Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) slick-adam válasza einstein (#6950) üzenetére


slick-adam
aktív tag

nemet ajanlott arak mar fentvannak a pana honlapon

STW50:
42 - 900 €
50 - 1200 €
55 - 1900 €
65 - 2800 €

ezektol csak kevesebb lehet szerintem.
en az 50-esre 1100 korul mar kaphato lennek (annyi volt a 42-es VT30 korabban).

de meg varjuk meg a GT-t (es VT-t) is! :)

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6952) ZEN1TH válasza slick-adam (#6951) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Reális áraknak tűnnek.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#6953) slick-adam válasza ZEN1TH (#6952) üzenetére


slick-adam
aktív tag

most olvasom, hogy valoszinuleg csak a 42 es 50-es modellekben nincs ventillator. afelett igen. persze meg nincs megerositve.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6954) Year válasza slick-adam (#6951) üzenetére


Year
tag

Helló! Holl lehet megnézni az új modelek árait és válastékát?

(#6955) slick-adam válasza Year (#6954) üzenetére


slick-adam
aktív tag

csak a német oldalt tudom linkelni (felül a tv-k felett válthatsz kategóriát):

[link]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6956) nemisfontos


nemisfontos
csendes tag

Egyébként mikor a Panashopban voltam, megkérdeztem mikorra várhatóak az idei modellek. Ha jól emlékszem, (nem vagyok benne biztos) azt mondta az eladó, hogy az ütemtervük szerint ápr. 10 körül.

(#6957) slick-adam


slick-adam
aktív tag

kerdes a szakertokhoz:
milyen fali tartok passzolnak a Pana plazmakhoz? mindegyikhez az van irva, hogy nem VESA szabvanyosak (ezzel se vagyok tisztaban :)), es amit ajanlanak, az 300 euro! elegge vicces.
ugyanakkor amazon-on neztem oket, es vannak akar 40-50 euroert is nagyon jo ertekelessel 80 kg-ot is elbiro tartok. ezek manualisan allithatok a lyuktavolsaghoz, vagy fokozatok vannak bennuk?
esetleg akinek van tapasztalata, segithetne! koszi!

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6958) Year


Year
tag

Köszí srácok,hát ezek sincsenek ingyen:) bár nekem nem kellene passzív 3d model.

április 10 megt va nemsokára. Érdemes ellátogatni a panashopba? neten már néztem és jó helynek tünik

(#6959) BBéci válasza Year (#6958) üzenetére


BBéci
titán

Melyik passzív azok közül?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6960) janos666 válasza slick-adam (#6955) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 42GTW50 drágább lesz, mint az 50STW50? :U

Engem kifejezetten vonzott volna amit ők "1080p Pure Direct"-nek neveznek (igazából csak annyi, hogy nem dobálja el a chroma pixelek felé... ; már ha tényleg rendesen működött volna 1080p60 jelből és prof/isf módokban is, nem csak 1080p24-el valami külön módban amit nem lehet kalibrálni se...), de azért nem "minden áron".

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6961) Year válasza janos666 (#6960) üzenetére


Year
tag

Úgy hallotam a 2012-es modellek már a passzív 3d alkalmazzák

(#6962) slick-adam válasza Year (#6961) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az olcsobb LCD-k csak.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6963) Year válasza slick-adam (#6962) üzenetére


Year
tag

ja értem. Bár én még nem láttam 3d-s tvtélőben milyen is, megéri az árát?

(#6964) TCr válasza Year (#6963) üzenetére


TCr
veterán

Még nem láttál 3D tv-t élőben, de azt már tudod, hogy nem szeretnél passzívat? :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6965) Year válasza TCr (#6964) üzenetére


Year
tag

igen,azért tesztet olvatam róla:) a felbontás elfeleződik meg nem is mindegy milyen szögből nézed meg hányan nézitek...ahogy nekem lejött sok a hátránya még

(#6966) BBéci válasza Year (#6965) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is lényegesen jobb az aktív, pláne hatalmas méretben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6967) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

A sógornőm karácsony óta boldog tulajdonosa egy 42c3-nak. Semmi gondja vele, viszont a DVD-k borzasztó csúnyák voltak a rákötött Orion DVD-jével. Ezért most próbaképp csináltam nála egy képminőség tesztet, 3 DVD-vel.
Orion DVD-3000
Dimarson DMP-376
Philips DVP3111/58
Árban mind 1 kategória, párezer ft. eltérés van közöttük, minőségben viszont ég és föld, de beszéljenek a képek:
Logó
Fej
Mobillal fényképeztem, kb. ugyanott megállítva a filmet, a lényeg sztem látható róla :)
Na ezért nem szabad olcsó gagyit venni.

