Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) BiP válasza Chaser (#74646) üzenetére


BiP
nagyúr

Fura, hogy nem hallottátok, pedig én sokszor hallottam, de legrosszabb az volt, amikor írásban is láttam. (nyilván facebookon)

Amég ugyanez, hallva is rossz, de írásban tényleg szörnyű.
Semmilyen környezetben nem értelmes. Nem másik szó, simán az amíg helyett használják, tehát abba a szövegkörnyezetbe helyettesítsd be.
(nem olyan, mint a míg/még különbözőség, ahol mind a kettő értelmes szó)

(#74652) BiP válasza mpo (#74644) üzenetére


BiP
nagyúr

fúvazz.
2 kolléganőm is így beszél. Fáj hallani.

(#74653) BiP válasza hcl (#74643) üzenetére


BiP
nagyúr

Igaz.
A topik az ékes példája, hogy milyen sok ember követi a "kiejtés szerinti írásmódot".
Ami nagyban nehezíti a megértést :)

(#74654) Chaser válasza Csupingo (#74647) üzenetére


Chaser
titán

mármint melyiket? ( :

envagyok
matekon kívül azért egy tortánál is lehet pl használni, ha egyenlő szeletekre akarjuk felvágni - ami vmilyen szinten matek ( : -
egyelőre így illik felvágni egy tortát
én kb ezzel a példával szoktam szemléltetni ha már nagyon tolja valaki hogy egyenlőre neki ez van vagy az van, hátha úgy dekódolja a különbséget - nem a külöMbséget, ami szintén gyakori -

BiP
aki nem tudja értelmezni sem a szavakat, ott fergeteges értelem is lehet ( : ami általában van is, pontosabban nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74655) szebe válasza Csupingo (#74650) üzenetére


szebe
őstag

Ha esetleg mégis építő jelleggel jelzed, akkor te vagy az ördög maga, hogy ilyeneken most mégis miért akadsz fenn.
De ez igaz bármilyen helyesírási hibára.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#74656) mpo


mpo
veterán

Soha nem fogom megszokni, elfogadni, hogy a fölé helyett a felé szót használják.
Sajnos híroldalon, tévében is, nem csak a topikokban fordul elő.
Nem csereszabatos a kettő, az Értelmező Kéziszótár szerint sem.
Ezt pont nem kell pestiesen e-vel mondani, a tejfel, ami tejföl, stb.
A köszönöm hogy van pestiesen? :)
Ha a kapu felé rúgod a labdát vagy odaér vagy nem, de ha fölé rúgod, akkor a felső kapufa fölött fog elmenni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74657) hcl válasza envagyok (#74649) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Még ha ez lenne a legnagyobb baj... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#74658) Chaser válasza mpo (#74656) üzenetére


Chaser
titán

köszi
köszike
viszlát!
kb ezek ( :

a példád jó
viszont ha én elindulok pest felé, és utána a polc fölé rakok egy másik polcot, attól még a második polc lehet az első felett, nem csak fölötte

szerk:
én így látom

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74659) szebe válasza mpo (#74656) üzenetére


szebe
őstag

"A köszönöm hogy van pestiesen?"

Nem használják

;]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#74660) balinlin válasza envagyok (#74649) üzenetére


balinlin
senior tag

Engem is nagyon zavar.
Azért a matekon kívül más,hol is van létjogosultsága, igaz akkor is matematikai jellege van.

(#74661) mpo válasza Chaser (#74658) üzenetére


mpo
veterán

Jó a példád, nincs benne hiba.

szebe:
:DD

keleten:
Adjon már egy kiló kenyeret.

Az igekötő különírása divat lett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74662) moon73


moon73
csendes tag

Hm.. Srác hibásnak hirdeti i5-4460 prociját a leírásban, igaz annyiért amennyi egy használt hibátlan ára. Proci hibajelenség: win 10 bootoláskor újraindul. :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#74663) hcl válasza moon73 (#74662) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De vajon miért érne annyit? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#74664) mpo válasza hcl (#74663) üzenetére


mpo
veterán

Mert berúgni se kell, magától indul.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74665) mpo


mpo
veterán

OFF
az otthonából válaszolt élőben a műsorvezető kérdéseire
kép: [link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74666) BiP válasza mpo (#74656) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert a sok hülye azt hiszi, hogy ha fölötte=felette, akkor fölé=felé.

(#74667) envagyok válasza Chaser (#74658) üzenetére


envagyok
veterán

A helóka köszike kombóra én is harapok, főleg hímnek nevezett kitudjamik esetében.

