Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) P00By válasza Ragnar95 (#17100) üzenetére


P00By
nagyúr

Semmi gond, csak a stílus maradjon :K

(#17102) odrif válasza oriic (#17097) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Keddenként kapunk újabb részt?

20 éve a Prohardveren

(#17103) oriic válasza odrif (#17102) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen.

Live-Die-Respawn

(#17104) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Gotham S01E04
Nagyon beindult a sorozat, mostmár a sztori sem annyira klisés, nagyon bejövős, várom a következő részt :R
SPOILER!!!
A Pingvin elég durván felpörgette az előretörését, ördögien zseniális, amit csinál. A Macskanő viszont kicsit eltűnt, mondjuk annyira nem is hiányzik egyelőre, mert túl sok vizet nem zavart.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17105) spammer válasza oriic (#17097) üzenetére


spammer
veterán

Az Arrow-ban vezették fel a karaktert, amolyan backdoor pilotként, de nyilván jóval előtte eldöntötték, mivel kb. egyszerre készült az Arrow S3 és a Flash S1, nem?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17106) oriic válasza spammer (#17105) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Így értettem én is. :R

Live-Die-Respawn

(#17107) |AP| válasza Nova96 (#17092) üzenetére


|AP|
veterán

Minden idők egyik legjobb sorozata, minden idők egyik legtöbb vitát kiváltó lezárásával :)
A képi világ kicsit régimódi (dehát nem egy mai sorozat), de a színészek, a történet, minden nagyon egyben van. :K

(#17108) spammer válasza |AP| (#17107) üzenetére


spammer
veterán

Így van, és arról se feledkezzünk meg, hogy az HBO egyik legnagyobb sikersorozata, amely a közönség és a kritikusok által is egyaránt elismert. Népszerűségben és nézettségben csak a GoT tudta megelőzni, de egyrészt a két sorozat között sok idő telt el (népszerűbbek lettek a sorozatok, több lett az előfizető, van már torrent), másrészt a könyvek miatt előnnyel is indult. Meg ez a sorozat volt kb. az első lépés a nagy TV-s "bumm" felé, ami az ezredforduló utáni években következett be. Alapmű.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17109) brownus válasza |AP| (#17107) üzenetére


brownus
veterán

...minden idők egyik legtöbb vitát kiváltó lezárásával - és a six feet under? :) bár a franc se tudja, hogy lehetett volna jobban...

ez is kurvajó sorozat nova96! csekit!

(#17110) Viszlát válasza Nova96 (#17092) üzenetére


Viszlát
addikt

Erősen közepes sorozat, de jó nagy hype veszi körül. Van bőven jobb sorozat amit biztosan nem láttál még, a Breaking Bad és True Detective vonalat követve néhány: Weeds, Nip/Tuck, Dead Like Me és természetesen a Six Feet Under. Ezek bármelyike magasan veri a Sopranost, meg a Game of Thrones-t is (szintén közepes sorozat, óriási felhajtással körülötte).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17111) |AP| válasza Viszlát (#17110) üzenetére


|AP|
veterán

inkább nem szállok ezzel vitába, valaki szerint a Breaking Bad is egy lapos, vontatott sz@r... :)

(#17112) brownus válasza |AP| (#17111) üzenetére


brownus
veterán

weeds!? csak is gépelési hiba lehetett Viszlát részéről :D (oké, az első pár évad szuper volt, de a vége felé.. ) a többi szintén minőségi sorozat, és kinek mi tetszett jobban, no problémó

[ Szerkesztve ]

(#17113) MurdR


MurdR
veterán

Srácok a gyilkos elméket forgatják még? Vagy leálltak vele?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17114) Viszlát válasza |AP| (#17111) üzenetére


