Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) kiezTe90 válasza madmike (#51049) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Szerintem nagyon megéri. A védelem is fantasztikus, és nem "rontja" a kijelző színeit és a többit.
De fő szempont a védelem, szerintem k*rva jól véd, karcolni is alig lehet.
Én ebayről vettem, most ugyanattól az eladótól vettem még 2 db-ot, 4000ft-ért.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#51052) madmike válasza kiezTe90 (#51051) üzenetére


madmike
őstag

ebből is létezik jobb és rosszabb minőségű?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#51053) fery02 válasza sharm (#51044) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Nálam a firmware checker tartalmaz egy ilyen sort (az esn, model, msn sorok alatt nem sokkal):
"<sw_version>D80220H_00</sw_version>"
Tehát az én telómra ez az elérhető legújabb szoft hivatalosan.

Ha gondolod és nem próbáltad még, LG PC Suite-ttal megnézetheted kínál-e a telefonodhoz újabb szoftvert.
De kdz-vel bármikor flash-elhetsz rá magadnak rá akár 20H-t is minden gond nélkül.

adidas4death (#51021):
Ők ingyen lefrissítik neked persze.
Ha esetleg nem 20H-t kapnál (nem tudom hol tart a Voda), akkor pedig te is bármikor flash-elhetsz rá kdz-vel 20H-t (függetlent is akár).
Csak úgy a jövőben (amíg azon a rendszeren vagy) lehet nem ajánlana fel további frissítéseket OTA-n, ha nem az IMEI-hez passzoló szoftveren vagy (de ez nem probléma).

Nfsman20 (#50997):
Köszi az infót!
Lehet visszanézek akkor erre a Dolphin-ra, mert hiányzik kicsit az igazi full-screen böngészés. :)

(#51054) madmike válasza fery02 (#51053) üzenetére


madmike
őstag

Felvetődött bennem egy kérdés az OTA frissítés kapcsán. Mi van akkor ha az IMEI-hez passzoló ROM-on vagy,de rootolt a teló? Akkor van OTA frissítés?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#51055) neo_xperia válasza fery02 (#51053) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Én CM browsert használok,ennél beallitható a teljes képernyős mód.
Igaz a gombok eltüntetésére Auto Hide Soft Keyst használom.

(#51056) fery02 válasza madmike (#51054) üzenetére


fery02
addikt

Olyankor felkínálja rendesen az OTA a frissítést, viszont érzékelni fogja, hogy root-olt vagy és így szólni fog, hogy az miatt nem engedi.
Legalábbis többen próbáltak már ilyet korábbról és ez történt.

neo_xperia:
Persze, legtöbb böngészőben van full-screen mod, de azok csak félig full-screen-esítenek (nav sávot meghagyják).
A progit meg ismerem köszi, de kényes vagyok és nekem csak is olyan megoldás jöhet számításba, amit apl a CloudyG3 natívan tud vagy pedig, hogy a böngésző tudja szintén natívan.

(#51057) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Tudnátok esetleg segíteni?
Van egy G2 d800 usa modellem.
Digitalizert kellene cserélni,mert nem miden esetben érzékeli az érintést.
A digitalizer már megvan / gyári/.
Kellene nekem valaki Zala illetve Vas megyében aki gyorsba megoldja.

Köszönöm.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#51058) Quqesz válasza iceQ! (#51037) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Bejövős! Csak már a plastikot kellene cserélni......

adidas4deat
Ahogy fery02 írta...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51059) kiezTe90 válasza madmike (#51052) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Nem azt mondom hogy rosszabb minőség, hanem van hamisítvány. De biztos van rosszabb minőség is. Szóval vigyázni kell kitől veszel, vagy honnan.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#51060) madmike


madmike
őstag

Gyári romnál az miért lehet, hogy villog zölden az értesítési led, felélesztem a kijelzőt és nincs semmi esemény rajta? 2 napja van meg a telefon, de már nem egyszer találkoztam vele.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#51061) golf2gt


golf2gt
tag

Tegnap jött meg a Nillkin 9H , ma feltettem rá de az összes széle eláll :( Másnál is ilyen? hologram alatti számsor alapján eredeti. Mit lehet tenni?

(#51062) tibbike01 válasza golf2gt (#51061) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem tökéletesen rásimul.
Amit tenni lehet, hogy csinálsz róla képet, elküldöd az eladónak, és vagy küld egy másikat, vagy visszakapod a pénzed.
Én egyszer egy tokkal jártam így hogy el volt törve, és küldött egy másikat.

