültek ledobtam az államat, az gyönyörűen meg lett rajzolva, a hangok maguk is teljesen sw autentikusak, kirázott a hideg amikor meghallottam őket, tényleg nem komoly történet, nem az ismert karakterek, teljesen új minden de fanoknak szerintem nem lesz gondja vele , én nézni fogom :)

(#16758) mayday00


mayday00
őstag

The Flash Season 1, Episode 1
City of Heroes (7 Oct. 2014) :C :))

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#16759) #54715584


#54715584
törölt tag

Max Steel

Tegnap akadtam rá, és baromi jó animáció. Szórakoztató, vicces és tele van akcióval, így szépen dorombol a házimozi is :K
Aki szeretne kis agykikapcsolást, kukkantson bele :K

[ Szerkesztve ]

(#16760) spammer


spammer
veterán

Azt hiszem, hogy ezek még nem voltak linkelve, és az utóbbi időben lett néhány új rajongója is a sorozatnak, szóval ajánlok némi plusz anyagot:
- Avatar the Last Airbender- Creating The Legend- Bending - rövid videó, ami bemutatja, hogy milyen harcművészeti stílusok alapján modellezték a bending technikákat.
-Avatar: The Last Airbender Documentary (Full) - Avatar Spirits - hosszabb doksi, interjúkkal a sorozat kezdeteiről és a készítéséről (ebben van részletesebb bemutató is a harcművészeti részről).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16761) alratar válasza spammer (#16760) üzenetére


alratar
addikt

Köszönjük ezeket a kis adalék információkat! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16762) Ragnar95 válasza mayday00 (#16758) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk már elég rég kiszivárgott a Pilot, én inkább annak örülök,h így jövőhéttől jöhetnek az új részek :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16763) HuMarc


HuMarc
addikt

Star Wars Rebels S01 E01

Hmm, nem is rossz. :) Simán hozza a Clone Wars által képviselt szintet, szóval a az új trilógiánál jobb, a réginek meg a nyomába se ér. Amit nem értek, hogy miért nem a Clone Wars-ban látott kinézetűek a wookiek, és Obi-Wan Kenobi. Mert így mind a kettő elég gázul néz ki szvsz.

Bár a történet baromira kiszámítható volt (nemhiába mondom, hogy hozza a Clone Wars szintjét), vasárnapi agykikapcsolásra megfelel. Örültem, hogy abban nem követi a CW-t, hogy lépten-nyomon korábban már látott karakterekbe ütközünk (ugye a CW-ben mindenki az új trilógiából meg Greedo, Chewbacca stb. két új karakter volt, Ashoka, és Ventress, aki annyira nem új, mert már a rajzfilm CW-ben is szerepelt), inkább felépít pár új karaktert.

SPOILER: Azt az inkvizítoros dolgot egyelőre nem értem, ugyanis a Star Wars világától eléggé idegen szvsz, hogy a császár intézményesítse az Erőt jól ismerő Inkvizíciót, de majd kiderül, mi sül ki ebből.

(#16764) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

gengszerkorzóban a lobbi fiús szál mit szimbolizál a mostani évadban? annyira unalmas, és már megint itt van nucky felesége. irritáló. ammennyire imádtam az első évadokat annyira gyenge a mostani. nem értem miért nem capone, lucky, nuck háromszöget boncolgatják...
lehet kaszálom.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16765) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Z nation-t elkezdte nézni valaki? Milyen?

Live-Die-Respawn

(#16766) Fandango válasza oriic (#16765) üzenetére


Fandango
veterán

En megneztem az elso 3 reszt, hat elegge vegyes erzeseket kelt bennem. A zombi tema miatt megfogott, de nehol olyan bugyuta, irritalo jelenetek vannak benne, hogy a fejem fogtam. Egyelore maradok, de nem tudom meddig.

(#16767) spammer válasza dellfanboy (#16764) üzenetére


spammer
veterán

Pedig az 5x04 jó kis rész volt, és már csak 4 rész van vissza, ilyenkor elkaszálni? :F Nem volt könnyű dolguk a készítőknek a váratlan kasza miatt, de szerintem egyre jobbak a részek, gondolom a szálak összeérnek és remélhetőleg korrekt lezárást kap majd.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16768) dellfanboy válasza spammer (#16767) üzenetére


dellfanboy
senior tag

bocsbocsbocs
mármint én kaszálom el nem a készítők :))

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16769) cattus


cattus
őstag

Legend of Korra S04E01

Jó évadnyitó volt, már épp ideje volt, nagyon vártam. Érdekes alapszituációkat vázoltak fel, kíváncsian várom, hova fognak kilyukadni a szereplők.

[SPOILER]

Ahogy spammer is írta, jó volt látni, hogy nőttek és változtak a főszereplők. Korrára nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy került abba a helyzetbe és hogy mihez kezd, mikor tér vissza a többiehez.

SPOILER

Do the thing!