Viszlát
addikt

Szubjektív véleményen kívül gondolom te sem nagyon tudnál mással előállni (nyilván az én véleményem is az volt, eleddig még senki nem avatott fel überalles sorozatbírának). Elég pitiáner húzás egyébként párhuzamba állítani egy másik sorozatról szóló véleménnyel, csak azért, mert leszóltam a kedvenc soridat. No mindegy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17115) |AP| válasza Viszlát (#17114) üzenetére


|AP|
veterán

pont azért írtam, hogy nem indítok erről vitát, mert teljesen szubjektív, kinek mi jön be. A kedvenc sorozatom egyébként a BB, de teljesen elfogadom, ha valakinek nem tetszik. Ugyanez a helyzet a Maffiózókkal is.

peace

(#17116) spammer válasza Viszlát (#17110) üzenetére


spammer
veterán

A Nip/Tuck-ot még csak egy lapon sem érdemes említeni vele. Az első 2-3 évad tényleg jó volt, aztán brutális mélyrepülés következett, ahogy azt Ryan Murphy-től azóta már megszoktuk. Az utolsó 1-2 évad már szánalom kategória volt. Weeds dettó. De ízlések és pofonok. :))

(#17113) MurdR: sosem lesz vége. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17117) cor válasza MurdR (#17113) üzenetére


cor
őstag

:K , a héten már a s10e04 lesz leadva

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#17118) Viszlát válasza spammer (#17116) üzenetére


Viszlát
addikt

Na ja, ezzel szemben mennyivel jobb a Sopranos ami mar az elejetol fogva lapos. :) Izlesek es pofonok...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17119) MurdR válasza cor (#17117) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor nem fogom felidegesíteni magam. :DDD
:R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#17120) bobalazs válasza Viszlát (#17118) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A Sopi elég megosztó sorozat. Mondjuk úgy hogy a többségnek nagyon tetszik, pár embernek nem.

(#17121) Viszlát válasza bobalazs (#17120) üzenetére


Viszlát
addikt

Jaj nekem. :D Tenyleg elnezest minden erzekeny lelku rajongotol, nem akartam en senkijebe beletaposni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17122) spammer válasza bobalazs (#17120) üzenetére


spammer
veterán

Ennyi erővel minden sorozat megosztó, mert nincs olyan, ami mindenkinek tetszik. :) A "Sopi" ( :D ) ott van IMDb Top 10-ben (és 9.3 pont jelenleg). Nyilván nem szentírás, nem jelenti azt, hogy mindenkinek tetszeni fog, de attól még jelzésértékű a minőséget tekintve. Ahogyan ez is: Won 5 Golden Globes. Another 87 wins & 222 nominations. De vannak, akik a Breaking Bad-ről meg a The Wire-ről is azt mondják, hogy unalmas (vagy hogy szar).

Nekem is voltak/vannak olyanok, amik unalmasak, de attól még nem feltétlenül tartom közepesnek vagy rossznak. Ha már amúgy is volt említve a Six Feet Under. Kétszer kezdtem neki (egyszer régen, egyszer nem olyan régen), de másfél évadon túl nem jutottam. Ettől függetlenül nem mondom rá, hogy közepes, mert nagyon életszerűen megírt történet, de én elég karakter-centrikus vagyok, ha azok nem fognak meg, akkor nehezebben nézem. És nem rosszak a karakterek sem, de valamiért a 2 tesón kívül egyik sem ragadt meg, és ők sem annyira, hogy berántson a sorozat (Nate nője meg az idióta öccse viszont kifejezetten idegesített). Továbbá a kissé epizodikus "heti hulla" téma sem annyira jött be (de egyébként azok is jól meg voltak írva, csak nem jó nézni a halottakat, na :) ). Viszont be fogom ezt is fejezni valamikor, már csak azért is, mert érdekel a vége, és a tesók sorsa (No spoilers please! :) )

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17123) whiskeys válasza Viszlát (#17118) üzenetére


whiskeys
őstag

Bocsi, lehet neked lapos. Nekem Pl. igenis bejött.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#17124) br.rak


br.rak
őstag

Rebels: Rise of the Old Masters (link)

ami +:
-Thranta-k
-nem volt üresjárat sem nagyon gyerekes poénok
- már nem zavar a grafika[
/OFF]

(OFF)ami -
- lasersword??????
- az inkvizitor pörgő fénykardja az EU legnagyobb baromságait idézi (már csak fénykorbács hiányzik)
- ami karakterfejlődés történt eddig Zeb és Ezra között az el is tűnt
(/OFF)

Többet most nem írok, összességében pozitív volt a rész.

