Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Zebu válasza ZEN1TH (#5750) üzenetére


Zebu
addikt

Ok köszi, csak nem voltam otthon.... :R

(#5752) Killer01 válasza Csabroncka (#5729) üzenetére


Killer01
őstag

:DDD :DDD :DDD És mi még heteket vesztegettünk el suliban az elektromos áram élettani hatásaira, mikor fél mondatban meg lehet fogalmazni :C

(#5753) M_AND_Ms válasza BBéci (#5749) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fogadok, elsőnek akkor is egy szöggel próbálkoztál, azt dugtad be ;] :DDD

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#5754) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!
Még egy hozzászólás a villásdugó elfordítós témához:
A pana plazma tápkábelén ( a tv csatlakozás felöin ) jelölik, hogy melyik hüvely a fázis, a nulla és a föld. Ezután már ell. mérővel bekalibrálható, hogy a dugvillás részének melyik a fázis ága. Így már pontosan lehet csatlakoztatni a tv-t a villamos hálózatba.

(#5755) no­byte™ válasza kalmanchris (#5754) üzenetére


no­byte™
csendes tag

A dolog pikantériája az, hogy a világ nagyobb felén nem forgathatóak meg a villásdugók, mivel aszimmetrikusak. Többek közt, USA, Franciaország, Anglia, Svájc, Dánia, Ausztrália, Korea, Japán stb.stb... Erről ennyit a forgatás, misztériumáról itt a konzumere TV-k esetében. :D

[ Szerkesztve ]

(#5756) DM-Fan válasza no­byte™ (#5755) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Viszont simán el tudom képzelni, hogy ott a konnektorok fázishelyesen vannak bekötve, pont az említett okból kifolyólag. Idehaza hihetetlen kókánykodások fordulnak elő. Nem egy helyen láttam már sima villanykapcsoló bekötésénél is, hogy nem a fázis volt megszakítva a kapcsoló által, hanem a nulla. :W Végül is a kívánt célt így is el lehet érni, de csak egyszer nyúlsz bele a foglalatba, miközben abban a tudatban vagy, hogy áramtalanítva van a kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5757) Dorian válasza DM-Fan (#5756) üzenetére


Dorian
félisten

Ha jól tudom, mindig a bal oldalinak kell a fázisnak lenni. Legalábbis nálam minden konnektornál így van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5758) no­byte™ válasza DM-Fan (#5756) üzenetére


no­byte™
csendes tag

simán el tudom képzelni, hogy ott a konnektorok fázishelyesen vannak bekötve, ne végy rá mérget. ;)

Itt a topikban, pont nem a fázishelyességről szól a fáma ... :W

És ha éppen nem úgy, hanem pont a villásdugót megfordítva jó a kép? :D

[ Szerkesztve ]

(#5759) DjKoxi válasza Dorian (#5757) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nekem azt tanították, hogy a jobb oldali a fázis. Igaz, én levelezőn végeztem a villanyszerelést, a tisztes szakmám biztber műszerész:))

(#5760) Dorian válasza DjKoxi (#5759) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor lehet, hogy nálam szerelték szabálytalanul, de legalább szisztematikusan mindegyiknél úgy van :) (szemből nézve bal oldal)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5761) no­byte™


no­byte™
csendes tag

Rengeteg mindenre van, de arra éppen nincs semmilyen olyan előírás, szabvány, hogy melyik oldalon legyen/lehet a fázis. :D

[ Szerkesztve ]

(#5762) DM-Fan válasza no­byte™ (#5761) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ajánlás van rá. Még mondóka is van mellé:

"Fázis, nulla:
balról jobbra".

Get Moded!

(#5763) ZEN1TH válasza DM-Fan (#5762) üzenetére


ZEN1TH
őstag

:D:D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5764) lemmy9 válasza DM-Fan (#5762) üzenetére


lemmy9
őstag

Vagy:
Fázis, nulla
Jobbról, balra :)) :)) :DD

Szerintem!

