Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

az összefoglalóban most akkor melyik pont szerint tudom visszaállítani a telefont teljesen gyári stock-ra vissza?

most root-va illetve TWRP van fent

32Gb 4.4

bocsi nekem kicsit zavaros az összefoglaló :F

Szépnapot!

(#51202) batai15 válasza eladogeppc (#51200) üzenetére


batai15
félisten

Havernak z2 van. nem rossz telefon egyébként, de bele olvastam a topikba hát soha nem kellene sony.

(#51203) akooos válasza eladogeppc (#51196) üzenetére


akooos
veterán

Lemértem ennek hatására én is kb fél éve először, hogy mik a számok.
Semmit nem csináltam vele, nem tettem hűtőbe, nem indítottam újra, nem tiltottam le semmit rajta csak így ahogy van (290 órája megy újraindítás óta).

Antutu: 37178
Quadrant: 18433
Geekbench single core: 941
Geekbench multi core: 2793

A képen nem tudom mit látok, ezért én azt nem tudom tesztelni.

Cloudy G3 2.1-en vagyok amúgy alap cloudy kernellel és ahogy írtam korábban, több mint 10 napja nem volt újraindítva a telefon.

Szabad RAM jelenleg : 460 MB.

(#51204) firemanus82 válasza firemanus82 (#51195) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm a válaszokat! Szomorú hogy ha valaki nem tokról vagy fóliáról, esetleg kameráról érdeklődik, még egy Nem választ sem kap

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#51205) ßrainiac válasza firemanus82 (#51204) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nem tapasztaltam ilyet.

Igaz, csak 1 honapig volt G2-m vmikor 2013. decembereben :DDD

(#51206) FGyula30 válasza firemanus82 (#51204) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Nem tapasztaltunk. De ha lett volna, az írt volna neked.

(#51207) FGyula30 válasza Dexter-2000 (#51201) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Letöltöd a kdz fájlt pl: v20h és felrakod a leírás alapján. (LGFlashTool2014 --- cse flash-t válaszd) Ekkor lesz gyári rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#51208) firemanus82


firemanus82
senior tag

Köszönöm! Akkor ez csak nálam előforduló egyedi hiba...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#51209) FGyula30 válasza FGyula30 (#51207) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Persze a mobilod tipusának megfelelő romot rakj fel. Bár ez alap...

(#51210) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok esetleg Szombathely -Zalaegerszeg környékén lenne valakiaki a D800-asomra felrakná a 4.4-et?
Köszönöm.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#51211) Mauzes válasza VOLTCRAFT(1) (#51188) üzenetére


Mauzes
őstag

Egyrészt én csak kérdeztem, így nem értem, miért kell ilyen fölényeskedő módon válaszolni.

Másrészt meg elolvastad, amit írtam? Ha a fizikai gombbal leveszem a hangerőt, akkor csak a hívások hangereje csökken, de az értesítések ugyanolyan hangosak maradnak. Ehhez külön be kell lépnem a hangbeállításokba, és levenni a csúszkával az értesítéseket is. (Na én ennek nem látom értelmét. Vagy hangosan akarok értesülni a hívásokról és értesítésekről, vagy pedig halkan, de nem külön-külön.)

De ha szerinted a telefon tudja, akkor írd le rendesen, hogy hogyan, és ne azt, hogy ismerkedjek vele...

(#51212) firemanus82 válasza Mauzes (#51211) üzenetére


firemanus82
senior tag

Bocs, storno

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#51213) ßrainiac válasza Mauzes (#51211) üzenetére


ßrainiac
addikt

3 hangero kellene hogy legyen:

- alarm
- media
- ringtone (bennefoglalva a notifications-t)

Ugy mukodik ahogy irod; nem lehet, hogy csak beneztel valamit?

(#51214) kocsij válasza Mauzes (#51211) üzenetére


kocsij
tag

Ez miért baj neked? Fogod bemész a menübe és ott leveszed azt a hangot amit akarsz ez kb. 5 másodpercedbe telik az egész. nem kell ennyire elkényelmesedni. Ennyi erővel már nemhogy olyat akarná ami a gondolatodból olvas és magátol csinál mindent.