(#16770) spammer válasza dellfanboy (#16768) üzenetére


spammer
veterán

Én értettem, csak hozzátettem, hogy az HBO viszont elkaszálta, így a tervezett 7 évad helyett 5 évados és ráadásul az 5. is rövidebb évad, így sajnos nagyon sok minden kimarad(t). Sokkal többet is ki lehetett volna hozni a sorozatból, de elszámították magukat a készítők, így most kénytelenek a főbb vonalakon maradni, de azért gondolom nem szeretnének teljesen lógva sem hagyni karaktereket, így muszáj azokra is szánni egy kis időt. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16771) #54715584 válasza oriic (#16765) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézem, nekem egyelőre bejön, semmi baj vele. :N

(#16772) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ígéretes sorozatok, amelyeket soha nem láthatunk

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#16773) oriic válasza gyuromoj (#16772) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Hieroglyphért kár. :(

Live-Die-Respawn

(#16774) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Valaki nézte annó a Homeland-et?
Úgy rémlik eléggé gyatra vége lett annó az egyik évadnak, SPOILER

gyk. kinyírták a főszereplőt

Spoiler off

Ma mégis látom került fel új évadnyitó. Valaki megnézte esetleg?

yo

(#16775) Andris837 válasza kenny123 (#16774) üzenetére


Andris837
senior tag

Feliratra várok... Ha jól tudom Bruzsy már nem csinálja.. :(

[ Szerkesztve ]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#16776) Andris837 válasza Andris837 (#16775) üzenetére


Andris837
senior tag

Sajnos kicsúsztam a szerkesztési időből.. Ha jók az információim akkor puma és még valaki csináljak a feliratot a Homeland-hez. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#16777) dellfanboy válasza spammer (#16770) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jah értem.
megnéztem 4. epizodót is volt benne 1-2 kellemes szitu, a mostani évadból idáig a legjobb

viszont ez a sepregetős fiús szálat még mindig nem értem. most akkor a kissrác a nucky 10évesen?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16778) spammer válasza dellfanboy (#16777) üzenetére


spammer
veterán

Igen, ő az, de említették is a nevét egy párszor, ezek szerint nem figyelsz eléggé. :) Hozzátesz a karakteréhez, és gondolom a végére majd lesz nagyobb jelentősége is annak, hogy a gyerekkorát mutogatják.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16779) Fandango válasza spammer (#16778) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem eleg egyertelmu miert van a visszaemlekzos szal, igy mutatjak be honnan indult, es mi motivalta, ami oda vezetett ahol tart.

(#16780) alratar


alratar
addikt

Star Wars Rebels S01E01

Jó volt nagyon, bár a karakterek néhol kicsit bénák lettek.

Csak nekem tűnt fel, hogy a wookiek bundája olyan, mintha hatvanas években készült textúrát huztak volna rájuk?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16781) FireKeeper válasza kenny123 (#16774) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Spoiler

őszintén szólva nekem nem hiányzik Brody egy cseppet sem. eléggé kifuttatták már azt a szálat amúgy is, nagyon nyögvenyelős lett volna ha benn tartják.

/Spoiler

elég érdekes, pörgős volt a nyitány. jó lesz az átívelős sztori, kicsit suszter-szabós utánérzésem van. mondjuk a babás szál sztem tök feleslegesen van benne. Saul továbbra is badass, Lockhart meg egy igazi punci.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16782) spammer válasza Fandango (#16779) üzenetére


spammer
veterán

Az persze, hogy egyértelmű, csak arra leszek kíváncsi lesz-e olyan a flashbackben, ami a mostani életével és a sorozat végével is szorosabb összefüggésben lesz. :)

(#16780) alratar: rettenet rondák voltak szegények. Olvastam, hogy a Clone Wars animációja is javult az évadok során, így talán majd ez is fog, remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16783) alratar válasza spammer (#16782) üzenetére


alratar
addikt

Jó lenne, mert ez így nagyon gáz!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16784) br.rak


br.rak
őstag

Rebels s01e02

Spolier:

Ez már kevésbé volt kusza, de a disruptor mikor eltalálja a walkert a kis színes effektjével, az nagyon hangulatromboló volt. Ezra és az erő képessége is nagyon elütött a várttól, negatív irányba. Viszont az ismerős arcok jól működtek, és kaptunk egy kis háttértörénetet is, gondolom az agent nem sokáig lesz az élők sorában A párbaj nem volt rossz, de kár hogy ezzel akarják pótolni a fénykard összecsapásokat..

Spolier:

Egy szó mint száz, nagyon messze van a The Clone Wars szinvonalától, de fejlődőkepés. Legyen 4,5/10

És kijött még négy, igaz félkészen ( az animáció eléggé kezdeteleges) a The Clone Wars-ből.

[ Szerkesztve ]

(#16785) brownus válasza kenny123 (#16774) üzenetére


brownus
veterán

ja, néztem de brody sp: felakasztásával kiherélték a sorozatot :(
azért az első két részt megnézem hátha jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16786) spammer válasza br.rak (#16784) üzenetére


spammer
veterán

WTF? Látom jól meg van kavarva most ennél is a számozás.