(#51063) golf2gt válasza tibbike01 (#51062) üzenetére


golf2gt
tag

Pedig jóval beljebb vannak a szélei mint egy sima fóliának :(

(#51064) Real_Necro válasza golf2gt (#51061) üzenetére


Real_Necro
veterán

Számsor alapján hol/hogy lehet ellenőrizni az eredetiséget? Most előkaptam a G2mininek meg a G2-nek is a Nillkines dobozát, kíváncsi vagyok.

Nillkin oldalán nem igazodom el... :B

Szerk.:

Közben megtaláltam, mindkettőre azt írja eredeti.

Egyébként akinek pontosan ráilleszkedik a kijelzőre, milyen gyártási dátumú a telefonja, valamint milyen régiós?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51065) sz.gery válasza Real_Necro (#51064) üzenetére


sz.gery
csendes tag

Sziasztok
Ismét a nillkin fóliához szólnék hozzá, nekem az 1. elállt a széleinél, voltam a szervízbe, mert gyanítom, h nem a fóliával van a gond. Ott mondták, hogy nincs eszközük megmérni hivatalosan, hogy tényleg sík-e a kijelző ott, ahol annak kéne lennie, úgyhogy itthon feltettem a 2. fóliát is. Érdekes módon PONT ugyan ott áll el és ugyan annyira mint az 1. fólia. Nem sok esélyt látok rá, hogy 2 hibás fóliát fogtam volna ki, viszont nem nagyon lehet vele semmit csinálni. Vagy együtt kell élni az elálló fóliával vagy megpróbálni valami hagyományos fóliát, az talán rá tud hajolni az egyenetlenségekre és nem fog úgy elállni...

(#51066) golf2gt válasza sz.gery (#51065) üzenetére


golf2gt
tag

de nekem körbe eláll...

(#51067) Real_Necro válasza sz.gery (#51065) üzenetére


Real_Necro
veterán

Volt sima fóliám, azzal nem volt gond. Ellenben most vagy a Nillkin gyárt pontatlanul, vagy LG-nél bizonyos szériáknál szép sík a kijelző, bizonyos szériánál meg ívelt. Ezt ugye normál esetben mondjuk nem veszed észre, csak egy merev fólia felhelyezésekor. Ezért is végeznék itt egy kis felmérést, hogy akinek Nillkin fólia van telefonján, mikori dátummal esetleg milyen régióval "rendelkezik".

Az enyémen eláll, nálam a dobozon 404-el indul a S/N, így ha jól tudom 2014 április.

Golf2gt:

Nálam is körben áll el, még csak nem is szabályosan.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51068) golf2gt válasza Real_Necro (#51067) üzenetére


golf2gt
tag

Szerintem annak semmi köze hozzá.. enyém 310..

(#51069) Real_Necro válasza golf2gt (#51068) üzenetére


Real_Necro
veterán

Éppen ezt szeretném kizárni. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51070) golf2gt válasza Real_Necro (#51069) üzenetére


golf2gt
tag

Te hol nézted meg hogy eredeti-e az üveg?

(#51071) Real_Necro válasza golf2gt (#51070) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nillkin oldalán.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51072) golf2gt válasza Real_Necro (#51071) üzenetére


golf2gt
tag

Azt írja eredeti :(

(#51073) Indiant válasza Real_Necro (#51067) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem azt írja ,hogy hamis. Mindkettőre hamis.
Melyik kódot kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#51074) fery02 válasza Real_Necro (#51067) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Nem vagyok most otthon, szóval nem tudom megnézni a dobozon szereplő gyártás dátumot, de az én G2-m már több, mint 1 éves gyártású és az általam felhelyezett Nillkin 9H sehol sem áll fel a széleken még tized mm-ekre sem, tökéletesen passzol mindenhol.

Engem inkább az érdekelne, hogy akinek eláll a széleken, az hogyan helyezte fel a telefonra?
Felhasználva a mellékelt törlőket, kendőket vagy csak simán "feldobva" a telefonra, mint egy hagyományos fóliát.