(#74668) mpo válasza envagyok (#74667) üzenetére


mpo
veterán

Majd ha ezt hallod, akkor lesz baj.
Csumidázlak áráncsillág.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74669) Csupingo válasza envagyok (#74667) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszcsi, puszcsi, telcsi, szülcsi..napcsi? :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74670) hcl válasza mpo (#74665) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

????
Ja, megvan.
A francot érdekli a könyvesponcon a cucc, a csaj kameráját kellett volna lejjebb állítani :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#74671) dj79 válasza hcl (#74670) üzenetére


dj79
senior tag

Legfelső polcot nézd.

(#74672) TeeBee73 válasza mpo (#74661) üzenetére


TeeBee73
addikt

"- Adjon már egy kiló kenyeret.
- Kettő lett. Maradhat?" ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#74673) emre válasza TeeBee73 (#74672) üzenetére


emre
veterán

- Persze.
- Ja, meg két kiló virslit.
- Szeletelve.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74674) Csupingo válasza TeeBee73 (#74672) üzenetére


Csupingo
veterán

Számolhatok? 6+6.....66

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74675) BiP válasza hcl (#74670) üzenetére


BiP
nagyúr

Az úgy lett volna igazán érdekes, ha a polcon lévő cuccot is használja közben :)

(#74676) koby11h válasza BiP (#74675) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az már fizetős! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#74677) Vampyr


Vampyr
csendes tag

(#74678) SteaMMouse válasza Vampyr (#74677) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Hát nem egy muzikális alkat a hirdető. :DDD

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#74679) berek21 válasza Vampyr (#74677) üzenetére


berek21
senior tag

Szerintem a hírdető még a Modern Talking-on szocializálódott. :D

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#74680) BiP válasza berek21 (#74679) üzenetére


BiP
nagyúr

Kicsit erősek a hölgyek vonásai :)

(#74681) mpo válasza BiP (#74680) üzenetére


mpo
veterán

Mert ők nem női hölgyek. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#74682) koby11h válasza mpo (#74681) üzenetére


koby11h
aktív tag

Dehogynem, a német női szertorna válogatott tagjai, 1986-ból! Emlékszem rájuk!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#74683) mpo válasza koby11h (#74682) üzenetére


mpo
veterán

Testoserena Williams
Caster Semenya

Ha érted, akkor már elavult.

(#74684) qnadam válasza Intelligencs (#74645) üzenetére


qnadam
veterán

gardánt is szoktam látni leírva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74685) gban


gban
Közösségépítő

Az ilyentől a hirdetési jogot vonnám meg :(((

Hp Compaq dc5750 SFF

SpecificationsAudioAudioIntegrated High Definition audio with Realtek 2 channel ALC260 codecInternal audioIntegrated High Definition audio with Realtek 2 channel ALC260 codecCommunicationsModemNo modemExpansion slotsExpansion slot2 low profile PCI, 1 low profile PCI Express x1, 1 low profile PCI Express x16Expansion slots2 low profile PCI, 1 low profile PCI Express x1, 1 low profile PCI Express x16FaxingFax/modemOptional Agere 56K PCI ModemInput devicesKeyboardHP PS/2, USB Standard Keyboard, USB BG1650 2004 standard keyboard or USB Smartcard KeyboardKeyboardPS/2 Standard keyboardPointing devicePS/2 2-Button scroll mouse, PS/2 2-Buttonoptical scroll mouse or 2-button USB optical scroll mousePointing deviceHP PS/2 2-Button Optical Scroll MouseMemoryMemory typePC2-5300 DDR2 667 SDRAMMemory typeFrom 256 MB to 4 GB DDR2-Synch DRAM PC2-5300 (dual channel configurations)Maximum memory4 GB DDR2-Synch DRAMMemory slots4 DIMMMemory slots4 DIMMMemory upgradeExpandable to 4 GB through four industry-standard DIMM slotsMemory upgradeExpandable to 4 GB through four industry-standard DIMM slotsCache256 KB, 512 KB or 2 x 512 KB L2 cacheCache external2 x 512 KB L2 cacheNetworkingNetwork interfaceIntegrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HPNetwork interfaceIntegrated Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet for HPNetwork cardsBroadcom 5755 Gigabit Ethernet integrated on system boardNetwork cardsBroadcom 5755 Gigabit Ethernet integrated on system boardPortsI/O portRear: 6 USB 2.0, 1 VGA port, 1 DVI-D, 1 optional serial port, 1 parallel, 2 PS/2, 1 RJ-45, 1 VGA, audio in/out; Front: 2 USB 2.0, headphone and microphoneExternal I/O portsRear: 6 USB 2.0, 1 VGA port, 1