Galaxy S23 Ultra

(#51215) Dexter-2000 válasza FGyula30 (#51209) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi jó lett

hard resetet viszont nem tudok tolni, az lg logo után nyomom ismét a hang le és a kikapcsolót és a telefon csak elsötétül :\

a másik variációt is próbáltam az se jött össze

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#51216) zola-


zola-
őstag

Lg gyari garancia ami nem szolgaltatos 1 vagy 2 ev? Olyan ertelmetlenul van a garpapir megfogalmazva.

(#51217) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Először is boldog új évet mindenkinek! :)

Másodszor: tervezek venni egy ilyen nillkines üvegfóliát, ebay-en nézegettem, hogy mik vannak és nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni.
Van pl. ez: [link] ebből már elég sokat eladtak illetve itt is láttam linkelve. Viszont találtam ennél olcsóbbat is [link]. Az lenne a kettő között a különbség, hogy a 2600Ft-s az eredeti lenne? Az utóbbi olcsóbb meg valami másolat? Mert a leírásuk eléggé hasonlít.
Esetleg rendelte már valaki az utóbbit?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#51218) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

üdv mindenkinek, a napokban csatlakoztam én is a g2 táborba.

(#51219) FGyula30 válasza Mauzes (#51211) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Nekem cloudy rom van fent és nálam is külön kell állítani. Értelme van-e??? Nincs. De ennél a romnál ott van a lehetőség az állításra ha megnyomom a hangerő gombot. (cs.hang - értesítés - média)
Előtte M7 volt, ott megszoktam én is az egyszerre állíthatóságot és a mai napig zavar engem is a dolog.
De tényleg ez legyen a legnagyobb hiba.

[ Szerkesztve ]

(#51220) batai15 válasza mcsabi84 (#51218) üzenetére


batai15
félisten

Szia üdv itt!,
Gyula milyen volt az m7? Azon is gondolkoztam előtte.

(#51221) scampolo84 válasza Quqesz (#51199) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Tudom off de ez azóta jelentkezik, mióta meg van a készüléketek? Mi még az ünnepek előtt vettünk páromnak egyet, az első pár napban nem tudta szegény használni (hála nekem) user error :B miatt, de azóta kikapcsolás és újraindítás nélkül elpöfög a kicsike. :U

(#51222) kiezTe90 válasza Sanki (#51217) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Szia!
Boldog újévet Neked is!
És ezúttal szeretnék minden fórumtársamnak Sikerekben gazdag, Boldog Újévet kívánni!

Én onnan vásároltam amit linkeltél. (A második linked)
Megbízható eladó, eredeti Nilkin jött ki.
20 nap alatt kaptam meg, szóval én ajánlani tudom csak.

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#51223) FGyula30 válasza batai15 (#51220) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Most olyat írok, h megköveznek.
Amint megtehetem M8 vagyM9 lesz. De az még 1év legalább.
Szerintem mindent elmondtam... Privátban leírom neked kicsit bővebben is.

(#51224) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

CM alapú ROM-oknál milyen más kamera appot ajánlotok, mert a gyárival retek sz*r képeket lő?

(#51225) ßrainiac válasza Kurzuh (#51224) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nem garantalom, hogy sokkal jobb lesz, de egy probat megerhet: Lenovo camera

(#51226) batai15 válasza FGyula30 (#51223) üzenetére


batai15
félisten

jöhet! :R amugy ja m8 nekem is nagyon kellene.
Nekem ez a lenovo camera nem jön be mert külön galéria lesz...

[ Szerkesztve ]

(#51227) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok!

Új G2 tulajdonos lévén lenne pár kérdésem.
A hangerő gombok taníthatók valami másra is?
Az értesítősáv kétujjas lehúzása ennél nem működik?
van-e valami gyors keresésre a googleban?
Gyári firmware, nincs root. És ezen nem is akarok változtatni :-)

(#51228) scampolo84 válasza ßrainiac (#51225) üzenetére


scampolo84
aktív tag

3rd party camera app felmegy root és minden egyéb varázslás nélkül? Ha naiv vagyok sorry. :B

(#51229) ßrainiac válasza scampolo84 (#51228) üzenetére


ßrainiac
addikt

En G3-mon siman csak telepitettem.

