Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) csucsu54 válasza BBéci (#84499) üzenetére


csucsu54
tag

Nokia Lumia 1020!Ezzel azért szabad fényképeznem!?

(#84502) san72


san72
csendes tag

hátha valakit érdekel

http://hardverapro.hu/apro/elado_1812

(#84503) csucsu54 válasza DM-Fan (#84491) üzenetére


csucsu54
tag

Köszi a tanácsot,én is rendeltem,jönnek a nyári zivatarok,jobb megelőzni a bajt!

(#84504) Rover623 válasza san72 (#84502) üzenetére


Rover623
félisten

Szakmai topicban nem hirdetünk...alapelvek! ;)

primus inter pares

(#84505) tobias40 válasza csucsu54 (#84503) üzenetére


tobias40
veterán

Dobnál egy linket honnan rendelted?

Én Ezt találtam,ennyiért jó árnak tűnik.... :K

(#84506) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok

Adott egy Panasonic TX-P50U30E plazma, ami hát kb 4-5éves. Tegnap megnéztünk egy filmet, kikapcsoltuk a TV-t és azóta nem tudjuk bekapcsolni. Volt áramtalanítás, de semmi. Mikor visszadugjuk, akkor olyan mint amikor bekapcsolódik villog zölden a ledje - meg mintha próbálna is bekapcsolódni-, aztán átvált pirosba és úgy villog. Kerestem a leírásában mi lehet, de semmit nem találtam.
Van ötlet?

Köszönöm

Túrista vagyok

(#84507) Kernel válasza bpmcwap (#84506) üzenetére


Kernel
nagyúr

Táphiba szokott lenni, javítható általában.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#84508) bpmcwap válasza Kernel (#84507) üzenetére


bpmcwap
senior tag

uuu, köszi, már azt hittem 5 év után új TV-t kell keressek, nem szívesen válnék meg tőle.

Túrista vagyok

(#84509) lemmy9


lemmy9
őstag

Bocs, de ez is elég lehet, ha sem antenna, sem netkábel nincs a tv-be dugva?
Mert akkor vennék többet, a többi helyiségbe is.
APC P-1GR

Szerintem!

(#84510) Heffi


Heffi
őstag

Nem szeretnék illúzió romboló lenni a túlfeszültségvédelmi megoldásaitokkal kapcsolatban, de ezek a dugaszolós megoldások önmagukban egy, a hálózatot ért közeli villámcsapás által keltett túlfeszültség/túláram megfogására nem igazán alkalmasak.
A védelmet több lépcsőben kell kiépíteni. Ezek a "kütyük" csak az utolsó védvonalak lehetnek.
Nem árt szakember véleményét kikérni, netán megterveztetni.

(#84511) lemmy9 válasza Heffi (#84510) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha villám van akkor úgyis mindegy. Az a védelmi rendszer nem olcsó.
De ezek a hálózatban lévő feszültségugrások ellen védenek nem?

Szerintem!

(#84512) Heffi válasza lemmy9 (#84511) üzenetére


Heffi
őstag

3 fázis+ nullára a nevesebb gyártók (pl.: Weidmüller) termékéből már 40-50 eFt-ból megoldható a 2. fokozat. (kínai 20-körül kapható). Az egy fázisú betáplálással rendelkezők esetében olcsóbb ez a védelem.

(#84513) lemmy9 válasza Heffi (#84512) üzenetére


lemmy9
őstag

Én azt hittem ezek a villámvédelmi rendszerek többszázezer ruppósak.

Szerintem!

(#84514) liszi70 válasza Heffi (#84510) üzenetére


liszi70
nagyúr

Neked ebben igazad van, de most nem is villámvédelem lenne a cél (az szerintem elég reménytelen), hanem a feszültségtüskék, ingadozások káros hatásainak kiküszöbölése. Ezek a túlfeszvédős cuccok erre készülnek, nem villámvédelemre. :)

(#84515) csucsu54 válasza tobias40 (#84505) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!Szünetmentes,hu

(#84516) tobias40 válasza csucsu54 (#84515) üzenetére


tobias40
veterán

Ott rákerestem az ajánlott tipusra de nem találja a kereső....
Dobnál direkt linket,olcsóbb mint amit én linkeltem?? ;]

(#84517) csucsu54 válasza tobias40 (#84516) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!Pedig ott van!