[ Szerkesztve ]

(#17125) Nova96


Nova96
őstag

Köszi, srácok, de amennyi mindent össze írtatok kicsit hülyén fogom kiszúrni amelyikről végül nem mondtatok rosszat azt fogom választani azaz:
Dead Like Me ,Six Feet Unde
A trónok harcából meg már van lent egy évad, ismerős miatt nyaggat vele hogy nézem, de az még csak áll jó darabig akkor. :D

(#17126) bobalazs válasza Nova96 (#17125) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

The Knick-re nem mondott senki rosszat :P :P

(#17127) Nova96 válasza bobalazs (#17126) üzenetére


Nova96
őstag

Akkor még az is

Ezekből miért nincs BD? :F Lehet én vagyok nagy igényű, de valami 720p nem lenne rossz. :B

(#17128) |AP| válasza Nova96 (#17127) üzenetére


|AP|
veterán

Ezek nem mai sorozatok.. akkoriban még nem volt divat a HD, meg a 16:9 :)

(The Knick-ből van :) )

[ Szerkesztve ]

(#17129) spammer válasza Nova96 (#17127) üzenetére


spammer
veterán

A Six Feet Under csak a 3. évadtól HD (720p Web-DL)
A The Knick pedig még friss, most lett vége, 720p meg 1080i HDTV van

Egyébként meg ha kicsit is érdekelnek, próbáld be őket, aztán döntsd el magadnak, hogy tetszik-e. 1-2 rész nem a világ vége, annyi esélyt érdemes adni nekik. Arra viszont számíts, hogy a Six Feet Under is ugyanolyan régies, mint a The Sopranos, sőt, még jobban... :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17130) mayday00


mayday00
őstag

Mai magyar premier: The Strain – A kór 1. évad, Bűnös Chicago 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17131) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hír volt nemrég hogy a Netflix készül itthon is betörni. Na a mai hírek hallatán azonnal szedi a sátorfájukat :U

All→M8

(#17132) Ace owner


Ace owner
addikt

Viszont jön az AMC már szét van plakátolva Budapest.

Galaxy Fold 4

(#17133) #54715584


#54715584
törölt tag

How To Get Away With Murder s01e04

Komoly volt ez a rész, azért nem tökölnek az átívelő sztorival/sztorikkal, hanem nyomják rendesen. Az utolsó pár perc meg WTF volt? És tényleg, miért? És hogy?

(#17134) aizen92 válasza callmeakos (#17131) üzenetére


aizen92
addikt

+ nesze neked HBO GO, nem hbo előfizetőknek.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17135) oriic válasza callmeakos (#17131) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na mér mi van?

Live-Die-Respawn

(#17136) #54715584 válasza oriic (#17135) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez

[ Szerkesztve ]

(#17137) whiskeys válasza #54715584 (#17136) üzenetére


whiskeys
őstag

Egyenlőre

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#17138) #54715584 válasza whiskeys (#17137) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyelőre ;)

Nem értem a topiclakókat, ezt mindenki készpénznek veszi. 5 perc alatt jön 30 hsz... :D

(#17139) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A The Flash és a Jane the Virgin teljes évados lett. @sorozatguru FB

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17140) fateless válasza Nova96 (#17125) üzenetére


fateless
veterán

Game of Thornes-t először olvasd el, utána nézd meg. Egyfelől nagyon jó könyvben (bár az ötödik kötet nem volt annyira jó), másfelől élvezet felfedezni a különbözőségeket. Jó a film is, de nem ér fel a könyvvel, komolyan.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17141) Fandango


Fandango
veterán

AHS S04E02

Sose tartottam egy kiemelkedoen jo sorozatnak, de ez a resz annyira erdektelen, es unalmas volt, hogy az a ritka pillanat jott el, hogy kaszat kap tolem a sorozat. A 2. reszt mar vegig se neztem. :(

