Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33719) Agyasima


Agyasima
senior tag

Leírom a kálváriámat, hátha valaki tud segíteni, hogyan tovább:

Szóval még nyáron vettem Revolutos kártyával repjegyeket Euróért. Egészen pontosan csak a pénzt vonták le a számlámról, de utána nem történt semmi - nem kaptam visszaigazolást, repjegyeket mailben, vagy bármilyen infot arról, mi történt az után, hogy a számlámról a pénz eltűnt. Volt összesen egy tranzakcióazonosítóm, ami az utaláshoz tartozik.

Pár nappal a történtek után hívtam fel a légitársaságot - az amerikai ügyfélszolgálati számot legalább felvették - ahol közölték hosszas keresgélés után, hogy:
- a tranzakcióazonosító egy fél évvel azelőtt vásárolt jegyhez tartozik, amit anno egy kanadai fószer vásárolt
- náluk nem látszik a renszerben semmilyen adat arról, hogy az én kártyámról érkezett volna hozzájuk pénz

Ezt az infót aztán a madridi reptéren is megerősítette a személyes ügyfélszolgálat, sőt kaptam is egy másolatot a tranzakcióhoz tartozó számomra tökismeretlen vásárlásról.

Ezek után indítottam el a chargeback folyamatot a Revolutnál szeptember végén. Akik befogadták a kérelmemet és azóta nagy csöndben vannak. 2x kerestem őket azóta 'live agent'-en keresztül. Ahol gyakorlatilag csak annyit tudtak közölni, hogy a légitársaság elutasította a kérelmemet és még dolgoznak az ügyön.

Emailben azt írták még az elején, hogy max. 50 nap az ügyintézés. Az ügyfélszolgálati cseten 12 hetet írtak. Az előbbi már lejárt, az utóbbi is lassan le fog.

Mi a tököt tudok csinálni, hogy visszakapjam a pénzem? Mi a módja és helye, ha valami felügyeleti szervhez fordulnék?

Just for fun, a kérdések, amire nem tudott válaszolni az ÜSZ:
- Melyik napon fog lejárni a 12 hetes ügyintézési határidő?
- Miért tájékoztattak egyszer 50 napról másszor 12 hétről?
- Milyen lépéseket tettek eddig, hogy visszakapjam a pénzem?
- Tudnak-e nekem adni bármi bizonyítékot arra, hogy tényleg visszautasította a légitársaság a kérésemet? (Miközben nekem ugye 2x is azt mondták, hogy nincs is náluk a pénzem.)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.