De ott van, huzd le es nezd meg, jobbat nem tudok :)

(#51230) Indiant válasza Sanki (#51217) üzenetére


Indiant
addikt

Nyugodtan megveheted az olcsóbbat, az is el fog állni. ;]

Mi az az M7, M8, M9? Autópálya? :F

[ Szerkesztve ]

(#51231) Sanki válasza kiezTe90 (#51222) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor rendelek majd egyet és kipróbálom, aztán ha beválik, akkor veszek még tartalékba. :R Köszi!! :R

(#51228) scampolo84: szerintem, ha csak egy apk-s a fájl, akkor feltelepíted és megy, ha meg root kell hozzá úgysem indul el, meg szerintem, ha kellene vele valamit mókolni, akkor a kolléga olyan oldalt linkelt volna, ahol leírás is van (Xperia S-en már volt olyan Lenovo camera port, amit flashelni kellett, de ez csak egy verzió volt, utána meg előtte is már sima telepítős apk-k voltak).

(#51230) Indiant: majd kiderül :DDD bár érdekes ez a jelenség, mondjuk két legyártott darab úgyse fog tökéletesen megegyezni, viszont akkor meg a fóliával lehetne játszani (pl.: méretmódosítás)

[ Szerkesztve ]

(#51232) Indiant válasza Sanki (#51231) üzenetére


Indiant
addikt

Végül is, tényleg ez lett volna a megoldás.
A két széléből és az aljából 1-1 mm-t csiszoltatni egy üvegcsiszolóval.

(#51233) Kurzuh válasza ßrainiac (#51225) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Hát, nem az igazi, de azért köszönöm :D

(#51234) Sanki válasza Indiant (#51232) üzenetére


Sanki
addikt

Kár, hogy faterom kölcsön adta az üvegvágóját és nem kapta vissza, mert akkor azzal lehet méretre tudtam volna vágni. :(
Na mindegy, majd kiderül, bizakodó vagyok, a teló még úgyis szervizbe van.

(#51235) karmaresz


karmaresz
senior tag

Sziasztok!

Hónapok óta csendesen olvasgatom a fórumot, aminek eredményeképp két napja én is beléptem a klubba egy fekete G2 32Gbyte-os modell "személyében".
Ideje volt már lecserélni jó öreg Galaxy Nexus mobilomat, mivel az elmúlt év építkezése és az ezzel együtt járó por, piszok és pár leejtés alaposan megviselte. Mióta kijött a G2, azóta érzem, hogy nekem lesz egy ilyen. Igazából már tavaszra terveztem, de nem akartam az építkezés során tönkrevágni. Egyedül a G3 ingatott meg, Sokat nézegettem és mivel egyik jóbarátom pár hónapja azt vett, volt lehetőségem többször kézbe is venni. A méretét azonban nem tudtam megszokni. A G2 nálam az a határ amit még kényelmesen kezelek egy kézzel is. E fölött tuti, hogy jóval többet landolna a földön, mert a kétkezes használat nálam a mindennapok során nem mindig kivitelezhető. Tegnap át is jött a cimborám megnézni az új szerzeményt. Ami még feltűnt, hogy a G3-nak sokkal fakóbbal, élettelenebbek a színei. A két gépet egymás mellett nézve is úgy éreztem, jó döntés volt, hog a G2 mellett döntöttem.

A gép egyébként a B-tel-től, original csomagban, már 4.4.2-vel, valamint nemzetközi "G" Rom-mal érkezett. Még aznap este felajánlotta telefon a "H"-ra való frissítést, amit meg is tettem. Egyelőre szépen, stabilan teszi a dolgát. Az Antutu 5.5 az első teszten 41371 pontot adott. Mióta feltelepítgettem a dolgaimat, azóta 40000 és 40500 között dobogatott. Érdekes volt, hogy a tegnapi tesztelés során G3 "csak" 36-37K körüli értékeket ért el.
A gép akksijáról sok jót olvastam, de engem így is ledöbbentett, hogy mennyire bírja a strapát. Feltöltés után 3 óra alatt mozdult csak el a 100%-ról, és a mostani intenzívebb időszakban is simán megvolt a két teljes nap.
Jelenleg egy olcsó, de oldalt érdesített érzetre minőségibb kategóriás szilikon tok és fólia védi a gépet. Idővel majd még biztos pimpelem kicsit.