(#84518) Gyulus76 válasza M_AND_Ms (#84492) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Az én GT60-am elhagyta a 6000-et. Sokat megy.

(#84519) Gyulus76 válasza csucsu54 (#84517) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Print screen rulez. :D

(#84520) Ispy válasza Gyulus76 (#84519) üzenetére


Ispy
veterán

Nem szabad linkelni, egy szót sem szólhatnak a modik :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#84521) M_AND_Ms válasza Ispy (#84520) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ami furcsa, hogy lefényképezted a monitort a Printscreen helyet (sőt a Képmetsző helyet)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#84522) Ispy válasza M_AND_Ms (#84521) üzenetére


Ispy
veterán

Én biztosan nem :N

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#84523) Dave567 válasza Ijk (#84494) üzenetére


Dave567
addikt

Eszemben sincs Ledet venni, de még most OLEDET se, majd akkor ha fél milla lesz a 70"-75", de lássuk be, kicsit az odébb van, addig meg marad a Plazma.
Csak így már félősebb fizetni 200000+ pénzt egy használt tévéért, ami ki tudja meddig megy.

(#84496) kpal: Én is nézegetem már egy ideje azt a hirdetést.

Ne merészeld!!! ;] ;]

Amúgy nem tudom, nem hiszem, hogy használnám.

(#84498) csucsu54: Pár éve nekem is volt 50ST50-em, ismerem, de gondolom ugyan az mint az STW.
Szuper tévé volt, gyönyörű képpel. :R
Csak tényleg félek ennyi pénzt kiadni rá.

(#84524) csucsu54 válasza Dave567 (#84523) üzenetére


csucsu54
tag

Az STW-ket a német piacra szánták,van műholdas bemenete,ennyi a különbség!Bátraké a szerencse,én sem dúskálok az anyagiakban,de megléptem!

(#84525) bpmcwap válasza Kernel (#84507) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Megeresztettem 1-2 telefont.... ha nagyon mákom van akkor 10.000ből esetleg meg van, ha nincs akkor 25-50 vagy kuka.... Közben ránéztem milyen TV-ket ajánlanak és a Samu j6240 eléggé ajánlott, ráadásul MM-ben, most 200.000 alatt van akciózva... (Próbáltam rá a kupont, mert elvileg minden FHD samura -8% van, de nem ment... :( ) Hirtelen felindulásból ráugrottam, aztán ha olcsón megúszom a panát akkor legfeljebb eladom ha bejön a samu - esetleg ha gombokat adnak érte, kiteszem a teraszra -, ha meg nem jön be a samu akkor ennyit csak adnak érte, ha ennyire ajánlós, még ha fut is pár órát.... Még mindig nagy különbség van plazma és led között???

re: két hét szünet három gyerekkel TV nélkül???????

szerk: bocs az offért

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#84526) DM-Fan válasza liszi70 (#84514) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így van! Itt nem villámvédelemről beszélünk, ezt fontos leszögezni! Az általam ajánlott aljzat csak a tüskék és ingadozások ellen véd, azt viszont még a koax-on is megteszi és stabilan. Ha látom, hogy jön a vihar - vagy ha nem látom előre, de elmegyek itthonról és más sincs épp itthon - akkor mindent szigorúan kihúzok, így a túlfeszvédős aljzatokat a konnektorból, a koaxot a fali csatlakozóból, a LAN -kábelt a médialejátszó seggéből, stb. Mindenr, amin komoly túlfeszültség jöhet a láncba. Tavasztól ősz végéig ez elég gyakori, de inkább ez, minthogy arra érjen haza az ember, hogy minden elfüstölt. Mert a villámlás ellen sajnos csak a sok százezerbe kerülő, kompletten így kiépített rendszer véd és az sem 100%-osan!