Ha már erre jártam, néztem egy üzemidőt a saját plazmámon is:
3805óra/2485bekapcs, 16 hónap alatt. Használjuk rendesen :)

(#6968) BBéci válasza nihill (#6967) üzenetére


BBéci
titán

Az állókép csalóka, azzal nem szabad összehasonlítást végezni!
Ettől függetlenül nem kételkedem a különbségben. Ki kellene próbálnod valami komolyabb Pioneerral!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6969) nihill válasza BBéci (#6968) üzenetére


nihill
őstag

Azzal főztünk ami volt :) Annyit akartunk kideríteni, tényleg az Orion márkájú DVD miatt olyan ronda-e a kép. Egyébként a mozgókép is ugyan ilyen hulladék vele, a Philips-el meg mintha TVt cseréltünk volna, pedig az is egy 9.000ft-os lejátszó csak.

(#6970) DM-Fan válasza nihill (#6969) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egyértelműen a Philips a legjobb közülük, mondjuk ezt már a nevek alapján előre tudtam anélkül, hogy a képeket megnéztem volna. A Philips-nek volt jópár igen jól sikerült DVD-lejátszója. Ettől függetlenül szerintem mindhárom készülék borzalmas képet produkál, szóval igencsak indokolt lenne kipróbálni egy akár csak 20 eFt-ba kerülő Pioneer-t is!

Get Moded!

(#6971) nihill válasza DM-Fan (#6970) üzenetére


nihill
őstag

Eléggé korlátozottak az anyagiak, de akkor mindenképp a pioneer-t fogjuk előnyben részesíteni a cserénél. :R

[ Szerkesztve ]

(#6972) DM-Fan válasza nihill (#6971) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért is érdemes, mert már teljesen elérhető árban kellően jó készülékei vannak a gyártónak. Itt lehet szemezgetni. Egy DV-430V szerintem teljesen korrekt vétel. Mondjuk érdemes lehet akkor már BD-lejátszóban gondolkodni, csak pici anyagi többletet igényel. Ellenben ha ott is a Pioneer a cél, akkor az magasabban kezdődik, abból 40 eFt a legolcsóbb BD-lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6973) tbs válasza DM-Fan (#6972) üzenetére


tbs
addikt

9eFt-ról indult, hol is vagy Te eladó..? :DDD

(#6974) Dorian válasza Dorian (#6934) üzenetére


Dorian
félisten

Kipróbáltam a Dunet. Lehet, nem kellett volna. :O
Bizony, hogy van képminőségbeli különbség. De amin meglepődtem: hangban is, tán nagyobb is. Erre nem számítottam. Talán azért, mert a tévém belépő plazma, a hangcucc ettől sokkal feljebb van, gondolom jobban kiszolgálja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6975) DM-Fan válasza tbs (#6973) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mi indult 9 eFt-ról? Mert biztos nem a DV-430V. Jó lesz az 25 eFt-os indulóárnak is. Most 17 eFt-ért megkapod. Mi is ezzel a baj? Mint már vagy százszor leírtam: nem vagyok sehol eladó, mégcsak a kereskedelem környékén sem dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6976) tbs válasza DM-Fan (#6975) üzenetére


tbs
addikt

Tulajdonképpen szeretlek - így, humor nélkül is... :K :B

(#6977) DM-Fan válasza tbs (#6976) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ja, már értem, hogy az ő Philips-ére gondoltál. :B Nem gondoltam, hogy humornak szántad, nem volt egyértelmű, úgy értettem, hogy a DV-430-ra írtad, hogy 9 eFt volt a belépő ára, mert azt megnéztem volna, hogy hol. :N

Nos, az ő régi lejátszója valóban 9 eFt, de nem azzal a 8 eFt pluszköltséggel lesz jobb a kép a Pioneer-t használva, mint amennyivel az többe kerül. Nagyon megéri ennyit rászánni, pláne, ha sok a DVD otthon. Ez azért még kibírható összeg

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6978) erdoke válasza DM-Fan (#6977) üzenetére


erdoke
titán

Már 13e körül ki lehet fogni akcióban HDMI-n felskálázásra képes DVD-lejátszókat. Scartos 9 ezres kategóriához képest már az is jelentős előrelépés.