(#5765) DM-Fan válasza lemmy9 (#5764) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

És ebben mi lenne a logika? Megnézted egymás alatt a két sort?

Get Moded!

(#5766) DjKoxi válasza lemmy9 (#5764) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Sztem is, meg kollegám szerint is. Az tuti, hogy én mindig szemből nézve jobb oldalra kötöm a fázist. Eszerint vizsgáztam.

(#5767) DM-Fan válasza DjKoxi (#5766) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Helytelen! Nem véletlen a fenti mondóka sem: fázis, nulla - egymáshoz képest leírva is: balról -> jobbra. Amúgy sajnos tényleg nincs rá kötelezés, pedig szerintem érdemes lenne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5768) lemmy9 válasza DM-Fan (#5765) üzenetére


lemmy9
őstag

Poén akart lenni :F

De a viccet félretéve, nálam jobb oldalt van mindenhol a fázis.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#5769) DjKoxi válasza DM-Fan (#5767) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Verebély technikumban végeztem, ( levelezőn ), ne halljak többé sztereot, de a fejembe verték, hogy a jobb oldal a fázis, szemből nézve. Szerelőpadon is eszerint vizsgáztattak.
Utólagos javításoknál, szereléseknél, volt akit szidtam, volt akit dicsértem, (főleg magamat:)) ), de a jobb fázis volt a nyerő.
Lehet tévedtem.......:)))

(#5770) M_AND_Ms válasza no­byte™ (#5761) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A vízcsapokat is úgy illik bekötni, hogy a baloldali tekerő (karosnál balra húzva) a meleg.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#5771) lemmy9


lemmy9
őstag

Kaptam egy mailt a Panasonictól, hogy VIP vagyok, mert két terméket regisztráltam náluk.
Egy G30-at és egy mosógépet vettünk tavaly.
Választhatok 6 féle ajándék közül, ha válaszolok egy felmérésre.
Hajvágó,
Micro hifi, :Y
fogkefe,
mikrosütő, :Y
fejhalgató, :Y
uti fogkefe 2db.

Gyanús, nagyon gyanús :F

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#5772) M_AND_Ms válasza lemmy9 (#5771) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vagy részt vehetsz a sorsoláson...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#5773) lemmy9 válasza M_AND_Ms (#5772) üzenetére


lemmy9
őstag

Mind Panasonic termék, és hivatalosnak tűnik, mert az ő oldalukon kell jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#5774) xpad70


xpad70
csendes tag

Üdvözlet urak. Tervezem egy LG Electronics 42PT353 plazma vásárlását a háloszobába, használ valaki ilyen tipust? esetleg lebeszélnétek róla, vagy megerösitenétek döntésemben? rendszeres olvasója vagyok e remek forumnak, igy tudom az lg a legkevésbé ajánlott tipus, a nappaliban egy ps50c430as van, da barinöm nem szereti a samsungot :O . elöre isköszi a hsz-eket, további szép estét.

(#5775) BaLee válasza M_AND_Ms (#5772) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megkaptam én is, de itt válaszható ajándékokról van szó, amit azért kapsz, hogy válaszolsz egy telefonos kérdőívre, valamint meg is kell adnod a szállítási címet.

Nekem is érdekesnek tűnt elsőre, át is olvastam sokszor, de nem sorsolásról van szó hanem válaszható termékekről.