Get Moded!

(#84527) Dave567 válasza csucsu54 (#84524) üzenetére


Dave567
addikt

Marad a Samsung. :R

Más: Tudja valaki esetleg, hol tudom megnézni a tévé üzemidejét?

(#84528) Pazolini válasza Dave567 (#84527) üzenetére


Pazolini
senior tag

Samsungokon nem egyértelmű, hogy hol. Az sem, hogy egyáltalán "kinyerhető-e" ez a szám a szervizmenüjéből! :O

De legyen szerencséd!

Garit adnak hozzá? Jól teszteld le, s ha minden oké, úgy az ár a kapott minőségért nagyon baráti lesz. :K

(#84529) csucsu54 válasza Dave567 (#84527) üzenetére


csucsu54
tag

Vizsgáld meg alaposan,jól jársz ezzel is,használd egészséggel!

(#84530) Gabor970 válasza csucsu54 (#84501) üzenetére


Gabor970
addikt

Szabadni szabad, csak minek? :D :D :D
Inkább egy ma már harmincezerér megkapható D40 is akár.
Egyébként munkahelyemen alapanyag problémákat én is a telefonommal szoktam lefényképezni. Szóval nem mondom, hogy semmire sem jó.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#84531) Gyulus76 válasza Gabor970 (#84530) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Én meg a közmű óraállásokat, így nem kell se felírni, se memorizálni, amíg berögzítem őket a szolgáltatónál.

(#84532) zetecR válasza Gabor970 (#84530) üzenetére


zetecR
addikt

Mondjuk megnézném, amikor a D40-et becsapod a farzsebedbe...

(#84533) tomic


tomic
addikt

55"VT50 készülékeknél is jelen volt sàvosodàsi probléma vagy csak a GT,ST modelleket érintette inkàbb?
Véleményetek szerint mennyi lehet az àtlag üzemóra egy kb 4 éves készüléknél àlltalànos hasznàlat mellett?
Lenne egy eladó kellemes àron és elgondolkodtam az 50"ST60 lecserélésén.

[ Szerkesztve ]

(#84534) kenguru99 válasza tomic (#84533) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A VT50-ek is sávosodnak.

[ Szerkesztve ]

(#84535) tomic válasza kenguru99 (#84534) üzenetére


tomic
addikt

Ettől tartottam. Köszi.

(#84536) Heffi válasza tomic (#84535) üzenetére


Heffi
őstag

Tesztelni kell vásárlás előtt.

(#84537) Pazolini válasza tomic (#84535) üzenetére


Pazolini
senior tag

Focival teszteld! Könnyen lehet, hogy abszolút türéshatáron belüli a jelenség vagy egyáltalán nem is jellemző a készülékre. Nem mindegy, hogy fehér vagy zöld vagy fekete tartalomnál látszik-e inkább. Lehet variálni a kontraszttal is: ha arcbőrön látszik jobban vagy svenkelésnél, az lehet gáz filmezéskor pl. Ha fehéren és szürkeárnyalatain látható csak, az sokkal tolerálhatóbb szerintem. Úgyhogy fel a fejjel: ne sajnáld az időt a tesztelésre!
Amúgy mennyi lenne? (Hadd csorogjon a nyálunk... :)) )

[ Szerkesztve ]

(#84538) tomic válasza Pazolini (#84537) üzenetére


tomic
addikt

Koràbban volt egy GT-m amit eladtam kb 3 hónap hasznàlat utàn. Foci meccsek alatt nagyon zavart a függőleges csîkok megléte.
Tesóm ST50-én semmi csîk nincs. A mostani ST60-on szintén nincs. Ha elmegyek és megnézem a tv-t mindenképp tesztelem mert a méret növekedés nem ér annyit,hogy utàna folyton a hibàt nézzem.
Hogy mennyi? 180,de alkudható.