Tiszta, átlátható, pontos specifikáció, eltekintve néhány hiányosságtól, úgymint:
CPU?
HDD?
RAM konkrét mennyisége?
+1: indokold meg hogy mi kerül ezen 15k-ba - ha van benne egy 512-es ssd akkor pl. ok, csak ez pont kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#74686) KROK640 válasza nullpoint (#74632) üzenetére


KROK640
veterán

nemrég rám is rám akartak beszélni egy ilyen konfigot, de inkább maradok a 10400F-nél. Már netezni sem jó a Haswell xD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74687) KROK640 válasza Chaser (#74637) üzenetére


KROK640
veterán

Na most azt tudni kell, hogy free posta nincs. Akár ha azt nézem, hogy menjen, vegyen csomagolóanyagot, utána menjen el a postára, álljon sorba, címezzen, postaköltség stb. (én ezt tuti nem vállalnám ingyen) akár azt nézem, hogy naponta 5-10db ot felad és veterán (akkor sem) akár ha azt nézem h olyan nagyba csinálja, hogy hetente 1-2-3 alkalommal jár hozzá a helyi GLS.
Ez ugye eddig benen volt a termék árában.

Na most ez lesz megfordítva, és a "posta" lesz a termék ára, a termék ára meg a posta.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74688) qnadam válasza KROK640 (#74687) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyesmit ezer éve termék ára + pkg alapján számolják.

egyébként ugyan nem örülök a dolognak, és különösen tartok attól, hogy a hetvencentes bizbaszra is rádobja a posta a háromezres vámkezelési díjat, alapvetően jogos gondolat az eu részéről, hogy a helyi kereskedőket nem kellene ekkora hátrányba hozni az áfa nélkül behozható kínai bizbaszokkal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74689) KROK640 válasza Chaser (#74639) üzenetére


KROK640
veterán

Ő nem olvassa el, hogy mit ad fel. Ahogy szerintem a sok írástudatlan sem akik hirdetései a topic gerincét alkotják.

De ettől eltekintve el nem tudom képzelni (főleg a mostani helyzetben) hogy valaki egy meglévő GTX1650-est egy lassabb - és jó eséllyel csak 3GBos - 1060-asra cseréljen, anyagilag szerintem nem kap annyit amennyiért megérné bevállalni egy ismeretlen előéletű de lassabb kártyát. Na meg az 1650 csak egy újabb, gyorsabb,m jobban eladható kártya.
Akinek ilyen van és cserélné, az meg szerintem felfelé váltana. Szóval sok sikert a delikvensnek, de nem tudom mire gondolt a költő.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74690) KROK640 válasza mpo (#74644) üzenetére


KROK640
veterán

csak ha megyünk nálad
(és ez azt jelenti, hogy megyünk hozzád) ettől tudok kiugrani még a bőrömből.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74691) KROK640 válasza Intelligencs (#74645) üzenetére


KROK640
veterán

#74645 Intelligencs : Én a biciGlitől tudok még kiakadni. Az biciKli.
ÁÉs nagyon sok embert látok írásban és kiejtésben is hallok, akik nem bicikliznek, hanem bicigliznek. Volt akit megkérdeztehj mit csinél? és akkor engem nézett hülyének, hogy még ennyit sem tudok mi az biciglizés? holott csak arra akartam felhívni a figyelmét, hogy valamit nem jól tud.
De van egy ügyvéd haverom, sokkal-sokkal jobban él mint én, így ő is megteheti, hogy biciglizik, és nem biciklizik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74692) KROK640 válasza gban (#74685) üzenetére


KROK640
veterán

Na ez pont mint Feri haverom. Mikor megkérdeztem, hogy mégis milyen gépe lett? akokr kb egy ugyanilyen bemásolt szöveget kaptam. Mikor visszakérdeztem h és hol vannak a lényeges adatok? Akkor azt a választ kaptam, hogy ő nem ért hozzá. (6 évvel fiatalabb mint én, és bár csak 2007 óta van számítógépe de akkor is illene tudni, hogy mégis mit birtoklunk, az előző gépéről is csak anynit tudoptt mondani, hogy fehér meg a monitor oldalán van hangfal).
(egyébként elmentem megnéztem, AMD A4-7300, 2GB RAM, AMD Radeon HD 8470D (512 MB), 1TB HDD; már a megvételkor súlyosan elavult volt a cucc, talán a winyót kivéve)

de ő legalább nem próbálja meg eladni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74693) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nyugodtan keressetek rá.