[ Szerkesztve ]

(#17142) Nova96 válasza fateless (#17140) üzenetére


Nova96
őstag

A BD-re mindenkitől .Megszoktam, hogy a régiek is vannak HD-ba , animékről jövők és ott még a régiből is van.
Könyvben van más kedvencem (arra sincs jelenleg pénzem :D ), szóval így nem kezdenék bele.
És ha nem tudom melyiket nézem, akkor lehet az lesz. Így annyit nem veszítek, mert nem hasonlítom max.
Ez nagy gond?

True Detective :Y
sh*t. :DDD Mindjárt végzek, de eszméletlenül megszeretem a karaktereket és az egész témát, kár, hogy új kezdődik s2-nél.

(#17143) S e t h válasza bobalazs (#17120) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem sem jött be, anno hangot is adtam ennek és akkor is volt, vagy voltak ellenzők.
Ha már maffia, akkor inkább Boardwalk empire, ami bár sokszor lassú, de mivel "kosztümös" és a Cosa Nostra amerikai bölcsőjénél bábáskodik, így evidensebb volt számomra a nézése, mintsem egy olyan majd egy órás játékidővel bíró sorozaté, amiben egy néhány tagot bemutató, számláló group szinonimájaként próbálják elhitetni velünk, hogy ha lokális szinten is, de a szervezett bűnözés csúcsát látjuk, ahol a főnök évadokon keresztül rinyál a pszichológusnál és folyamatosan az otthoni konfliktusok ismétlődnek évadról-évadra szinte mindennemű változtatás nélkül.
Én nagyon vártam, hogy vége legyen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17144) viharhozo válasza spammer (#17116) üzenetére


viharhozo
addikt

Ne szepitgessuk, a Nip/Tuck a valaha volt egyik legrosszabb sorozat. Pont.

A Weeds-Sopranos parhuzam meg teljesen erthetetlen (krumplifozelek vs. retes esete). Mondom ezt ugy, h a Weeds elso ket evada rendkivul szorakoztato, a pilot vegi "should've had an abortion" az egyik olyan pillanat, amit egyhamar nem fogok elfelejteni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17145) Viszlát válasza viharhozo (#17144) üzenetére


Viszlát
addikt

Na tessek, es meg az is pont jobb volt pont mint a Sopranos pont. ;)

Parhuzam amugy nem volt, csak egy lista olyan sorozatokrol amik mind alaphelyzetben, mind tortenetben, mind a karaktereket illetoen is messze verik a Sopranos-t.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17146) whiskeys válasza S e t h (#17143) üzenetére


whiskeys
őstag

Attól még másnak bejött, így kerek a világ..

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#17147) |AP| válasza Viszlát (#17145) üzenetére


|AP|
veterán

tudom, hogy ez egy fórum, itt mindenki a saját szubjektív véleményét fogalmazza meg. Ezért felesleges is odaírni minden hozzászóláshoz, hogy "szerintem". Ennél viszont elfért volna...

...szerintem

(#17148) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 2x05

Na végre egy tényleg faszentos rész volt, nem olyan kamuszagú, tereléses izé. 2 új meglátásom van. Az első a CGI. Sokkal jobban nézett ki most az a repülő mint az első részben, a második meg Coulson egy igazi tapló barom lett. Amit sajnálok, mert elvesztette azt a kirívóan szerethető figuráját, ami volt, helyette lett ez a jellegtelen, faarcú senki. Sajnálom.

Viszont a jövő hét extra várós. Egyrészt mert a jövő heti rész is jól néz ki, a másik pedig az Age of Ultron trailer. Fuckye! :))

All→M8

(#17149) callmeakos válasza callmeakos (#17148) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És azért az új csaj is egészen korrekt ám :P

All→M8

(#17150) spiky03 válasza callmeakos (#17149) üzenetére


spiky03
veterán

Jól mondod.
Jó a baba. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.