(#51075) Real_Necro válasza fery02 (#51074) üzenetére


Real_Necro
veterán

Leírás alapján törölve nedvesen, szárazon, statikus feltöltődés elleni kék bizbasszal...szerintem nem ez a probléma, zsír vagy por nem okoz ilyen mértékű illeszkedési problémát. Egyébként ha ebay-en hirdetők értékeléseinél rákeres az ember, sok helyen találkozni ugyanezzel a problémával.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51076) szabyka95


szabyka95
őstag

Nekemis nillkinem volt, szettort,de a kameralencsen meg megvan ax uveg vedo. Most rendeltem egy masikat, ez tokeletesen ki van vagva. Tizedmilimeterre olyan szeles mint a kijelzo. Konnyu volt felrakni, mert kicsit konkav, igy addig nem tapadt ra, mig le nem nyomtam, jonehanyszor bepozicionaltam, levettem por miatt, de most tokeletesen passzol. Egyszer mar le is ejtettem:/ tulelte

(#51077) golf2gt válasza fery02 (#51074) üzenetére


golf2gt
tag

Én is leírás/videó alapján csináltam mindent felhasználtam , de körbe eláll :(

(#51078) Monyos


Monyos
aktív tag

Esetleg volt már olyan akinek elállt a fólia széle, majd a következő fólia már tökéletesen passzolt? :F
Mert így már egyértelműen a fólia lenne a ludas, de ha valakinek MINDEN Nillkin 9H eláll akkor nem a fólia lesz a hibás.
Én is szeretnék beruházni egyre, de ez így eléggé elszomorító.
Esetleg a "gagyibb", nem Nillkin üvegfóliákról van tapasztalat? Van olyan akinek az is eláll?

(#51079) SoundBox


SoundBox
tag

Én is videó alapján csináltam nekem is eláll. Nekem azt írja eredeti, ha jól néztem meg :) és ha jól fordított a google fordító :)

(#51080) SoundBox válasza Monyos (#51078) üzenetére


SoundBox
tag

Nekem egy 9H van fenn, páromnak egy síma a vodafonnál kapható fólia 900 Ft, pedig 2 fóliát rendeltem de úgy gondoltuk neki nem rakjuk fel, szerintem a vodással sokkal jobban lehet kezelni a telefont, jobban érzékel, és sokkal kényelmesebb mikor húzod rajta az ujjad... és szerintem amitől meg kell hogy védjen attól véd is(karcok)

(#51081) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok!

Megkaptam az új G2-m, némi idő után kicserélték.
Hogyan érdemes frissíteni a firmware-t, most f végű van rajta.
Kábellel a az PC Suite-on keresztül?

(#51082) sz.gery válasza SoundBox (#51079) üzenetére


sz.gery
csendes tag

Nekem mindkét fólia eredeti, a telefonon meg kb. 1,5-2 hónapja cseréltek kijelzőt a Váci úti LG szervízben, sajnos az "eredeti" kijelzőn nem próbáltam ki a fóliát, pedig jó lenne most tudni, hogy azon hogy állt volna a fólia... Szintén körbe eláll, de pl. a beszédhangszóró aljánál csak a jobb oldalon, mert bal oldalt alul letapad mindkét fólia. Szóval nem szabályosan áll el, és mindkét fólia pont ugyan úgy áll el. Sőt, ha direkt rosszul teszem fel a fóliát, akkor a fólia széle ami nem tapadt le pl. a kijelző közepén simán letapad.

(#51083) fery02 válasza Real_Necro (#51075) üzenetére


fery02
addikt

Ez most fontos infó volt számomra köszi!
Tehát akkor user error ebben az esetben teljesen kizárható.

Nagyon érdekes ez a Nillkin üvegfólia rejtély, már jó régóta mennek a körök ezzel kapcsolatban és még most sem tudunk konkrétat.

Akkor lehetne talán előrehaladni, hogy akinél szarul illeszkedik jelenleg, az bepróbálna egy másikat egy olyan eladótól, akitől rendelt már innen valaki és neki tökéletesen illeszkedik.
Én pl konkrétan ezt rendeltem és mégegyszer írom, tökéleten illeszkedik.
Megjegyzem első néhány héten a hosszabb szélek nekem sem tapadtak rendesen (de akkor is csak 1 mm vastagon).

(#51084) Real_Necro válasza fery02 (#51083) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én innen rendeltem és eláll. Pedig egy reklamáció sincs rá. Ki fogom próbálni, rendelek az általad ajánlott helyről egyet.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#51085) golf2gt válasza Real_Necro (#51084) üzenetére


golf2gt
tag

Én is ugyan innen rendeltem :D

(#51086) fery02 válasza Real_Necro (#51084) üzenetére


fery02
addikt

A topik nevében is megköszönjük, hogy "beáldozod" magad! :R

Ha az a fólia is körbe el fog nálad állni, akkor egyértelmű lesz, hogy telefon függő dolog lesz ez és nem fólia.
Bár az a gond, hogy olyan még attól fenn állhat, hogy nem egyforma minőségű fóliák vannak egy eladón belül.