Köszönöm a sok hasznos infót, amit innen szereztem. :R

A napokban jön a root, de mivel a géppel meg vagyok elégedve, jelenleg nem tervezek főzött rom-ot. Majd talán nyáron, kíváncsiságból.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#51236) w333 válasza karmaresz (#51235) üzenetére


w333
félisten

Király ... :))

A G3 tényleg fakóbb (sokkal) és jóval akadósabb a rendszer is, az meg hogy Antutuban kisebb pontot adott az azért van mert a QHD kijelzőnek kevés a Snapi 801, ez kb. 10% erősebb mint a G2 de mivel kb. 2X annyi pixel kell mozgatnia emiatt 80-90% gyengébb akadósabb ... szóval ha a hardveres részét nézzük akkor az 1080p + Snapi 800 sokkal erősebb mint a Snapi 801 + QHD kijelző, vagyis átestek a ló túloldalára, majd a Snapi 810 + QHD -al fogja ugyan ezt a teljesítményt hozni ... ez kb. olyan hogy egy kézzel adnak, kettővel pedig visszavesznek, de nincs mit kitalálni, valami parasztvakítás mindíg kell :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51237) Quqesz válasza karmaresz (#51235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Üdv a klubban. Jó döntés volt(a többi 1 év múlva kiderül).

scampolo84
Az az igazság az elején nem figyeltem de már csinált egyből olyat, hogy ne játszotta le a demo videókat(restart után ok),nem forgatta el a kijelzőt(restart), fényérzékelő lefagyott, lefagyott a kamera app(fekete kijelző,semmire sem reagált), sőt az off gombot is használni kellett sms írás után(mert 3 nem ment el és mikor kísérleteztem az sms oldal lefagyott).

eladogeppc
Ne tudom igazából,nem vagyok otthon sonyiból,de hard reset és frissítés után sem oldódott meg a hiba,lehet tényleg hardveres gond lesz,de ki akarja beadni a cordonhoz......kókány bt 2 a telemax után...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51238) Just_Reboot válasza w333 (#51236) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azért ez nem teljesen így van nem azért akad mert nem bírná a qhd-t hanem mert az LG nem optimalizál. Különben CM alatt is laggolna.

[ Szerkesztve ]

(#51239) Quqesz válasza Gaabor80 (#51227) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Neked is üdv a klubban! ;)

indiant
HTC One M7,M8,M9(a G2 az M7 vetélytársa)

W333
De ott már van nyalóka,asszem azzal hasít és tényleg optimalizálási gond volt inkább(Oppo ugyan azzal a hw-vel akadásmentes)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51240) w333 válasza Just_Reboot (#51238) üzenetére


w333
félisten

És CM alatt semmit nem laggol ? :)

Akkor is sok neki a QHD, mondom alsó hangon S805 -el kellett volna kiadni !

(#51239) Quqesz

M7 ? az kicsit gyenge hozzá (Snapi 600 vs Snapi 800) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51241) Quqesz válasza w333 (#51240) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jaja tényleg csak 600-as volt,de egy időben jött ki(v pár hónappal előbb volt az M7 asszem)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#51242) Just_Reboot válasza w333 (#51240) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Jójó cm el még az S2 sem laggol. De azt mivel magyarázod hogy az oppo find 7 ugyanezel a hardverel nem laggol? Egyébként snapi 805 nek én is jobban örülnék. Ja és g3 lollipopal nem laggol legalábbis a többiek ezt mondják én soha nem használtam rajta gyári lollit.

[ Szerkesztve ]

(#51243) bajaki


bajaki
őstag

Az én telefonomat meg végül visszaküldtem a B-Tel-hez. Tényleg nem lehetett vele telefonálni. Elhiszem, hogy nem a legjobb ez a zajszűrős módszer, de az enyém kritikán aluli volt.
Állítólag kicserélik, ha nem akkor pipa leszek, mert a B-Tel szerviz helyett akkor küldhettem volna egyből az LG-hez.
Remélem nem szívatnak sokáig, mert már most hiányzik a telefon. :)

(#51244) ßrainiac válasza w333 (#51240) üzenetére


ßrainiac
addikt

AOSP 5.0-val kb. ugyanaz, mint a Nexus 5-om volt, direkt osszehasonlitottam asszony N5-osevel. Annyi a kulonbseg, hogy az enyem lassabban nyit meg par appot, ha ez a QHD miatt van (sztem nem), akkor legyen.. De a G3 egyertelmuen az LG optimalizalatlansagatol szenved. Ugyanez volt a G2-vel is ami 1 eve egy nyomorult nulla telefon volt, most pedig mindenki szerint egy vadallat. Kijavitottak a dolgokat benne.