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz belőle. Azért egy 20-30 ezer Ft-os Mikró vagy Mini Hifi csak úgy ajándékba az nem lenne rossz.
De szó nincs sorsolásról, fix ajándékokról van szó. Egyelőre tényleg "túl szép, hogy igaz legyen" dolognak tűnik, de meglátjuk... :)

[ Szerkesztve ]

(#5776) madgie válasza BaLee (#5775) üzenetére


madgie
titán

Nekem kedden lesz meg a nyolcadik (!) Lumix fényképezőm, igazán díjazhatnának egy jó ajándék objektívvel :DDD

Szerk: nyolc és fél. Volt egy közös kompakt a sógorékkal, míg együtt laktunk, még a típusára sem emlékszem :) a többire igen: LC33, FZ20, L1, G1, GH1, két GF1, és most jön a G3. Mi ez, ha nem márkahűség? :D

[ Szerkesztve ]

(#5777) BBéci válasza xpad70 (#5774) üzenetére


BBéci
titán

Bari, mint a fiatal bárány?
Bizonyára megalapozott, nyomós érvei vannak a Samsung ellen, amik miatt inkább a plazmatévék legaljából válogatsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5778) lemmy9 válasza madgie (#5776) üzenetére


lemmy9
őstag

Én egy használt FZ-20-al szemezek már egy ideje.

Szerintem!

(#5779) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A általam lentebb említett Infinity Alpha rendszerről senki semmit nem tud?

(#5780) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#5779) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bocsánat, ez nem ide kellett volna:)

(#5781) xpad70 válasza BBéci (#5777) üzenetére


xpad70
csendes tag

Igen egyébként tényleg bari a beceneve :C szoval a legalja, akkor erönek erejével PS43D450 lesz a gyöztes, sajna pana c3 már alig kapható. Le sem merem irni de tudtátok, hogy a nök kinézetük alapján választanak müszaki terméket is? :D elborzaszt.

[ Szerkesztve ]

(#5782) BBéci válasza xpad70 (#5781) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a Samsungok kinézetével nincs baj.
Full HD nem fér a keretbe? Pana U30 elképesztően olcsó pár üzletben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5783) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem értek annyira az ilyenekhez, de ha az erősítő által leadott teljesítmény nagyobb, mint a hangfal ajánlott értéke, az nem gáz? Pl. látom, hogy az Infnity Alpha 30 polchangszóró ajánlott erősítő teljesítmény tartománya 10-100W. Én egy Pioneer VSX520-at szeretnék szerezni valahonnan, és ennek 5x130 W a kimenő teljesítménye.
Illetve az impedancia érték eltérésével kapcoslatosan ugyanez a kérdés: A hangfalaké 8 ohm, az erősítő 6

Itt egy kis leírás az Infinity hangfalról: [link] Borsos áruk volt ezeknek akkoriban:)

Ill. az erősítő: [link]

Amúgy van számottevő különbség a VSX421 és 520 közt?

(#5784) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#5783) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem vagyok magamnál, kicsit fáradt vagyok, hát ezt is másik topicba szántam... :R

(#5785) xpad70 válasza BBéci (#5782) üzenetére


xpad70
csendes tag

Utánna nézek, köszi. Bár szerintem elég a hd ready is. Ha nem találok panát samsung lesz. van külsö playerem, de legalább a haloszobába nem kell akkor külön zsinorozni, a samsungnak nálam bevált a belsö lejátszoja.

(#5786) Fernet válasza BaLee (#5775) üzenetére


Fernet
senior tag

Tegnap én is megkaptam ezt a levelet a Panasonictól. Én három terméket regisztráltam náluk (kamera, tv, klíma). Március 18-ig kell visszajelezni nekik a részvételi szándékot. De nekem is egyelőre hihetetlennek tűnik, hogy ilyen értékű dolgokat ajándékba adnak. Legalábbis eddig sosem találkoztam hasonlóval.

(#5787) M_AND_Ms válasza Fernet (#5786) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért nem, mert én anno feliratkoztam a ipsos-hoz on-line kérdőívek kitöltésére és ott havonta van hasonló, igaz, ott sorsolnak, de 30-50 ezer forint értékben.
Ezek után egy Panasonic beáldozhat pár millát egy kis közvélemény kutatásra, személyenként 20 ezer forintért. :C

Sajnos én, csak a tv-met regisztráltam, pedig ott van még a régi csúcs hi-fi sztereó videomagnóm is. :O

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#5788) Gabor970 válasza Gabesz87 (#5783) üzenetére


Gabor970
addikt

nézem az általad írt erősítő teljesítményfelvételét: 240W (nincs 9kg a készülék, nem D osztályú az erősítő tudtommal)
Mit gondolsz, mennyi igaz abból az 5X130W-ból? Ugyanez a teljesítmény sztem egy HK erősítő esetén kb 5X30W-ként lenne jelezve. Nem lesz baja a hangszóróknak.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5789) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung 43E490 190k a Mediamarktban.