(#51087) randras válasza fery02 (#51086) üzenetére


randras
veterán

Ezt már párszor kibeszéltük, gyakorlatilag arra jutottunk, hogy ha nem pontosan rakod fel (két oldalról pont középre), akkor valamelyik szél rálóg a felfelé kerekítésnek induló részre, és ott szépen elkezd felemelkedni.

(#51088) Fredy02 válasza Monyos (#51078) üzenetére


Fredy02
tag

Nekem gagyi 800ft-os tempered galass is el áll körben, pedig előtte húztam le a gyári fóliát kijelző csere után.
Viszont úgy látom más készüléknél is vannak hasonló gondok:[link]
Úúgy látom a videón hogy ez szépen felmegy és nincs pereme [link] alatta ott az ebay link, valaki próbált már ilyet?

S23U

(#51089) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok, próbálom frissiteni a 4.2-t 4.4-re a DroiDmester féle leírás szerint,de 2 %-nál megáll.
Jelenleg Ez van
:G2 d800 usa modell 32gb.
4.2.2
kernel : 3.4.0
cikkszám: JDQ39B
szoft ver. :D80010q

Vagy nem is fog sikerülni?
Köszönöm.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#51090) golf2gt válasza randras (#51087) üzenetére


golf2gt
tag

Én teljesen középre tettem és körben széleinél eláll mint ahogy előző hsz samuja :(

(#51091) Quqesz válasza solyom76 (#51089) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Neked D800-as van,nekünk meg D802...nem ugyan az és nem is ugyan az a szoft! Droid mesteré sztem nem fog felmenni rá! Itt nézz szét:
LG firmware

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51092) Indiant


Indiant
addikt

Meg kell sikítózni a kijelzőt, majd polírozni és mehet fel a Nillkin. ;]

(#51093) solyom76 válasza Quqesz (#51091) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm.
gondoltam,hogy így lesz..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#51094) Quqesz válasza solyom76 (#51093) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha megvan a dobozod, akkor lesz rajta egy 3 jegyű kód ami a firmware verzióra utal és a linkelt listában aszerint keres(pl: 6HU a hungary open verzió)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51095) Indiant válasza fery02 (#51086) üzenetére


Indiant
addikt

Nos a korábbi hozzászólások, arra utalnak, h. még az sem tuti, ha felrakáskor teljesen felfekszik...
#47535 :Y

(#51096) racerx


racerx
őstag

Nekem volt 2 Nillkinem két különböző helyről, eredetiek, és egy másfaja is (szintén nem olcsó), de mindegyiknél a 2 szélénél az a pár mm látszott amiről itt beszélünk. Sztem ez ilyen, nem izgaom magam miatta. Fólián meg nem gondolkodom, mert mentette már meg a telómat ez a fajta üveg.

(#51097) belua27


belua27
tag

sziasztok rég voltam már itt a fórumon. Már egy éve vagyok gondtalan használója a g2 -őmnek szeretnék rajt firmware-t frissíteni. v20b ről v20g re ahogy néztem az a legfrisebb. Érdemes e szerintetek vagy már várjam meg a nyalókát?

(#51098) Monyos válasza Fredy02 (#51088) üzenetére


Monyos
aktív tag

Amit linkeltél tényleg jónak tűnik, ráadásul a Nillkin 9H árának feléért. Bár a leírást olvasva oda is van írva a különbség:
Nillkin vs "linkelt"
0.3 mm vs 0.4mm
9H vs 8H-9H között

Ha a Nillkin széle eláll, ez meg tuti akkor belefér. :D
De én még mindig azok táborát erősítem akik a telefon kijelzőjére gyanakodnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#51099) Quqesz válasza belua27 (#51097) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia
A H a legfrissebb és B-ről sztem van értelme feljebb frissíteni(c/d már jó minimum)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51100) Indiant


Indiant
addikt

Felraktam, szerintem túl fel, így a teteje eláll. Mehetett volna lejjebb.
A két szélén is látszik a ragasztó.
A hátsó meg horror, jó hogy 2db volt belőle. A második jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.