"ez kb. olyan hogy egy kézzel adnak, kettővel pedig visszavesznek, de nincs mit kitalálni, valami parasztvakítás mindíg kell :D"

Ezzel ettol fuggetlenul egyet kell hogy ertsek, na de az LG allitolag erosebbel is akarta kiadni, csak mar nem volt ido es a proci nem volt keszen

"Ja és g3 lollipopal nem laggol legalábbis a többiek ezt mondják én soha nem használtam rajta gyári lollit."

jaj, dehogynem.. erre azert ne tegyen fel senki sok penzt ;]

[ Szerkesztve ]

(#51245) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Egy apró segítségre szorulnék.... :B

Szeretném majd rootolni a készüléket meg egy kicsit romolgatni, mert ez az első használható androidos kütyüm. Nagyjából utánajártam a témának, mondjuk úgy elkezdeni már elmerném :D de sok helyen olvasom, hogy kezdjem a gyári rom beszerzésével, ha galiba lenne lehessen menteni a menthetőt.

A készülék T-Mobile függő, szoftver a gyári.

Honnan lehetséges ezt megszerezni? Az összefoglalót olvastam, de nem lettem okosabb ez ügyben. (elnézést a kezdő júzer kezdő kérdéseiért... tudom mélyvíz) :R

[ Szerkesztve ]

(#51246) FGyula30 válasza scampolo84 (#51245) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Esetleg itt:
[link]

Vagy / Szerintem olvasd el még 1x az összefoglalót. Le van írva minden.

[ Szerkesztve ]

(#51247) w333 válasza ßrainiac (#51244) üzenetére


w333
félisten

AOSP 5.0-val kb. ugyanaz, mint a Nexus 5-om volt !

Akkor vegyétek úgy hogy nem mondtam semmit, nagyon valószínű hogy nincs optimalizálva a gyári rom ! :)

1 eve egy nyomorult nulla telefon volt, most pedig mindenki szerint egy vadallat

Kivettem a dobozból gyári V20H legfisebb rom van rajta és meglepődtem hogy N4 után is jóval gyorsabb az egész rendszer (alkalmazások is sokkal simábban futnak rajta) de ugyan ez elmondható az S4 i9506 -ról (Snapi 800) ez ugye egy picivel akadósabb a G2 -től viszont még így is gyorsabb a Nexus 4 -től, szóval én biztos vagyok benne hogy sokat számít azért az a Snapi 800 soc ! :))

N5 nem egy rossz telefon, de sokkal gyengusabb a felszereltsége, kicsit úgy érzem mint a G2 olcsósított változata, ami ugye érthető is, G2 kb. 600$ került megjelenéskor míg a N5 ugye 350$ ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#51248) scampolo84 válasza FGyula30 (#51246) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Köszönöm szépen!

Gondoltam, hogy benne van, csak elkerülte a figyelmemet :K

(#51249) Just_Reboot válasza w333 (#51247) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én gondolkodás nélkül ekcserélném a G3 asom egy nexus 5 re vagy OnePlus One ra. Azért a Nexus az mégis csak Nexus a OnePlus meg CM Phone.

(#51250) eladogeppc válasza Just_Reboot (#51249) üzenetére


eladogeppc
veterán

Na pont a OnePlus-ra nem cserélném semmi pénzért.
Sajnos a kínai telefonok videó minősége egy kalap... Hiába írják, hogy Sony szenzor, meg ilyenek. Videóknál a fényváltozásokat nem bírják a kamera moduljaik.
Nexusom is volt (N4) de engem nagyon zavart az, hogy szinte 0 feature volt benne.
Azért az LG UI-ja rengeteg fícsőrt tartalmaz, amit a stock android nem.
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.