(#84539) Heffi válasza tomic (#84538) üzenetére


Heffi
őstag

Az teljesen korrekt ár. Pár hónapja 195-t 50"-st sikerült venni az egyik ismerősömnek. A méretnövekedés mindenképpen megérné.

(#84540) tomic válasza Heffi (#84539) üzenetére


tomic
addikt

150-él többet semmi képpen nem ér többet nekem. De majd látom ,h mire megyek vele.
A képminőség,a mozgàs megjelenîtése ha jobb mint a 60-asé akkor jöhet.

(#84541) lemmy9


lemmy9
őstag

Na, úgy néz ki a rádugott haldokló HDD okozta a kikapcsolást a VT60-on.

Szerintem!

(#84542) tobias40 válasza tomic (#84540) üzenetére


tobias40
veterán

Az nem "gyanúsan olcsó"?
55St50-t nem adnak annyiért nem hogy vt50-et... :U

(#84543) tomic válasza tobias40 (#84542) üzenetére


tomic
addikt

Dehogynem,csak keresni kel.. ;)

(#84544) salapp válasza tobias40 (#84542) üzenetére


salapp
addikt

Ezek minimum három és fél, de akár hét éves televíziók. Lehet bármiért többszázezret elkérni, de a tény tény marad. Gyorsan avuló, garancia nélküli műszaki cikkek, (sok esetben már újonnan is típushibával küszködő darabok) amikhez természetesen társul némi érzelmi plusz, de a legtöbb ember racionális döntést hoz.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#84545) balisz válasza tomic (#84538) üzenetére


balisz
senior tag

Én személy szerint nem váltanék vissza ST60-ról 50-es szériára. Gyengébb a fekete szint, kontraszt, több a probléma velük és méretben sem lesz lehengerlô az az 5" különbség. Persze ha neked az megéri akkor nem akarlak lebeszélni róla, csak nézd majd meg rendesen azt a VT50-et minden szempontból, nehogy hosszú távon csalódj benne.

[ Szerkesztve ]

(#84546) Ijk válasza tomic (#84533) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem onnan 65VT60 jelentene neked olyan előrelépést amiért megéri vacakolni, kockáztatni.
Vagy OLED, de az még túl drága.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84547) Pazolini válasza salapp (#84544) üzenetére


Pazolini
senior tag

De, ugye, mi, fanatikusok, nem a többséghez tartozunk? :P

(#84548) csucsu54 válasza salapp (#84544) üzenetére


csucsu54
tag

Sajnos a műszaki cikkekre jellemző a gyors avulás,de én azért maradok a Pana plazmánál!A hét év kicsit sok,hisz az 50-s széria 2012-ben jelent meg!Az ára,kinek mennyit ér meg,én elégedett vagyok a készülékkel
65STW50,kicsit húzós volt az ára,de remélem még jó pár évig hibátlanul teszi a dolgát!

(#84549) balisz válasza csucsu54 (#84548) üzenetére


balisz
senior tag

Mondjuk ez az egész avulás elég szubjektív és sokszor a gyártók mesterségesen gerjesztik. Minden évben hányják a piacra az újabb tévéket a felesleges új funkciókkal, ami azt az érzetet kelti mintha rohamtempójú fejlôdés lenne, közben meg csak egy helyben toporognak. Így lehet, hogy egy Kuro még mindig csúcs tévé.

[ Szerkesztve ]

(#84550) salapp válasza csucsu54 (#84548) üzenetére


salapp
addikt

A hét évet kezdőnek írtam a 130-as kezdő árszinthez, amennyiért pl. most is van fent 50g20, ami bizony 2010-es technológia.

A plazmás nyilván "külön állatfaj", de azért egyre több az óvatos duhaj. Az egy dolog, hogy valakinek van pl egy ST50-e, és esze ágában sincs bármely jelenlegi lcd-re lecserélni, de hogy negyedmilliót adjon mondjuk egy 4 éves 50GT60-ért...

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.