[ Szerkesztve ]

(#5790) Gabor970 válasza nightshadow (#5789) üzenetére


Gabor970
addikt

akkor nem indul magasabban az E sorozat, mint a D indult. Nem rossz hír, de ha jól láttam szinte semmi érdemi újítás nincs az E-ben a D-hez képest. Mondjuk ha annyival jobb a lejátszója a D-nél, mint amennyivel a D jobb a C sorozaténál, akkor az hasznos lehet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5791) GeneraL_XTX válasza Gabor970 (#5790) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát jah úgy látszik a Samunak elég az a szint, amit a tavalyi plazmái nyújtottak. Mondjuk úgy is 10 eladott tv-ből 9 LCD náluk, nem is meglepő h nem ölnek pénzt a fejlesztésbe.

(#5792) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

sziasztok pana plazmárol csak HDMI kábelen keresztül lehet leszedni 5.1 hangot?esetleg optikai?

(#5793) zsigus válasza Hsanyika1 (#5792) üzenetére


zsigus
őstag

Nem lehet, csak HDMI-ről. Optikain csak sztereó megy át az erősítőbe, ha jól tudom (a TV felől).

(#5794) Hsanyika1 válasza zsigus (#5793) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm :R

(#5795) DM-Fan válasza zsigus (#5793) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Rosszul tudod, pont fordítva! Nálam a G20-on az 5.1-es TV-adások optikai kábelen keresztül is 5.1-ben mennek át az erősítőre, ellenben a HDMI ARC csak 2.0-át tud.

Get Moded!

(#5796) zsigus válasza DM-Fan (#5795) üzenetére


zsigus
őstag

Elnézést, kevertem a dolgokat. Azt tudtam, hogy valamelyik nem stimmel. Sorry.

Egyébként a DTS/Dolby is átmegy optikán (lejátszó -> TV -> Erősítő)?
Vagy lekeveri PCM-re?

[ Szerkesztve ]

(#5797) DM-Fan válasza zsigus (#5796) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

TV-adás nem nagyon szokott DTS lenni, beépített médialejátszót meg nem használok, de az optikai átjátszás tudja ezeket a szabványokat, csak a HD-hangokat nem. Külső lejátszó hangját nem illik átvezetni a TV-n és onnan nyomni rá az erősítőre optikain, ilyen elvetemült dolgot sosem próbáltam, nem lennék meglepve, ha ezt 2.0-ra keverné le.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5798) zsigus válasza DM-Fan (#5797) üzenetére


zsigus
őstag

Köszi. :R

(#5799) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Most építik a másik szobában a gipszkarton falamat mondjátok h el fogja bírni a szutykos 13 kilós TV-met :DDD A szakember azt mondta h elfogja meg úgy is beszéltük meg h az a rész meg lesz erősítve szóval remélem nem lesz baj :F

[ Szerkesztve ]

(#5800) zsigus válasza DM-Fan (#5797) üzenetére


zsigus
őstag

"Külső lejátszó hangját nem illik átvezetni a TV-n és onnan nyomni rá az erősítőre optikain, ilyen elvetemült dolgot sosem próbáltam, nem lennék meglepve, ha ezt 2.0-ra keverné le."

Na ezért is kérdeztem rá, mert gondolom, hogy a kolléga nem csak a TV adást szeretné elvinni az erősítőhöz, 5.1-ben, de ettől függetlenül még egyszer elnézést, rosszul mondtam.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.