(#74694) H1F0N1CS válasza mpo (#74665) üzenetére


H1F0N1CS
tag

:DDD

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#74695) hcl válasza KROK640 (#74687) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Vegyen csomagolóanyagot? Ezer éve nem vettem.
Boltoknál lehet szerezni dobozt, szórólapokkal ki lehet tömni. Ha rendelsz külföldről, akkor van egy rakás üres pufiborítékod.
Celluxot szoktam venni, de abból egy 300Ft-os tekercs elég hónapokig, behozza az árát.

Az időt persze nem lehet forintosítani, de akkor meg beépíted a termék árába :D Mondjuk én van, hogy engedek a dologból, és bukok valamennyit, hogy az "ingyen posta" kitétellel vonzóbb legyen a cucc.

@qnadam : Ezt írtam fentebb, bár ezzel a húzással szert tesz az EU egy kis vámbevételre, de megszívat mindenkit - a valódi húzás az ipar védelme lenne vámmal, de az 1-2 dolláros dolgokat egyszerűen nem gyártják EU-n belül :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#74696) koby11h válasza hcl (#74695) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én ismerős cégeknél kérem meg időnként, hogy ha kapnak valamit 20x30 - 40x60 cm-es dobozokat, buborékfóliát, kitöltőt tegyék már el. Járok arra 1-2 hetente és elhozom. A garázs polcán mindig van jó pár doboz és pár m2 buborékfólia. Celluxot én is veszek, meg öntapadós címkét - csúnyán írok, így inkább nyomtatom a címzést. De kb. ennyi költségem van csomagolásra.
A feladás időben elmegy, főleg az automatás, 30mp, és mivel mindig hazafelé vagy melóba menet állok meg így az is minimális. Szóval nekem elég egyszerű így.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#74697) koby11h válasza quailstorm (#74693) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tényleg :DD még sosem tűnt fel...
Egyébként pl. Könyvelt levélpostai küldeménynél meg is tehetnék.
Mi abban a nyomkövetés, hogy átvették tőlem látszik 5 napig, majd átvette a vevő...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#74698) mpo válasza koby11h (#74697) üzenetére


mpo
veterán

A rendeléseknél a DPD 1 órás intervallumot ad és a térképen látszik, hol jár a futár és mennyi csomag van még előttem.
Küldenek e-mailt, ha átvették a csomagot és aznap is, amikor szállítanak és SMS-t is.
A futár meg fölhív pár perccel az érkezés előtt.

Az MPL-nél meg ennyi: ezen a napon szállítjuk.
Rántott hús parasztosan.
Nesze b+, zabálj.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74699) koby11h válasza mpo (#74698) üzenetére


koby11h
aktív tag

DPD elfelejtett jönni a csomagért! Délelőtt leadtuk a futárrendelést, csomagok összekészítve és a futár nem jött. Nem egyszer csinálták meg.
Szintén DPD: a csomagon a címzett, név, telefonszám, és nem jelez. Keressük és kiderül, hogy nem abban az épületben adja le, hanem a legnagyobb csomaggal együtt egy 150 méterre, azonos telephelyen lévő raktárba ad le mindent. Ami egy másik cégé.
Igaz ez 3 éve volt, remélhetőleg azóta javultak.
Vagyis nem, 2019 karácsonya, szintén DPD: A csomagot nem hozza ki, 3 napja a raktárban áll. Rákérdezünk miért? Mert az XY Kft nem fogad csomagot az ünnepek alatt, szóltak előre. Aha, és XY Kft a címzett??? Hát, őőő, ja nem, csak azonos a cím. Hát igen, mint több más vállalkozásé is még, mert ipari terület. Bocsi, akkor holnap kivisszük...
Néha nagyon idióták voltak...

Nekem most Foxpost volt kellemes meglepetés. Egerből a Dunántúlra 1 nap. Reggel feladtam, másnap reggel 9-kor ott volt az automatában. Volt már 2 nap, de 1 még sosem.
Gratulálok a Foxpostnak!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#74700) mpo válasza koby11h (#74699) üzenetére


mpo
veterán

Rendeltem a Philips-nél.
Másnap reggel fél nyolckor csöngettek, ott volt a robotporszívó (féláron).
Ez volt a csúcs eddig.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.