A legjobb aláírás a héten

(#6979) BBéci válasza Dorian (#6974) üzenetére


BBéci
titán

Ezt ugatom évek óta, de folyton lehurrog valaki.
Melyik Dune volt a tesztalany?

(#6978) erdoke
Egyáltalán nem biztos, hogy egy belépő DVD-játszó jobb minőségben skáláz, mint ami a tévében van. Az bizony komoly feladat, 13000 forintba nem fér bele egy minőségi chip.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6980) Dorian válasza BBéci (#6979) üzenetére


Dorian
félisten

Dune HD Duo.
Tesztnek azért nem merném nevezni, mert oda-vissza próba nélkül, azonnal látható/hallható volt a különbség. Mondjuk az itthoni rendszerem képét/hangját elég jól ismerem. Délben dugtam össze mindent, azóta leragadtam a kanapén, részleteket néztem a kedvenc filmekből, koncertekből. Most viszont megérkezett a "Főnökasszony" és véget vetett a mókának.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6981) TCr válasza Dorian (#6974) üzenetére


TCr
veterán

Ezt a médialejátszós topic-ba is írd be, hátha indítasz vele egy ugyan olyan kb. 5 oldalas lavinát, mint amit én indítottam azzal, amikor megvettem a Popcorn A210-et és leírtam, hogy mekkorát dobott a hangon.

Néhány olcsójános "hozzáértő" szerint ez kizárt, nem lehetséges, mert ugye csak 1-esek és 0-k halmaza, blabla... természetesen mindezt "látatlanban".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#6982) nihill válasza DM-Fan (#6972) üzenetére


nihill
őstag

Ez tényleg nagyon korrektnek látszik ahogy olvasom. 17k-ért még bele is fér a keretbe. BD az nem lesz, később sem, DVD az viszont igen. Köszönöm a segítséget.

(#6983) norral válasza TCr (#6981) üzenetére


norral
aktív tag

Ráadásul a belépő szinten ott van a DUNE HD TV 101, ami most már 30k alatt van, de még hivatalos forgalmazónál is 32, de 35k sem volt drága érte. Sajnos december végén, mikor az én tévém megjött, akkor már nem volt popi a210, pedig valószínű azt választottam volna inkább én is. :)

Ezzel is tökéletesen elégedett vagyok, és ez minden, csak nem drága szerintem.

Ott most a himedia a menő, ahogy mostanában olvasom. :)

[ Szerkesztve ]

(#6984) Dorian válasza TCr (#6981) üzenetére


Dorian
félisten

Nem akarok én lavinát indítani :)
Amúgy engem is meglepett, hogy hangban jobb. De nem biztos, hogy elég ehhez Dunenek lenni, itt a normális tápellátás sokat számíthat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6985) BBéci válasza nihill (#6982) üzenetére


BBéci
titán

Azt nehezen fogom fel, miért utasítják el egyesek kapásból a Blu-rayt. Annyival nagyobb élményt ad a DVD-nél, mint az a VHS-nél. Sőt, még annál is jelentősebb a különbség.
Ráadásul a DVD hamarabb fog kihalni, mint a BD.

(#6984) Dorian
Folyamatosan, minden fórumon, mindegyik topikban azt hangoztatom, hogy jó minőségű tévéhez nem szabad olcsó, belépő szintű lejátszót venni. Amennyiben normális hangrendszerrel is rendelkezik az illető, akkor kétszeresen indokolt legalább egy Dune TV-101, vagy Popcorn 210, illetve az utódja. Az AC Ryan, Asus és WD lomokat el kell felejteni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6986) erdoke válasza BBéci (#6985) üzenetére


erdoke
titán

"indokolt legalább egy Dune TV-101, vagy Popcorn 210, illetve az utódja. Az AC Ryan, Asus és WD lomokat el kell felejteni!"