Szóval kijött a "Spark of Rebellion", amit több helyen is az első epizódnak írnak, de dupla hosszúságú (part 1-part 2). Közben látom, hogy a hivatalos oldal és a wikia szerint is "Movie" (TV film).

Ezek szerint a "Droids in Distress", ami sorban a második rész, valójában a sorozat első epizódja akkor, de több helyen ez már 2. epizódként szerepel.

És mivel a "Spark of Rebellion" is dupla hosszúságú volt, vannak, akik azt is külön számozzák, tehát így már a harmadik epizódnál járnak.

De örülök, amikor ezekkel van variálás, aztán ahány oldal, annyiféleképpen hivatkoznak majd rá.

Szóval a lényeg, hogy jó tudni, hogy kijött dupla nyitó utáni epizód, a "Droids in Distress". :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16787) br.rak válasza spammer (#16786) üzenetére


br.rak
őstag

Elég szerencsétlen a számozás, ez tény.
Volt valami 4 pár perces szösszenet, volt a dupla hosszú pilot rész és most a droidos.
De kb ez számít legkevésbé.

Mivel ha jól vettem ki, az új sorozat két disney csatornán is megy, az egyik valami prémium adó, ott egy héttel hamarabb jönnek ki a részek.

(#16788) spammer válasza br.rak (#16787) üzenetére


spammer
veterán

Számít, mert rossz, ha nincs egységes hivatkozás a számozásra, és a sorozatkövető rendszereknél is kavarás lehet belőle. Amúgy ja, közben utánanéztem, online premier van korábban (a Disney XD weboldalán), TV-s premier meg később.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16789) br.rak válasza spammer (#16788) üzenetére


br.rak
őstag

Idővel így vagy úgy be fog állni a számozás, nem kell "pánikolni" miatta, remélem itt nem lesznek pár hetes kihagyások, egyben le fog menni az évad.

(#16790) Bad Pritt válasza spammer (#16782) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Javult, de érted, az 6 éve kezdődött és úgy szépen lassan beérte a korát, ez meg 2014-ben ilyen rusnyán indul, most újra el akarják játszani? Nemár...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#16791) xenom0rph válasza kenny123 (#16774) üzenetére


xenom0rph
őstag

Gyakorlatilag ez az évad egy sorozaton belüli spin-off. De én nagyon várom, mivel közel-kelet lesz a fő téma engem megvettek kilóra szerint. Addig is waitin' for sub..

halahala

(#16792) spammer válasza Bad Pritt (#16790) üzenetére


spammer
veterán

Látod, ez van. "Gyerekeknek jó lesz ez is" mentalitással készül. :( Viszont a felvezető filmben voltak olyan jelenetek, amik pont ellentmondanak annak, hogy csak a kisgyerek lennének a célcsoport. :U Részemről maradhattak volna inkább a 2D-s animációnál (3D-s rásegítéssel, ahogyan az szokás), sokkal szebb lett volna az eredmény, és nem mellesleg időtálló is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16793) Bad Pritt válasza spammer (#16792) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem is, vizuálisan a legjobb az a Szamuráj Jack utánérzéses sorozat volt, ami felvezette a kancellár elrablását. Vagy valami ilyen Korra-féle megoldás is jó lenne, nagyon látványos az is rajzfilmhez képest, ez meg minden, csak nem szép, számomra egyszerűen nem jó nézni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#16794) tPedro_


tPedro_
őstag

Z-Nation S01E04 - SPOILER

Haha. Tetszett az elejen a csavar a rablokkal. Erre nem szamitottam. :DD

(#16795) aizen92 válasza xenom0rph (#16791) üzenetére


aizen92
addikt

Ma nézem meg, de az eddigiekből az jött le(trailer,szinészek,riportok,sajtóközlemények), hogy nem Közel-Kelet, hanem indo-paki vonal.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16796) negyven2


negyven2
veterán

'Twin Peaks' is coming back in 2016 on Showtime

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#16797) spammer válasza negyven2 (#16796) üzenetére


spammer
veterán

Pont most akartam linkelni. :D Ez nem semmi hír, ennyi idő után...

Most kedvet is kaptam hozzá, a második évadot újra kell néznem, vagy meg kell néznem, mert már arra sem emlékszem, hogy láttam-e annak idején végig. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16798) whiskeys


whiskeys
őstag

Z nation szerintem nagyon jól sikerült

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#16799) #51177472


#51177472
törölt tag

Na, elkezdem a Homeland-et. Kíváncsi vagyok.
Szinkron itt mennyire jó? Vagy csak eredeti nyelven?

[ Szerkesztve ]

(#16800) aizen92 válasza #51177472 (#16799) üzenetére


aizen92
addikt

csak és kizárólag angolul!

Mindjárt végzek a part2-val!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.