Holmerre van az az összehasonlító teszt, ahol összeeresztik egymással a gyakran azonos chipre épülő "legalább" és "lom" lejátszókat, és egyértelműen kijön a különbség?

A legjobb aláírás a héten

(#6987) BBéci válasza erdoke (#6986) üzenetére


BBéci
titán

Lásd például Dorian hozzászólásait! Ő és én is hasonlítottam egymáshoz különféle lejátszókat, jelentős különbségeket láttam, hallottam.
Aki nem hiszi, járjon utána!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6988) kalmanchris válasza BBéci (#6985) üzenetére


kalmanchris
tag

Sony SMP-N100-ról van tapasztalatod? Sorry offos a téma :U

(#6989) Dorian válasza erdoke (#6986) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mondanám, hogy a Venice lom lenne, Sigma chipes lejátszó, különösebb problémák nélküli, a korabeli Realtek-eseknél jobbnak találtam. Ha a képbeli különbséget lehet magyarázni azzal, hogy nem kalibráltam mindkét lejátszóra a kijelzőt, stb... a hangminőségbeli különbség egyértelmű.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6990) flyers77


flyers77
csendes tag

Megvettem ma a 42G30asomat. Hát eddig az analog adás nem egy világbajnok, remélem jobb színek is lesznek. Pana Crt után.

De lenne egy SOS segítség kérésem.
Lan kábellel kötöm össze Digi Netem van, de IP keresésnél megakad és nem találja a nete.
Vlaki tud segíteni ?

(#6991) M_AND_Ms válasza erdoke (#6986) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A chip csak egy dolog. Aköré egy áramkört kell építeni, megfelelő táppal kell ellátni és írni kell egy jó szoftvert az egészhez.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#6992) M_AND_Ms válasza flyers77 (#6990) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Közvetlen a diginetre nem tudsz vele kimenni, kell egy router például.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#6993) Generalhu válasza flyers77 (#6990) üzenetére


Generalhu
tag

Milyen Kábelszolgáltató? Milyen Csomagja van előfizetve,mert nekünk is ugyanez a Tv van, volt nekünk is Panasonic Crt,de szerintem ennek jobb színei vannak.

M1HD,M2HD,1Music channel, Natgeo HD Igen csak jó képminőségűek.

Nekünk Digi Digitális van HD csatornákkal Közvetlen kábeles (tv belső tunerjét használva)

[ Szerkesztve ]

(#6994) flyers77 válasza Generalhu (#6993) üzenetére


flyers77
csendes tag

analog adásokról beszéltem, HD-s nekem is szép

(#6995) flyers77 válasza M_AND_Ms (#6992) üzenetére


flyers77
csendes tag

TV leírása alapján lehet közvetlen lan kábelesen is összekötni. Akkor hogy tudnám router nélkül életre lehetni a netet ? :)

(#6996) #75912448 válasza Dorian (#6989) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mondtam én, hogy hangban is lesz különbség, főleg olyan esetben, mint nálad, azaz 2-3 generációt ugrik az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#6997) szepi77


szepi77
tag

Ha már szóba került a DVD téma. Perpillanat nekem is egy mocsadék Orion van rákötve a tv-re, de a közeli-távoli jövőben tervben van egy csere, szűkös keretek között. 20-30 ezer közötti kategóriában érdemesebb egy jó DVD-t venni, vagy egy alap BR lejátszó is tudja azt a minőséget DVD lemezzel?

Panasonic TX-P42S30E

(#6998) spiky03


spiky03
veterán

Duna Pláza Saturnban még láttam kb 4-5 db G30-at bedobozolva. :)
Árat mondjuk nem láttam hozzá :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#6999) BBéci válasza szepi77 (#6997) üzenetére


BBéci
titán

Inkább BD-játszót vegyél! Nem BR, olyan nem létezik!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7000) < CyberBob > válasza szepi77 (#6997) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha mindenképpen ragaszkodsz a csillogós lemezekhez akkor inkább BD mivel visszafele kompatibilis.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.